AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Paraolimpiada w Garwolinie

31.05.2017

W dniu 31 maja 2017 roku grupa uczniów z naszej szkoły brała udział w XII Powiatowej Paraolimpiadzie, która odbywała się w Garwolinie. Podczas zawodów uczestnicy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach sportowych. Wszyscy zawodnicy z ogromnym zaangażowaniem wykonywali zadania sportowe. Towarzyszyły temu wielkie emocje: euforia, radość, były też łzy, bo pragnienie zwycięstwa było wielkie. Z Paraolimpiady uczestnicy przywieźli puchar, dyplom oraz każdy stał się posiadaczem złotego medalu i paczki z upominkami. Wszyscy zadeklarowali, że za rok znowu pojadą.

Więcej...

A. Ulaszewska
A.S.

**************************

Eurowizja 2017

30.05.2017

30 maja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego w Garwolinie odbyła się XII edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Europejskiej Eurowizja 2017. Bardzo liczny udział wzięli wokaliści ze szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych z naszego powiatu. Wśród uczestników znaleźli się również uczniowie naszego gimnazjum i szkoły podstawowej. Trzecie miejsce w konkursie wyśpiewała Izabela Bożek, odbierając z rąk Starosty Powiatowego dyplom i nagrodę rzeczową. Pozostałe uczestniczki: Marta Kusak, Inga i Wiktoria Sierańskie zaprezentowały się bardzo dobrze i otrzymały dyplomy wyróżnienia za swoje występy.

Krzysztof Szostak
A.S.

**************************

Dzień Szwajcarski

29-31.05.2017

W naszej szkole w ramach wychowania europejskiego w dniach 29-31 maja 2017 r. odbył się Dzień Szwajcarski. W klasie językowej uczniowie szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli podziwiać występy w wykonaniu uczniów klasy 1 gimnazjum, którzy wcielili się w rolę obywateli Szwajcarii i odegrali scenki z ich życia. Mieliśmy okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek i obejrzeć bardzo ciekawą prezentację, która przybliżyła nam życie i kulturę tego kraju. W programie nie zabrakło piosenek niemieckich oraz wręczenia nagród laureatom konkursów. Podczas akademii został odczytany list z Ambasady Szwajcarskiej od samego ambasadora. Wszyscy uczniowie z wielkim zainteresowaniem przyglądali się wystawianym scenkom i mamy nadzieję że wynieśli z tego jak najwięcej. Poprzez zorganizowanie dnia języków po raz kolejny chcieliśmy pokazać uczniom, iż uczenie się języków obcych pomaga nam się wzajemnie zrozumieć oraz przekroczyć granice kulturowe.

W. Sierańska i K. Zdunek z kl. IIIA
A.S.

**************************

IV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Piękna Nasza Polska Cała

29.05.2017

Uczniowie naszej szkoły pracujący na zajęciach plastycznych w ramach Projektu Szkoła Równych Szans VI edycja przygotowali kilka prac na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Piękna Nasza Polska Cała.

Miło nam poinformować, iż uczennica klasy 5c Wiktoria Gazda otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.

Uczennicy serdecznie gratulujemy osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Więcej na stronie organizatora konkursu.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

TORUŃ

23.05.2017

W dniach 22-23 maja klasa IIIa i IIIb wyruszyły w podróż do Torunia. Opiekę nad uczniami sprawowały wychowawczynie: p. Dorota Dubrow i Ela Łukasik oraz p. Ewa Świąder i p. Jacek Czyżewski. Po drodze udało się nam zwiedzić Włocławek - zaporę, gdzie poniżej tamy, na płaskim trawiastym półwyspie wcinającym się w nurt Wisły stoi krzyż, a obok leży pamiątkowy głaz - pomnik upamiętniający śmierć ks. Jerzego Popiełuszki. Następnie zwiedzaliśmy piękny i malowniczy Ciechocinek, zwiedzając tężnie. Po przyjeździe do Torunia samodzielnie wypiekaliśmy wspaniałe pierniki. Wieczorem zjedliśmy pyszna kolację i udaliśmy się do hotelu Rubbens, w którym mogliśmy odpocząć po całym dniu wędrówki oraz skorzystać z kąpieli w basenie hotelowym.


Kolejnego dnia wstaliśmy o 6.00, spakowaliśmy walizki i wyruszyliśmy w dalszą drogę. Zwiedzaliśmy Stare Miasto, Orbitarium oraz Zamek Krzyżacki. Dzień był wypełniony atrakcjami. Po obiedzie jeszcze raz odwiedziliśmy pomnik Mikołaja Kopernika na Rynku oraz kupiliśmy pamiątki i pyszne toruńskie pierniki. Około 14.00 ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wyjazd był bardzo udany, pogoda dopisała, humory również. Do domów wróciliśmy z uśmiechami na twarzach.

Dostarczyła E. Łukasik
A.S.

**************************

Poczytaj mi - poranek czytelniczy w klasie 0a

18.05.2017

"Kochajcie książki.
One ułatwią Wam życie, po przyjacielsku pomogą zorientować się w pstrej i burzliwej gmatwaninie myśli, uczuć i zdarzeń.
One nauczą Was szanować człowieka i samych siebie, one uskrzydlą rozum i serce uczuciem miłości dla świata, dla człowieka."

