AKTUALNOŚCI 2015/16


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Odszedł Antonii Cybulski - entuzjasta twórczości H. Sienkiewicza

6.07.2016

W dniu 1 lipca 2016 r. zmarł Antoni Cybulski, wieloletni dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zafascynowany twórczością Henryka Sienkiewicza od początku swojej działalności utrzymywał kontakt z rodziną Sienkiewiczów oraz Polonią Amerykańską, wzbogacając zbiory Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Był organizatorem wielu imprez o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki Jego zaangażowaniu na kopcu H. Sienkiewicza w Okrzei stanęło popiersie noblisty. W 200 rocznicę konsekracji kościoła w Okrzei z jego inicjatywy wmurowana została płaskorzeźba z mosiądzu przedstawiająca H. Sienkiewicza i tablica upamiętniająca konsekrację kościoła oraz datę chrztu pisarza. Wielką zasługą dyrektora Cybulskiego było zintegrowanie szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza. Z Jego inicjatywy odbywają się rokrocznie Ogólnopolskie Zloty Szkół Sienkiewiczowskich. Antoni Cybulski otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień m.in Krzyż Orderu Odrodzenia Polski. W roku 1993 otrzymał wspólnie z żoną Anną międzynarodową nagrodę przyznaną przez Polcul Foundation za rozwój kultury i pracę społeczną na terenach wiejskich. W roku 2006 Kapituła Międzynarodowa przyznała mu Order Uśmiechu nr 829. Wielki esteta i społecznik. W 2007 r. otrzymał medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis".

Antonii Cybulski był inicjatorem ustanowienia Roku Henryka Sienkiewicza 2016. Podczas XXI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie zwrócił się z apelem do uczestników, którzy złożyli wniosek do Marszałka Sejmu i Senatu RP oraz Prezydenta RP. Następnie w inicjatywę włączył się samorząd Powiatu Łukowskiego. Antoni Cybulski odszedł w roku ważnych rocznic związanych z życiem i twórczością H. Sienkiewicza.

Notkę nadesłała Elżbieta Dziewulska
Starostwo Powiatowe w Łukowie
A. S.

**************************

Stypendia dla uczniów uzdolnionych

4.07.2016

W ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2015/2016 - cztery uczennice naszego gimnazjum otrzymały stypendia naukowe: Olga Kalinowska, Emilia Pracz, Weronika Napora i Dominika Wojdat.

Olga Kalinowska - opiekun p. Ewa Leśniowska

Emilia Pracz - opiekun p. Agnieszka Kalbarczyk.
Uczennica realizowała projekt z matematyki, w którym przeprowadziła ankietę nt. czasu wolnego i form aktywności uczniów. Wyniki przedstawiła na gazetce, przygotowała prezentację o wydatkach swojej rodziny, dwukrotnie odbyła wyjazdy naukowe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Rezultaty i zdjecia z projektu Emilki.

Weronika Napora - opiekun p. Ewa Leśniowska

Dominika Wojdat - opiekun p. Beata Zabielska

Agnieszka Kalbarczyk
A. S.

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015-16

24.06.2016


A.S.

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III GIMNAZJUM

23.06.2016


A.S.

**************************

Egzaminy poprawkowe

22.06.2016

Uwaga!

Egzaminy poprawkowe odbędą się 26 sierpnia 2016 (piątek) o godz. 10.00 w sali nr 16.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny - Trzymaj formę

20.06.2016

Konkurs plastyczny ogłoszony przez Państwową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Garwolinie był skierowany do uczniów powiatu garwolińskiego. Celem konkursu było popularyzowanie sprzedawania zdrowego jedzenia w sklepikach szkolnych i przedstawienie zachęty do prowadzenia takich sklepików ze zdrową żywnością.

Uczennica naszej szkoły Daria Kozdrój z klasy Vb wykonała taki właśnie plakat promujący zdrową żywność w sklepiku szkolnym i zajęła w tym konkursie II miejsce.

Darii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Zakończenie roku szkolnego

17.06.2016

Dnia 23 czerwca 2016 r. o godz. 14.00 w hali sportowej odbędzie się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum.

Zakończenie roku szkolnego pozostałych klas odbędzie się dnia 24 czerwca 2016 r.
O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św., po której odbędą się uroczystości na hali sportowej.

