AKTUALNOŚCI 2016/17


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


CERTYFIKAT

23.02.2017

Szanowni Państwo,
dziękujemy wszystkim dzieciom, nauczycielom i rodzicom za udział w 6. edycji programu Śniadanie Daje Moc. Bardzo doceniamy Państwa przygotowania, włożoną pracę oraz zaangażowanie. Jesteśmy pod wrażeniem nadesłanych przez Państwa sprawozdań z Dnia Śniadanie Daje Moc oraz relacji z wykonywanych Misji Śniadaniowych. Cieszymy się, że już od sześciu lat razem edukujemy dzieci w zakresie zdrowego odżywiania. Mamy nadzieję na dalszą współpracę i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Sekretariat programu Śniadanie Daje Moc

Dostarczył Sekretariat
A.S.

**************************

Bezpieczne ferie

9.02.2017

Tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych w naszej szkole odbyły się prelekcje z policjantem, pt.: ''Bezpieczne ferie''. Poprowadził je dla nas p. dzielnicowy sierż. szt. Piotr Łukiewicz. W prelekcjach uczestniczyli uczniowie klas 0 - III, IV - VI i Gimnazjum. W trakcie spotkania pan policjant zwrócił uwagę na:

 • bezpieczeństwo w trakcie gier i zabaw na śniegu/lodzie;
 • niebezpieczeństwa związane z samodzielnym przebywaniem w domu;
 • kontakt z osobami obcymi;
 • zasady poruszania się po drodze;
 • zasady udzielania pierwszej pomocy.

W. Pracz
A.S.

**************************

FERIE NA HALI

9.02.2017

Dostarczył P. Szymański
A.S.

**************************

ZABAWA WALENTYNKOWA

9.02.2017

Walentynki, czyli Święto Zakochanych na dobre zagościło w naszej tradycji. W tym roku obchodziliśmy je nieco wcześniej - 9 lutego. Z samego rana rozdana została poczta walentynkowa.

Po południu zaś rozpoczęła się dyskoteka walentynkowa. Pięknie przystrojoną salę dostaliśmy w spadku po dyskotece licealistów. Czerwone balony, błyszczące ozdoby z płyt CD i anioły ze strzałami Amora towarzyszyły tańczącym. Gdy wybiła godzina 16:00 sala balowa świeciła pustkami. Stopniowo z nadejściem zmroku sala się zapełniała.

Tak jak na zabawie karnawałowej, uwagę zwracały na siebie dziewczęta z klasy Vb w swoich neonowych butach. Na parkiecie buty błyszczały w kolorze czerwonym, zaś gdy nasze tancerki przechadzały się korytarzem, buty lśniły niebieskimi kolorami.

Królowała muzyka Zenka Martyniuka i jego ''Oczy zielone''. DJ Mateusz, DJ Damian i DJ Wojtek zagrzewali do tańca. Mimo ich najlepszych chęci nie wszyscy dali się skusić. Najbardziej obleganymi miejscami była szatnia, korytarze i toalety. Zdaniem jednej gimnazjalistki na dyskoteki przychodzi się po to, aby pogadać z ludźmi a nie tańczyć.

Najlepsza zabawa jak zawsze rozpoczęła się po godzinie 18:00. Wówczas korytarze, szatnie i łazienki opustoszały. Wtedy także okazało się, że jedna strzała Amora ugodziła jedną z par. Zabawę można więc uznać za udaną.

D. Błachnio
A.S.

**************************

PRZEKAŻ 1% PODATKU

9.02.2017

Fundacja Studencka ''Młodzi-Młodym'' z Częstochowy, będąca organizacją pożytku publicznego (OPP), numer KRS 0000270261, zaprasza do przekazania 1% podatku dochodowego na swoją działalność statutową.

Jako cel szczegółowy prosimy wpisać: "ZS SOBOLEW 5795".

