AKTUALNOŚCI 2018/19


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Powiatowy Festiwal „Piosenka Dekady”

31.10.2018

W dniach 30-31 października w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal ''Piosenka Dekady'', w którym uczestniczyła uczennica klasy siódmej Inga Sierańska. Zaśpiewała dwie piosenki: Teksański z repertuaru zespołu HEY i ''Do nieba, do piekła'' - Blue Cafe. Był to kolejny występ Ingi na festiwalu o zasięgu powiatowym, na którym zdobywa nowe umiejętności, doświadczenia. Udział naszych uczniów w festiwalach jest doskonałą promocją naszej placówki w środowisku lokalnym.

K.S.
by as

**************************

I miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym
Alkoholowi mówimy STOP!

29.10.2018

Miło nam poinformować, iż uczennica z klasy VIIa - Wiktoria Napora zajęła I miejsce w wymienionym wyżej konkursie. Jest to już kolejne zwycięstwo uczennicy w konkursie o podobnej tematyce.

Wiktorii serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Gminny Konkurs Plastyczny
Ilustracja do pieśni patriotycznej

26.10.2018

Wkraczamy w jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z pewnością wydarzenia sprzed niemal stulecia są dla wszystkich nauczycieli, wychowawców i uczniów lekcją, z której także dziś powinniśmy czerpać. Miłość do Ojczyzny to jedna z najważniejszych wartości, które w szkołach kształtujemy już u najmłodszych Polaków. Dlatego Gminny Dom Kultury przygotował propozycję dla każdej szkoły wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego tematem była ilustracja do wybranej pieśni patriotycznej.

Uczniowie z naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w wymienionym konkursie. W szkole wpłynęło 126 prac plastycznych. Komisja konkursowa w składzie - p. E. Trojanowska, p. E. Rogulska, p. D. Błachnio, p. E. Pluta, p. I. Wiśnioch, p. J. Czyżewski miała wybrać tylko 10 prac z każdej kategorii. Po wielkich trudach prace zostały wybrane i przekazane do Gminnego Domu Kultury w Sobolewie.

O wynikach konkursu gminnego poinformujemy w innym terminie – przed świętem Niepodległości. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

E. Rogulska
by as

**************************

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ
klasy 1 - 3

26.10.2018

Dnia 26.10.2017r. odbył się szkolny etap gminnego konkursu ''PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ''.

W konkursie wzięło udział 21 uczestników z klas I – III. Komisja konkursowa w składzie p. Paulina Piwońska , p. Ewelina Gąska oraz uczennice Marta Grabowiecka i Natalia Sikora wyłoniły laureatów do konkursu gminnego.
1 Magdalena Pielak kl.IIa z piosenką ''Warszawo ma''
2Julia Dominiak kl. IIc z piosenką ''Warszawskie dzieci''
3 Piotr Pietrzak kl. IIa z piosenką ''Przybyli ułani''

Wszyscy uczniowie którzy wzięli udział w konkursie otrzymają oceny celujące z edukacji muzycznej oraz dodatkowe punkty zachowania.

W etapie gminnym z wyżej wymienionych osób miejsce 3 zajął Piotr Pietrzak

Serdecznie gratulujemy !

J. Banaszek/E. Gąska
by as

**************************

Wyróżnienia w Powiatowym Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Garwolinie

25.10.2018

24-25 października w Zespole Szkół nr 1 w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej. Wśród bardzo licznej grupy uczestników (30 w kategorii szkoły podstawowe – soliści) byli również uczniowie naszej szkoły: Marta Kazimierak (kl.5a) i Inga Sierańska (kl.7a). Dziewczyny przygotowywały pod kierunkiem p. Krzysztofa Szostaka po dwie piosenki na festiwal. Jednak podczas przesłuchań zaprezentować mogły tylko jedną z nich, a to ze względu na decyzję organizatorów, którzy chcieli zmieścić się w rozsądnych ramach czasowych czasu trwania festiwalu. Dziewczyny bardzo dobrze zaprezentowały się na scenie i obydwie zdobyły uznanie jury otrzymując dyplomy wyróżnienia.

