AKTUALNOŚCI 2018/19

W karnawale to są bale

17.01.2019

W naszej szkole 17 stycznia 2019 roku odbył się bal karnawałowy. Sala wyglądała bajecznie, zupełnie inaczej niż na co dzień. Tego dnia stała się prawdziwą salą balową. Udekorowana w łańcuchy, balony ,serpentynę oraz kolorowe rozety tworzyła piękną całość. Bogaty program zabawy i konkursów sprawił, że dzieci się nie nudziły. W przeróżnych kostiumach dzieci wcieliły się w bohaterów bajek; wróżki, księżniczki, policjanci, zwierzęta, anioły oraz wiele, wiele innych. Wspólna zabawa przy muzyce razem z wychowawcami i rodzicami dostarczyły nam wiele emocji, oraz dały okazję do zrobienia kolorowych i niecodziennych zdjęć. W przerwach zabawę umilił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Trzy godziny nieograniczonego szaleństwa w gronie przyjaciół i wychowawców do utraty tchu, dostarczyły tak wiele już dziśwspomnień. Trud, który był w I semestrze szkolnym dziś z pewnością został zapomniany.

Natasza Wdowicka kl IIb z mamą

HU HU HA, NASZA ZIMA ZŁA!

10.01.2019

Zimowa aura dopisuje. Wszystko pokryte jest białym puchem, za szkolnymi oknami prawdziwie zimowy krajobraz...oraz uczniowie z IIb i IIIa, którzy w ramach zajęć z wychowania fizycznego udali się zaczerpnąć świeżego powietrza. W ramach rozprostowania kości podczas intensywnej nauki, wybraliśmy się na szkolny plac zabaw.  Jeździliśmy na sankach, biegaliśmy po mięciutkim śniegu, urządzaliśmy bitwy śnieżne. Zabawa była przednia! Otuleni  szalikami i z uśmiechem na twarzy wszyscy mieli dużo śmiechu i zabawy. Rzucanie śnieżkami i robienie orzełka na śniegu, to jest to , co każdy z Nas lubi robić najbardziej podczas białej zimy.   Po takiej zabawie z czerwonymi nosami, wróciliśmy do klasy aby dalej usiąść przed podręcznikami. Wszyscy liczymy na to,  że taka mroźna i śnieżna zima zostanie z Nami na dłużej...już niebawem ferie!

Zuzia Wachnik z mama Olą

Sukcesy w XV Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

9.01.2019

Uczniowie naszej szkoły 8 stycznia wystąpili w XV Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie. Trzeba podkreślić, że były to bardzo udane występy, bo w każdej kategorii wiekowej jury doceniło występy naszych uczniów. W kategorii klas 0-III drugie miejsce zajął Piotr Pietrzak, trzecie - Julia Dominiak, a wyróżniona została Dominika Pracz. W kategorii klas VII -VIII i gimnazjum drugie miejsce zajęła Marta Kusak pięknym wykonaniem pastorałki „Cisza” z repertuaru Katarzyny Groniec. W konkursie nasza szkołę reprezentowały również: Nikola Malitka, Marta Kazimierak, Agata Błachnio, Nina Lewandowska i Inga Sierańska.
13 stycznia w Gminnym Domu Kultury w Sobolewie podczas koncertu "Spotkanie z kolędą", laureaci odebrali nagrody z rąk zastępcy wójta p. Moniki Garnek-Owczarczyk oraz Kierownika Gminnego Domu Kultury - Elżbiety Radziej. Nagrodami w tym roku były karty podarunkowe do sklepu sportowego. Piotr Pietrzak i Marta Kusak zaprezentowali się szerszej publiczności wykonaniem swoich kolęd i pastorałek.
Wszystkim gratulujemy bardzo dobrych występów!!! Opiekunem występujących byli: Anna Ragus, Justyna Banaszek i Krzysztof Szostak.

(K.S)

Zdrowo się odżywiamy, więc siłę do nauki i zabawy mamy

7.01.2019

Trzecia a - to szkoły chluba,
tu nie znajdziesz pączkoluba.
Zdrowo myślą, zdrowo jedzą
uprawiają sport - nie siedzą!

Uczniowie kl. III a dbają o dobre nawyki żywieniowe. Wiedzą, że drugie śniadanie regeneruje siły, dostarcza energii, przywraca aktywność, uzupełnia ilość koniecznych do życia składników pokarmowych. Trzecioklasiści starają się jeść mniej słodyczy i chipsów, a więcej warzyw i owoców oraz pić wodę zamiast słodkich napoi. Dlatego przez cały grudzień w klasie trwał konkurs na zdrowe drugie śniadanie. Do konkursu zainspirował uczniów tekst z podręcznika pt.: ''Chipsy z marchewki''.
Tekst pokazał, że złe odżywianie powoduje, że częściej chorujemy, wolniej myślimy, mamy obniżoną koncentrację i aktywność i jesteśmy bardziej nerwowi, co przyczynia się do gorszych wyników w nauce. Wspólnie więc, podczas przerwy śniadaniowej, spożywaliśmy drugie zdrowe śniadanie. Amelka Szeląg i Łukasz Ptaszyński zostali wybrani klasowymi koordynatorami do spraw zdrowego odżywiania. Za zjedzenie w szkole zdrowego drugiego śniadania koordynatorzy przyznawali plus. Zwycięzcami klasowego konkursu zostali: Amelka, Łukasz, Julka i Dominik, którzy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczniom kl. IIIa. Konkurs się skończył, ale zdrowe nawyki, mamy nadzieję, pozostaną.

Wych. A. Tuchowska