AKTUALNOŚCI 2018/19

KONKURS RECYTATORSKI
im. Kornela Makuszyńskiego

17.05.2019

W dniu dzisiejszym, w bibliotece gminnej odbył się konkurs czytelniczy, w którym uczestniczyło pięcioro uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń miał do zadeklamowania dwa fragmenty utworów - wiersz i prozę.

W grupie uczniów młodszych miejsce trzecie zajął Franciszek Stępień, a w gronie uczniów starszych drugie miejsce zajęła Agata Błachnio, która tym samym przeszła do etapu powiatowego.

16.05.2019

Zapisy na obiady i do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/20 do dnia 31.05.2019 r.
Druki do pobrania ze strony szkoły.

Podania - do pobrania w zakładce DYDAKTYKA - należy składać w sekretariacie.

WYCIECZKA

13.05.2019

W poniedziałek dnia 13 maja 2019 r nasza klasa oraz klasa 2b wraz z wychowawcami udała się na jednodniową wycieczkę do Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Celem wyprawy były zajęcia artystyczne polegające na malowaniu na szkle. Przez około 2 godziny pod przewodnictwem pracowników ośrodka wykonywaliśmy malunki na szklanych kubkach, które następnie wręczymy mamom w dniu ich święta. Po zajęciach udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donalds w Garwolinie. Po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejsce dotarliśmy około godziny 13.00. Bardzo podobała mi się ta wycieczka i mam nadzieję, że pojedziemy na następne.

Kacper Zalech klasa 3a

Szkolny Konkurs Plastyczny Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce

10.05.2019

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Był to jeden z punktów obchodzonego w naszej szkole Dnia Ziemi. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych dzieł rysunkowych i malarskich. Na konkurs wpłynęło 75 prac w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 SP oraz 7 SP -3 GIM.
Komisja Jury miała wielki problem z wyłonieniem najpiękniejszych prac, ale po końcowych ustaleniach wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 7-8 SP i 3 GIM

Laureaci: Nina Kalinowska, Roksana Maraszek, Agnieszka Karczmarczyk

Wyróżnieni: Sosnowski Michał, Wiśnioch Damian, Śliz Izabela, Weronika Krzemińska, Alicja Kurek, Wanessa Flont, Aleksandra Seremak, Patrycja Sychowiec, Zuzanna Sadurska.

Klasy 4-6

Laureaci: Emilia Komar, Agata Błachnio, Nurzyńska Julia,

Wyróżnieni: Emilia Truszko, Weronika Kwas Milena Matuszewska, Maja Goliszewska, Jagoda Kołodziejek, Łukasz Bieńko, Jakub Żubertowski, Aleksander Rękawek.

Uczniowie nagrodzeni otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

Nagrodzone i wyróżnione prace są zaprezentowane w galerii na korytarzu szkolnym.

Moja wymarzona złota rybka

6.05.2019

Muzeum Złotej Rybki oraz Szkoła Podstawowa w Dydni zaprosiła  do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: Moja wymarzona złota rybka.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie plastycznym Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jednej pracy w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) w formacie A4.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymają: dyplom oraz bezpłatny bilet wstępu do muzeum :), a klasa w której uczeń zdobędzie I miejsce zaproszona zostanie na wycieczkę do Muzeum Złotej Rybki w Dydni nad Sanem.

Więcej na stronie mdksanok.pl