K.S.
by as

**************************

AKCJA ,,PODARUJ DZIECIOM UŚMIECH

25.10.2018

PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH - Regulamin
Dla rodziców - Karta zbiórki
PRZYWRÓĆMY DZIECIOM UŚMIECH - Ogłoszenie

Dostarczyła E. Trojanowska
by as

**************************

Szkoła przyszłości - makiety uczniów kl. II b

23.10.2018

Uczniowie klasy IIb, w oparciu o fragmenty opowiadania Joanny Plesnar pt.: "Bel Cafe", zapoznali się z wybranymi zasadami panującymi w szkołach zagranicznych. Dowiedzieli się, jak wygląda szkoła w Kanadzie, Iranie, Chinach i Japonii. Uczniowie przeczytali o kilku ciekawostkach szkolnych. W Japonii dzieci z pomocą szczotek, szufelek i innych sprzętów, same dbają o porządek w klasach i na korytarzu. W kanadyjskich szkołach, na specjalne okazje uczniowie zakładają pióropusze, w nawiązaniu do indińskich korzeni. W Chinach w ramach lekcji wf-u, dzieci mają zajęcia z karate i kung-fu. W Iranie natomiast, dniem wolnym od zajęć lekcyjnych jest naprzykład piątek lub niektóre czwartki.

Na podstawie zdobytej wiedzy oraz według własnych pomysłów, wykonali w zespołach makiety szkoły przyszłości. Prace zostały wykonane w całości przez uczniów i pod okiem wychowawcy klasy.

Zapraszamy do obejrzenia makiet w sali nr 8.

red. Zuzia Wachnik z mamą, kl. IIb

Szkoły są tak różne, jak miejsca, w których się znajdują. Wielkie i liczne lub małe. Każda działa podobnie, a jej władze i nauczyciele starają się o jak najlepsze warunki dla swoich podopiecznych.

Największą szkołą na świecie jest szkoła Montessori w Indiach. Uczy się w niej ponad 47 000 uczniów. Szkoła ta ma aż tysiąc sal lekcyjnych.

Najmniejszą jednak szkołą na świecie jest prawdopodobnie szkoła w górskiej wiosce Makarta w Gruzji. Uczy się tam wyłącznie 9-letni Bocho. Lekcję prowadzą na zmianę dwie nauczycielki.

Podobna szkoła znajduje się we Włoszech, w Alpette koło Turynu. Na lekcję przychodzi tam tylko 8-letnia Sofia. Dwa razy w tygodniu odwiedza większą szkołę.

W Polsce za największą szkołę uchodzi podstawówka we Wrocławiu, w której swojego czasu uczyło się 3 000 dzieci. Najdziwniejsza zaś szkoła to pływająca szkoła w Monako w Nigerii. Ta szkoła znajduję się w rejonie przybrzeżnym i jest rzeczywiście pływająca. Zbudowano ją na pontonach ze względu na zmienny poziom wody w lagunie. Obecnie do szkoły uczęszcza około 100 uczniów w różnym wieku.

Natasza Wdowicka kl IIb, pomagała mama Ola
by as

**************************

Plastyczny konkurs o tematyce profilaktycznej
Alkoholowi mówimy NIE!

19.10.2018

Uczniowie pracujący na zajęciach plastycznych wykonali ciekawe prace dotyczące tematyki alkoholowej. Prace te zostały przygotowane na zajęciach dodatkowych - kole plastycznym.

Zostały one przesłane na powiatowy konkurs Zanim nie jest za późno.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Poranki czytelnicze w kl. IIIa

19.10.2018

Kontakt z książką nie jest naturalną potrzebą dziecka jak np. zabawa czy ruch, ale czytanie książek powinno być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa. Dlatego od nas nauczycieli, rodziców zależy, czy potrafimy rozbudzić u dziecka zainteresowanie książką.