Małgorzata Ragus
A.S.

**************************

DZIEŃ AUSTRIACKO-SZKOCKI

14.06.2016

W dniu 14.06.2016 r. w ramach wychowania europejskiego odbył się dzień Austriacko-Szkocki. Wydarzenie to miało na celu propagowanie wiedzy o krajach europejskich, ich kulturze, tradycjach, środowisku naturalnym. Klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum mieli okazję obejrzeć skecz wykonany przez Natalię i Weronikę Wiśnioch oraz przedstawienie o Marii Stuart w wykonaniu Alicji Galińskiej i Weroniki Kulik. Uczniowie poznali sylwetki artystów, sportowców, tradycje, potrawy, stroje, tańce i sporty narodowe w Austrii i Szkocji. Wyrazy uznania i podziękowania dla wszystkich artystów zaangażowanych w ten dzień.

Ewa Leśniowska/ Katarzyna Pietrzak
A.S.

**************************

XII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie

12.06.2016

Blisko 50 samorządowców z różnych zakątków kraju wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie. Mistrzostwa odbyły się w dniach 10-12 czerwca 2016 r. na konińskich kortach TKKF przy ul. Sosnowej. Po dwóch latach nieobecności na tej imprezie Gminę Sobolew reprezentował dyrektor naszego Zespołu Szkół Pan Krzysztof Łapacz, który już po raz piąty zajął trzecie miejsce w kat. 45-54. Po otwarciu Mistrzostw rozpoczęła się sportowa rywalizacja w czterech kategoriach. Rozgrywki odbyły się w duchu sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie jak na tenis amatorski. Wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą organizacje Mistrzostw i świetną, rodzinną atmosferę, która towarzyszy co roku tej imprezie. Współorganizatorami Mistrzostw oprócz UM w Koninie jest od 12 lat Związek Miast Polskich, miasto Kleczew oraz od kilku lat Związek Powiatów Polskich. Honorowy patronat nad XII Mistrzostwami Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym objęli: Zygmunt Frankiewicz - prezes Związku Miast Polskich i Józef Nowicki, prezydent Konina.

Gratulujemy Panu Dyrektorowi sukcesu i życzymy kolejnych!

***
A.S.

**************************

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Pocztówka z Sienkiewiczem

9.06.2016

W związku z uczczeniem Roku Henryka Sienkiewicza 2016, Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zaprosili uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ''Pocztówka z Sienkiewiczem''.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 693 prace z 87 szkół. Najciekawsze prace zostaną wydane w formie pocztówki.

Uczennica klasy II B gimnazjum - Izabela Grudzień zajęła w tym konkursie III miejsce.

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Etap powiatowy konkursu historycznego

9.06.2016


A.S.

**************************

XI Eurowizja w powiecie

8.06.2016

8 czerwca 2016 r. w ZS nr 1 w Garwolinie odbył się konkurs piosenkarski "Eurowizja". Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, a patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolin oraz Przewodniczący Rady Miasta Garwolin. W festiwalu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników było wykonanie jednego utworu o dowolnej tematyce i w dowolnym języku. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Izabela Bożek i Wiktoria Sierańska. Reprezentantki naszej szkoły zostały docenione przez jury. W kategorii soliści gimnazjum III miejsce zdobyła Iza Bożek, a Wiktoria Sierańska została wyróżniona.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej o konkursie...

M. Michalec
A.S.

**************************

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Niebezpieczne atrakcje w wakacje

7.06.2016

Celem konkursu "Niebezpieczne atrakcje w wakacje" było promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m. in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. Tegorocznym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, dowolną techniką, na temat inspirowany tytułowym hasłem konkursu.

W dniu 7.06.2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego w KRUS w Garwolinie.

Uczennica klasy VI B Małgorzata Boryń zajęła II miejsce otrzymując jednocześnie nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

KONKURS JĘZYKOWY

6.06.2016

W dniu 6.06.2016 r. odbył się konkurs językowy dla uczniów klas 4-6 SP. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować piosenkę, scenkę lub wierszyk w języku obcym. Zwycięscy konkursu to: Inga Sierańska, Alicja Filipowicz, Marta Grabowiecka oraz Natalia Sikora. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Ewa Leśniowska, Katarzyna Pietrzak
A.S.

