AKTUALNOŚCI 2018/19

Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce Bożonarodzeniowej rozstrzygnięty

12.11.2018

Rozstrzygnięto XVIII Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą kartę, ozdobę choinkową i stroik świąteczny.

34 szkoły z terenu całego powiatu garwolińskiego wzięły udział w tegorocznej, osiemnastej już edycji, Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowy na najładniejszą kartkę, ozdobę choinkową i stroik świąteczny. W sumie zgłoszono ponad 200 prac plastycznych - wykonanych dowolną techniką i z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów.

Konkurs rozstrzygano w dwóch kategoriach tematycznych i trzech kategoriach wiekowych. Jury przy ocenianiu prac brało pod uwagę kreatywność, estetykę pracy oraz samodzielność. Uczestnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymają nagrody rzeczowe. Osoby wyróżnione zostaną nagrodzone dyplomami.

Gratulujemy Uczniowi z klasy II B SP Michałowi Magnuszewskiemu, który wykonał kartkę Bożonarodzeniową na zajęciach pod kierunkiem p. Jolanty Kalinowskiej i zajął II Miejsce w tym konkursie.

Pozostali uczniowie , którzy wzięli udział w konkursie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

Zgodnie z regulaminem wszystkie ozdoby i kartki zostaną przeznaczone na cele charytatywne. W tym roku będzie to kiermasz świąteczny na rzecz Filipa Gronostajskiego, który walczy nowotworem.

Nasi uczniowie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

9.12.2018

KLASA NA MEDAL

6.12.2018

Złote rybki

4.12.2018

Uczniowie klas drugich od września tego roku aktywnie uczestniczyli w projekcie nauki pływania realizowanym na miejskiej pływalni w Rykach. Dzieci biorące udział w zajęciach mniej chorują, lepiej się uczą, są bardziej zdyscyplinowane, z łatwością przyswajają każdy nowy sport. Dziesięć wyjazdów organizowanych raz w tygodniu i trwające po 2 godziny, dawały ogromną frajdę. Było dziesięć lekcji. Podzielono wszystkie dzieci na dwie grupy. Jedna grupa była początkująca a druga zaawansowana. Zajęcia w wodzie polegały na: zanurzaniu głowy, otwieraniu oczu pod wodą, oddychaniu w wodzie ,leżeniu na plecach, oraz prostych skokach do wody. Przytaczając słowa Amelki;- Jak jeździliśmy na basen było fajnie. Podobało mi się jak skakaliśmy na bombę i gdy pływaliśmy na plecach. Nauka poszła gładko i sprawnie. Ostatni wyjazd finalnie był egzaminem, który wszyscy przeszli pomyślnie mimo strachu. Zżyliśmy się z ekipą ratowników, bo dzięki nim potrafimy pływać i korzystać w pełni z atrakcji na basenie. I dlatego z wdzięczności za opiekę, zawieźliśmy stroik świąteczny, który wykonały Natasza ze swoją mamą oraz barwna kartkę która powstała w trakcie realizacji projektu klasowego; kartka świąteczna. Pływamy jak złote rybki może tez zaczniemy spełniać życzenia.

W r. szk. 2018/19 uczniowie klas drugich szkoły podstawowej (kl. IIa, IIb, IIc) uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach z zakresu nauki pływania na basenie w Rykach. Zajęcia w wymiarze 20 godzin odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia z zakresu nauki pływania dla dzieci zorganizowane zostały w ramach projektu „Umiem pływać!" realizowanego we współpracy Gminy Sobolew z Lokalną Grupą Działania Forum Powiatu Garwolińskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zespół redakcyjny z klasy IIb; Amelia, Natasza i Zuzia pod opieką mam

''ŻYWE KAMIENIE''
Wzmianka prasowa o Sobolewie z 1910 roku

3.12.2018

W numerze 1 gazety Ziemia ukazał się artykuł dotyczący m. in. krzyża kamiennego, który stoi obok starego kościoła. Opisana jest w nim historia postawienia tego krzyża, jak również są wzmianki o innych kamieniach ze znakiem "bożych stópek".

Oto jego fragment:

Nie mniej ciekawy, chociaż mniej znany ogółowi, gdyż będący w tradycyjnem poszanowaniu tylko wśród miejscowego ludu jest kamień, znajdujący się w pobliżu pola bitwy pod Maciejowicami. Żałować należy, że kamień ten jest tak mało nawet w poblizkiej Warszawie znany.
Leży on tuż przy drodze, wiodącej ze stacyi kolejowej (kol. żel. Nadwiślańskiej) Sobolew (powiat Garwoliński, gub. Siedlecka) do Maciejowic, w pobliżu sąsiedniej kapliczki, — ma on 1 1/2 metra wysokości (ponad ziemią) i tyleż prawie szerokości. Dostrzedz na nim można dwa zagłębienia przypominające ślady stóp ludzkich, czy też zatarte nieco, wykute krzyże.

Cały artykuł można przeczytać na stronie biblioteki poznańskiej (4 str. gazety = str. 6 dokumentu; zdjęcie na str. 3).

Warsztaty Bożonarodzeniowe

1.12.2018

1 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach na których przygotowali piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Dzięki pomysłom i kreatywności dzieci oraz rodziców, stworzyliśmy cudne bombki, stroiki, choinki, które będzie można nabyć na kiermaszu szkolnym. Otwarcie kiermaszu odbędzie się 3 grudnia. Spotkanie i wspólna praca dała uczniom i rodzicom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację. Składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

Ewa Trojanowska

gry online