AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Spotkanie z dietetykiem w klasie 0a

30.11.2016

Na zdrówko dobra to rada
- dużo owoców zajadaj!
W owocach są witaminki
- są to zdrowia okruszynki.

30 listopada naszą klasę odwiedziła Pani dietetyk Anna Wiśniewska, która zapoznała dzieci z zasadami zdrowego odżywiania. W trakcie zajęć dzieci przemieniły się w małych dietetyków, którzy zauważyli, że ich pacjent nadużywa słodyczy i picia gazowanych napojów. Wspólnie przygotowały zalecenia do dalszego zdrowego odżywiania. Z pomocą Pani dietetyk dzieci przygotowały dwa plakaty, które mają im przypominać co należy a czego nie należy jeść. Na zakończenie Mamy naszych dzieci przygotowały słodki, ale bardzo zdrowy poczęstunek, który szybko znikał z talerzy.

Od tego dnia dzieci obiecały, że będą dbać o zdrową dietę, a każdego dnia zjedzą śniadanie.

W. Pracz
A.S.

**************************

Spotkanie z przedstawicielami
Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień z Płocka

30.11.2016

Dnia 30 listopada w Zespole Szkół w Sobolewie gościliśmy przedstawicieli Ośrodka Profilaktyki I Terapii Uzależnień z Płocka.

Terapeuci przeprowadzili warsztaty dla klas I i II gimnazjum z programu NOE (pogłębienie wiedzy młodych ludzi na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość).

Dla klas III Szkoły Podstawowej odbyły się zajęcia z programu CUKIERECZKI (przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych).

Warsztaty zostały przeprowadzone dzięki wsparciu finansowemu Gminnej Komisji d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.


A.S.

**************************

SPOTKANIE Z DIETETYKIEM
klasa 0c

30.11.2016


A.S.

**************************

DZIEŃ OTWARTY - 30.11.2016

28.11.2016

Dzień 30 listopada będzie ''Dniem Otwartym'' w naszej szkole.

Od godz. 16.00 zapraszamy rodziców na spotkania z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.
O godz. 17.00 na małej sali gimnastycznej odbędą się warsztaty profilaktyczne dla rodziców z programu NOE.
O godz. 18.00 w sali nr 13 odbędzie się zebranie Rady Rodziców, na które zapraszamy ''Trójki klasowe''.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Dwa wyróżnienia w Powiatowym Festiwalu "Piosenka Dekady - lata 80"

27.11.2016

Izabela Bożek, Wiktoria Sierańska (III A Gimnazjum) i Inga Sierańska (V A) w dniu 16 listopada wzięły udział w przesłuchaniach w ramach zorganizowanego po raz drugi Powiatowego Festiwalu "Piosenka Dekady - lata 80". Izabela zaśpiewała piosenki: "Aleją gwiazd" i "Puste plaże", Wiktoria: "Bo jo Cie kochom" oraz "Wszystko czego dziś chcę", a najmłodsza z nich - Inga zmierzyła się z piosenkami: "Mój jest ten kawałek podłogi" i "Papierowy księżyc". Po przesłuchaniach Iza i Inga zostały wyróżnione przez pięcioosobowe jury festiwalu i zostały zaproszone do udziału w koncercie finałowym, który odbył się 27 listopada w CSiK w Garwolinie. Podczas gali finałowej Inga miała możliwość zaśpiewania przeboju grupy Mr Zoob na żywo z zespołem Eden. Iza zaśpiewała swój szlagierowy kawałek z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej z półplaybacku. Na zakończenie koncertu wspólnie z pozostałymi uczestnikami finałowej gali, dziewczyny w specjalnie zaaranżowanej scenografii zaśpiewały piosenkę "Za czym kolejka ta stoi".


Fagment utworu Mój jest ten kawałek podłogi w wykonaniu Ingi Sierańskiej:


GRATULUJEMY!!!

Więcej o festiwalu...
Strona CSiK

K.S.
A.S.