**************************

Ogólnopolski konkurs plastyczny
Dzieci kochają słonie - słonie kochają dzieci

6.06.2016

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny Dzieci Kochają Słonie - Słonie Kochają Dzieci, którego organizatorem już po raz czwarty było Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Podczas wielkiej gali z rozdaniem nagród nie mogło zabraknąć hospicyjnej maskotki Słonia Szczęściarza, który gratulował zwycięzcom.

Portrety słoni z dziecięcej wyobraźni napłynęły z całej Polski. W sumie na konkurs zgłoszonych zostało ponad 648 prac, w tym 311 wykonali skierniewiczanie. Siła Internetu, gdzie promowany był konkurs, okazała się tak duża, że stał się on wydarzeniem ogólnopolskim. Prace spływały nie tylko ze szkół, ale również ze świetlic, ośrodków kultury, domów dziecka. Zgłaszali je również rodzice indywidualni. Wybór najciekawszych nie był łatwy.

Miło nam ogłosić, że wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Filip Seremak z klasy Ia i Zbigniew Babik z klasy 0.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

XV BIESIADA RODZINNA

5.06.2016

W niedzielę 5 czerwca nasza szkoła zorganizowała Biesiadę Rodzinną. Była to już XV edycja tej imprezy, która ma integrować społeczność lokalną i zachęcać do wspólnej zabawy. Biesiada Rodzinna to również doskonała okazja, aby podziwiać talenty i sukcesy naszych uczniów, które niejednokrotnie są bardzo imponujące.

Uroczystość została rozpoczęta od powitania wszystkich obecnych, Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przybyłych gości. Prowadzące przedstawiły cel spotkania, program imprezy, wymieniły przygotowane atrakcje, odczytały listę sponsorów, dzięki którym zorganizowano Biesiadę Rodzinną. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie uczniowie klas 0 - III szkoły Podstawowej rywalizowali w zawodach sportowych. Część artystyczną, tanecznym krokiem, rozpoczęły dziewczyny z grupy tanecznej Pani A. Ulaszewskiej. O godzinie 16:00 rozpoczął się Festiwal Piosenki, w którym uczennice pod przewodnictwem p. M. Michalec zaprezentowały wszystkim dobrze znane utwory z polskiej sceny muzycznej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie klasy IIb SP (p. E. Łukasik), które przedstawiało życie rodzinne, pt.: Na dobre i na złe. astępnie uczniowie z tej klasy złożyli wierszowane życzenia i podziękowania swoim Kochanym Rodzicom.

O godzinie 16:50 p. J. Banaszek rozstrzygnęła konkurs recytatorki im. K. Makuszyńskiego. Uczniowie nie tylko zaprezentowali swoje umiejętności, ale również otrzymali zasłużone nagrody. Chwilę później, swoje umiejętności taneczne i aktorskie zaprezentowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0b i 0c. Pod przewodnictwem swoich Pań - M. Michalec, A. Ragus i J. Wiśniewska - przygotowały inscenizację o zdrowym odżywianiu. Nasza szkoła szeroko promuje zdrowy styl życia, dlatego p. K. Szostak wraz ze swoimi podopiecznymi przygotował recital zdrowej piosenki.

Tuż po jego zakończeniu na scenie pojawili się uczniowie z klasy p. J. Lewandowskiej (kl. IVb), którzy przygotowali przedstawienie dedykowane rodzicom pt.: Żyć każdym dniem, czyli jak znaleźć radość w małych rzeczach.

Ciekawym punktem programu był konkurs Sobolewie - kochamy Cię!. Z publiczności zostali wybrani prawdziwi Sobolewiacy i Sobolewianki. Na czele drużyn stanęli: p. Dyrektor K. Łapacz i p. Dyrektor M. Ragus. Obie drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi naszej szkoły i miejscowości, odgadywały znane polskie przeboje. Konkurs został przygotowany przez Panie: J. Maraszek, p. A. Kalbarczyk, p. Z. Beczek, p. B. Zabielską. Mimo, że jedna z drużyn musiała przegrać wszyscy świetnie się bawili.

