AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Poranki czytelnicze w kl. Ia

25.10.2016

Planując działania edukacyjne w szkole, wiele czasu poświęcamy na wprowadzenie dziecka w świat literatury. Kontakt z książką nie jest naturalną potrzebą dziecka jak np. zabawa czy ruch. Dlatego od nas nauczycieli, rodziców zależy, czy potrafimy rozbudzić u dziecka zainteresowanie książką. Zadanie to nie jest łatwe, gdyż dziecko ery elektronicznej żyje i rozwija się pod wpływem mas-mediów. Telewizja, komputer zastępują książkę, a to błąd, bo czytanie książek powinno być dla najmłodszych tak samo naturalne, jak bieganie czy zabawa.

Coraz więcej rodziców docenia tę formę spędzania czasu z dzieckiem. Podczas czytania wartościowej literatury, wspieramy rozwój psychiczny, intelektualny i moralny dziecka, a i sami często doświadczamy radości, jaką daje kontakt z pięknym i mądrym tekstem literackim. W ramach akcji ''Czytamy naszym dzieciom'', której głównym celem jest rozwijanie zamiłowania do słowa pisanego poprzez promowanie głośnego czytania dzieciom, w klasie 1A gościmy wspaniałych Rodziców. We wtorkowy poranek odwiedziła nas mama Wojtka, która przyniosła ze sobą książkę pt.: ''Na ratunek Smokolandii'', której fragmenty pięknie przeczytała. Pierwszoklasiści byli zachwyceni i bardzo im się podobały czytane fragmenty, serdecznie podziękowali mamie Wojtka i zaprosili na następną wizytę.

Dziękujemy serdecznie i zapraszamy kolejnych rodziców.

A. Tuchowska
A.S.

**************************

''Poczytaj mi'' - poranki czytelnicze w oddziale przedszkolnym

21.10.2016

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."

W. Szymborska

Czytanie książek odgrywa bardzo ważną rolę w życiu każdego dziecka. To dzięki niej: rozwijamy wrażliwość, wyobraźnię, uczymy logicznego myślenia, poprawiamy koncentrację uwagi, uczymy wartości moralnych i wpływamy na rozwój intelektualny naszego dziecka. Rozumiejąc to i doceniając, w oddziałach przedszkolnych rozpoczynamy akcję ''Poczytaj mi''. W ramach niej raz w tygodniu będziemy gościć Rodziców, Nauczycieli i inne ważne osobistości z naszego najbliższego otoczenia, które odczytają dzieciom bajkę.

Jako pierwszy swoje umiejętności narracyjne zaprezentował Pan Dyrektor Krzysztof Łapacz, który przeczytał nam bajkę ''Nie płacz Koziołku''. Z wielkim zainteresowaniem i uwagą dzieci słuchały bajki i odpowiadały na pytania dotyczące jej treści. Na zakończenie spotkania głośno podziękowaliśmy Panu Dyrektorowi i wręczyliśmy dyplom podziękowanie za wprowadzenie nas w świat bajek.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejnych gości :)

W. Pracz
A.S.

**************************

Dzień KEN
Zacną rzeczą jest uczyć, lecz jeszcze zacniejszą nauczać

14.10.2016

Dnia 14 października obchodziliśmy uroczyście Święto Edukacji Narodowej. Przebiegało pod hasłem: Zacną rzeczą jest uczyć lecz jeszcze zacniejszą nauczać. Akademia odbyła się w hali sportowej. Część artystyczną prowadzili: Iza Bożek, Jakub Kurek, Karolina Zduniak i Klaudia Kalbarczyk. W Koncercie życzeń dla Nauczycieli uczniowie zaprezentowali swe umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Wysłuchaliśmy między innymi piosenek: Zawsze tam gdzie ty - w wykonaniu Izy Bożek, Piosenki dla Nauczyciela, którą zaśpiewała Ing Sierańska oraz piosenek naszego szkolnego chóru. Zatańczyli też najmłodsi uczniowie. Następnie klasa IVb recytowała wiersze. Potem uczennice z klas Va, Vb, VIa przedstawiły Dole i niedole życia szkolnego. Na zakończenie koncertu uczniowie złożyli serdeczne życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli kwiaty. Miłym akcentem kończącym uroczystość było wystąpienie p. dyrektora. Złożył on życzenia oraz wręczył najbardziej zasłużonym nauczycielom nagrody. Kwiaty na ręce dyrekcji przekazały też panie z Rady Rodziców.

