AKTUALNOŚCI 2018/19


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


WIGILIA W NASZEJ SZKOLE

21.12.2018


Przyjdź na świat, by wyrównać rachunki strat
Żeby zająć wśród nas puste miejsce przy stole
Jeszcze raz pozwól cieszyć się dzieckiem w nas
I zapomnieć, że są puste miejsca przy stole


21 grudnia 2018 r.odbyła się w naszej szkole wigilia. Po raz pierwszy od wielu lat krajobraz za oknem był iście świąteczny- wszędzie pełno śniegu.

Tego dnia uczniowie tradycyjnie po trzech godzinach lekcyjnych spotkali się razem z wychowawcami na klasowych wigiliach.

Potem cała brać uczniowska udała się na halę sportową, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Hala była pięknie przystrojona. Królowały kolory biały i niebieski. Sceneria wprowadziła nas w świąteczny nastrój.

Na początku głos zabrały panie z Prezydium Rady Rodziców, które złożyły wszystkim zebranym życzenia.

Całą uroczystość prowadzili: Maksymilian Pielak, Zuzanna Kurek,Martyna Ćwiklak. Prowadzący serdecznie powitali przybyłych gości, a szczególnie  proboszcza naszej parafii księdza Andrzeja Oworuszkę.

Następnie harcerze na ręce pana dyrektora przekazali ,,Światło, które nas łączy, czyli światełko pokoju.

Po przekazaniu światełka nadeszła pora na obejrzenie przedstawienia zatytułowanego,,Święta słowem bożym i kolęðą pisane. Sztuka przeplatana kolędami opowiadała o historii zbawienia.

Na szkolnej scenie zadebiutowała Wiktoria Czyżewska, która na klawiszach zagrała kolędę ,, Jezus Malusieńki.

Na scenie zaprezentowała się także szkolna grupa taneczna, która zatańczyła w rytm  mikołajkowych przebojów.

Po występach nadszedł czas na życzenia. Pan dyrektor prosił  nas  by szał zakupów nie przyćmił magii świąt. Ksiądz proboszcz życzył dobrych, pięknych i szczęśliwych świąt.

My zaś życzymy wszystkim w Nowym Roku radości i uśmiechu oraz wytrwałości na każdy dzień.

D. Błachnio
by as

**************************

Uczniowie klasy IIb na uroczyste spotkanie zaprosili swoich bliskich na Wigilię klasową. Świąteczne spotkanie rozpoczęliśmy występami muzyczno-teatralnymi. Uczniowie przedstawili sztukę pt: Porwanie choinek. Mimo, że tytuł dramatyczny ale zakończenie pozytywne. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role, za co dostali gromkie brawa. Rodzice wysłuchali również pięknie zaśpiewanych kolęd i piosenek świątecznych i sami włączyli się do wspólnego kolędowania . Po zakończeniu programu artystycznego, wysłuchaliśmy fragmentu z Pisma Świętego oraz wspólnie z gośćmi i wychowawczynią połamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia świąteczne. Największą atrakcją dla wszystkich był poczęstunek, do którego wszyscy zasiedliśmy. Na klasowym wigilijnym stole znalazły się pierogi, paszteciki, pierniki oraz inne słodkości. Ten wspólnie spędzony czas upłynął nam w duchu Świąt Bożego Narodzenia, ciepło i radośnie. Życzymy wszystkim Szczęśliwego Nowego 2019 Roku! Do zobaczenia po przerwie świątecznej.

Zuzia Wachnik /królewna/ z mamą Olą

by as

**************************

ŻYCZENIA

18.12.2018

by as

**************************

OWOCE I WARZYWA W SZKOLE

12.12.2018

Rozśpiewane ''owoce i warzywa w szkole''
Zdrowe odżywianie ważna rzecz!
Warzywa, owoce - tak,
słodkości - precz!

Pod tym hasłem w dniu 12.12.2018 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, w czasie której dokonaliśmy podsumowania uczestnictwa w programie ''Owoce i warzywa w szkole'' w pierwszym semestrze roku szkolnego 2018/2019.

Nasza szkoła promuje zdrowe odżywianie, dlatego uczestniczymy w unijnym ''Programie dla szkół''. Celem realizowanego programu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców oraz produktów mlecznych. W naszej szkole programem objętych było 261 uczniów z kl. I-V.

W tym dniu na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli, dyrekcji. Dzieciaki z kl. I-III przebrały się za dowolny owoc, warzywo lub produkt mleczny. Uczniowie z każdej klasy śpiewali piosenki i recytowali wiersze oraz przedstawili wiadomości o wartościach zdrowotnych owoców i warzyw oraz o zdrowym odżywianiu. Fantastyczne kostiumy i doskonałe przygotowanie młodych aktorów sprawiło, że wszyscy dobrze się bawili i w zamian zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Dzieci brały też udział w konkursie piosenki o zdrowiu, w którym wykazali się wspaniałymi umiejętnościami nie tylko śpiewania, ale również tańca. Hitem uroczystości okazała się piosenka „Olimpiada w Jarzynowie”, przy której bawili się i tańczyli wszyscy uczniowie. Wszystkim solistom, nagrody ufundowane przez dostawcę owoców i warzyw firmę UZIMEX, wręczył p. Dyrektor.

Koordynator programu A. Tuchowska
by as

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny o tematyce Bożonarodzeniowej rozstrzygnięty

12.12.2018

Rozstrzygnięto XVIII Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą kartę, ozdobę choinkową i stroik świąteczny.

