AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


PODRĘCZNIKI DO KLASY ZEROWEJ

4.07.2017

Wybór podręcznika dla uczniów klasy zerowej w roku szkolnym 2017/18 nastąpi po dniu 25 sierpnia br.

Dyrekcja
A.S.

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016-17

23.06.2017

Dnia 23 czerwca 2017 r. zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach trudu nauki rozpoczęły się upragnione wakacje. Tego dnia poranek przywitał nas chmurami i deszczem.

W naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęła się o godz. 10.00 mszą św., którą odprawił ks. proboszcz Andrzej Oworuszko. Następnie po mszy cała brać uczniowska z nauczycielami i rodzicami przeszła wraz ze sztandarem do szkoły. Tam, na hali sportowej nastąpił dalszy ciąg uroczystości.

Atmosfera była bardzo podniosła.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał p. dyrektor K. Łapacz. Powitał on wszystkich zebranych:ks.proboszcza, przewodniczącą i wiceprzewodnicząca Rady Rodziców, uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Pan dyrektor w krótkich słowach podsumował mijający rok szkolny. Porównał minione 10 miesięcy do rejsu statku. Z przyjemnością stwierdził, iż większość uczniów rok szkolny wykorzystała pracowicie o czym świadczą uzyskane przez nich oceny: średnia ocen w kl. Vc - 4,84 oraz 4,47 w kl. IIIA gimnazjum.

Potem nastąpiło wręczenie nagród książkowych i rzeczowych. nagrody otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz laureaci konkursów.

Nagrody książkowe Wójta Gminy Sobolew otrzymały następujące uczennice Marta Grabowiecka i Natalia Sołtys

Po raz pierwszy nagrody książkowe ufundował proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Oworuszko. Ksiądz proboszcz nagrody wręczył: Mateuszowi Bezlerowi i Jakubowi Ślizowi.

Po tej części uroczystości uczniowie udali się do klas. Tam, z rąk wychowawców otrzymali dyplomy oraz świadectwa. Potem udali się do domu na zasłużony wypoczynek.

Wszystkim uczniom, dyrekcji i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!!!

Dostarczyła Błachnio Danuta
A.S.

**************************

22 czerwca - pożegnanie uczniów klas III gimnazjum

22.06.2017

W czwartek, 22 czerwca 2017 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pożegnanie ucz. kl. III gimnazjum. Uroczystość miała miejsce w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej. Przybyli zaproszeni goście: p. wójt A. Koszutski, dyrekcja szkoły, nieliczni rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Uroczystość rozpoczęło przemówienie p. dyrektora K. Łapacza. Pan dyrektor stwierdził w swoim wystąpieniu , że dzisiejszy dzień to czas podsumowań i refleksji. Dużym sukcesem dla nauczycieli jest fakt, iż 56 uczniów (wszyscy) zostało abiturientami szkoły. Życzył uczniom, aby za kilka lat byli dumni ze swoich osiągnięć. Dyrektor zapewnił jednocześnie, iż zawsze będą mile widziani w murach tej szkoły.

Po przemówieniu i wprowadzeniu sztandaru, nastąpiło uroczyste przekazanie sztandaru i symboli szkoły przez ucz. kl. III gimnazjum na ręce młodszych kolegów. Potem abiturienci złożyli ślubowanie.

Po ślubowaniu zapanował niewielki rozgardiasz - trzecioklasiści zaczęli wręczać kwiaty nauczycielom i pracownikom szkoły.

Potem nadszedł czas na miłe i wzruszające chwile. Pan wójt wręczył w imieniu swoim i Rady Gminy nagrody książkowe uczniom wytypowanym przez Radę Pedagogiczną. Otrzymali je następujący uczniowie: Izabela Grudzień i Piotr Chojnacki.

Następnie najlepszym abiturientom zaczął wręczać nagrody pan dyrektor. Nagrodę książkową za najlepsze osiągnięcia w nauce - średnia ocen 5,41 otrzymał Bartłomiej Ragus.

Po części oficjalnej przyszła pora na część artystyczną przygotowaną przez uczniów z kl. II (trwała dość długo). Występy rozbawiły i wzruszyły do łez zebranych na sali gości. Na zakończenie trzecioklasiści otrzymali od swych młodszych kolegów pamiątkowe kubki z logo szkoły.

