AKTUALNOŚCI 2012/13

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Takim hasłem rozpoczęliśmy uroczystość Wigilijną.

W dniu 21 grudnia w hali sportowej zgromadziła się cała społeczność szkolna, dyrekcja nauczyciele, zaproszeni goście i rodzice uczniów. Zaszczycił nas również swoją obecnością wójt naszej gminy p. Andrzej Koszutski.

Temat inscenizacji był wszystkim uczniom bliski, gdyż opowiadał o losach małej dziewczynki, która nie była akceptowana przez koleżanki i kolegów w szkole. Ukazywał jak łatwo nam oceniać innych i sprawiać im przykrość. W rolę bohaterów wcielili się uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

W scenariusz wpleciono prace pisane przez uczniów naszej szkoły na konkurs pt. ''List do św. Mikołaja''.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodką niespodziankę, którą wręczył sam św. Mikołaj.

Mali aktorzy występujący w przedstawieniu bardzo wczuli się w swoje role tworząc interesującą opowieść bliską wszystkim widzom. Widzowie w skupieniu śledzili losy Edytki. W nastrój świąteczny wprowadzały nas kolędy wykonywane przez uczniów. Świąteczna dekoracja dodawała doniosłości chwili.

Aktorzy występujący w przedstawieniu pracowali pod kierunkiem p. J. Banszek. E. Rogulskiej, M. Pigłas we współpracy z p. J. Kalinowską, p. D. Błachnio, p. M. Michalec, p. A. Staroniem oraz katechetami.

J. Banaszek

Powiatowy Konkurs Plastyczny - 14.12.2012

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII powiatowym konkursie na najładniejszą kartkę. Konkurs, którego założeniem było przypomnienie i ożywienie starych, regionalnych tradycji zdobniczych związanych ze świętami Bożego Narodzenia, zorganizowany został przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie.

Spośród prawie 200 nadesłanych prac jury wybrało te najpiękniejsze. Wśród nich znalazły się kartki wykonane przez naszych uczniów.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły

• I miejsce - Rafał Kopera i Łukasz Napora kl. III b

Szkoła Podstawowa kl. IV- VI

• II miejsce - Mateusz Rogulski kl. VI b
  • Wyróżnienie - Daria Babik kl. VI a

Klasy I - III

• Wyróżnienie - Piotr Szostak kl. I a

Prace uczniów można obejrzeć w holu Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie do dnia 28 grudnia 2012 r. Link

E. Rogulska

ODDAJ KREW DLA PAWŁA!

Potrzebna jest krew dla Ucznia naszej szkoły Pawła Łojka, który w piątek 30 listopada uległ poważnemu wypadkowi w trakcie powrotu ze szkoły do domu, a obecnie przebywa w Szpitalu Dziecięcym przy ul. Niekłańskiej w Warszawie.
Krew mogą oddawać DOROŚLI w punkcie krwiodawstwa w szpitalu w Garwolinie od poniedziałku w godz. 7:30 - 13:30.

W punkcie krwiodawstwa należy podać informację:
KREW DLA PAWŁA ŁOJKA - SZPITAL NA NIEKŁAŃSKIEJ

K. Łapacz