Dostarczyła D. Błachnio
A.S.

**************************

Poranki czytelnicze w kl. Ia

11.10.2016

Z książek dzieci zdobywają wiedzę o otaczającym świecie, rozwijają wyobraźnię, poznają pozytywne wzorce zachowań, budują zdolność przeżywania, dostrzegania, Książki wywołują emocje i zdolność ich odczuwania. Głośne czytanie spełnia bardzo ważna rolę w kształtowaniu mowy dziecka, wzbogaca słownik, uczy prawidłowego formułowania myśli, budowania zdań, rozwija podstawowe funkcje słuchowe. Dzieci, które od najmłodszych lat mają styczność z książkami, później częściej po nie sięgają.

Podkreślając bardzo ważną rolę głośnego czytania w rozwoju dziecka w dniu 11 października w klasie Ia rozpoczęliśmy cykliczne spotkania czytelnicze. W ramach akcji ''Czytamy naszym dzieciom'' we wtorkowy poranek odwiedziła nas mama Szymka, która przyniosła ze sobą książkę pt.: ''Słoń Birara'', której fragmenty pięknie przeczytała. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały utworu, odpowiadały na pytania dotyczące ich treści, oceniały zachowanie bohaterów, a także wykonały prace plastyczne oraz układały i zapisywały zdania. Pierwszoklasiści byli zachwyceni i bardzo im się podobały czytane fragmenty, serdecznie podziękowali mamie Szymka i zaprosili na następną wizytę.

Dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

A. Tuchowska
A.S.

**************************

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS - VI EDYCJA

11.10.2016

Ogłoszenie
Plakat
Opis zajęć gimnazjum
Opis zajęć szkoła podstawowa

Z. Beczek
A. S.

**************************

WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

6.10.2016

W ramach wdrażania działań z zakresu profilaktyki w szkole, dnia 6.10.2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Sobolewie odbyły się warsztaty dla uczniów prowadzone przez specjalistę terapii uzależnień. Warsztaty poprowadził p. Rusłan Oniszczuk, pracujący w Stowarzyszeniu MONAR Ośrodek Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Głoskowie. Tematem warsztatów były Zapobieganie narkomanii i innym patologiom oraz Profilaktyka HIV i AIDS.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach Projektu Stowarzyszenia Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego z zakresu profilaktyki i uzależnień pod nazwą Dziękuję, nie biorę przez pedagoga szkolnego, p. Renatę Jankowską-Babik.

Renata Jankowska-Babik
A.S.

**************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
akademia szkolna

6.10.2016

Dnia 14 października będzie w naszej szkole obchodzony Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 10.00 w hali sportowej odbędzie się uroczysta akademia.

W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych i obiadu w szkole.

Dyrekcja
A. S.

**************************

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE - CERTYFIKAT

Dnia 29 sierpnia 2016 r. Kapituła powołana przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty przyznała Zespołowi Szkół w Sobolewie Wojewódzki Certyfikat ''Szkoła Promująca Zdrowie''.

Więcej...

H. Banaszek, H. JanisiewiczA.S.

**************************

OGŁOSZENIE

5.10.2016

W związku z przystąpieniem do projektu SZKOŁA RÓWNYCH SZANS VI EDYCJA Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie i Publicznego Gimnazjum w Sobolewie, zapraszamy wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach realizowanych w ramach projektu, uczniów i ich rodziców oraz nauczycieli prowadzących zajęcia na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w czwartek, tj. 6.10.2016 r. o godz. 17.00 w świetlicy szkolnej.

Koordynatorzy
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Sobol Design Wszystkie prawa zastrzeżone.