Maksym Gorki

18 maja w naszej sali gościliśmy Panią Grażynkę, naszą szkolną sekretarkę. Przeczytała nam jedno z opowiadań mieszczących się w książce Renaty Piątkowskiej pt.: ''Opowiadania dla przedszkolaków. Obudzona królewna''. Wszyscy słuchali z ogromnym skupieniem i zaciekawieniem, ponieważ opowiadanie dotyczyło Tomka przedszkolaka, który wprowadził zamieszanie podczas przedstawienia teatralnego. Dzieci z historii wyciągnęły morał, który mówi: ''Nigdy nie przeszkadzaj w trakcie występów innych dzieci''.

Jako podziękowanie przedstawiciele klasy wręczyli Pani Grażynce dyplom-podziękowanie, a wszyscy zatańczyli dla niej taniec z chustą animacyjną do piosenki ''Mamo, mamo''.

Serdecznie dziękujemy za wizytę i zapraszamy w każdej wolnej chwili :)

Wioleta Pawelec
A.S.

**************************

KONKURS RECYTATORSKI im. KORNELA MAKUSZYŃSKIEGO

15.05.2017

15 maja uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych uczestniczyli w konkursie recytatorskim im K. Makuszyńskiego - etap szkolny. Organizacją konkursu zajęli się uczniowie gimnazjum uczestniczący na zaj. teatralnych w ramach projektu Szkoła Równych Szans VI, pod opieką J. Banaszek. Zsiedli oni także w komisji oceniającej umiejętności recytatorski e młodszych kolegów. Przewodniczącą komisji konkursowej była p. Ewa Rogulska. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania utworów literackich dla dzieci, a także rozwijanie umiejętności recytatorskich i sztuki pięknego mówienia.

Swoje prezentacje wykonało 23 uczniów. Wspaniale poradzili sobie najmłodsi uczestnicy z klas 0, którzy po raz pierwszy mogli recytować utwory przed komisją. Najlepsi w opinii jury.

  1. miejsce - Dominika Pracz kl. 0c
  2. miejsce - Julia Dominiak kl. 0c
  3. miejsce - Joanna Komar kl. 0c

wyróżnienia: Juli Pracz i Amelia Krogulec z kl. 0c

Wśród uczniów klas I-III walczących o przejście do etapu gminnego nagrodzeni zostali:

  1. miejsce - Agata Błachnio kl. III a
  2. miejsce - Angelika Dominiak kl. II a
  3. miejsce - Eliza Zdunek z kl. II a

W dniu 16 maja w etapie gminnym konkursu im. Kornela Makuszyńskiego wzięły udział: Agata Błachnio, która zdobyła III miejsce i Angelika Dominiak.

Na poziomie klas IV-VI udział wzięły: Natalia Sikora, która zdobyła III miejsce i Marta Grabowiecka.

Gratulujemy zwycięzcom i uczestnikom wspaniałych występów.

Dostarczyła J. Banaszek
A.S.

**************************

Inga zaśpiewała na Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej

12.05.2017

11 maja w Zespole Szkół w Samogoszczy odbył się II Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wśród blisko 40 wykonawców w kategorii klas IV-VI była również uczennica klasy Va - Inga Sierańska. Zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pt. Let it go. Był to bardzo dobry występ. Choć Inga nie stanęła na podium, to z pewnością zdobyła kolejne doświadczenie, które zaprocentuje na kolejnych konkursach i festiwalach.

K.S
A.S.

**************************

MIESZKANKA CHATKI NA MOCZARACH

10.05.2017

10 maja 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej uczestniczący w zajęciach Koła Teatralnego, zaprezentowali przedstawienie ''Mieszkanka chatki na moczarach''. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny, jego zadaniem było ukazanie skutków złego odżywiania. Bohaterką humorystycznej opowieści była Baba Jaga a właściwie Jadwiga Czarowna, w tę postać wcielił się Miłosz Świątek z kl. VIb. Baba Jaga nie dbała o swoje zdrowie, dlatego wpadła w tarapaty. Na szczęście Jaś (Kacper Zalech kl. Ia) i Małgosia (Gabrysia Wiśnioch kl. Ia) pomogli pani Jadwidze i dzięki wizycie u dentysty i zmianie nawyków udało się ją uratować. Przedstawienie wprowadziło nastrój zabawy wśród koleżanek i kolegów z kl. 0-III. Uczniowie mogą uczestniczyć w tego typu zajęciach dzięki realizacji projektu Szkoła Równych Szans VI. Opiekę nad grupą teatralną sprawowała J. Banaszek, grupa plastyczna przygotowująca dekorację pracowała pod kierunkiem E. Rogulskiej.

Dostarczyła J. Banaszek
A.S.

**************************

WYCIECZKA DO AMBASADY NIEMIEC

5.05.2017

Uczniowie klas 3 gimnazjum, w dniu 5 maja 2017 r., uczestniczyli w wycieczce do Warszawy do Ambasady Niemiec. Na miejscu mogli zobaczyć jak wygląda placówka dyplomatyczna i na czym polega praca Ambasadora w Polsce. Po wizycie w Ambasadzie, wszyscy udali się do parku trampolin. Było to nie lada wyzwanie. Na końcu uczniowie mogli obejrzeć film pod tytułem: ''Piękna i Bestia''.

Katarzyna Pietrzak
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.