AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


WIGILIA

22.12.2016

Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy.
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich.
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.

Wigilia szkolna odbyła się 22 grudnia 2016 roku. Po spotkaniach opłatkowych w klasach uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście zaproszeni zebrali się tradycyjnie na hali sportowej. Przybyli: wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski oraz ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko. Zimowa dekoracja wprowadziła wszystkich w nastrój świąteczny i pozwoliła zapomnieć o braku śniegu za oknem. Tegorocznej uroczystości przyświecało hasło: Najważniejsze jest, by gdzieś istniało to, czym się żyło. I święta. I dom pełen wspomnień. Spotkanie rozpoczęło się od przekazania przez harcerzy na ręce pana dyrektora światełka betlejemskiego. Następnie szkolny chór odśpiewał kolędę "Do szopy" oraz kilka świątecznych piosenek.

Prowadzące spotkanie: Klaudia Kalbarczyk oraz Karolina Zduniak zachęcały do wspólnego śpiewu, gdyż poprzez kolędowanie uczymy się wzajemnej miłości i zrozumienia. Wysłuchaliśmy także kolęd: "Gdy śliczna Panna" w wykonaniu Roksany Maraszek oraz "Jezus malusieńki" zaśpiewanej przez Martę Kusak.

Po solowych popisach obejrzeliśmy "Jasełka współczesne" przygotowane pod kierownictwem pani Małgorzaty Staniak i pana Grzegorza Wiśniewskiego. Potem prowadzące przekazały nam garść ciekawostek związanych ze świętami. Dowiedzieliśmy się dlaczego obchodzimy święta i jak wyglądały dawno zapomniane zwyczaje. Dawniej wierzono, że jaka wigilia, taki cały rok. Na przykład rano w wigilię powinniśmy umyć się w misce z zimną wodą, w której na dnie znajdują się pieniądze. Miało to wróżyć zdrowie na cały rok. Do domu w dzień wigilijny pierwszy powinien wejść mężczyzna. Na wieczerzy powinno być dwanaście potraw, tyle ilu było apostołów. Sianko symbolizuje stajenkę betlejemską. Podarki złożone pod choinką nawiązują do darów jakie złożyli trzej królowie narodzonemu Jezusowi.

Następnie wszyscy trzymając się za ręce odśpiewali kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i rozpoczęli tym samym część muzyczną spotkania. Usłyszeliśmy przepiękne kolędy w wykonaniu między innymi Ingi Sierańskiej i Izy Bożek. Na gitarach kolędę "Cicha noc" razem z panem Krzysztofem Szostakiem zagrały Ola Jurzysta i Marta Grabowiecka. Zaśpiewała ją zaś Zosia Światek.

W trzeciej części uroczystości grupy taneczne pod kierunkiem pani Agaty Ulaszewskiej dały popis swoich umiejętności. Zatańczyły do znanych zagranicznych szlagierów świątecznych. Na zakończenie miłą niespodziankę przygotowali rodzice, którzy odśpiewali kolędę "Wśród nocnej ciszy". Rodzice też razem ze szkolnym chórem wyśpiewali życzenia "Życzliwych tylko dni".

Końcowym akcentem uroczystości było obdarowanie zaproszonych gości prezentami. Otrzymali oni przepiękne bombki choinkowe. Pan dyrektor zaś podziękował nauczycielom za przygotowanie uroczystości i złożył wszystkim świąteczne życzenia. Głos zabrał również ksiądz proboszcz, który prosił byśmy świętując nie zapomnieli drogi do Betlejem, byśmy umieli przebaczać i przy wigilijnym stole złożyli sobie szczere życzenia.

Powoli tradycją naszej szkoły staje się obdarowywanie wszystkich zebranych pierniczkami. Akcja Pierniczek zorganizowana przez Radę Rodziców po raz drugi spotkała się z wielką życzliwością. Upieczone pierniczki są z roku na rok coraz bardziej wymyślne i niezwykle starannie udekorowane.

Po zjedzeniu pierniczków uczniowie udali się do domów. Niektórzy z nich zapewne wciągną się w wir przedświątecznych przygotowań. Wszak do prawdziwej Wigilii pozostały tylko dwa dni.

Dostarczyła D. Błachnio
A.S.

**************************

WIGILIA w klasie 2a

22.12.2016

Uroczysta Wigilia oraz przedstawienie Porwanie choinek w klasie 2a:

oraz klika fotek z Wigilii klasowych w klasie 0a , w klasie 5c , i w klasie 3a.

A.S.

**************************

Najserdeczniejsze życzenia

19.12.2016

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia
niosą ze sobą wiele dobra i radości,
jest to czas refleksji dotyczących minionego okresu
i snucia planów na Nowy Rok.
Życzymy przeżywania tych Świąt
w zdrowiu, radości i ciepłej, rodzinnej atmosferze
oraz odpoczynku przepełnionego spokojem i miłością.
A w nadchodzącym 2017 Roku dużo szczęścia i pomyślności.