Kliknięcie w powyższy obrazek przenosi na stronę Fundacji, gdzie można dokonać rozliczenia z US on-line, lub pobrać program do rozliczeń.

Dyrekcja
A.S.

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 10.02.2017 r. (piątek)

7.02.2017

 1.  8:00 -  8:30
 2.  8:35 -  9:05
 3.  9:10 -  9:40
 4.  9:45 - 10:15
 5. przerwa obiadowa
 6. 10:35 - 11:05
 7. przerwa obiadowa
 8. 11:25 - 11:55
 9. przerwa obiadowa
 10. 12:05 - 12:35
 11. 12:40 - 13:10
 12. 13:15 - 13:45

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

DZIEŃ BABCI I DZIADKA w klasie 0c

6.02.2017

Dziś, w dniu 6 lutego w klasie 0c, odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przywitały dziadków piosenkami, później przedstawiły scenkę z życia babci i dziadka. Następnie wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Mali aktorzy wykonali sześć różnych układów tanecznych. Na koniec występów dzieci zaprosiły dziadków do wspólnego tańca. Każdy dziadek i babcia otrzymali upominek w postaci czerwonego serduszka. Po występie goście wzięli udział w poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Nie obyło się bez tortu, który dziadkom i wnukom szczególnie smakował. Podczas uroczystości panował miły nastrój, dzieci bardzo się starały i były grzeczne.

Ania Ragus
A.S.

**************************

POKAZ BRONI SZLACHECKIEJ

1.02.2017

1 lutego gościliśmy w naszej szkole grupę artystyczną ''Rekonstrukto'' z Zakrzewia, która zaprezentowała uczniom klas 0-VI pokaz historyczny zatytułowany: ''Życie i kultura w epoce średniowiecza''.

W trakcie pokazu uczniowie zostali zapoznani z charakterystycznymi elementami epoki średniowiecza: poznali dawne obyczaje, dowiedzieli się z czego składał się ekwipunek oraz uzbrojenie ludzi tamtej epoki. Jeden z uczniów miał również możliwość stoczenia walki w obronie swojej godności. Dowiedzieliśmy się również, że jedna z naszych koleżanek może być czarownicą! By sprawdzić czy to prawda, Marta została posadzona na krześle inkwizytorskim, obcięto jej pasmo włosów, a jeden z jej kolegów stoczył bój w jej obronie. Na szczęście podejrzenia okazały się niesłuszne i Marta mogła zasiąść na sali wraz w innymi uczniami.

Na zakończenie spotkania każdy mógł podejść bliżej i dotknąć przywiezionych strojów i rekwizytów. Ta niezwykle barwna i ciekawa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci każdego z uczestników.

W. Pracz
A.S.

**************************

ZABAWA KARNAWAŁOWA

31.01.2017

   

Bal karnawałowy odbył się 31 stycznia. O godz. 9:00 do przepięknie wystrojonej sali balowej wkroczyli wraz z wychowawcami i rodzicami najmłodsi uczniowie naszej szkoły (0-III). Do tańca zachęcał DJ Jacek (przebrany za Latynosa) wraz ze swoimi nieodzownymi pomocnikami: DJ Damianem i DJ Mateuszem. Na parkiecie w rytm gorącej muzyki wirowały: księżniczki i wróżki (nawet mamy przebrane za wróżki uprzyjemniały zabawę robiąc z balonów zwierzątka). Tańczyły także jeże i misie. Nieco zamieszania wprowadzili kowboje ze swoimi strzelbami. Na szczęście porządku na sali pilnowali policjanci i strażacy, a także Zorro.

O 14:00 tańce, a raczej szlifowanie korytarzy rozpoczęli uczniowie z kl. IV i V. Niektórym pomyliła się sala balowa z boiskiem, gdyż ciągle biegali. Swoim wyglądem zwracały uwagę dziewczęta z kl. V, które dumnie paradowały po parkiecie w swych świecących butach.

