AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


DZIEŃ ZIEMI i DZIEŃ PATRIOTYCZNY

28.04.2017

Dzień Ziemi obchodzony jest corocznie wiosną 22 kwietnia. Jest to najważniejsze, najbardziej znane święto ekologiczne, którego celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. W naszej szkole obchody Dnia Ziemi połączono z Dniem Patriotycznym.

Człowiek nie jest właścicielem, ale zaledwie dzierżawcą planety i kiedyś będzie musiał zdać rachunek ze swego zarządzania. Takie hasło przyświecało tegorocznym obchodom Dnia Ziemi, które odbyły się w naszej szkole 28 kwietnia.

Warsztaty poświęcone tym zagadnieniom poprowadził p. Adrian Pogorzelski, który w dzieciństwie mieszkał w okolicach Sobolewa i pasjonuje się archeologią.

Pan Adrian niezwykle barwnie opowiadał o historii naszej okolicy. Jego opowieści przeplatane były ciekawymi zdjęciami. Mogliśmy dowiedzieć się, że pierwsze ślady osadnictwa w naszej okolicy (Kownacica) powstały w czasach powstawania piramid.

W 1922 roku na terenie Sobolewa odkryto grób wojownika pochodzący z I wieku n.e. Do grobów wkładano wówczas broń, gdyż wierzono że przedmioty te będą potrzebne na tamtym świecie.

Poznaliśmy także pochodzenie nazw okolicznych miejscowości. Nazwa Sobolew pochodzi od soboli (zwierząt futerkowych). W Sokole dawniej hodowano sokoły. Godzisz zaś nazwę zaczerpnął od imienia biednego rycerza Godzisława.

Wiele radości wywołała wśród uczniów możliwość przebrania się w stroje z minionej epoki. Dawne stroje wykonywano z sukna, które nie wchłaniały wody. Chłopcy mieli okazję przymierzyć zbroję rycerską. Dawniej, aby kupić strój rycerski trzeba było posiadać majątek warty trzem wsiom.

Na zakończenie pan Adrian jako ciekawostkę powiedział, że w okolicach Krępy Starej często przebywała (niedawno zmarła) światowej sławy plastyczka - Magdalena Abakanowicz.

Godzinne spotkanie szybko minęło - dostarczyło nam wiele niezapomnianych przeżyć i stanowiło inspirację do poznawania tajemnic naszej okolicy.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Regionalny Konkurs Plastyczno-Fotograficzno-Filmowy pt.: Jaki znasz zawód?

26.04.2017

Konkurs przebiega w dwóch etapach:

  • regionalnym - organizatorem jest Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości,
  • ogólnokrajowym - organizatorem są Wielkopolska Izba Rzemieślnicza.

w Poznaniu oraz Fundacja Społeczeństwo i Gospodarka w Poznaniu pod patronatem Prezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Celem konkursu jest wspieranie założeń dydaktyczno-wychowawczych programu: wychowania przedszkolnego i edukacji początkowej, realizowanego w szkołach podstawowych i w gimnazjum Już po raz drugi uczniowie z naszego Zespołu Szkół wzięli udział w tym konkursie.

Wszyscy uczniowie z klasy zerowej prowadzonej przez Panią Annę Ragus i Panią Jolantę Wiśniewską wykonali piękne prace plastyczne, przedstawiające różnorodne zawody rzemieślnicze. Prace wszystkie zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej, natomiast uczeń Damian Wiśniewski z klasy zerowej otrzymał wyróżnienie w tym konkursie za pracę plastyczną "Zdun". Uczeń Publicznego Gimnazjum Dawid Głodek z klasy III C zajął w tym konkursie I miejsce za film pt. „Cukiernik” .

Jego praca została przesłana na dalszy etap ogólnopolski konkursowy do Poznania.

Gratulujemy uczniom osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs przebiegał pod Patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty i Wojewody Mazowieckiego.

Więcej...

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

EGZAMIN GIMNAZJALNY

19.04.2017

Ze względu na egzamin gimnazjalny dzień 21 kwietnia jest wolny od zajęć dydaktycznych dla uczniów gimnazjum oraz klas I-VI szkoły podstawowej.

Uczniowie klas zerowych uczą się według stałego planu zajęć.

Dyrekcja
A.S.

**************************

ZAJĘCIA POZALEKCYJNE - GALERIA

12.04.2017

W zakładce Szkoła równych szans można obejrzeć najnowsze zdjęcia z zajęć pozalekcyjnych.

Zajęcia 1
Zajęcia 2

Koordynator Zofia Beczek
A.S.

**************************

UMIEM PŁYWAĆ

12.04.2017

Rozpoczęliśmy V edycję Programu powszechnej nauki pływania ''Umiem pływać'' dofinansowanego ze środków ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów Ministerstwa Sportu i Turystyki. Program realizujemy w Partnerstwie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania - Forum Powiatu Garwolińskiego.

Nauką pływania zostali objęci uczniowie klasy IIa, IIb i Ib szkoły podstawowej. Opiekę nad uczniami sprawują wychowawcy klas w ramach wolontariatu. Realizacja programu przewiduje 10 wyjazdów - 20 godzin nauki pływania (10 zajęć dwugodzinnych). Pierwsze zajęcia na basenie odbyły się dn. 7.04.2017 r.

Koordynator Zofia Beczek
A.S.

**************************

Świat bez barier
Ogólnopolski Konkurs Plastyczno-Literacki
Dmuchawce, latawce, wiatr...

10.04.2017

Uczniowie pracujący na zajęciach plastycznych, realizowanych w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans'' wykonali wiele ciekawych prac malarskich, które zostały wysłane na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny do Wałbrzycha.

W dniu 4 kwietnia 2017 roku odbyło się posiedzenie jury konkursu. Po przeanalizowaniu 728 prac plastycznych jury przyznało tytuły laureatów 23 osobom i wyróżnienia 12 uczestnikom. Niemal 100 prac zostało zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej.

Miło nam poinformować , iż uczennica Marzena Krupa z klasy III C została nagrodzona w tym konkursie (jest laureatką), a Melanię Banaszek z klasy III B wyróżniono.

Uczennicom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej...

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

WIELKANOC 2017

10.04.2017

Życzymy Wszystkim, by Zmartwychwstały Chrystus
dał siłę do wspólnego życia na Jego chwałę
i ku pożytkowi bliźnich.
Niech w tym świętym czasie nie braknie nam radości z tego,
że On żyje i wstawia się za nami.

Dyrekcja
A.S.

**************************

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS VI EDYCJA
HARMONOGRAM ZAJĘĆ

5.04.2017

Wykaz zajęć realizowanych w Publicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w ramach projektu SZKOŁA RÓWNYCH SZANS VI EDYCJA:
Szkoła Podstawowa
Gimnazjum

Z. Beczek
A.S.

**************************

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

4.04.2017


A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Sobol Design Wszystkie prawa zastrzeżone.