Dyrekcja                

A.S.

**************************

Podsumowanie akcji ''Owoce i warzywa w szkole''

16.12.2016

Nasza szkoła promuje zdrowe odżywianie, dlatego uczestniczymy w akcji ''Owoce i warzywa w szkole''. Jej celem jest: trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie, propagowanie zdrowego stylu życia poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach. W naszej szkole programem objętych było 220 uczniów, dostawcą była firma UZIMEX z Sokołowa Podlaskiego.

Tematyka zajęć prowadzonych w szkole w ramach programu ''Owoce i warzywa w szkole'':

 • wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych, w tym spożywania owoców i warzyw;
 • promowanie zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej i diety;
 • przedstawianie roli witamin w naszym życiu;
 • omawianie skutków złego odżywiania;
 • estetykę i higienę spożycia owoców i warzyw.

16 grudnia wszyscy uczestnicy tej akcji zebrali się w sali gimnastycznej, by podsumować dotychczasową działalność. Swój program artystyczny przygotowały klasy III. Świętowanie rozpoczęliśmy od scenek dotyczących zdrowego odżywiania - przygotowanych przez klasę IIIb (p. E. Łukasik). Następnie klasa IIIc (p. K. Mużanowska) zabrała nas w podróż do ogrodu, by opowiedzieć historię rzepki z wiersza Juliana Tuwima. Całą uroczystość swoimi piosenkami i tańcem uświetniły uczniowie klasy IIIa (p. D. Dubrow). Fantastyczne kostiumy i doskonałe przygotowanie młodych aktorów sprawiło, że wszyscy dobrze się bawili i w zamian zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

W trakcie uroczystości został rozstrzygnięty konkurs plastyczny: ''Baw się zdrowo'', przygotowany przez panie: T. Kowalską i W. Pracz. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone, a zwycięzcami zostali:

KLASY 0:

 1. Żubertowska Lena - 0a
 2. Filipowicz Wojciech - 0c
 3. Błażejczyk Oliwia - 0b

i wyróżnienie: Lis Jan - 0b

Klasy I - III:

 1. Stępień Franciszek - Ia
 2. Sawicka Maja - IIIb
 3. Kołodziejek Jagoda - IIb

i wyróżnienie: Tobiasz Paweł - IIb

GRATULUJEMY!

Na zakończenie uroczystości każda klasa mogła sprawdzić swoją wiedzę odnośnie owoców i warzyw. Każda z nich otrzymała zagadkę - po udzieleniu odpowiedzi cała klasa otrzymała nagrodę - pyszny soczek owocowe i świeżutką marchewkę.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia.

W. Pracz
A.S.

**************************

Najładniejsza kartka bożonarodzeniowa

16.12.2016

W grudniu w naszej szkole został ogłoszony konkurs dla naszych najmłodszych uczniów. Wpłynęło prawie 30 przepięknych kartek, z których jury w składzie: J. Banaszek, E. Rogulska, W. Pracz wybrały te najładniejsze.

Zwycięzcami zostali:

 1. Żubertowska Lena - 0a
 2. Dominiak Julia - 0c
 3. Rosłaniec Zuzanna - 0a; Kazimierak Julia - 0c; Wojdat Matylda - 0a.

i wyróżnienia: Nurzyński Karol - 0a; Zychora Natalia - 0a; Barna Wiktoria - 0b.

GRATULUJEMY!

Kartki zostaną wręczone gościom, którzy zjawią się na Wigilii szkolnej.

W. Pracz
A.S.

**************************

WIGILIA SZKOLNA - ROZKŁAD ZAJĘĆ
czwartek 22 grudnia 2016

16.12.2016

W tym dniu uczymy się według następującego planu:

 1. 08:00 - 10:35 - trzy pierwsze lekcyjne według planu lekcji na czwartek
 2. 10:40 - 11:25 - wigilie klasowe
 3. 11:30 - zejście z krzesłami na halę sportową
 4. 11:40 - WIGILIA SZKOLNA

Dyrekcja
A.S.

**************************

Powiatowy konkurs na najładniejszą kartkę,
ozdobę choinkową i stroik świąteczny

15.12.2016

Komisja konkursowa z przewodniczącym Panem Markiem Banaszkiem, przyznała nagrody i wyróżnienia w wyżej wymienionym konkursie plastycznym. Komisja konkursowa brała pod uwagę oryginalność, staranność oraz samodzielność w tworzeniu dzieła.

Emilia Truszko z klasy 3a zajęła w tym konkursie - I miejsce.

Uczennica otrzyma nagrodę rzeczową i dyplom. Laureaci pierwszych miejsc (między innymi i Emilka Truszko) - pojadą na wycieczkę styczniową z cyklu „Z wizytą w teatrze”. Dziękujemy wszystkim uczniom za wzięcie udziału w konkursie, a Emilii serdecznie gratulujemy!