**************************

''Poczytaj mi'' - poranek czytelniczy w klasie 0a

25.11.2016

"Samo już czytanie książek kształci ludzi.
Im więcej się czyta, im lepsze książki,
tym bardziej kształcą one swoich czytelników."
Stanisław Konarski

Kolejnym przemiłym gościem naszych poranków czytelniczych była p. Ewa Rogulska, która przeczytała nam książkę swojego dzieciństwa, pt.: ''Jarzębinka''. Pani Ewa, czytając opowiadanie wspaniale operowała głosem, wprowadzając przy tym atmosferę tajemniczości, a dzieci słuchały jej jak zaczarowane. Doskonale znały odpowiedzi na zadawane przez nią pytania dotyczące treści opowiadania.

Na zakończenie przedszkolaki podziękowały gościowi oklaskami i pamiątkowym podziękowaniem, a zwieńczeniem spotkania było pozowanie do wspólnego zdjęcia.

Serdecznie dziękujemy :)

W. Pracz
A.S.

**************************

Finał projektu Malowane Lato 2016

21.11.2016

21 listopada 2016 r. w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień autorom prac powstałych podczas projektu ''Malowane Lato 2016'' oraz wernisaż wystawy najlepszych prac plastycznych.

Uczennice z naszej szkoły zostały nagrodzone w tym konkursie:

  • Wiktoria Gazda - II miejsce
  • Inga Sierańska - Wyróżnienie

Po uroczystości wręczenia nagród zaproszeni goście i laureaci obejrzeli występ kwartetu smyczkowego AMOK. Następnie wszyscy zostali zaproszeni za wystawę prac do galerii w Sali Elektorskiej MIK.

Więcej…

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

DZIEŃ PATRONA 2016

16.11.2016

Dni Patrona na stałe wpisały się w karty naszej szkoły. Tegoroczne obchody odbyły się dnia 16 października i przebiegały niezwykle uroczyście. Rok 2016 ogłoszony został bowiem rokiem sienkiewiczowskim. W tym roku przypada także 170 rocznica urodzin wielkiego pisarza oraz 100 rocznica jego śmierci.

Na uroczystość przybyli licznie zaproszeni goście: wójt gminy Sobolew p. Andrzej Koszutski, sekretarz gminy i radny p. Jan Tywanek, proboszcz miejscowej parafii ks. Andrzej Owonuszko, dyrektorzy okolicznych szkół p. Leszek Urawski dyrektor liceum w Sobolewie, p. Barbara Łukasik dyr. szkoły w Anielowie, p. Longina Głowala dyr. szkoły w Sokole. Swą obecnością zaszczycili nas również nauczyciele emeryci, laureaci konkursów plastycznych z Puław, Maciejowic, Trąbek, Sokoła, Gończyc i Anielowa wraz z opiekunami, nasza uczniowska brać razem z rodzicami oraz prawnicy szkoły.

Obchody poprzedziła Msza Św., która odprawiona została w kościele w Sobolewie.

Następnie zgromadzeni przeszli do szkoły gdzie w pięknie udekorowanej hali sportowej odbywały się dalsze obchody uroczystości, które poprowadzili p. Ela Łukasik i p. Andrzej Goliszewski.

Po złożeniu meldunków przez przewodniczące samorządu uczniowskiego: Wiktorię Mużanowską i Izabelę Bożek o gotowości do rozpoczęcia uroczystości, został odśpiewany hymn szkoły.

Po hymnie głos zabrał dyr. szkoły p. Krzysztof Łapacz, który w swym krótkim przemówieniu przybliżył mniej znane fakty z życia H. Sienkiewicza. Dodał też, iż do dzisiejszej uroczystości przygotowywano się od dawna. Uczniowie odwiedzili bowiem Muzeum w Oblęgorku, uczestniczyli w dorocznym Zlocie Szkół Sienkiewiczowskim oraz brali udział w konkursach plastycznych organizowanych przez naszą szkołę.

Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Po ślubowaniu nastąpił moment pasowania na ucznia. Uczniowie gimnazjum otrzymali z rąk wychowawców pamiątkowe dyplomy.

Kulminacyjnym punktem uroczystości było przedstawienie "Quo vadis" przygotowane pod kierunkiem p. Justyny Banaszek i p. Jolanty Lewandowskiej. Przepiękna scenografia, nastrojowa muzyka, tańce i wspaniała gra aktorska wprowadziła zgromadzonych w czasy życia pierwszych chrześcijan. W niektórych scenach, np. scenach ukrzyżowania wykorzystano elementy teatru cieni.