Abiturientom życzymy dostania się do wybranych szkół średnich, sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów. Niech waszym mottem staną się słowa naszego wieszcza narodowego A. Mickiewicza Wiedzę można zdobywać od innych, ale mądrości musimy uczyć się sami.

Dostarczyła D. Błachnio
A.S.

**************************

PODZIĘKOWANIE

21.06.2017

Dyrekcja Szkoły oraz Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Sobolewie składa podziękowania wszystkim osobom i instytucjom, które przyczyniły się do organizacji 16 Biesiady Rodzinnej. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność.

Słowa podziękowania składamy nauczycielom za przygotowanie i nadzór nad przebiegiem uroczystości.

Serdeczne podziękowania przekazujemy rodzicom za zaangażowanie, poświęcenie swojego wolnego czasu i wielki wkład pracy włożony podczas festynu.

Oto lista rodziców, którym dziękujemy za pomoc:

 • Izabela Bany
 • Iwona Błachnio
 • Kinga Błachnio
 • Urszula Grabowiecka
 • Iwona Kazimierak
 • Kamila Kołodziejek
 • Magdalena Kowalczyk
 • Kamil Kozdrój
 • Aleksandra Majsterek
 • Małgorzata Mąkowska
 • Agnieszka Pielak
 • Katarzyna Pielak
 • Paweł Pietrzak
 • Aneta Pracz
 • Ewa Sadurska
 • Lucyna Sawicka
 • Lena Sierańska
 • Agnieszka Staniak
 • Katarzyna Szostak
 • Ewa Trojanowska
 • Anna Zalech

Dziękujemy również pani Iwonie Błachnio za zorganizowanie fotobudki.

Kolejne podziękowania składamy sponsorom. Ich hojność niezwykle wzbogaciła atrakcyjność imprezy i wywołała wiele radości wśród jej uczestników.

Lista naszych sponsorów:

 1. Top Market Sobolew ul. Kościuszki 32 - główny sponsor
 2. Robert Sowiński - Przewozy autokarowe
 3. Uzimex. PPHU. Załęski Z. 08-300 Sokołów Podlaski, ul. Malownicza 34
 4. LUST - Stacja Paliw Sobolew
 5. OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA GARWOLIN 08-410 Wola Rębkowska ul. Ogrodowa 17
 6. SANTE Zakład Produkcyjny 08-460 Sobolew ul. Polna 55
 7. Hurtownia Warzyw i Owoców LOBO Garwolin
 8. Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie
 9. Tom-Car Tomasz Komar - warsztat samochodowy
 10. Pizzeria Daktyl Paweł Wiśnioch
 11. Hurtownia Mrożonek REN Radom
 12. Zakład Mięsny Mościbrody
 13. Kino WILGA Garwolin
 14. Pływalnia Garwolanka
 15. Pływalnia Ryki
 16. Pielęgnacja Urody - Ilona Bieńko
 17. Gabinet kosmetyczny Ines
 18. Salon Fryzjersko-Kosmetyczny WENUS – Katarzyna Głodek
 19. Mitek Sylwia Zakład Fryzjerski NATALIA
 20. Usługi Fryzjerskie Danuta Błażejczyk
 21. Salon Fryzjerski AGNIESZKA
 22. Farma Iluzji Mościska
 23. Stajnia Kaleń
 24. Sklep Spożywczy Monika Jarzęcka
 25. Sklep Spożywczy Paradise
 26. Piekarnia Żabczyńscy
 27. Piekarnia Król, Błachnio, Wiśnioch

Serdeczne podziękowania składamy Powiatowej Komendzie Policji w Garwolinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobolewie za pomoc podczas Biesiady.

Dziękujemy także pracownikom szkoły za zaangażowanie podczas organizacji imprezy i czuwanie nad jej przebiegiem.

Dyrekcja Szkoły i Rada Rodziców
A.S.

**************************

Zakończenie roku szkolnego

17.06.2016

Dnia 23 czerwca uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. O godz.10.00 Msza św. w kościele parafialnym. Następnie przemarsz do szkoły i uroczystości na hali sportowej.