Po ogromnych emocjach, przyszedł czas na odrobinę zadumy, uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem p. J. Banaszek i p. E. Pluty, przestawiły pantomimę pt.: Dobre Miasto, w której ukazali walkę dobra ze złem. Fantastyczne połączenie muzyki, rekwizytów oraz talentu aktorskiego naszych uczniów przyniósł świetny efekt. Biesiadę Rodzinną zakończyliśmy Galą Piosenki Disco Polo. Wystąpiło na niej czternastu uczniów, którzy zaśpiewali największe hity muzyki tego gatunku. Publiczność nie tylko śpiewała, ale nawet tańczyła.

Biesiada Rodzinna to nie tylko program artystyczny. W tym roku mieliśmy wiele atrakcji, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, basen z piłeczkami, tor przeszkód. Najmłodsi mogli przejechać się na kucyku, zrobić kolorowe bańki mydlane, otrzymać ślicznie zawiązane baloniki i zjeść słodką watę cukrową. Wspólnie z Paniami: E. Rogulską i E. Figacz można było wykonać ozdobną świeczkę zapachową. Oprócz tego na placu szkolnym można było obejrzeć różnorodne wystawy prac naszych uczniów (np. Odgadnij swoją rodzinę czy też różne odcienie szarości). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny Moja Rodzina przygotowany przez Panie: A. Tuchowska, J. Kalinowska, U. Osiak. Na boisku szkolnym trwały liczne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć nie tylko Uczniowie, ale i ich Rodzice. Za zawody sportowe odpowiedzialni byli wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Można było wziąć udział w turnieju: tenisa ziemnego; piłki siatkowej; piłki nożnej i siatkówki. Ponadto swoich sił w przeciąganiu liny mogli sprawdzić Tatusiowie, a Mamusie w grze Dwa ognie. Dzięki naszym sponsorom, odbyły się konkursy o cenne nagrody, był to m.in. konkurs: kręcenia hula hop, taniec z balonikami i woreczkami.

Swoją obecnością zaszczycili nas POLICJA i STRAŻ POŻARNA, którzy bardzo chętnie oprowadzali nas po swoich wozach i opowiadali ciekawe anegdoty ze swojej pracy. Ponadto funkcjonował kącik gastronomiczny, w którym można było zjeść nie tylko słodkie i zdrowe owocowe gofry, ale i inne smakołyki przygotowane przez Rodziców naszych uczniów.

Biesiada Rodzinna to impreza, która mogła się odbyć dzięki ogromnej pracy Uczniów, Nauczycieli oraz Rodziców. Serdecznie podziękowania należą się również Sponsorom oraz Przyjaciołom Szkoły za udzielone wsparcie finansowe oraz okazaną pomoc. Podziękowania niech dopełnią słowa wielkiego Człowieka - Papieża Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

SPONSORZY:

 • Pizzeria Daktyl Paweł Wiśnioch w Sobolewie;
 • Uzimex Sokołów Podlaski - dostawca warzyw i owoców w ramach programu ''Owoce w szkole'';
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Garwolinie - dostawca mleka w ramach programu ''Szklanka mleka'';
 • Robert Sowiński - wynajem autokarów, dowożenie uczniów;
 • LOBO hurtownia warzyw i owoców z Garwolina;
 • Zakład Mięsny Mościbrody;
 • SANTE Zakład Produkcyjny w Sobolewie;
 • REN Hurtownia Mrożonek z Radomia;
 • Farma Iluzji - Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach;
 • P.H.U. LUST s.c. Stacja Paliw w Sobolewie;
 • DAN - BUD Bogdan Kwas;
 • Sklep GROSZEK Anna Walenda;
 • Sklep Motoryzacyjny AUTO - CAL Izabela Całczyńska;
 • Salon Fryzjersko - Kosmetyczny WENUS Głodek Katarzyna;
 • Salon Fryzjerski NATALIA Sylwia Mitek;
 • Usługi Fryzjerskie Danuta Błażejczyk;
 • Salon Fryzjerski CAMEA Agnieszka Gazda;
 • Gabinet Kosmetyczny INEZ Inez Zięcina;
 • Sklep P.H.U. Patrycja Anna Mućka;
 • Sklep Spożywczy Zbigniew Zawadzki;
 • Sklep MIX;
 • Sklep ARTYKUŁY SZKOLNE Adam Pigłas;
 • Firma Kosmetyczna AVON.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY :)

Wioleta Pracz
A.S.

