AKTUALNOŚCI 2018/19


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018-19

19.06.2019

Tradycyjnie Msza Święta w miejscowym kościele rozpoczęła obchody zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko.

Następnie po mszy cała brać szkolna wraz ze sztandarami udała się w kierunku szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości.

Wprowadzenie sztandarów i odśpiewanie hymnu państwowego rozpoczęło zakończenie roku szkolnego w naszej szkole. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Łapacz. Powitał on przybyłych gości, a szczególnie gorąco: księdza kanonika i zarazem proboszcza naszej parafii - ks. Andrzeja Oworuszkę, wójta gminy Macieja Błachnio, przedstawicieli Rady Rodziców, nauczycieli i uczniów.

Pan dyrektor w swoim przemówieniu stwierdził, że za nami dziesięć miesięcy wytężonej pracy. Z wielką radością trzeba przyznać, iż wszyscy uczniowie otrzymali promocję do następnej klasy. Dyrektor te dziesięć miesięcy nauki porównał do biegu: jedni ten dystans pokonali płynnie, bez zadyszki, niektórzy zaś biegli truchcikiem, zaś nieliczna grupa przybiegła z wielkim trudem. Niezależnie jednak od tempa biegu-wszyscy przybiegli do mety.

Uczniowie kl. IV -VIII uzyskali średnią ocen - 4,0 natomiast uczniowie gimnazjum - 4,17.

Pod koniec swojego wystąpienia pan dyrektor złożył podziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby szkoła sprawnie funkcjonowała.

Po przemówieniu zatańczyli po raz ostatni w tym roku szkolnym najmłodsi tancerze ze szkoły podstawowej (opiekun pani Agata Ulaszewska) oraz tancerze z kl. III gimnazjum(opiekun pani Dorota Dubrow).

Zebrani zostali także poinformowani o wynikach konkursu Klasa na Medal. W konkursie zwyciężyła klasa IV B. Na drugim miejscu znalazły się dwie klasy: V B i VII A. Uczniowie zwycięskiej klasy otrzymają dofinansowanie do szkolnej wycieczki w kwocie 80 zł na jednego ucznia.

Po wyprowadzeniu sztandarów nastąpiła najprzyjemniejsza część uroczystości- wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce.

Rada Rodziców ufundowała w tym roku skromne upominki dla uczniów mających najwyższą średnią.

Od niedawna też w naszej szkole wręczana jest nagroda Super Koleżanka -Super Kolega .W tym roku nagrodę Super Koleżanka otrzymała Lena Banaszek.

Spotkanie z wychowawcami, podczas którego uczniowie dostali upragnione świadectwa , było ostatnim punktem uroczystości zakończenia roku szkolnego.

Uczniom i nauczycielom życzymy przyjemnych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu.

Danuta Błachnio
by as

**************************

Pożegnanie absolwentów szkoły

18.06.2019

Uroczyste pożegnanie absolwentów naszej szkoły, czyli ostatniego rocznika gimnazjalistów i pierwszego (po długiej przerwie)rocznika uczniów klasy ósmej miało miejsce w naszej szkole 18 czerwca 2019 r.o godz.10.00 na hali sportowej. Uroczystości przyświecały słowa wybitnego pisarza Ignacego Krasickiego:

Umiej być przyjacielem, znajdziesz przyjaciela.

Po złożeni meldunku przez uczniów z kl.VII: Roksanę Maraszek i Miłosza Ragusa o gotowości do rozpoczęcia uroczystości nastąpiło wprowadzenie pocztów sztandarowych. Następnie zgromadzeni odśpiewali hymn państwowy.

Potem powitano przybyłych na uroczystość gości:pana wójta Macieja Błachnio,wice wójta naszej gminy, dyrekcję szkoły, grono pedagogiczne,pracowników szkoły,uczniów oraz rodziców.

Po powitaniu pan dyrektor Krzysztof Łapacz w krótkim przemówieniu życzył między innymi absolwentom naszej szkoły udanych i zasłużonych wakacji.

Nastąpiło także przekazanie symboli szkoły-sztandaru uczniom klasy siódmej. To oni po wakacjach będą najstarszymi uczniami szkoły.

Bardzo wzruszającym momentem uroczystości było złożenie ślubowania przez ucz.kl. III gimnazjum oraz ucz. kl.VIII.szkoły podstawowej.

Następnie głos oddano absolwentom szkoły. Złożyli oni podziękowania dyrekcji i nauczycielom za trud włożony w ich wykształcenie i wychowanie.Jak sami stwierdzili: ,, jest to koniec początku ich drogi do wykształcenia . Po tych słowach nastąpiło wręczenie kwiatów nauczycielom i wychowawcom.

Gdy wyprowadzono sztandary, najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.

Nagrody wójta otrzymały uczennice: Patrycja Łojek i Marta Grabowiecka.

Po raz pierwszy pan wójt ufundował nagrodę dla najlepszej czytelniczki Gminnej Biblioteki Publicznej w Sobolewie. Otrzymała ją uczennica Julia Sawicka.

Za najlepsze wyniki w nauce nagrody wręczył pan dyrektor. Nagrody książkowe otrzymały następujące uczennice z gimnazjum:
Patrycja Łojek-średnia ocen-5,28
Lena Banaszek-5,17
Małgorzata Boryń-5,17
Weronika Krzemińska-5,17
Patrycja Stoń-5,17

W szkole podstawowej prymusami okazali się:
Marta Grabowiecka- średnia ocen-5,56
Gabriela Kowalczyk-5,44
Natalia Sołtys-5,28
Maksymilian Krupa-5,17

Ostatnim punktem programu była część artystyczna przygotowana przez ucz.kl. VII.

