AKTUALNOŚCI 2012/13


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE
ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIU 1.03.2013 r. (piątek)

W piątek, w dniu rekolekcji zajęcia odbędą się według następującego porządku:

 1. 8.00 – 8.30
 2. 8.35 – 9.05
 3. 9.10 – 9.40
 4. 9.45 – 10.15
 5. przerwa obiadowa
 6. 10.35 – 11.05
 7. przerwa obiadowa
 8. 11.25 – 11.55
 9. przerwa obiadowa
 10. 12.05 – 12.35
 11. 12.40 – 13.10

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

A.S.

**************************

Harcerskie wspomnienia
2 Wielopoziomowa Drużyna Harcerska Itaka

Zapraszamy do obejrzenia wspomnieniowego filmiku naszej drużyny harcerskiej przygotowanego z okazji 10 lat działalności Drużyny przy naszej szkole.

A.S.

**************************

SZKOLNY KONKURS GIER I ZABAW RUCHOWYC

Dnia 18.02.2013 r. odbył się w naszej szkole (na hali sportowej) konkurs gier i zabaw ruchowych dla dzieci z klas I - III szkoły podstawowej. Organizatorem konkursu była grupa uczniów z klasy II C gimnazjum, realizująca projekt edukacyjny, w składzie: Urszula Kowalczyk, Magdalena Mańkowska, Agata Zabiegałowska, Daniel Banaszek, Dominik Pasik, pod kierownictwem p. Agaty Ulaszewskiej i p. Tomasza Wichy.

Wszystkie zainteresowane klasy wzięły udział w zawodach. Klasy rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych w dwóch konkurencjach (wyścigach rzędów). Wyniki rywalizacji są następujące:

 • w kategorii klas pierwszych: miejsce 1 - ex aequo klasa Ib i Ic, miejsce 2 - klasa Ia,
 • w kategorii klas drugich: miejsce 1 - klasa IIa, miejsce 2 - ex aequo klasa IIb i IIc,
 • w kategorii klas trzecich: miejsce 1 - klasa IIIb, miejsce 2 - IIIa.

Panie wychowawczynie zadbały o przygotowanie dzieci do rywalizacji w duchu fair play. Uczniowie klas I - III dzielnie walczyli o punkty dla swoich klas i dopingowali swoich faworytów, co wyraźnie podniosło temperaturę powietrza na hali sportowej. Na zakończenie wręczono klasom dyplomy za zajęte miejsca. Organizatorzy zadbali również o słodkie upominki młodszych koleżanek i kolegów :-)

T. Wicha

Galeria zdjęć do pobrania

Powyższe zdjęcia będą dostępne przez kilka najbliższych tygodni. Wielkość zdjęć pozawala na wywołanie ich u fotografa w rozmiarze 10x15cm.

A.S.

**************************

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
w klasie 0b

W dniu 15 lutego, do naszej klasy "0b" przybył przedstawiciel Straży Pożarnej (p. Ostrowski). Przybliżył on nam zagadnienia związane ze służbą strażaka.

Dzięki spotkaniu wiemy już, co oznacza numer 997, 998, 999 i 112. Dziękujemy!

Galeria zdjęć do pobrania

Powyższe zdjęcia będą dostępne przez kilka najbliższych tygodni. Wielkość zdjęć pozawala na wywołanie ich u fotografa w rozmiarze 10x15cm.


...

A.S.

**************************

FERIE W SOBOLEWIE

W związku z realizacją projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'' przez Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum w Sobolewie pierwszy tydzień ferii zimowych był pełen atrakcji dla uczniów. Placówki te, zapewniły uczniom wiele ciekawych zajęć z różnych dziedzin nauki (np. przyroda, matematyka, biologia, chemia, fizyka), zajęcia językowe, dziennikarskie, plastyczne, dla uczniów szkoły podstawowej były też prowadzone zajęcia terapii pedagogicznej, logopedii, terapii integracji sensorycznej i gimnastyki korekcyjnej. Jedną z form rekreacji były wyjazdy na basen.

Zajęcia i wyjazdy na basen były współfinansowane ze środków Unii Europejskie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W czasie ferii uczniowie mogą również korzystać z zajęć organizowanych w hali sportowej.

Zofia Beczek

A.S.