W ramach akcji Czytamy naszym dzieciom, której głównym celem jest rozwijanie zamiłowania do słowa pisanego poprzez promowanie głośnego czytania dzieciom, w klasie III a gościmy wspaniałych Rodziców. W piątkowy poranek odwiedziła nas mama Szymka, która przyniosła ze sobą książkę pt.: Cudowny chłopak, której fragmenty przepięknie przeczytała. Trzecioklasiści w wielkim skupieniu wysłuchali czytanego tekstu, a następnie rozmawiali z p. Sawicką o tolerancji, dobroci, empatii oraz o tym, że każdy z nas jest inny.

Serdecznie dziękujemy mamie Szymona za zaangażowanie i zapraszamy kolejnych rodziców.

A. Tuchowska
by as

**************************

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2018

13.10.2018


by as

**************************

Świąteczny występ trzecioklasistów

12.10.2018

Metoda projektu jest jedną z metod aktywizujących, która pomaga uczyć się planować, organizować pracę, podejmować decyzje i dokonywać właściwych wyborów.

Uczniowie kl. IIIa pracując metodą projektu zdecydowali się na przygotowanie przedstawienia z okazji Dnia Nauczyciela. Sami wybrali temat projektu, scenariusz inscenizacji, przygotowali rekwizyty i stroje do zaplanowanego przedstawienia, ustalili obsadę oraz przygotowali zaproszenia.

Projekt pozwolił każdemu dziecku na pełne zaangażowanie, wykazanie się odpowiedzialnością, wzmacnianie wiary we własne siły, wyzwalanie twórczej ekspresji, rozwijanie wyobraźni i pełną integrację z grupą. Przyniósł tez zadowolenie z sukcesu osiągniętego na drodze samodzielnego wysiłku

Efektem pracy uczniów było przedstawienie pt.: ''Niespodzianka'', na które zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Nasze działania spotkały się z dużym zainteresowaniem zaproszonych gości, wszystkim bardzo się podobało. Uczniowie poczuli, że to co zrobili, z przyjemnością obejrzeli inni, a im przyniosło to wiele radości i satysfakcji.

Najmilszym doznaniem było jednak obserwowanie występujących trzecioklasistów, którzy zachowywali się prawdziwi aktorzy na scenie. To cieszy i daje chęć do dalszej pracy.

Wych. kl. IIIa A. Tuchowska
by as

**************************

Byliśmy dziś w Gołębiu w Muzeum Rowerów
i w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie

5.10.2018

W piątek byłem na wycieczce szkolnej w Gołębiu i Dęblinie wspólnie z moją klasą IIIa i kl. IIb. Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Właścicielem tych rowerów jest p. Józef Majewski, który opowiadał nam o historii każdego z nich. Mogliśmy sobie też na nich pojeździć pod czujnym okiem pana kustosza.

Następnie zwiedziliśmy Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Pani przewodnik Melania opowiadała nam o zabytkach techniki lotniczej oraz pamiątkach związanych z polskim lotnictwem wojskowym. Mogliśmy wejść do kokpitu samolotu, oglądaliśmy pociski, karabiny i bomby. Można było też kupić pamiątki.

To była bardzo ciekawa wyprawa.

Franek Stępień kl. IIIa

W piątek 5 października 2018 r. pojechaliśmy na wycieczkę do Gołębia i Dęblina. Wyjechaliśmy o godz. 8.00. Na początku zwiedziliśmy Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu. Były tam bardzo ciekawe zabytkowe rowery oraz takie, które skonstruował sam kustosz p. Józef Majewski. Pan przewodnik zadawał nam pytania, a za każdą dobrą odpowiedź mogliśmy przejechać się na jednym z takich nietypowych, dziwnych rowerów.

Następnie pojechaliśmy na lotnisko w Dęblinie. Tam w Muzeum Sił Powietrznych pani przewodnik pokazywała nam zabytkowe helikoptery i samoloty. Mogliśmy wejść do samolotów i zobaczyć wnętrze tych pięknych latających maszyn. Na koniec mogliśmy kupić pamiątki, które wraz z niezapomnianymi wrażeniami zabraliśmy do domu.

Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ, oprócz zobaczenia wspaniałych pojazdów, mogłem bliżej poznać nowych kolegów i koleżanki z klasy.

Łukasz Ptaszyński kl. IIIa

Dostarczyła wych. A. Tuchowska
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.