Sugestywne wykonanie piosenki ,,To, co mam przez Roksanę Maraszek wywołało chwilę wzruszenia i zadumy wśród zgromadzonych. Przedstawione scenki z życia szkoły przez siódmoklasistów pozwoliły stwierdzić,iż życie to nie bajka. Wręczenie drobnych upominków absolwentom-były to worki z podobizną patrona szkoły-zakończyło wzruszającą uroczystość.

Danuta Błachnio
by as

**************************

WSPOMNIENIA Z WYCIECZKI

4.06.2019

Dnia 4 czerwca grupa 0c i klasa 1a uczestniczyły w wycieczce do Dęblina. Podczas lekcji w Muzeum Sił Powietrznych zaprezentowane zostały zabytki techniki lotniczej oraz pamiątki związane z polskim lotnictwem wojskowym. Ogromnym przeżyciem okazało się wejście do śmigłowca i samolotu.

Dużo radości sprawił także dzieciom pobyt w sali zabaw Kangus i udział w zajęciach plastycznych.

A. Marciniak, U. Osiak
Fotorelacja K. Staroń
by as

**************************

Zaśpiewali na Gminnym Festynie Rodzinnym

11.06.2019

Uczniowie naszej szkoły wystąpili na Gminnym Festynie Rodzinnym, który odbył sie 9.06.2019 r. w parku przy Urzędzie Gminy w Sobolewie. Organizatorem imprezy był Gminny Dom Kultury. Zespół prowadzony przez Krzysztofa Szostaka zaprezentował ponad godzinny program, na który składały się bardzo popularne piosenki z polskiej muzyki rozrywkowej.

(K.S)
by as

**************************

WYCIECZKA DO JANOWCA
10 czerwca 2019

10.06.2019


by as

**************************

Sukces Ingi i Marty w Eurowizji 2019 !!!

8.06.2019

6 czerwca po raz XIV w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej zwany potocznie Eurowizją 2019. Celem festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych, ostatnich klas gimnazjalnych oraz liceów i techników z terenu naszego powiatu. Gościem Festiwalu był poseł Grzegorz Woźniak, który w przemówieniu stwierdził, że w powiecie garwolińskim mamy uzdolnioną młodzież i należy dać jej szansę na rozwój talentów. Na festiwalu wystąpiło około 200 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów. Uczestnicy byli oceniani w kategoriach: soliści i zespoły wokalne, chóry szkolne w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników konkursu był bardzo wysoki. Naszą szkołę w kategorii soliści reprezentowały dwie wokalistki - Marta Kusak i Inga Sierańska, która piosenką "Noc komety" z repertuaru Budki Suflera wyśpiewała III miejsce. W swojej kategorii wiekowej pokonała 20 innych solistek i solistów. Z bardzo dobrej strony pokazała się również Marta śpiewając piosenkę Kot bez ogona grupy Varius Manx, odbierając z rąk organizatorów dyplom z wyróżnieniem. Do występu dziewczyny przygotował Krzysztof Szostak. Występy uczestników oceniało jury w składzie: przewodniczący Julian Czaporowski - muzyk teatru Od Czapy, Tadeusz Talarek - gitarzysta i solista zespołu Discover i orkiestry dętej w Garwolinie, Janusz Wardak z sekstetu kameralnego i gitarzysta basowy w orkiestrze oraz Sebastian Borowski muzyk i pedagog. Gratulujemy dziewczynom kolejnego sukcesu na scenach w powiecie.

O konkursie na egarwolin.pl

(K. S)
by as

**************************

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Pejzaże

3.06.2019

Miło nam poinformować, iż uczniowie z naszej szkoły zostali nagrodzeni i wyrżnieni w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w Bartoszycach - Pejzaże.

III Miejsce - Aleksandra Seremak - kl. 7c
III Miejsce - Szymon Rudzki - kl. 3B

Wyrónienia: Wiktoria Gazda - kl. 7c, Małgorzata Boryń - kl. 3B
Nagrodzonym i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

O konkursie na naszej stronie

Ewa Rogulska
by as

**************************

18 BIESIADA RODZINNA
2 czerwca 2019

2.06.2019


Fotorelacja z Biesiady

W minioną niedzielę, 2 czerwca 2019 r.na obiektach sportowych przy Publicznej Szkole Podstawowej w Sobolewie odbyła się tradycyjnie Biesiada Rodzinna. Organizowana była po raz osiemnasty.

Impreza ta stwarza doskonałą okazję do integracji społeczeństwa szkolnego oraz integracji społeczeństwa lokalnego. Pozwala również zaprezentować liczne sukcesy i talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie oraz taneczne uczniów.

Dzięki licznym sponsorom, których z roku na rok przybywa, szkoła pozyskuje środki finansowe na swoje potrzeby.

Zgromadzeni mogli obejrzeć pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wysłuchali też piosenek.

Repertuar był przerózny: od piosenek wspłczesnych po piosenki z lat młodości naszych mam i babć.

Niektórzy pokonali swój strach i z wielkim sukcesem zadebiutowali na scenie. W nagrodę otrzymali od publiczności gromkie brawa. Ci soliści to między innymi: Franciszek OLek z kl. IV oraz Roksana Maraszek z kl.VII.

Oprócz występów na scenie odbywało się szereg imprez towarzyszących: konkursy, zawody sportowe, pokazy strażackie. na maluchów czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, pływające zamki w basenach.

Festyn zakończyła dyskotek pod chmurką.

Tegoroczną XVIII biesiadę możemy uznać za niezwykle udaną. Nawet przelotny deszcz nie popsuł humorów jej uczestników.

Szczegłowa relacja z biesiady na portalu Podlasie24.

D.Błachnio
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.