AKTUALNOŚCI 2018/19


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


DZIEŃ MAMY W KLASIE 0c

29.05.2019

Dnia 29 maja w oddziale przedszkolnym 0c odbyła się akademia z okazji Dnia Mamy. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności teatralne wykonując inscenizację pt.: O tym, jak żabka mała rodziców nie słuchała oraz recytując wiersze i śpiewając przygotowane piosenki. Następnie mamy rozpoznawały się na namalowanych przez dzieci portretach. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez mamy oraz wręczeniem upominków wykonanych samodzielnie przez dzieci.

U.Osiak
by as

**************************

Promocja czytelnictwa - 30 urodziny Słonia Elmera

29.05.2019

Wydawnictwo Publicat zaprosiło grupy przedszkolne do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie URODZINY ELMERA. Nasze oddziały przedszkolne otrzymały piękne książki o przygodach słonia Elmera, które zostały przeczytane na zajęciach w klasach - Urodziny Elmera, Elmer słoń w kratkę, Elmer. Po wspólnym przeczytaniu lektur uczniowie wykonali portret słonia Elmera oraz przygotowali prace plastyczne o jego przygodach. Przygotowany tort na 30 Urodziny pięknie ozdobili malując kredkami i kolorowymi farbami. Impreza urodzinowa słonia Elmera , która miała miejsce w klasach została sfotografowana i przesłana do wydawnictwa Publicat - jako potwierdzenie działań czytelniczych w naszej szkole.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Dzień Rodziny

28.05.2019

28 maja przedszkolaki z 0b wraz z rodzicami obchodziły DZIEŃ RODZINY. Uroczystość odbyła się w plenerze na Kobusach. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną. Po części artystycznej uczniowie złożyli rodzicom życzenia,oraz obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Radosne chwile dzieci spędziły ,piekąc kiełbaski. Największą atrakcją była przejażdżka bryczką konną. Dzień Rodziny sprzyjał integracji rodziców i dzieci.

Ewa Trojanowska
by as

**************************

Podsumowanie konkursu plastycznego Barwy ojczyste

28.05.2019

W II półroczu uczniowie klas 0-III wzięli udział w konkursie plastycznym Barwy Ojczyste wykonując piękne i przemyślane prace. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem - wpłynęło wiele ciekawych prac. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wykonali prace na konkurs.

U. Osiak, P. Piwońska
by as

**************************

Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - etap Powiatowy

28.05.2019

Tegoroczne hasło konkursowe: Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje, miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania wypadkom, związanym z obecnością w gospodarstwach rolnych maszyn i urządzeń rolniczych.

Jak co roku i uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym przedsięwzięciu i wykonali wiele ciekawych prac.

Miło nam poinformować iż uczennica klasy V c Zuzanna Bieńko otrzymała w tym konkursie wyróżnienie, odebrała nagrodę rzeczową i dyplom .

Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

Ewa Rogulska
by as

**************************

Dzień Matki w klasie Ib

23.01.2019

Dnia 23 maja 2019 r. klasa Ib zaprosiła swoje Mamy na uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowali część artystyczną, na którą składały się: wierszyki, scenki z życia rodzinnego, piosenki oraz taniec, który wzbudził największe zainteresowanie. Po części artystycznej uczniowie złożyli życzenia i obdarowali swoje mamy własnoręcznie wykonanymi laurkami. Szczęśliwe chwile uczniowie spędzili wspólnie z rodzicami przy suto nakrytym stole.

Dorota Dubrow
by as

**************************

Bukiety dla Mamy

Klasa IIIb

21.05.2019

Klasa IIb

24.05.2019

W piątek 24 maja w naszej klasie razem z Panią tworzyliśmy bukiety dla naszych mam. Każde dziecko przyniosło kwiaty z, których wyszły nam bardzo kolorowe kompozycje. Do każdego bukietu dołączony był własnoręcznie malowany i pięknie zapakowany kubek. Nasze mamy z radością i wzruszeniem odebrały naszą niespodziankę, ponieważ do dnia wręczenia o niczym nie wiedziały. Tak więc Dzień Mamy był bardzo udany...

Natasza Wdowicka kl IIb z mamą.
by as

**************************

Konkurs Gminny

23.01.2019

23 maja odbył się etap gminny konkursu wiedzy Alkoholowi STOP dla zdrowia START organizowanego przez GKRPA w Sobolewie. Do etapu gminnego zakwalifikowało się 21 uczniów z Gminy Sobolew (17 uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie).

Oto lista nagrodzonych: I miejsce Natalia Sikora z kl. 8c II miejsce Daria Kozdrój kl. 8b, III miejsce Martyna Ćwiklak kl. 8a.

WYRÓŻNIENIA: Inga Sierańska 7a. Natalia Sołtys 8a, Anna Jabłońska 8a, Julia Matuszewska 8a, Eliza Gładysz 8c, Marta Grabowiecka 8c

R. Jankowska-Babik
by as

**************************

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Pejzaże Polski

20.05.2019

Młodzieżowy Dom Kultury w Bartoszycach zaprosił dzieci od 4 klasy szkoły podstawowej oraz młodzież do udziału w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu malarskiego. Prace wykonane technikami malarskimi miały przedstawiać polskie krajobrazy. Uczniowie z naszej szkoły przygotowali różne prace o tej tematyce.

