AKTUALNOŚCI 2012/13


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY
pt. ''GEOMETRIA W SZAROŚCI''

25.04.2013

Na konkurs w Rawiczu napłynęły 3343 prace z terenu całej Polski wykonane w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Zgodnie z regulaminem jury rozpatrywało je w trzech kategoriach wiekowych - podkreślając niezwykle wysoki poziom artystyczny prac. W gronie wyróżnionych znalazła się m.in. praca Mateusza Rogulskiego (link do pracy i dyplomu w obrazku wyżej).

''Tegoroczna edycja konkursu stała na wysokim poziomie. Prace były wykonywane w różnorodnych technikach plastycznych - rysunkowych, malarskich, graficznych i mieszanych przy pomocy różnych narzędzi. Warto podkreślić (co cieszy) większe niż w poprzednich latach zainteresowanie fotografią. Ta ogromna różnorodność i bogactwo użytych środków, jak i stylów, świadczy o różnorodnym i szerokim spojrzeniu na postawione zagadnienia.''- Tak w skrócie przedstawił Komisarz konkursu: mgr Witold Adamczyk.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Konkurs Plastyczny ''Bańkowice Mydlane''

23.04.2013

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Radomsku. Konkurs był adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz do uczniów gimnazjów.

Uczestnicy konkursu mieli przeczytać wiersz Wandy Chotomskiej ''Bańkowice Mydlane'' i wykonać ilustrację do treści utworu.

Prace naszych uczniów klas I - III , IV - VI i gimnazjum można podziwiać w galerii znajdującej się w linku pod miniaturką wyżej.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

XXII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2013

23.04.2013

Tegoroczny, XXII Powiatowy Festiwal Piosenki o Zdrowiu 2013 organizowany przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Garwolinie odbył się 18 kwietnia 2013 r. Współorganizatorem Festiwalu, już tradycyjnie było Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, gdzie na sali widowiskowej odbył się Festiwal. Oficjalnego otwarcia Festiwalu dokonała Małgorzata Gadoś (Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie). Piosenki przypominające o zasadach zdrowego stylu życia wykonywały dzieci z 12 szkół podstawowych i kilku gimnazjów. Członkowie komisji nie mieli łatwego wyboru, gdyż wszystkie utwory miały bogate treści prozdrowotne.

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy IV b Andżelika Gugała z zespołem tanecznym; kl.IVb: Emilia Pracz, Paulina Kulik , Weronika Kowalczyk, klasa Ib: Aleksandra Seremak, Amelia Fijołek, Alicja Kwiecińska, Amelia Pszkit. Andżelika zaśpiewała piosenkę pt.''Zdrowo żyj''.

Uczennice do udziału w konkursie przygotowała pani Mariola Michalec.

Występ oraz otrzymany dyplom i upominki sprawiły naszym uczestniczkom wiele radości. Gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

Mariola Michalec
A.S.

**************************

Nie! Dla wypalania traw
w Zespole Szkół w Sobolewie

22.04.2013

Przyroda budzi się do życia. Z dnia na dzień widać coraz więcej zieleni, traw, pąków kwiatów. I właśnie wiosna to najbardziej niebezpieczny okres dla organizmów żyjących na polach i łąkach. Jak co roku rozpoczyna się wypalanie traw - zwyczaj popularny ale bardzo niebezpieczny.


W naszej szkole w ramach wymienionej akcji przeprowadzone zostały następujące działania:

 • pogadanki na lekcjach biologii, zajęć artystycznych, przyrody, godzin wychowawczych,
 • wykonano plakaty tematyczne,
 • przygotowano gazetkę ścienną zawierającą ciekawe prace plastyczne, wiersze, rymowanki zawierające treści zgodne z przeprowadzoną akcją.

Łącznie w akcji wzięło udział ponad 150 uczniów i 8 nauczycieli.

Plakaty i prace plastyczne wykonali uczniowie klas gimnazjalnych oraz klas IV - VI na zajęciach artystycznych, plastycznych i lekcjach przyrody.


Gazetka ścienna na temat wypalania traw

Akcja została przeprowadzona w celu przeciwdziałaniu wypalania trawy oraz uświadamianiu społeczności lokalnej prawdy, że wypalanie traw jest to zjawisko niebezpieczne - zarówno dla ludzi jak i dla przyrody.

Organizatorzy akcji w szkole
Hanna Banaszek
Ewa Rogulska
Halina Janisiewicz
Antoni Staroń

A.S.

