AKTUALNOŚCI 2018/19


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Występ grupy Zaelektryzowani

22.02.2019

Profil na fejsie


by as

**************************

DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA

21.02.2019


by as

**************************

VII Warszawski Konkurs Plastyczny
Tak żyć, jak żyłem, warto było... Józef Piłsudski

15.02.2019

Honorowy patronat nad Konkursem objęli - Wojewoda Mazowiecki, Mazowiecka Kurator Oświaty, Prezydent m.st. Warszawy, Burmistrz Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy, Muzeum Niepodległości, Instytut Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Konkurs uzyskał także logo Niepodległa.

- Patronat medialny nad Konkursem sprawowała Nowa Gazeta Praska.

- Organizator konkursu LXXVI Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

- Cel konkursu - popularyzacja wśród dzieci i młodzieży postaci i idei Marszałka Józefa Piłsudskiego, jego działalności niepodległościowej i państwotwórczej. Pogłębienie wiedzy na temat dziejów II Rzeczypospolitej, a także kształtowanie postaw patriotycznych.

- Konkurs skierowany był dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Warszawy oraz województwa mazowieckiego.

Miło nam poinformować iż w tym konkursie uczniowie z naszej Szkoły zostali nagrodzeni i wyróżnieni .

Magdalena Pielak z klasy II a SP zajęła w tym konkursie I MIEJSCE a za drugą pracę otrzymała WYRÓŻNIENIE (pracę przygotowała na zajęciach koła plastycznego).

Julia Dominiak z klasy II c pracę plastyczną przygotowała pod opieką Pani Anny Ragus SP - otrzymała WYRÓŻNIENIE

Uczennicom serdecznie Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych!

Ewa Rogulska
by as

**************************

ZAJĘCIA W CZASIE FERII

24.01.2019

Dostarczył P. Szymański
by as

**************************

Dla kochanej babci i kochanego dziadka

18.01.2019

W dniu 18 stycznia do naszej zaprosiliśmy dziadków i babcie. My, kochane wnuki, z okazji Ich święta przygotowaliśmy jasełka. W przygotowanie włożyliśmy wiele trudu, aby jak najlepiej się zaprezentować. Nasze przedstawienie było bardzo ciekawe i piękne, a babcie i dziadkowie byli z nas dumni. Po zakończeniu części artystycznej składaliśmy życzenia naszym babciom i dziadkom, ściskając Ich i całując. Później miło spędziliśmy czas z naszymi bliskimi przy kawie, herbacie i pysznym ciastku. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a ja jestem mojej pani wychowawczyni bardzo wdzięczny za przygotowanie tak wspaniałej uroczystości.

Wojtek Koźlak kl. III a

W dniu 18 stycznia 2019 r. w naszej klasie w sali nr 10 odbyły się Jasełka, na które zaprosiliśmy babcie i dziadków z okazji Ich święta. Pod kierunkiem Pani Ani, w pięknych strojach przygotowanych przez rodziców, przedstawiliśmy historię narodzenia Pana Jezusa. Śpiewaliśmy i graliśmy na instrumentach wiele kolęd i pastorałek. Na koniec dostaliśmy ogromne brawa od naszych bliskich. Po przedstawieniu odbył się poczęstunek przygotowany przez nasze mamy. To była piękna i miła uroczystość.

Łukasz Ptaszyński kl. III a

W piątek 18.01.19 r. nasza klasa, razem z wychowawcą p. Anią, zorganizowała Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka. Mamy przygotowały poczęstunek, a uczniowie zajęli się częścią artystyczną. W Jasełkach odgrywaliśmy trudne role, śpiewaliśmy kolędy i pastorałki i dzieci sobie świetnie poradziły. Według zaproszonych gości spisaliśmy się na medal, dostaliśmy wielkie brawa. Po przedstawieniu wszyscy utuliliśmy swoich bliskich i dotrzymywaliśmy im towarzystwa przy stole. Myślę, że dla każdego był to wspaniały dzień.

Amelka Szeląg ucz. kl. IIIa

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały Jasełka. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej odegrać swoją rolę i przez to wyrazić swoją miłość i szacunek. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Anna Tuchowska
by as

**************************

W karnawale to są bale!

17.01.2019

W naszej szkole 17 stycznia 2019 roku odbył się bal karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie, zupełnie inaczej niż na co dzień. Tego dnia stała się prawdziwą salą balową. Udekorowana w łańcuchy, balony ,serpentynę oraz kolorowe rozety tworzyła piękną całość. Bogaty program zabawy i konkursów sprawił, że dzieci się nie nudziły. W przeróżnych kostiumach dzieci wcieliły się w bohaterów bajek; wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzęta, anioły oraz wiele, wiele innych. Wspólna zabawa przy muzyce razem z wychowawcami i rodzicami dostarczyły nam wiele emocji, oraz dały okazję do zrobienia kolorowych i niecodziennych zdjęć. W przerwach zabawę umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Trzy godziny nieograniczonego szaleństwa w gronie przyjaciół i wychowawców do utraty tchu, dostarczyły tak wiele już dziś wspomnień. Trud, który był w I semestrze szkolnym dziś z pewnością został zapomniany.