Ewa Rogulska
by as

**************************

KONCERT Z OKAZJI 100-LECIA PARAFII SOBOLEW

19.05.2019

Z okazji jubileuszu 100-lecia parafii Sobolew siedemnastu uczniów naszej szkoły oraz troje zaproszonych absolwentów - pod kierownictwem p. Krzysztofa Szostaka przygotowali koncert. Specjalnie na ten jubileusz przygotowane pieśni i piosenki nawiązywały do miłości do Boga i Ojczyzny. Młodzi wokaliści przypomnieli te najbardziej popularne, które znamy z kościołów, ale również mało znane, często zapomniane. Licznie zgromadzeni w kościele słuchacze, ogromnymi brawami nagrodzili wykonawców tego koncertu. Po koncercie ks. kanonik Andrzej Oworuszko powiedział dzieciom, że śpiewają lepiej niż Arka Noego. Było to niezwykle miłe, a takie słowa podkreśliły ogromny wkład pracy włożony przez dzieci w przygotowanie tego koncertu.

K.S.
by as

**************************

KONKURS RECYTATORSKI
im. Kornela Makuszyńskiego

17.05.2019

W dniu dzisiejszym, w bibliotece gminnej odbył się konkurs czytelniczy, w którym uczestniczyło pięcioro uczniów naszej szkoły. Każdy uczeń miał do zadeklamowania dwa fragmenty utworów - wiersz i prozę.

W grupie uczniów młodszych miejsce trzecie zajął Franciszek Stępień, a w gronie uczniów starszych drugie miejsce zajęła Agata Błachnio, która tym samym przeszła do etapu powiatowego.


by as

**************************

OGŁOSZENIE

16.05.2019

Zapisy na obiady i do świetlicy szkolnej na rok szkolny 2019/20 do dnia 31.05.2019 r.
Druki do pobrania ze strony szkoły.

Podania - do pobrania w zakładce DYDAKTYKA - należy składać w sekretariacie.

Sekretariat
by as

**************************

WYCIECZKA

13.05.2019

W poniedziałek dnia 13 maja 2019 r nasza klasa oraz klasa 2b wraz z wychowawcami udała się na jednodniową wycieczkę do Gminnego Centrum Animacji Kultury w Sulbinach. Celem wyprawy były zajęcia artystyczne polegające na malowaniu na szkle. Przez około 2 godziny pod przewodnictwem pracowników ośrodka wykonywaliśmy malunki na szklanych kubkach, które następnie wręczymy mamom w dniu ich święta. Po zajęciach udaliśmy się na obiad do restauracji Mc Donalds w Garwolinie. Po posiłku wyruszyliśmy w drogę powrotną. Na miejsce dotarliśmy około godziny 13.00. Bardzo podobała mi się ta wycieczka i mam nadzieję, że pojedziemy na następne.

Kacper Zalech klasa 3a
by as

**************************

Szkolny Konkurs Plastyczny Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce

10.05.2019

W naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. Rośliny i zwierzęta chronione w Polsce. Był to jeden z punktów obchodzonego w naszej szkole Dnia Ziemi. Uczniowie przygotowali wiele ciekawych dzieł rysunkowych i malarskich. Na konkurs wpłynęło 75 prac w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 SP oraz 7 SP -3 GIM.
Komisja Jury miała wielki problem z wyłonieniem najpiękniejszych prac, ale po końcowych ustaleniach wyniki przedstawiają się następująco:

Klasy 7-8 SP i 3 GIM

Laureaci: Nina Kalinowska, Roksana Maraszek, Agnieszka Karczmarczyk

Wyróżnieni: Sosnowski Michał, Wiśnioch Damian, Śliz Izabela, Weronika Krzemińska, Alicja Kurek, Wanessa Flont, Aleksandra Seremak, Patrycja Sychowiec, Zuzanna Sadurska.

Klasy 4-6

Laureaci: Emilia Komar, Agata Błachnio, Nurzyńska Julia,

Wyróżnieni: Emilia Truszko, Weronika Kwas Milena Matuszewska, Maja Goliszewska, Jagoda Kołodziejek, Łukasz Bieńko, Jakub Żubertowski, Aleksander Rękawek.

Uczniowie nagrodzeni otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

Nagrodzone i wyróżnione prace są zaprezentowane w galerii na korytarzu szkolnym.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Moja wymarzona złota rybka

6.05.2019

Muzeum Złotej Rybki oraz Szkoła Podstawowa w Dydni zaprosiła do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: Moja wymarzona złota rybka.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie plastycznym Zadaniem każdego uczestnika było wykonanie jednej pracy w dowolnej technice płaskiej: rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) w formacie A4.

Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymają: dyplom oraz bezpłatny bilet wstępu do muzeum :), a klasa w której uczeń zdobędzie I miejsce zaproszona zostanie na wycieczkę do Muzeum Złotej Rybki w Dydni nad Sanem.

Regulamin konkursu

Więcej na stronie mdksanok.pl

Ewa Rogulska
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.