Więcej …

E. Rogulska
A.S.

**************************

Mikołajkowy zawrót głowy w klasie 0a

8.12.2016

Jest ktoś taki ktoś kto chce
właśnie dziś odwiedzić mnie.
Miły starszy siwy pan
z wielkim workiem przyjdzie sam
i dostaniesz to co chcesz,
dzisiaj jest magiczny dzień.

Grudzień to czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. W tym czasie rozmawiamy o naszych rodzinach, o tradycjach związanych ze świętami. Czytamy opowiadania o tematyce bożonarodzeniowej i śpiewamy wspólnie kolędy. Wykonujemy ozdoby choinkowe i pamiątkowe kartki.

W tym roku grudzień w klasie 0a był bardzo wyjątkowy. Dzieci z pomocą Pań napisały list do świętego Mikołaja, zapakowały go w kopertę wraz z rysunkami przedstawiającymi ich wymarzone prezenty i wysłały. Kiedy przyszedł 6 grudnia - przyszła odpowiedź! Święty Mikołaj odpisał do każdego dziecka, podziękował za życzenia i poinformował, że już niedługo wybiera się na biegun północny by spakować dla dzieci wymarzone prezenty! By umilić czas przed świętami, każdy przedszkolak otrzymał 3 pocztówki do własnoręcznego pokolorowania. Kolejną atrakcją tego dnia, była wizyta Mikołaja, który wręczył każdemu dziecku mały upominek, a na pamiątkę każde dziecko mogło sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie ze świętym i jego śnieżynkami.

Prezentem dla dzieci była również wycieczka Mikołajkowa, która odbyła się 8 grudnia. Klasa 0a wybrała się do Garwolina, gdzie miała przyjemność oglądać przedstawienie teatralne pt.: Baśnie Braci Grimm w wykonaniu Teatru Wrocławskiego. Kolejnym punktem programu, była wizyta w sali gier i zabaw Fikoland. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do domu.

Jednak to nie koniec świątecznych atrakcji, już niedługo Wigilia, na którą dzieci czekają z ogromną niecierpliwością.

W. Pracz
A.S.

**************************

Mikołajki w kl. IIa

6.12.2016

Dobrze, że zdążyliśmy ubrać choinkę, bo spotkaliśmy się pod nią z Mikołajem i śnieżynkami. Za każdy czekoladowy Mikołajek, nasz gość usłyszał fragment z inscenizacji Porwanie choinek. Uroczystość przeniosła się na salę, gdzie rozegraliśmy turniej Mikołajkowy.

Jolanta Kalinowska
A.S.

**************************

FESTIWAL GIER MATEMATYCZNYCH

5.12.2016

W dniach 7, 8, 9 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie, w sali numer 15 w godzinach 12:55-14:40 zostaną zorganizowane kąciki gier i łamigłówek, przygotowane przez uczestników projektu "Matematyczna Historia". Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności matematyczne uczestnicząc w wybranej przez siebie grze oraz ich rodziców.

Katarzyna Stodulska
A.S.

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 9.12.2016 r. (piątek)
Rekolekcje adwentowe

5.12.2016

 1.  8:00 -  8:30
 2.  8:35 -  9:05
 3.  9:10 -  9:40
 4.  9:45 - 10:15
 5. przerwa obiadowa
 6. 10:35 - 11:05
 7. przerwa obiadowa
 8. 11:25 - 11:55
 9. przerwa obiadowa
 10. 12:05 - 12:35
 11. 12:40 - 13:10
 12. 13:15 - 13:45
 13. 13:50 - 14:20

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Regionalny Konkurs Plastyczny
Każdy inny, wszyscy równi

2.12.2016

Uczniowie z naszego Zespołu Szkół wzięli udział w regionalnym plastycznym konkursie - pt. Każdy inny, wszyscy równi. Nagrodzeni uczniowie.

Szkoła Podstawowa:

Wiktor Malinowski - I Miejsce
Karolina Misiak - Wyróżnienie
Jan Sygocki - Wyróżnienie

Gimnazjum:

Natalia Tylkowska - Wyróżnienie

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Mikołajkowa wycieczka

2.12.2016

W słoneczny, śnieżny dzień wyruszyliśmy na Mikołajkową wycieczkę. W pracowni artystycznej Domu Kultury w Sulinach, przystąpiliśmy z zapałem do lepienia świątecznych i zimowych, glinianych dekoracji. Przyjemnie było pracować, gdy wokół pełno było barwnych, różnorodnych prac. Czekamy teraz niecierpliwie aż prace wyschną w piecu i za dwa tygodnie, tuż przed świętami będzie je można ożywić paletą barw.

Jolanta Kalinowska
Anna Tuchowska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.