Najpóźniej w tany ruszyli szóstoklasiści i gimnazjaliści. Bawili się przy gorących rytmach do godz. 20:00.

Dostarczyła D. Błachnio
A.S.

**************************

OGŁOSZENIE

30.01.2017

W dniach 1-3 lutego 2017 r. odbędą się w naszej szkole wywiadówki partnerskie. Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na indywidualne spotkania z wychowawcą, zgodnie z ustalonym wcześniej terminem.

Dyrekcja
A.S.

**************************

SANKI

25.01.2017

Zima lubi dzieci najbardziej na świecie, a dzieci chętnie uczestniczą w zabawach zimowych. Uczniowie kl. IIa, zaopatrzeni w szkolne sanki, na lekcji wychowania fizycznego wybiegli na szkolne boisko. Konkurencje były przeróżne; wyścigi saneczkowe, zjazdy ze śnieżnych zasp utworzonych po odśnieżeniu boiska. Były również próby gry w piłkę śnieżną. Jak widać, zima nie jest taka zła.

Dostarczyła J. Kalinowska
A.S.

**************************

BAL KARNAWAŁOWY 2017

25.01.2017

Dnia 31 stycznia 2017 roku w naszej szkole odbędzie się bal karnawałowy.

Harmonogram dnia:

 • 09:00-12:00 - klasy 0-III SP
 • 14:00-16:00 - klasy IV-V SP
 • 17:00-20:00 - klasy VI SP i I-III gimnazjum

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas balu wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami. Do momentu rozpoczęcia zabawy dla danej grupy wiekowej zajęcia odbywają się według stałego planu lekcji.

W. Pracz
E. Łukasik
A.S.

**************************

Poczytaj mi - poranek czytelniczy w 0a

20.01.2017

''- Jaki dziś dzień? - zapytał Puchatek.
- Dziś - odpowiedział Prosiaczek.
Na to Puchatek: - To mój ulubiony dzień.''

Alan Alexander Milne ''Kubuś Puchatek''

Kolejnym gościem naszego poranka czytelniczego był Pan Antoni, nasz ulubiony bibliotekarz. Wprowadził on nas w świat swojej młodości, a następnie przeszedł do lektury, czyli fragmentu książki A. A. Milne pt.: ''Kubuś Puchatek''.

To było fantastyczne spotkanie, które zostanie z pewnością w pamięci naszych dzieci jako jedno z ulubionych.

Dziękujemy :)

W. Pracz
A.S.

**************************

Akademia kreatywnego rozwoju

19.01.2017

W dniu 19.01.2017 r. zaprezentowali swoje umiejętności uczniowie biorący udział w zajęciach artystycznych. Debiutantami byli najmłodsi uczniowie z klas I-III, uczestniczący w zajęciach teatralnych. Przygotowali oni pantomimę „Szczęśliwa rodzina”. Mimo tremy stanęli oni na wysokości zadania i wspaniale odegrali swoje role: aktorskie, wokalne i taneczne. Uroku dodała scenografia, kostiumy i muzyka. Dekoracje, elementy kostiumów i charakteryzacje aktorskie wykonali uczniowie z grupy plastycznej. Przekaz pantomimiczny okazał się bardzo czytelny dla odbiorców.
Publiczność z zachwytem oglądała występ grup tanecznych, prezentujących się w barwnych kostiumach, wykonujących przepiękne akrobacje taneczne.

Uczniowie mogą rozwijać swoje zainteresowania i zdolności podczas zajęć pozalekcyjnych realizowanych w ramach projektu Szkoła Równych Szans VI edycja dofinansowanego z Funduszy Europejskich. Nad pracą uczniów czuwają opiekunowie: grupa teatralna - J. Banaszek, grupa plastyczna - E. Rogulska, grupa taneczna - A. Ulaszewska, koordynatorem projektu jest Z. Beczek oraz K. Łapacz.

Dostarczyła J. Banaszek
A.S.