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIACH 23 - 25 kwietnia 2013
/wtorek, środa, czwartek/

W czasie trwania egzaminów gimnazjalnych wszystkie lekcje w Publicznej Szkole Podstawowej rozpoczynają się od godz. 11:55. Rozkład dzwonków:

 1. 11.55 – 12.25
 2. 12.30 – 13.00
 3. przerwa obiadowa
 4. 13.20 – 13.50
 5. 13.55 – 14.25
 6. 14.30 – 15.00
 7. 15.05 – 15.35
 8. 15.40 – 16.10
 9. 16.15 – 16.45

Dyrekcja
A.S.

**************************

Czytelnictwo w klasach pierwszych

16.04.2013

W dniu 16 kwietnia uczniowie klas pierwszych otrzymali nagrody za najaktywniejsze czytelnictwo.

Medal za najlepsze czytelnictwo otrzymali:
w klasie 1a Roksana Maraszek,
w klasie 1b Piotr Piętka,
w klasie 1c Alicja Filipowicz.A.S.

**************************

Smok Mądragon uczy dzieci

15.04.2013

W poniedziałek 15 kwietnia 2013 gościem wśród uczniów klas drugich szkoły podstawowej była p. Renata Jankowska-Babik, pedagog szkolny. W ramach realizacji programu ''Smok Mądragon daje radę. Jak bezpiecznym być na co dzień'' p. pedagog wspólnie ze Smokiem Mądragonem uczyła dzieci rozróżniania kierunków.

W trakcie różnorodnych zabaw i zajęć uczniowie odróżniali stronę prawą od lewej, określali i nazywali położenie przedmiotów względem siebie oraz prawidłowo reagowali na polecenia: do przodu, do tyłu, w prawo, w lewo. P. pedagog, odwołując się do wiedzy z poprzednich zajęć, wyjaśniła znaczenie prawidłowego rozróżniania kierunków dla bezpieczeństwa i orientacji w terenie.

Aby utrwalić zdobyte umiejętności wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę dydaktyczną pt.: ''Zwrotki-przewrotki'' z właściwą gestykulacją.

Ostatnim punktem zajęć było badanie lateralizacji uczniów.

Teraz Smok Mądragon jest spokojniejszy o dzieci i ma nadzieję, że będą one dalej ćwiczyć umiejętność rozróżniania kierunków z rodzicami w domu.

Anna Tuchowska
A.S.

**************************

PODARUJ PAWŁOWI 1% PODATKU

Proponujemy wszystkim pracującym, którzy nie rozliczyli się jeszcze z podatku za 2012 rok, o przekazanie "1%" na leczenie naszego kolegi Pawła Łojka z klasy 5c, który uległ wypadkowi.

Link  do strony Fundacji Zdążyć z Pomocą, zajmującej się pomocą potrzebującym.

A.S.

**************************

NASZE PRACE NA KONKURS
XV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Nasi uczniowie wykonali 14 prac na konkurs organizowany przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej, nt. bezpieczeństwa, związanego z zatruciami tlenkiem węgla. Hasłem konkursu było zdanie: ''Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu''.

Regulamin konkursu

A.S.

**************************

UWAGA RODZICE DZIECI ROZPOCZYNAJĄCYCH EDUKACJĘ SZKOLNĄ

Do dnia 12 kwietnia 2013 r. w godz. 8.00-15.30 w świetlicy szkolnej przyjmowane są zapisy dzieci pięcio- i sześcioletnich do oddziałów przedszkolnych.

Kartę zapisu dziecka do oddziału przedszkolnego, druki podania o świetlicę i o obiady można pobrać:

z naszej strony internetowej: www.szkola-sobolew.pl w zakładce Statut szkoły, podania, dokumenty,

poprzez niniejsze linki:

lub bezpośrednio w świetlicy szkolnej, w formie drukowanej.

Dyrekcja

A.S.

**************************

NASZE SUKCESY
''Młodzież zapobiega pożarom''

Nasi uczniowie w dniu 3 kwietnia uczestniczyli w eliminacjach do konkursu pożarniczego pod nazwą: ''Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej''. Dwóch naszych uczniów zajęło wysokie lokaty:

 • Mateusz Rogulski z klasy VIb - I miejsce w kategorii szkół podstawowych (nagroda - tablet)
 • Bartłomiej Ragus z klasy Vb - III miejsce w kategorii szkół podstawowych (nagroda - głośniki komputerowe)

Relacja z eliminacji na stronie: egarwolin

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.