AKTUALNOŚCI 2019/20


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


PRÓBNA EWAKUACJA

17.09.2019

Dnia 17 września 2019 r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z zastosowaniem procedur dotyczących zachowania w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla ich życia lub zdrowia.

Dokładnie o godzinie 10.00 po usłyszeniu sygnału alarmowego  uczniowie, nauczyciele, Dyrekcja, pracownicy administracji i obsługi, zachowując zasady bezpieczeństwa szybko i sprawnie oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuścili budynek szkoły i udali się w wyznaczone miejsce. Zbiórka na boisku sportowym była potwierdzeniem, że wszystkie osoby będące w szkole zdążyły się ewakuować w wyznaczonym czasie.

Ewakuacja odbyła się sprawnie i zgodnie z obowiązującymi procedurami. Na szczęście to były tylko ćwiczenia… Wszyscy zgodnie stwierdzili, że taka niezapowiedziana próba była potrzebna, choć nigdy w przyszłości nie chcieliby wykorzystać zdobytego doświadczenia.

E. Papiernik
by as

**************************

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2.09.2019

Rozpoczęcie roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. 2 września 2019 roku uczniowie oficjalnie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 Mszą Świętą w kościele parafialnym w Sobolewie. Tuż po zakończeniu mszy młodzież ze sztandarem, uczniowie, nauczyciele, pracownicy placówki oraz rodzice udali się do szkoły, gdzie na hali sportowej odbyły się dalsze uroczystości.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Po hymnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz, który serdecznie powitał ks. Proboszcza Andrzeja Oworuszkę, przewodniczącą Rady Rodziców p. Kingę Błachnio, wszystkich uczniów i ich rodziców oraz grono pedagogiczne, a zwłaszcza nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole: p. Olgę Złotnicką - nauczycielkę języka niemieckiego, p. Wiolettę Tomaszek – nauczycielkę języka angielskiego oraz księdza Krystiana Bajkowskiego.

Pan dyrektor zwrócił szczególną uwagę na uczniów, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej placówki. W tym roku przywitaliśmy dwie klasy zerowe. Wiele nowych wyzwań czeka również czwartoklasistów, którzy rozpoczęli nowy etap edukacyjny.

W dalszej części przemówienia pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły, którzy w wakacje przyczynili się do przygotowania sal lekcyjnych i korytarzy do nowego roku szkolnego.

W swoim wystąpieniu dyrektor szkoły przypomniał również tragiczne wydarzenia z września 1939 roku. Pamiętając o tym, uczciliśmy pamięć poległych i pomordowanych podczas II wojny światowej minutą ciszy. Następnie delegacja składająca się z najmłodszych harcerzy udała się pod pomnik upamiętniający ofiary II wojny światowej, aby złożyć tam kwiaty i zapalić znicze.

Po części oficjalnej uroczystości, uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami.

Nowy rok szkolny to jak zawsze czas nowych możliwości, wyzwań i zadań. Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, rozwijaniu zainteresowań i pasji, a także serdecznych relacji koleżeńskich i wielu miłych chwil spędzonych w murach tej szkoły.

Dostarczyła Ewa Papiernik
by as

**************************

80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1.09.2019

W niedzielę - 1 września 2019 r. obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji w parku przy Urzędzie Gminy Sobolew o godz. 17.00 odbył się uroczysty Apel Poległych, w którym wzięły udział władze gminy, na czele z Panem Wójtem Maciejem Błachnio oraz mieszkańcy Sobolewa. Wśród przybyłych na to spotkanie znajdowali się również harcerze z naszej szkoły pod opieką drużynowej pwd. Ewy Figacz oraz pana dyrektora Krzysztofa Łapacza.

Uczestnicy apelu oddali cześć poległym poprzez odśpiewanie hymnu narodowego i pieśni patriotycznych. Nasi harcerze, chcąc uczcić pamięć poległych, odpalili pochodnie, a zuchy, najmłodsi uczestnicy obchodów, wypuściły w niebo gołębie na znak pokoju.

Po apelu wszyscy zostali zaproszeni na projekcję filmu pt.: Dywizjon 303. Historia prawdziwa.

Dostarczyła Ewa Papiernik
by as

**************************

Ogłoszenie

30.08.2019

Autobus szkolny w dniu 2 września 2019 r. wyjedzie z Sobolewa o godz. 9.00.  Przejedzie stałą trasą i na każdym przystanku będzie o 2 godziny później niż odjeżdżał w poprzednim roku szkolnym (np. na przystanku w Kobusach będzie o godz. 9.15).

Po uroczystościach rozpoczęciu roku szkolnego, spotkaniach z wychowawcami autobus odwiezie uczniów do domu (ok. godz. 12).

Zofia Beczek
by as

**************************

OGŁOSZENIE
Inauguracja roku szkolnego

27.08.2019

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się w poniedziałek 2 września 2019 r. o godz. 11.00 na hali sportowej. Wcześniej w kościele parafialnym o godz. 10.00 odprawiona zostanie Msza Święta.

Dyrekcja
by as

**************************

Wyprawka do zerówki

26.08.2019

Podręcznik do klasy zerowej to: Nowe przygody Olka i Ady Pięciolatek. Sześciolatek. Poziom BB+ Pakiet

Informacja szczegółowa

A. Tuchowska
by as

23.08.2019

Wyprawka:
- papier (ryza - 500 arkuszy) do drukarki, ksero,
- papier kolorowy (wycinanka) format A4 i A5 (nie samoprzylepny),
- nożyczki (bezpieczne, dziecięce),
- klej (dobry i nie brudzący w sztyfcie),
- kredki ołówkowe (grube),
- kredki świecowe,
- 3 ołówki, temperówka z pojemnikiem, gumka,
- zeszyt 60-kartkowy czysty,
- plastelina (duże opakowanie),
- farby plakatowe, pędzle (grubszy i cienki),
- flamastry (opakowanie),
- 3 arkusze szarego papieru (duży format),
- 2 arkusze kolorowego brystolu (duży format),
- blok techniczny z kolorowymi kartkami (mały i duży),
- blok rysunkowy z kolorowymi kartkami (A4),
- bibuła krepina - 4 kolory,
- teczka biurowa na prace wykonane w szkole (na gumkę),
- teczka biurowa na karty pracy domowej (na gumkę).

Dodatkowe wyposażenie:
- buty zmienne (wygodne, łatwo zakładane, odpowiednie na zajęcia ruchowe),
- ręcznik papierowy,
- chusteczki higieniczne - pudełko 100 sztuk,
- chusteczki nawilżane,
- strój na zajęcia ruchowe w podpisanym woreczku (krótkie spodenki czarne lub granatowe + biała koszulka).

Uwaga - wszystkie rzeczy muszą być podpisane!

Wychowawcy: kl. 0a Ewa Figacz , kl. 0b Anna Tuchowska
by as

**************************

Książka dla zerówki do języka angielskiego

20.08.2019

W bieżącym roku szkolnym w klasach zerowych będzie obowiązywał podręcznik Treetops Starter

Autor: Sarah Howell and Lisa Kester-Dodgson
Format: 21x29,7 cm
ISBN: 9780194012041
Oprawa: broszurowa
Wydawnictwo: Oxford University Press

Katarzyna Staroń
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.