AKTUALNOŚCI 2016/17

WYCIECZKA KLAS PIĄTYCH DO WARSZAWY

27.09.2016

Klasy Vb i Vc w dniu 27.09.2016 roku obejrzały ciekawy spektakl edukacyjny w teatrze „Kamienica” z zakresu bezpieczeństwa na drodze w ramach kampanii społecznej - BĄDŹMY RAZEM BEZPIECZNI. Bohater - Kulek, uczył nas jak należy zachowywać się w różnych sytuacjach na drodze i w środkach komunikacji miejskiej.

Link

To była bardzo interesująca teatralna lekcja. Wszyscy uczniowie uczestniczyli także w zajęciach jazdy na rowerze w Miasteczku Ruchu Drogowego. Uczestnicy zajęć mieli do dyspozycji plac manewrowy o powierzchni 4 tysięcy m2, 750 m jezdni i ścieżek rowerowych, 38 m torów tramwajowych, 20 sygnalizatorów świetlnych, 130 znaków drogowych, tramwaj, zapory kolejowe, 3 skrzyżowania, rondo i merytoryczne wsparcie strażników z Referatu Profilaktyki. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film w Multikinie - Sekretne życie zwierzaków domowych.

WYWIADÓWKA

22.09.2016

Zapraszamy rodziców na wywiadówkę, która odbędzie się dnia 28 września o godz. 17.00 w małej sali sportowej.
W programie:

1. Informacje dyrektora dotyczące organizacji pracy szkoły w nowym roku szkolnym.
  2. Spotkanie z wychowawcami klas i nauczycielami.

Konkurs Henryk Sienkiewicz - wybitny pisarz i Polak

14.09.2016

Rok 2016 przez Sejm RP został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.
Z racji, że nasze placówki noszą imię wielkiego pisarza i patrioty, w maju 2016 r. zaprosiliśmy wielu uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do udziału w konkursach: literackich, literacko-filmowych, plastycznych, językowych, informatycznych pod hasłem „Henryk Sienkiewicz - wielki Polak i pisarz” organizowanych przez Zespół Szkół w Sobolewie. Ponawiamy nasze zaproszenie do udziału w konkursach i czekamy na prace.

Prace można składać do dnia 5.10.2016.

Regulaminy konkursów

Odpowiedzialne:
Joanna Maraszek
Ewa Leśniowska
Beata Zabielska

ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 16 września (piątek)
Sprzątanie Świata

13.09.2016

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu. Obiad dla klas zerowych będzie wydawany od godz. 12:00.

Wszyscy uczniowie klas I-III SP uczą się w godz. 8:00 - 11:30. Obiad będzie wydawany po zakończeniu lekcji.

Klasy IV-VI Sz.P. i I-III GIM uczą się według następującego planu:

Przerwa obiadowa 11:05 -11:30

W godz 11:30 - 13:30 udział uczniów w akcji „Sprzątanie Świata” wg ustalonego harmonogramu.

Mistrzostwa Polski w parabadmintonie

3.09.2016

W tym roku w Koronowie k/Bydgoszczy odbyły się II Mistrzostwa Polski w Parabadmintonie SS6, w których wzięła udział nasza uczennica Weronika Krzemińska.

W zawodach stawała 3 razy na podium, zdobywając srebrny medal w singlu, złoty w deblu i brązowy w mixcie. A także otrzymała dodatkowo medal (jak inni najmłodsi uczestnicy) za wykonanie 8 ćwiczeń technicznych badmintonowych. Wykazała ogromny talent i charakter sprzyjający rozwojowi zdolności.

W parabadmintonie nie ma kategorii wiekowych, dlatego Weronika walczyła w finale z byłą kadrowiczką 29-letnią Marią Bartusz, zdobywczynią 3 złotych medali, która jest aktualną brązową medalistką Mistrzostw Świata. Weronika z Marią grała fantastycznie.

MATEMATYCZNA HISTORIA

1.09.2016

Od 5 września 2016 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt „Matematyczna historia”

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV - VI szkoły podstawowej oraz ich rodziców. Podczas zajęć uczniowie wraz z rodzicami będą projektować i wykonywać gry matematyczne związane tematycznie z historią Polski.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Dostarczyła: K. Stodulska

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2016/17

1.09.2016

Dzisiaj, w dniu 1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Po Mszy św. odprawionej przez naszego proboszcza ks. Andrzeja Oworuszkę, uczniowie przemaszerowali w kolumnie na teren szkoły, gdzie odbyło się spotkanie społeczności szkolnej na hali sportowej.

Dyrektor szkoły przedstawił najważniejsze informacje dotyczące rozpoczynającego się roku szkolnego, a po jego wystąpieniu uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Od jutra koniec laby - czeka nas poważna nauka... :)

Informacje dotyczące kursów autobusu szkolnego

31.08.2016

Dnia 1.09.2016 r. uczniowie dojeżdżający proszeni są o przybycie na przystanek w następujących godzinach:

1. Kaleń - 8.40
  2. Krępa - 9.00
  3. Łukówka - 9.15
  4. Stawiska - 9.25
  5. Godzisz Krzyżówki - 9.30

Odwożenie po uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego w następującym porządku:

1. Kaleń
  2. Krępa, Godzisz.

Z. Beczek

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

25.08.2016

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w czwartek, 1 września br. o godzinie 11.00 na hali sportowej w Zespole Szkół. Wcześniej, o godzinie 10.00 w kościele będzie odprawiona Msza św.