Małgorzata Ragus
A.S.

**************************

Wycieczka do teatru Rampa i Muzeum Bajek i Baśni

14.06.2017

Awantura o Basię to sztuka teatralna na podstawie znanej powieści Kornela Makuszyńskiego, którą obejrzeli uczniowie z Akademii Kreatywnego Rozwoju w teatrze Rampa w Warszawie. Wzruszająca i zabawna historia Basi Bzowskiej, która po śmierci matki trafia do różnych opiekunów, podbiła serca naszych młodych widzów.

Kto ma być prawnym opiekunem Basi i gdzie ma zamieszkać? Co się stanie kiedy podrośnie? Czy uda się odnaleźć zaginionego ojca Basi? Czy miłość dziecka jest w stanie pokonać przeciwności losu? Odpowiedź na te wszystkie zagadkowe pytania nasi uczniowie odnaleźli bez trudu oglądając Awanturę o Basię.

Ciekawe kostiumy, piękne piosenki wywołujące uśmiech i łzy oraz niezapomniane kreacje aktorskie to niewątpliwe atuty tego spektaklu.

Link fragment sztuki teatralnej, którą obejrzeliśmy - Awantura o Basię

Po obejrzeniu sztuki teatralnej udaliśmy się do ciekawego miejsca - Muzeum Bajek i Baśni w Konstancinie. Spotkanie z bajką i baśnią prowadził pan Michał Malinowski, który na początku zaprezentował w bardzo ciekawej interpretacji kilka bajek z różnych stron świata. Uczniowie następnie tworzyli wielkie budowle z klocków MuBaBaO oraz wymyślali opowieści, które zaprezentowali przy użyciu papierowych teatrzyków. Nie zabrakło również wspaniałej zabawy z Bajkostworami.

Wycieczka została zorganizowana dzięki projektowi Szkoła Równych Szans VI edycja z Funduszy Europejskich. Wydatek współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Konkurs Co w lesie piszczy?

7.06.2017

W dniu 7.06.2017 odbyła się V edycja konkursu Co w lesie piszczy? Konkurs został zorganizowany przez Nadleśnictwo Garwolin na Ścieżce Przyrodniczo-Kulturowej w Hucie Garwolińskiej. Na trasie ścieżki, na ośmiu stanowiskach, drużyny zmagały się z rozpoznawaniem ptaków, ssaków, drzew i krzewów, tropów zwierząt, bezkręgowców, płazów i gadów, roślin chronionych i zielnych oraz grzybów. Na 24 szkoły biorące udział w konkursie nasza trzyosobowa drużyna okazała się najlepsza - zajęliśmy I miejsce. Uczennice, które wykazały się znakomitą znajomością rozpoznawanych gatunków to:

 • Daria Kozdrój ucz. kl. VIb
 • Marta Grabowiecka ucz. kl. VIc
 • Natalia Sikora ucz. kl. VIc
 • Do konkursu przygotowały się pod kierunkiem nauczyciela przyrody p. Haliny Janisiewicz.

  Chcę przypomnieć, że jest to już druga wygrana w/w konkursie - I miejsce zajęliśmy również w 2011.

  Przygotowała H. Janisiewicz
  A.S.

  **************************

  III Dzień Rodziny w klasie IIa

  6.06.2017

  Atrakcje na uroczystości Dnia Rodziny w dn. 6.06.2017, który obchodziliśmy już po raz trzeci, obejmowały: inscenizację okolicznościową w wykonaniu dzieci oraz występ rodziców, którzy podjęli wyzwanie i w pięknych strojach zaprezentowali inscenizację Rzepka.

  Posileni, ruszyliśmy na wyprawę po Kobusach, rozwiązując kolejne rymowane zadania - zagadki, przygotowane przez mamę Filipka, p. Kasię. A na miejscu już czekała na nas nagroda - pyszne i zimne lody a dzień był gorący.

  Dzieci wymieniły się z rodzicami prezentami. Chętnie bawią się grą zręcznościową, którą otrzymały. Dużo zabawy dostarczyły atrakcje, w które wyposażony jest plac zabaw na Kobusach - polecamy.