**************************

Dzień Rodziny w klasie IIc

W dniu 22 stycznia w naszej klasie odbyła się uroczystość Dnia Rodziny. Przybyli zaproszeni tatusiowie, mamusie, babcie, dziadkowie, ciocie i rodzeństwo. Dla swoich najbliższych przedstawiliśmy ''Jasełka'' oraz wręczyliśmy samodzielnie wykonane upominki.

Opowieść świąteczna była niezwykle nastrojowa i udało nam się ją pięknie zaprezentować. Nasz występ został nagrodzony gromkimi brawami i wieloma pochwałami od zebranych w sali gości.

Spotkanie integrujące dom rodzinny ze szkołą było udane i radosne. Nie zabrakło też rozmów i odrobiny hałasu. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.


Uczniowie kl. IIc: Marta Grabowiecka, Maksymilian Krupa, Natalka Sikora
pod kierunkiem wychowawcy Anny Tuchowskiej

A.S.

**************************

Uroczystość Dnia Babci i Dziadka w klasie IIa

Nasze przedstawienie dla Dziadków

Babcia jest jak dobra wróżka ,co otwiera bajkom drzwi, bo gdy kładziesz nas do łóżka, potem mamy piękne sny. Dziadek wszystko robi dla nas, z tej pomocy każdy rad, My oboje Was kochamy. Więc nam żyjcie po 100lat!

Takie ciepłe słowa i wiele innych serdecznych, usłyszeli zaproszeni na uroczystość Dnia Babci i Dziadka mili goście.

Na tle barwnej dekoracji ustawił się obok pastuszków orszak trzech króli bowiem uroczystość rozpoczęła się wystawieniem Jasełek. Biorący w nich udział dzieci zachęcały do zgody wśród najbliższych.

Po wysłuchaniu wierszy okolicznościowych, goście mieli przyjemność obejrzeć taniec dworski do słów piosenki: ''Menuet dla dziadka''. Tancerze wystąpili w strojach z epoki. Na dziecięcych główkach kręciły się loki peruczek. Koszule chłopców ozdabiały koronkowe żaboty.

Nadeszła chwila obdarowywania własnoręcznie wykonanymi prezentami; laurkami, wazonami składanymi z papieru wypełnionymi bibułkowymi kwiatami.

Po tak aktywnym występie zasiedliśmy do bogato zastawionych stołów przygotowanych przez rodziców, a po poczęstunku rozpoczął się rodzinny konkurs, gdzie obok siebie w różnych konkurencjach udział brali goście i ich wnuczęta.

Pożegnaliśmy się w miłej atmosferze.

Galeria zdjęć do pobrania

Wychowawca Jolanta Kalinowska

A.S.

**************************

Koło dziennikarskie w prasie lokalnej

Szkoła podstawowa i gimnazjum poprzez realizację projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', w tym działanie kół dziennikarskich, są ostatnio tematem artykułów lokalnej gazety ''Twój Głos''.

Artykuł 1 - Twój Głos z dn. 5 grudnia 2012 r.
Artykuł 2 - Twój Głos z dn. 2 stycznia 2013 r.
Artykuł 3 - Twój Głos z dn. 16 stycznia 2013 r.

A.S.

**************************

SZKOŁA RÓWNYCH SZANS. IV EDYCJA

W Zespole Szkół od 2 kwietnia 2012r realizujemy projekt ''SZKOŁA RÓWNYCH SZANS. IV EDYCJA''.

W szkole podstawowej odbyło się 468 godzin zajęć pozalekcyjnych, w których wzięło udział 146 uczniów oraz 10 wyjazdów do Aquaparku (na basen) w Kozienicach i w Mińsku Mazowieckim, wyjazd do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i wspólnie z gimnazjum, do redakcji gazety "Twój Głos" w Garwolinie.

W gimnazjum odbyło się 448 godzin zajęć pozalekcyjnych, uczestniczyło w nich 127 uczniów. Gimnazjaliści wzięli udział w 7 wyjazdach edukacyjnych: do Łucznicy, do Izby Przyrodniczej w Podzamczu, Kampinoskiego Parku Narodowego, do Muzeum Techniki w Warszawie, do Radia Podlasie i redakcji gazety ''Echo Katolickie'' w Siedlcach, do telewizji Polsat w Warszawie. W ramach doradztwa zawodowo - edukacyjnego odwiedzili Targi Pracy w Warszawie oraz miejscowe zakłady pracy.

Z. Beczek

A.S.