**************************

***

19.01.2017

Już od kilku dni uczniowie naszej szkoły na lekcjach plastyki z zapałem wykonują barwne i pomysłowe upominki dla drogich dziadków i kochanych babć. I we właściwym czasie wręczą je razem z życzeniami, aby należycie uczcić ich święto bo: Babcia jest trochę rodzicem, trochę nauczycielem i trochę najlepszym przyjacielem. A dziadek to ktoś ze srebrem na włosach i złotem w sercu. Tak przygotowali się uczniowie kl. IIa. Razem z nimi dołączamy się z życzeniami:

           Babcie bywają różne,
           lecz każda pamięta,
           że jednakowo zawsze
           kochają wnuczęta.
           To samo cieszy dziadków,
           to samo raduje:
           nasz pocałunek, uśmiech
           i słowo... Dziękuję!

Kalinowska Jolanta
A.S.

**************************

Ogłoszenie

17.01.2017

Od dnia 16.01 do 03.02.2017 r. odbędzie się w naszej szkole zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (lodówki, telewizory, pralki, komputery, drukarki, telefony, baterie itd. ). Miejsce składania sprzętu to garaż na parkingu szkolnym.

Serdecznie prosimy o przyłączenie się do akcji.

Dostarczyła P. Kowalczyk
A.S.

**************************

Zaśpiewali w XIII Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek

8.01.2017

Agata Błachnio, Marta Kusak, Inga Sierańska, Wiktor Sienkiewicz, Kalbarczyk Weronika, Maja Łysiak i Iza Bożek wraz z 23 uczestnikami ze szkół w Anielowie, Gończycach, Sokole i Kaleniu wystąpili 8 stycznia na scenie sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Sobolewie w ramach XIII Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Śpiewając kolędy i pastorałki: Przybieżeli do Betlejem, Jezus malusieńki, Chrońmy te chwile, Maleńki Jezu, Lulajże Jezuniu, Betlejemska gwiazdka i Narodziny godnie zaprezentowali naszą placówkę w tym koncercie. Ponieważ w tym roku organizatorzy zrezygnowali z rywalizacji i przydzielaniu miejsc, wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni i otrzymali pamiątkowe dyplomy, słodycze i plecaki.

K. Szostak
A.S.

**************************

ZAPROSZENIE

5.01.2017

Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie i nasz Zespół Szkół organizują spotkanie edukacyjne dla rodziców dotyczące: zaniedbania emocjonalnego oraz zagubienia się młodych ludzi.

Spotkanie odbędzie się w piątek 13 stycznia o godz.19.00 w Zespole Szkół w Sobolewie.

Po prelekcji odbędzie się projekcja filmu (2h) w reż. Jana Komasy pt. ''Sala samobójców''.

Spotkanie adresowane jest do rodziców dzieci i młodzieży.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym
Stok nie jest dla bałwanów

5.01.2017

Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji zainicjowało kampanię informacyjno-edukacyjną na rzecz poprawy bezpieczeństwa na zorganizowanych terenach narciarskich pn. Wspólnie dla bezpieczeństwa na stoku. Celem przedsięwzięcia jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Patronat honorowy nad projektem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Elementem kampanii jest konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na zilustrowanie Dekalogu Reguł FIS organizowany przez Komendę Główną Policji oraz Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN. W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone w 2001 r. bądź później.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wykonanie pracy plastycznej w formacie od A-5 do A-3, wykonanej dowolną techniką rysunkową, malarską lub przy użyciu programów komputerowych oraz wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez opiekuna prawnego na Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 28 lutego 2017 r., jury przyzna nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas ogólnopolskiego finału konkursu.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów z naszego Zespołu Szkół do szkolnego etapu konkursu. Prace należy dostarczyć do dnia 10 lutego 2107 roku do biblioteki szkolnej.

Szczegółowych informacji udziela p. Ewa Rogulska

Zapraszamy!

E.R.
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006.