AKTUALNOŚCI 2018/19

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Bezpiecznie na wsi
Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje

29.03.2019

Pod tym hasłem przebiega tegoroczny konkurs plastyczny dla dzieci, który decyzją Prezes KRUS Aleksandry Hadzik rozpoczął się w lutym br. Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, w jego organizacji wspierają Kasę: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Partnerem strategicznym jest Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych.

Dotychczasowe edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Każdego roku uczestniczyło w nich ponad 30 tys. uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich.

Tegoroczne hasło konkursowe: ‘’Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje’’ ma zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Jak co roku i uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu.

Finał VII Warszawskiego Konkursu Plastycznego

28.03.2019

Finał VII Warszawskiego Konkursu Plastycznego - Tak żyć jak żyłem, warto było... (o którym wspominaliśmy tu) odbył się w dniu 28.03.2019 r. o godz. 13.00 w siedzibie LXXV Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie.

W wyżej wymienionym finale wzięli udział uczniowie z naszej szkoły którzy zostali nagrodzeni i wyróżnieni:

• Magdalena Pielak z klasy IIa - zajęła I miejsce

Wyróżnienia otrzymali:

• Julia Dominiak z klasy IIa oraz
  • Maciej Pielak z klasy Via

Więcej na Galeria ze strony Szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Piłsudskiego

Bezpłatne warsztaty dla Rodziców
Program Wzmacniania Rodzin

Ulotka - ogłoszenie

E. Pluta, M. Ragus

XV OGÓLNOPOLSKI KONKURS Plastyczny
Świat bez barier - Jeszcze w zielone gramy...

14.03.2019

POD HONOROWYM PATRONATEM POSEŁ NA SEJM AGNIESZKI KOŁACZ-LESZCZYŃSKIEJ PREZYDENTA MIASTA WAŁBRZYCHA ROMANA SZEŁEMEJA

ORGANIZATORZY:
PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI nr 26 W WAŁBRZYCHU i STOWARZYSZENIE ''BEZ BARIER'' W WAŁBRZYCHU

Uczniowie z naszej szkoły, jak co roku wykonali piękne prace plastyczne, które zostały przesłane na wyżej wymieniony konkurs. Prace powstały podczas zajęć koła plastycznego pod kierunkiem p. Beaty Król, p. Teresy Kowalskiej i p. Ewy Rogulskiej oraz na zajęciach plastycznych w klasie 0c pod kierunkiem p. U. Osiak.

Celem konkursu była popularyzacja swojej twórczości, rozbudzanie talentów, stworzenie warunków do publicznych kontaktów, umożliwienie twórcom nieprofesjonalnym, działającym w różnych środowiskach osób niepełnosprawnych, konfrontacji własnych dokonań, poszukiwań artystycznych, wyszukiwanie twórców szczególnie uzdolnionych, promowanie pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w maju 2019 r.

WIECZÓR FILMOWY
Regulamin i zgoda uczestnika

6.03.2019

W dniu 15.03.2019r.w godz.18.00-24.00 odbędzie się w naszej szkole Wieczór Filmowy. Wszystkich tych, którzy zgłosili swoje uczestnictwo w imprezie prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem.

Regulamin i zgody do pobrania.