W trakcie przedstawienia wysłuchaliśmy wzruszający "Hymn o miłości" w wykonaniu naszych szkolnych solistek Izabeli Bożek i Wiktorii Sierańskiej. Przesłanie o miłości, przebaczeniu wynikające z treści przedstawienia, na długo pozostanie w naszych sercach.

Na zakończenie obchodów p. dyrektor wręczył nagrody rzeczowe laureatom konkursów plastycznych. Prace laureatów wszyscy mogli podziwiać, gdyż rysunki zostały wyeksponowane na tablicach zaś prace przestrzenne (rzeźby zwierząt) umieszczono w holu szkoły. Po odbiór nagród przyjechali też uczniowie z odległych Puław.

Tegoroczne obchody Dnia Patrona przeszły więc do historii, ale na długo zostaną w naszej pamięci.

Danuta Błachnio
A.S.

**************************

Narodowe Święto Niepodległości 2016

11.11.2016


A.S.

**************************

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS VI - HARMONOGRAM ZAJĘĆ

8.11.2016

Harmonogram zajęć

Z. Beczek
A.S.

**************************

Udział w programie
Śniadanie Daje moc

8.11.2016

8 listopada 2016 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sobolewie kolejny już raz wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc.

W akcję zaangażowali się rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z zaangażowaniem przygotowali zdrowe, kolorowe i pyszne kanapki, szaszłyki owocowe i warzywne. Przygotowując wspólnie posiłek rozmawialiśmy na temat higieny i przygotowywanych posiłków, znaczenia zdrowego odżywiania się oraz roli najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie - śniadanie, które daje energię do nauki i zabawy.

Śniadanie było wyjątkowo urozmaicone i smaczne.

Osiak Urszula
A.S.

**************************

Poczytaj mi - poranki czytelnicze w kl. 0a

4.11.2016

"Do nauczania i uczenia się te trzy środki pomocnicze są nieodzowne:
po pierwsze - książki,
po drugie - książki,
po trzecie - książki,
bez nich nic nie pomogą nasze wysiłki."

Stanisław Konarski

4 listopada w ramach akcji ''Poczytaj mi...'', w klasie 0a gościliśmy Panią Dyrektor Małgorzatę Ragus. Pani Małgorzata spotkanie rozpoczęła od nawiązania kontaktu z dziećmi poprzez zadawanie im pytań dotyczących funkcjonowania w klasie, na które nasze dzieci z ogromną chęcią udzielały odpowiedzi. Kolejnym punktem naszego spotkania było odczytanie baśni Janiny Porazińskiej, pt.: ''Szewczyk Dratewka''. Przedszkolaki z ogromnym zaciekawieniem słuchały utworu i odpowiadały na pytania dotyczące jego treści. Na zakończenie wręczyliśmy Pani Małgosi pamiątkowe podziękowanie oraz zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcie.

Bardzo dziękujemy za uśmiech i bardzo miłą atmosferę oraz za to, że mimo natłoku pracy znalazła Pani dla nas chwilkę.

Zapraszamy częściej!

W. Pracz
A.S.

**************************

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
''Henryk Sienkiewicz - wielki Polak i pisarz''

3.11.2016

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie Ogólnopolskim: ''Henryk Sienkiewicz - wybitny pisarz i Polak - 2016''.

Pod linkiem: Sprawozdanie można zapoznać się z wynikami naszego konkursu. Laureatów wraz z opiekunami zapraszamy na uroczystość Dnia Patrona naszej Szkoły, która odbędzie się dnia 16 listopada br o godzinie 9.00, na uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień.

A.S.

**************************

Powiatowe Konkursy Plastyczne

3.11.2016

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego z zakresu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych pt. "Alkoholowi mówimy - nie"

Uczennice klas piątych - Wiktoria Napora i Milena Kwas zajęły następujące miejsca:
III miejsce - Wiktoria Napora
Wyróżnienie - Milena Kwas

Gratulujemy!

Powiatowy Konkurs Plastyczny - Dziękuję, nie biorę!

Uczniowie Gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym - "Dziękuję , nie biorę!"

Nagrodzeni uczniowie:
II miejsce - Weronika Kowalczyk
III miejsce - Jakub Figielski

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Dzień Papieski 2016

4.11.2016

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.