**************************

Spotkanie z pszczelarzem

3.06.2016

Na spotkaniu z panią która jest właścicielką pasieki, utwierdziliśmy się o słuszności stwierdzenia: pracowita jak pszczółka. Poznaliśmy kolejne etapy powstawania miodu oraz rożne ciekawostki z życia pszczół.

* W okresie lata w bardzo silnych rodzinach jest ich 70 - 80 tysięcy. Jesienią w przeciętnej rodzinie pszczół jest ich od 20-25 tysięcy

* W ulu „rządzi” królowa - matka, jest ona większa od zwykłej pszczoły, żyje ok 3 - 5 lat. Tylko ona znosi jaja, z których rodzą się pszczoły. Jest władcą absolutnym - kontroluje wszystkie pszczoły w ulu za pomocą chemicznych sygnałów

* Mieszkańcy ula: królowa - matka, robotnice - bieraczki miodne i pyłkowe, magazynierki, trutnie.

* Miód jest zdrowy, ponieważ jest naturalnym zastrzykiem energii, który pomaga zapobiec zmęczeniu i dodaje sił. Jest bogaty w minerały i witaminy. Smacznego

Najważniejsze było na koniec, gdy Pani rozdzielając płaty wosku nauczyła nas jak się robi świece - jaki zapach! Jaki smak miał miód, który w słoiczkach wynieśliśmy ze spotkania.

J. Kalinowska A. Marciniak
A.S.

**************************

Dzień Dziecka w naszej Szkole

1.06.2016

A.S.

**************************

PODSUMOWANIE PROGRAMU
Owoce w szkole

1.06.2016

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół w Sobolewie kontynuowała uczestnictwo w programie „Owoce i warzywa w szkole”. W programie brali udział uczniowie kl. I-III.

W ramach programu podejmowaliśmy różnorodne działania edukacyjne w celu poszerzenia wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczniowie nabywali przekonania, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu.

W naszej szkole działania towarzyszące programowi przybierały różnorodną formę. Organizowano wycieczki i wystawki tematyczne, inscenizacje i zabawy kulinarne, prowadzono zajęcia na temat zdrowego odżywiania, uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne, hodowali szczypiorek, rzeżuchę, zieloną pietruszkę. We współpracy z rodzicami wykonywali owocowe szaszłyki, koreczki warzywne, sałatki, surówki, musy, soki.... Przygotowaliśmy przedstawienia, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki o tematyce warzyw, owoców i zdrowego odżywiania.

Jak każdego roku na zakończenie programu w dniu 1 czerwca podsumowaliśmy całoroczną pracę. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie lasy 0 b pod kierunkiem p. M. Michalec zaprezentowali się w inscenizacji „O zdrowym jedzeniu” oraz przepięknie zatańczyli „Taniec marchewkowy” do muzyki J. Bramhsa oraz taniec „Małe czerwone jabłuszko”. Maluchów można też było podziwiać grających na instrumentach perkusyjnych „Koncert owocowo-warzywny” do muzyki J. Straussa oraz w śpiewaniu piosenek o zdrowym i niezdrowym jedzeniu. Natomiast uczniowie kl. 0 c b pod kierunkiem p. A. Ragus przedstawili teatrzyk pt.: "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Nasi milusińscy odtańczyli zachwycająco tańce: "Poszło dziewczę po ziele", "Nie chcę Cię", "Szot" oraz "Belgijka".

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny zorganizowany przez p. W. Pracz pod hasłem „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”, na który wpłynęło 87 prac uczniów z klas 0-III. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Oto zwycięzcy:

KLASY 0:

 1. Zuzanna Wachnik
 2. Natalia Rulak
 3. Maja Michalczyk

KLASY I - III:

 1. Kacper Rutkowski - IIIa
 2. Weronika Kwas - IIIb
 3. Dawid Pielak - IIIa

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej:

 • Weronika Klimek - Ic
 • Marta Kazimierak - IIb
 • Ola Kusak - IIb

Koordynator programu A. Tuchowska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.