  Wychowawca kl. IIa J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  Wycieczka do teatru Rampa i Manufaktury Cukierków

  6.06.2017

  Grupa uczniów z Akademii Kreatywnej Twórczości w dniu 6.06.2017 r. uczestniczyła w wycieczce edukacyjno-rozrywkowej w Warszawie. Edukacja w Manufakturze Cukierków połączona z własnoręcznie wykonanymi lizakami przebiegała w wesołej atmosferze. Każdy uczestnik zajęć wykonał swoją słodką pamiątkę, według instrukcji prowadzących zajęcia i oczywiście według własnego pomysłu.


  Link dla ciekawskich jak to się robi: www.youtube.com/watch?v=j5s1tpkrjDY

  Wspaniałym przeżyciem dla uczestników Akademii było obejrzenie przepięknego musicalu ''Książę czy żebrak'' w teatrze Rampa w reżyserii Teresy Kurpias-Grabowskiej. Musical ten to - ponad pięćdziesiąt kolorowych, fantastycznych kostiumów, 21 poruszających piosenek, bogata scenografia, zapierające dech w piersiach choreografie, opracowane przez hiszpańskiego choreografa Santiago Bello, tworzącego w Polsce i na świecie oraz niezwykła gra świateł.

  Głównym atutem przygotowanej przez teatr muzyczny TINTILO inscenizacji to doskonały poziom artystyczny młodych aktorów oraz dobrze dobrani zawodowi aktorzy.

  Musical ten z pewnością rozbawił, wzruszył nas wszystkich. Myślę, że pozostanie na długo w pamięci wszystkich odbiorców sztuki z naszej Akademii Kreatywnej Twórczości.

  Wycieczkę zorganizowano i sfinansowano w ramach projektu - Szkoła Równych Szans VI edycja.

  Dostarczyła E. Rogulska
  A.S.

  **************************

  KLASY 0B i 1b W MUZEUM WSI LUBELSKIEJ

  6.06.2017

  W dniu 6 czerwca klasy 0b i Ib wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Muzeum Wsi Lubelskiej.

  Klasa I wzięła udział w lekcji muzealnej na temat: Od łuczywa do żarówki. Zaprezentowano dzieciom dawne sposoby rozpalania ognia i oświetlania wnętrz mieszkalnych. Dzieci poznały warunki życia mieszkańców wsi i dworów w pierwszej połowie XX w., oraz ogromny postęp technologiczny jaki miał miejsce w minionym stuleciu.

  Lekcja dla grupy 0 wprowadziła dzieci w zagadnienie dawnych zabaw i zabawek, które towarzyszyły dzieciństwu ich babć i dziadków. Dzieci ćwiczyły się w umiejętności rozpoznawania materiałów i surowców naturalnych, z których były wykonywane. Miały także możliwość pobawienia się niektórymi z nich. Poznały sposoby wykonania tych zabawek z podkreśleniem ich funkcji jakie spełniały w rozwoju dzieci.

  A.M i E.F
  A.S.

  **************************

  16 BIESIADA RODZINNA

  4.06.2017

  16 Biesiada Rodzinna odbyła się 4 czerwca 2017 r. na placu przed Zespołem Szkół. Pogoda jak zwykle dopisała. Główne uroczystości zorganizowano na scenie, którą przepięknie ustrojono biało-niebieskimi balonami oraz kolorowymi kwiatami i motylami.

  Program uroczystości był bardzo bogaty. Uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie i aktorskie.

  Na festyn licznie przybyli rodzice z dziećmi, starsi mieszkańcy Sobolewa oraz goście z okolicznych miejscowości. Swoimi samochodami przyjechali strażacy i policjanci. Pierwsi goście przybyli już przed godziną 15.00, aby zająć jak najlepsze miejsca.

  Imprezę rozpoczęła Iza Bożek - III miejsce w XII Powiatowym Konkursie Piosenki Europejskiej Eurowizja 2017.

  Następnie na scenie zaprezentowały się najmłodsze grupy taneczne z kl. 0-III.

  Po występach tanecznych widzowie mogli się dowiedzieć co dzieje się w szkole podczas przerw i podczas lekcji. Wiadomości tych dostarczyło przedstawienie Szkolne M jak miłość.