34 szkoły z terenu całego powiatu garwolińskiego wzięły udział w tegorocznej, osiemnastej już edycji, Powiatowego Konkursu Bożonarodzeniowy na najładniejszą kartkę, ozdobę choinkową i stroik świąteczny. W sumie zgłoszono ponad 200 prac plastycznych - wykonanych dowolną techniką i z wykorzystaniem najróżniejszych materiałów.

Konkurs rozstrzygano w dwóch kategoriach tematycznych i trzech kategoriach wiekowych. Jury przy ocenianiu prac brało pod uwagę kreatywność, estetykę pracy oraz samodzielność. Uczestnicy, którzy zajęli miejsca na podium otrzymają nagrody rzeczowe. Osoby wyróżnione zostaną nagrodzone dyplomami.

Gratulujemy Uczniowi z klasy II B SP Michałowi Magnuszewskiemu, który wykonał kartkę Bożonarodzeniową na zajęciach pod kierunkiem p. Jolanty Kalinowskiej i zajął II Miejsce w tym konkursie.

Pozostali uczniowie , którzy wzięli udział w konkursie otrzymają dodatkowe punkty z zachowania.

Zgodnie z regulaminem wszystkie ozdoby i kartki zostaną przeznaczone na cele charytatywne. W tym roku będzie to kiermasz świąteczny na rzecz Filipa Gronostajskiego, który walczy nowotworem.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Nasi uczniowie w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki

9.12.2018


by as

**************************

KLASA NA MEDAL

6.12.2018


by as

**************************

Złote rybki

4.12.2018

Uczniowie klas drugich od września tego roku aktywnie uczestniczyli w projekcie nauki pływania realizowanym na miejskiej pływalni w Rykach. Dzieci biorące udział w zajęciach mniej chorują, lepiej się uczą, są bardziej zdyscyplinowane, z łatwością przyswajają każdy nowy sport. Dziesięć wyjazdów organizowanych raz w tygodniu i trwające po 2 godziny, dawały ogromną frajdę. Było dziesięć lekcji. Podzielono wszystkie dzieci na dwie grupy. Jedna grupa była początkująca a druga zaawansowana. Zajęcia w wodzie polegały na: zanurzaniu głowy, otwieraniu oczu pod wodą, oddychaniu w wodzie ,leżeniu na plecach, oraz prostych skokach do wody. Przytaczając słowa Amelki;- Jak jeździliśmy na basen było fajnie. Podobało mi się jak skakaliśmy na bombę i gdy pływaliśmy na plecach. Nauka poszła gładko i sprawnie. Ostatni wyjazd finalnie był egzaminem, który wszyscy przeszli pomyślnie mimo strachu. Zżyliśmy się z ekipą ratowników, bo dzięki nim potrafimy pływać i korzystać w pełni z atrakcji na basenie. I dlatego z wdzięczności za opiekę, zawieźliśmy stroik świąteczny, który wykonały Natasza ze swoją mamą oraz barwna kartkę która powstała w trakcie realizacji projektu klasowego; kartka świąteczna. Pływamy jak złote rybki może tez zaczniemy spełniać życzenia.

W r. szk. 2018/19 uczniowie klas drugich szkoły podstawowej (kl. IIa, IIb, IIc) uczestniczyli w bezpłatnych zajęciach z zakresu nauki pływania na basenie w Rykach. Zajęcia w wymiarze 20 godzin odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Zajęcia z zakresu nauki pływania dla dzieci zorganizowane zostały w ramach projektu „Umiem pływać!" realizowanego we współpracy Gminy Sobolew z Lokalną Grupą Działania Forum Powiatu Garwolińskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zespół redakcyjny z klasy IIb; Amelia, Natasza i Zuzia pod opieką mam
by as

**************************

''ŻYWE KAMIENIE''
Wzmianka prasowa o Sobolewie z 1910 roku

3.12.2018

W numerze 1 gazety Ziemia ukazał się artykuł dotyczący m. in. krzyża kamiennego, który stoi obok starego kościoła. Opisana jest w nim historia postawienia tego krzyża, jak również są wzmianki o innych kamieniach ze znakiem "bożych stópek".

Oto jego fragment:

Nie mniej ciekawy, chociaż mniej znany ogółowi, gdyż będący w tradycyjnem poszanowaniu tylko wśród miejscowego ludu jest kamień, znajdujący się w pobliżu pola bitwy pod Maciejowicami. Żałować należy, że kamień ten jest tak mało nawet w poblizkiej Warszawie znany.
Leży on tuż przy drodze, wiodącej ze stacyi kolejowej (kol. żel. Nadwiślańskiej) Sobolew (powiat Garwoliński, gub. Siedlecka) do Maciejowic, w pobliżu sąsiedniej kapliczki, — ma on 1 1/2 metra wysokości (ponad ziemią) i tyleż prawie szerokości. Dostrzedz na nim można dwa zagłębienia przypominające ślady stóp ludzkich, czy też zatarte nieco, wykute krzyże.

Cały artykuł można przeczytać na stronie biblioteki poznańskiej (4 str. gazety = str. 6 dokumentu; zdjęcie na str. 3).


by as

**************************

Warsztaty Bożonarodzeniowe

1.12.2018

1 grudnia uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami wzięli udział w warsztatach na których przygotowali piękne ozdoby bożonarodzeniowe. Dzięki pomysłom i kreatywności dzieci oraz rodziców, stworzyliśmy cudne bombki, stroiki, choinki, które będzie można nabyć na kiermaszu szkolnym. Otwarcie kiermaszu odbędzie się 3 grudnia. Spotkanie i wspólna praca dała uczniom i rodzicom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację. Składam serdeczne podziękowania Radzie Rodziców za zaangażowanie i wspaniałą atmosferę.

Ewa Trojanowska
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.
gry online