AKTUALNOŚCI 2013/14

SPRZĄTANIE ŚWIATA ODWOŁANE!

21.09.2013

Z uwagi na padający deszcz akcja sprzątania świata w dniu dzisiejszym się nie odbędzie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2013

18.09.2013

W sobotę 21.09. br. odbędzie się w naszej szkole akcja ''Sprzątanie Świata''. Dzień ten będzie odpracowaniem piątku 3.01.2014.

W tym dniu pracujemy w godz. 9-13

Rozkład dnia:

• klasy 0-III zajęcia z wychowawcą
  • klasy IV-VI Sz. P. i I-III Gimnazjum sprzątanie naszej miejscowości wg podanego przydziału

Uwaga!!!

W przypadku wystąpienia w sobotę rano opadów atmosferycznych sobota jest dniem wolnym.

PEŁNY DOSTĘP DO LIBRUSA

9.09.2013

Osoby zainteresowane uzyskaniem pełnego dostępu do librusa na preferencyjnych warunkach, prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

W dniach 23 września - 11 października br. można wnieść, u Wychowawcy swojego dziecka, niższą opłatę za aktywację kont w e-Dzienniku Librus, która wynosi:

• 20 zł - za jedno dziecko
  • 30 zł - za rodzeństwo

Opłaty dokonywane samodzielnie (bez promocji - czyli bez pośrednictwa szkoły) wynoszą:

• 24 zł - za jedno dziecko,
  • 35 zł - za rodzeństwo.

Promocja obejmuje wyłącznie aktywacje dokonane z wykorzystaniem mechanizmu elektronicznych LIST AKTYWACYJNYCH przesyłanych przez szkołę drogą elektroniczną, czyli wpłat, które wnoszone są poprzez szkołę.

KONKURSY PRZEDMIOTOWE W ROKU SZKOLNYM 2013-14

3.09.2013

Na stronie kuratorium zamieszczone są informacje o konkursach przedmiotowych na ten rok szkolny. Zapraszamy do obejrzenia i do udziału w nich.

Strona kuratorium

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013-14

2.09.2013

W dniu dzisiejszym zainaugurowaliśmy nowy Rok Szkolny 2013-2014! Po Mszy św. o godzinie 10:00, którą odprawił dla nas ks. Michał Buczyński - nasz nowy katecheta, wszyscy udaliśmy się do szkoły, gdzie na hali sportowej zebrali się uczniowie szkoły, Rodzice (szczególnie uczniów z najmłodszych klas) oraz Grono Pedagogiczne.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych i odśpiewaniu Hymnu Państwowego, przedstawiciele harcerstwa złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary II wojny światowej, który obecnie znajduje się przed naszą Szkołą.

Dyrektor szkoły, Pan Krzysztof Łapacz przedstawił zgromadzonym uczestnikom najważniejsze informacje dotyczące nowego roku szkolnego, a następnie wszyscy udaliśmy się na spotkanie z naszymi Wychowawcami.

AUTOBUS SZKOLNY

1.09.2013

Informujemy zamiejscowych uczniów Zespołu Szkół, że w poniedziałek 2 września br. autobus szkolny odjedzie:

• z Kalenia o godz. 8.50
  • z Krępy o 9.10
  • z Kobusów o 9.35

Kurs powrotny nastąpi bezpośrednio po zakończeniu szkolnych uroczystości.

Z. Beczek

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

30.08.2013

Nowy rok szkolny rozpoczynamy w poniedziałek 2 września Mszą św. o godzinie 10:00.
Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego na terenie szkoły przewidziana jest na godzinę 11:15.

Plener malarski

09.2013

Uczniowie klas gimnazjalnych w ramach zajęć z projektu ''Szkoła Równych Szans IV edycja'' uczestniczyli w plenerze malarskim w dniu 28 sierpnia 2013 r.

Podczas pleneru uczyli się jak tworzyć kompozycje pejzażowe.

Poznali zasady perspektywy powietrznej, sposoby konstrukcji pejzażu.

Podczas pleneru malarskiego uczyli się również jak przy pomocy różnorodności kreski, linii można oddać światłocień i struktury poszczególnych roślin, wody, ziemi, nieba.

Do szkiców plenerowych wykorzystywaliśmy węgiel, różnego rodzaju kredki, pastele, ołówek.

Małe szkice stanowiły wspaniały pierwszy zarys do dalszej malarskiej kompozycji obrazu.

E. Rogulska

Projekt Szkoła Równych Szans. IV edycja - zajęcia wakacyjne

19.08.2013

Ulotka - szkoła podstawowa
Harmonogram zajęć

Ulotka - gimnazjum
Harmonogram zajęć

Z. Beczek

UWAGA!!!
Kiermasz Książki Używanej

13.08.2013

W tym roku szkolnym został uruchomiony w Librusie nowy moduł - Kiermasz Książek Używanych.

Każdy, kto posiada zbędne podręczniki, może wystawić ogłoszenie o chęci ich sprzedaży, które to ogłoszenie będzie widoczne dla użytkowników Librusa.

Informacje o ''kiermaszu'' znajdują się w pomocy e-dziennika, a także zostały wysłane w wiadomości systemowej w Librusie.

Z tego też powodu, w obecnym roku szkolnym, biblioteka nie będzie pośredniczyła w kupnie/sprzedaży podręczników używanych.

Kiermasz i lista podręczników