Natasza Wdowicka kl IIb z mamą
by as

**************************

HU HU HA, NASZA ZIMA ZŁA!

10.01.2019

Zimowa aura dopisuje. Wszystko pokryte jest białym puchem, za szkolnymi oknami prawdziwie zimowy krajobraz...oraz uczniowie z IIb i IIIa, którzy w ramach zajęć z wychowania fizycznego udali się zaczerpnąć świeżego powietrza. W ramach rozprostowania kości podczas intensywnej nauki, wybraliśmy się na szkolny plac zabaw.  Jeździliśmy na sankach, biegaliśmy po mięciutkim śniegu, urządzaliśmy bitwy śnieżne. Zabawa była przednia! Otuleni  szalikami i z uśmiechem na twarzy wszyscy mieli dużo śmiechu i zabawy. Rzucanie śnieżkami i robienie orzełka na śniegu, to jest to , co każdy z Nas lubi robić najbardziej podczas białej zimy.   Po takiej zabawie z czerwonymi nosami, wróciliśmy do klasy aby dalej usiąść przed podręcznikami. Wszyscy liczymy na to,  że taka mroźna i śnieżna zima zostanie z Nami na dłużej...już niebawem ferie!

Zuzia Wachnik z mama Olą
by as

**************************

Sukcesy w XV Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

9.01.2019

Uczniowie naszej szkoły 8 stycznia wystąpili w XV Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. Trzeba podkreślić, że były to bardzo udane występy, bo w każdej kategorii wiekowej jury doceniło występy naszych uczniów. W kategorii klas 0-III drugie miejsce zajął Piotr Pietrzak, trzecie - Julia Dominiak, a wyróżniona została Dominika Pracz. W kategorii klas VII -VIII i gimnazjum drugie miejsce zajęła Marta Kusak pięknym wykonaniem pastorałki „Cisza” z repertuaru Katarzyny Groniec. W konkursie nasza szkołę reprezentowały również: Nikola Malitka, Marta Kazimierak, Agata Błachnio, Nina Lewandowska i Inga Sierańska.
13 stycznia w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie podczas koncertu "Spotkanie z kolędą", laureaci odebrali nagrody z rąk zastępcy wójta p. Moniki Garnek-Owczarczyk oraz Kierownika Gminnego Domu Kultury - Elżbiety Radziej. Nagrodami w tym roku były karty podarunkowe do sklepu sportowego. Piotr Pietrzak i Marta Kusak zaprezentowali się szerszej publiczności wykonaniem swoich kolęd i pastorałek.
Wszystkim gratulujemy bardzo dobrych występów!!! Opiekunem występujących byli: Anna Ragus, Justyna Banaszek i Krzysztof Szostak.

(K.S)
by as

Zdrowo się odżywiamy, więc siłę do nauki i zabawy mamy

7.01.2019

Trzecia a - to szkoły chluba,
tu nie znajdziesz pączkoluba.
Zdrowo myślą, zdrowo jedzą
uprawiają sport - nie siedzą!

Uczniowie kl. III a dbają o dobre nawyki żywieniowe. Wiedzą, że drugie śniadanie regeneruje siły, dostarcza energii, przywraca aktywność, uzupełnia ilość koniecznych do życia składników pokarmowych. Trzecioklasiści starają się jeść mniej słodyczy i chipsów, a więcej warzyw i owoców oraz pić wodę zamiast słodkich napoi. Dlatego przez cały grudzień w klasie trwał konkurs na zdrowe drugie śniadanie. Do konkursu zainspirował uczniów tekst z podręcznika pt.: ''Chipsy z marchewki''.
Tekst pokazał, że złe odżywianie powoduje, że częściej chorujemy, wolniej myślimy, mamy obniżoną koncentrację i aktywność i jesteśmy bardziej nerwowi, co przyczynia się do gorszych wyników w nauce. Wspólnie więc, podczas przerwy śniadaniowej, spożywaliśmy drugie zdrowe śniadanie. Amelka Szeląg i Łukasz Ptaszyński zostali wybrani klasowymi koordynatorami do spraw zdrowego odżywiania. Za zjedzenie w szkole zdrowego drugiego śniadania koordynatorzy przyznawali plus. Zwycięzcami klasowego konkursu zostali: Amelka, Łukasz, Julka i Dominik, którzy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom kl. IIIa. Konkurs się skończył, ale zdrowe nawyki, mamy nadzieję, pozostaną.

Wych. A. Tuchowska
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.