  Szkolne koło teatralne wystawiło sztukę Chatka na moczarach. Widzowie mogli zachwycać się nie tylko grą aktorską, ale także niezwykle ciekawą dekoracją. Po przedstawieniu aktorzy rozdali ulotki na temat zdrowej żywności i zdrowego odżywiania.

  Po raz pierwszy przed tak licznie zgromadzoną publicznością miała okazję zaprezentować się kl. 0C. Pięknie wystrojone maluchy recytowały wiersze oraz zatańczyły Zasiali górale.

  Wiele śmiechu wywołała inscenizacja wiersza Rzepka w wykonaniu uczniów i rodziców kl. IIA. Było to spełnienie wieloletnich marzeń wychowawczyni p. Joli Kalinowskiej. Oprócz aktorskiego wykonania uwagę zwracały przepiękne stroje wykonawców, a zwłaszcza oryginalny strój tytułowej rzepki.

  Dużym zainteresowaniem cieszyło się też widowisko Kocham cię Polsko!

  Na scenie zaprezentowały się także taneczne grupy projektowe ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Nieco zmęczona publiczność ochoczo podrygiwała w takt gorących rytmów.

  W trakcie biesiady ogłaszano laureatów konkursów, które organizowano w ciągu całego roku szkolnego. Podsumowano także akcję Owoce i warzywa w szkole.

  Oprócz występów na scenie odbywało się szereg imprez towarzyszących. Dzieci wraz z rodzicami mogły wziąć udział w konkursie plastycznym Stacja marzeń PKP.

  Ciekawi wiedzy uczestniczyli w Laboratorium chemicznym oraz w zajęciach Mali badacze przyrody. Zajęcia te odbywają się w ramach projektu. Efekty ich prac prezentowane były na gazetkach umieszczonych obok sceny.

  Ponadto na boisku szkolnym odbywały się konkurencje sportowe dla uczniów kl.0-III oraz mecz piłki nożnej dla starszych chłopców. Za sceną zaś rozegrano mecz piłki siatkowej plażowej.

  Tuż po godz. 17.00 ogłoszono konkurs dla młodzieży w układaniu kostki Rubika oraz konkursy-niespodzianki dla rodziców. Zdradzamy tajemnicę. Dla mam był to rzut beretem, zaś ojcowie rzucali wielką oponę. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody: między innymi bezpłatne usługi kosmetyczne i fryzjerskie.

  W działającej Foto Budce chętni mogli zrobić zdjęcia, które były błyskawicznie wywoływane.

  Na maluchów czekało wiele atrakcji: dmuchane zamki, pływające łódki w basenach, nauka wiązania balonów, robienie gigantycznych baniek mydlanych.

  Zmęczeni i głodni uczestnicy festynu mogli posilić się w dwóch zorganizowanych punktach gastronomicznych. Głodomorzy mogli zjeść: hot-dogi, zapiekanki, frytki, gofry, oraz pyszne ciasta. Na spragnionych czekały zimne i gorące napoje. Dla głodnych (a raczej już najedzonych) też przygotowano nagrody. Wystarczyło tylko wypełnić przygotowane karteczki, które brały udział w losowaniu atrakcyjnych rzeczy.

  Ogłoszenie wyników konkursów oraz wręczenie nagród odbyło się pod koniec biesiady. Kto wygrał? Tego nie zdradzimy.

  Prowadzący podziękowali także szerokiemu gronu sponsorów za hojne wsparcie, które przyczyniło się do uświetnienia imprezy.

  16 Biesiada Rodzinna zakończyła się tuż przed godz. 20.00. Przyczyniła się do tego kapryśna pogoda: deszcz i grzmoty. Mimo tego faktu biesiadę możemy uznać za udaną. Następna już za rok!!!

  Dostarczyła Danuta Błachnio
  A.S.