**************************

Smok Mądragon daje radę
Spotkanie z Policją

W poniedziałek 14.01.2013 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie Wydział Ruchu Drogowego, w ramach realizacji przez uczniów klas drugich szkoły podstawowej projektu ''Smok Mądragon Daje Radę - Jak bezpiecznym być na co dzień''.

Celem spotkania było:

 • oswojenie uczniów z obecnością policjanta,
 • przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego poruszania się pieszych w ruchu drogowym,
 • kształtowanie wyobraźni dzieci w kierunku uświadomienia im, z jakimi konsekwencjami wiążą się niebezpieczne i nierozważne zachowania na drodze.

Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej ''z otwartymi ustami'' słuchali pogadanki p. policjanta. Dzieci obejrzały również film edukacyjny opowiadający o właściwym ubraniu i zachowaniu się zimą na drodze. Zrozumiały, dlaczego noszenie znaków odblaskowych chroni je przed niebezpieczeństwem na drodze. Uczniowie mieli również okazję zadać nurtujące ich pytanie oraz wspólnie z naszym gościem zaśpiewać piosenkę o bezpiecznym poruszaniu się na drodze.

Anna Tuchowska

A.S.

**************************

21 FINAŁ WOŚP w naszej szkole

W tym roku sztab utworzony przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Sobolewie liczył 35 wolontariuszy. Ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Sobolewie do puszek kwestowało 9 wolontariuszy, którzy zasilili konto fundacji kwotą 4275,37 PLN. Najwięcej pieniędzy podczas zbiórki trafiło do puszki Bartłomieja Kalbarczyka z gimnazjum - 1041,35 zł.

Na hali sportowej odbył się IV Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Sobolew, zorganizowany i poprowadzony przez Andrzeja Goliszewskiego. Wzięły w nim udział 24 drużyny z całego powiatu garwolińskiego. Zwycięska drużyna i najlepszy zawodnik turnieju, przekazali na licytację otrzymane puchary i koszulkę z podpisami uczestników turnieju.

K. Szostak

A.S.

**************************

Bal karnawałowyW dniu 8 stycznia 2013 r. w naszej szkole miał miejsce bal karnawałowy. Dla uczniów klas 0-3 był to ''bal przebierańców''. Stroje dzieci były pomysłowe i zachwycające. Zabawa była udana.


Z. Beczek

A.S.

**************************

KOLĘDY I PASTORAŁKI 2013
IX GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

6 stycznia w święto Trzech Króli w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie, około 30 młodych artystów ze szkół z: Anielowa, Gończyc, Kalenia, Sobolewa i Sokoła stanęło do rywalizacji o miejsca w IX Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczestników:

 • Eryk Rikitatt kl. Ib,
 • Paweł Włodarczyk kl. Ib,
 • Karolina Pawelec kl. Va,
 • Wiktoria Sierańska kl. Va,
 • Sylwia Majsterek kl. IA gimnazjum,
 • Zuzanna Kowalczyk kl. IIB gimnazjum.

Gratulujemy wyróżnień i zdobycia miejsc w konkursie

Kategoria kl. 0-III

 • III miejsce Paweł Włodarczyk kl. Ib

Kategoria kl. IV-VI

 • II miejsce Wiktoria Sierańska kl. Va

Kategoria gimnazjum

 • II miejsce Zuzanna Kowalczyk kl. IIB

M. Michalec

A.S.

**************************

INTERDYSCYPLINARNY KONKURS
W drodze ku mądrości
dla uczniów gimnazjów województwa mazowieckiego (rok szkolny 2012/2013)

W dniu 26 listopada 2012 r. (poniedziałek); w naszej szkole odbył się egzamin pisemny - 90 minut. Wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły:

 • Wioletta Wawer - kl. IIIA,
 • Agnieszka Kowalczyk - kl. IIIB,
 • Łukasz Napora - kl. IIIB
 • Joanna Zabielska - kl. IID

Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Wioletta Wawer - kl. IIIA - zdobyła 89 % punktów z testu na etapie szkolnym. Dnia 2.01.2013 r. Wojewódzka Komisja Polskiego Towarzystwa Filozoficznego, po zapoznaniu się z pracą zatwierdziła Wiolettę do udziału w etapie rejonowym, który będzie miał miejsce 23.03.13 r.

Gratulujemy!

J. Maraszek

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.