  **************************

  PREZENTACJA PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH

  1.06.2017

  W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II gimnazjum współpracując w dziewięciu grupach realizowali projekty edukacyjne. W dniu 1 czerwca 2017r. mogli przedstawić efekty swoich działań. Pierwsza zaprezentowała się grupa realizująca projekt z biologii o zaletach i wadach jogurtów, połączony z degustacją jogurtu naturalnego. Następnie swoimi dokonaniami pochwaliły się grupy przygotowujące jednobarwne i kolorowe świece żelowe. Uczennice z klasy II A przedstawiły angielsko-polską książkę elektroniczną wykonaną w programie Canva. Kolejna grupa przedstawiła prezentacje o krajach anglojęzycznych. Później o życiu i utworach Henryka Sienkiewicza opowiedzieli chłopcy z klasy II B. Przedostatnia grupa zaangażowała innych uczniów do gry edukacyjnej Jeden z dziesięciu, zadając im pytania z geografii. Na koniec dwie grupy pokazały działania robotów zaprogramowanych tak, że jeden przemieszczał się do wskazanego miejsca, a drugi poruszał się po wyznaczonej linii czy reagował na przeszkody.

  A. Kalbarczyk
  A.S.

  **************************

  PROMOCJA CZYTELNICTWA

  1.06.2017

  1 czerwca 2017 r. uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu podsumowującym konkursy: czytelniczy, recytatorski i plastyczny pt ''Okładka do ulubionej książki''. Celem odbywających się konkursów było zachęcanie uczniów do czytelnictwa i ukazanie wartości, jakie niosą nam książki. Uroczystość rozpoczęli gimnazjaliści przypominając młodszym kolegom postać H. Ch. Andersena i prezentując scenkę z baśni ''Dziewczynka z zapałkami'', zachęcając do lektury baśni. Następne reklamy książki przygotowali najmłodsi uczniowie, była to bajka S. Michałkowa ''Nie płacz koziołku'' oraz pantomima przygotowana na podstawie książki Cz. Janczarskiego ''Jak Wojtek został strażakiem''. Wszystkie scenki przygotowali uczestnicy zajęć teatralnych realizowanych w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans VI edycja'', współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Po prezentacji reklam książek wręczono nagrody uczniom uczestniczącym w szkolnym etapie konkursu im. Kornela Makuszyńskiego. Ogłoszono także wyniki konkursu plastycznego ''Okładka ulubionej książki''.

  Zwycięzcami okazali się:

  Klasy 0:

  • I miejsce: Lena Żubertowska, kl. 0a
  • II miejsce: Magdalena Pielak, kl. 0a
  • III miejsce: Amelia Krogulec, kl. 0c
  • wyróżnienie: Julia Pracz, kl. 0c, Zuzanna Rosłaniec, kl. 0a

  Klasy I-III:

  • I miejsce: Aleksandra Kusak, kl. IIIb
  • II miejsce: Natalia Rulak, kl. Ib
  • III miejsce: Aleksandra Dziubak, kl. IIb
  • wyróżnienie: Maja Pielak, kl. Ib, Emilia Mikusek, kl. Ib, Julia Kaźmierak, kl. IIIc…

  W dalszej części spotkania wręczono nagrody uczestnikom i zwycięzcom konkursu czytelniczego. W konkursie wzięło udział 60 czytelników, którzy na drodze eliminacji podchodzili do zadań, rozwiązując testy z pięciu podanych wcześniej lektur. W maju przeprowadzono eliminacje.

  Na poziomie klas I zwycięzcami okazali się:

  • Julia Kazimierak - kl. Ia,
  • Dominik Skocz - kl. Ib,
  • Paweł Filipowicz - Ib,
  • Maja Krekora - kl. Ib

  Na poziomie klas II najlepsi zawodnicy to:

  • Wojciech Pietrzak - IIb
  • Eliza Zdunek - kl. IIa
  • Maciej Pwelec, - IIa
  • Jagoda Kołodziejek - IIa
  • Angelika Dominiak - IIa
  • Nina Sierańska - kl. IIb

  Na poziomie klas III najwięcej punktów zdobyli:

  • Nina Lewandowska, - kl. IIIb
  • Natalia Białecka - kl. IIIa,
  • Oliwia Gazda - kl. IIIa
  • Zuzanna Bieńko - kl. IIIb
  • Natalia Szostek - kl. IIIc.

  Na zakończenie spotkania dyrektor szkoły K. Łapacz i pani dyrektor M. Ragus złożyli uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i poczęstowali wszystkich cukierkami.

  Justyna Banaszek
  A.S.

  **************************

  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

  Liczba wejść
  Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.