AKTUALNOŚCI 2012/13


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Etap szkolny III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego
im. Onufrego Kopczyńskiego

30 listopada 2012 r., dokładnie w 277. rocznicę urodzin Onufrego Kopczyńskiego - autora pierwszej gramatyki języka polskiego, odbył się szkolny etap III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego.

Z naszego gimnazjum do finału III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego zakwalifikowały się:

 • Natalia Kowalska - III B,
 • Daria Siejka - II A,
 • Kinga Rutkowska - III B.

Natomiast z naszej szkoły podstawowej do finału III Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu Gramatycznego zakwalifikowały się:

 • Mariola Kurek - VIB,
 • (Zastrzeżone dane osobowe) - VIB

Gratulujemy!

Finał odbędzie się 23.03.2013 r. w siedzibie Szkół Pijarskich w Warszawie.

J. Maraszek

A.S.

**************************

Odwiedziny Mistrza Piotra Grudnia


W ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, członkowie koła dziennikarskiego gimnazjum przygotowali konferencję prasową z Mistrzem paraolimpijskim - Piotrem Grudniem. Zdobył on złoty medal w deblu w tenisie stołowym podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie.

Sprawozdanie Weroniki Mądrej, kl. IID - koło dziennikarskie gimnazjum

23 listopada 2012 roku w naszej szkole zawitał złoty medalista paraolimpiady w tenisie stołowym - Piotr Grudzień. Było to duże przeżycie dla wszystkich, a szczególnie dla osób które miały przeprowadzić z nim wywiad, ponieważ bardzo rzadko w murach naszej szkoły mamy zaszczyt gościć tak znane i zasłużone osoby. Spotkanie to było planowane już od dawna, lecz pan Grudzień dopiero teraz znalazł dla nas czas. Spotkanie odbyło się w sali numer 3, rozpoczęło się około godziny 10.00. Na spotkaniu obecni byli: członkowie kół dziennikarskich szkoły podstawowej i gimnazjum, opiekunowie kół, czyli pani Beata Zabielska i pani Joanna Maraszek, pan dyrektor Krzysztof Łapacz, uczniowie klasy IIa (sportowej), dziewczęta z klasy IIb i kilkoro innych nauczycieli. Spotkanie poprowadziły Weronika Kuna i Aniela Zabielska. Kiedy mistrz wszedł do sali, rozległy się gromkie brawa na jego cześć, następnie nasze prowadzące wygłosiły krótką mowę powitalną, po czym pan dyrektor dodał jeszcze kilka słów od siebie.

Kiedy powitania dobiegły końca, członkowie kół dziennikarskich zaczęli zadawać różnorodne pytania. Pan Piotr okazał się pogodną osobą, chętną do udzielenia wyczerpujących odpowiedzi. Był otwarty, miły i wesoły. Bardzo chętnie i bez oporów pokazywał swój złoty medal z Londynu. Zapewne wszyscy obecni trzymali go w swoich dłoniach i wywarł na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. Kiedy nikt z obecnych nie miał już więcej pytań, uczniowie zrobili sobie kilka zdjęć z medalistą, ten następnie podpisał pamiątkowe autografy. Po tym spotkaniu pan dyrektor, nauczyciele i członkowie kół udali się na salę gimnastyczną, aby rozegrać mecz tenisa z mistrzem. Wielu próbowało, lecz nikomu nie udało się go pokonać. Na zakończenie Michalina Zabielska i Dominik Pasik w imieniu wszystkich zebranych wręczyli panu Piotrowi Grudniowi bukiet róż i złożyli mu podziękowania. Pan Piotr powiedział, że jeśli jeszcze zechcemy, chętnie kolejny raz nas odwiedzi!

B.Z./A.S.

**************************

Wyjazd do Siedlec do redakcji radia i gazety


W ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wyjeździe do Siedlec.


Sprawozdanie Oli Kalinowskiej, kl. IID - koło dziennikarskie gimnazjum

W poniedziałek - dnia 19.11.2012 r. - odbył się wyjazd klas trzecich gimnazjum oraz uczniów Koła Dziennikarskiego do Siedlec. Celem naszej wycieczki było odwiedzenie ''Katolickiego Radia Podlasie'' oraz gazety - ''Echo Katolickie''. Na początku zawitaliśmy do redakcji ''Echa''. Tam mogliśmy m.in. zaobserwować, jak wygląda składanie takiego czasopisma. Wspólnie odkrywaliśmy także wady i zalety dziennikarstwa oraz przypatrywaliśmy się pracy dziennikarzy. Kolejnym punktem naszej wycieczki było „Katolickie Radio Podlasie”. Każdy z ogromną ciekawością przysłuchiwał się opowieści o tym, jak wygląda dzień w radiu. Dowiedzieliśmy się też, że podstawową zasadą pracy w takiej instytucji jest wzajemna pomoc. Końcowymi elementami naszego wyjazdu były oczywiście McDonald’s i kino, bez których, jak wiadomo, żadnej wycieczki nie można zaliczyć do tych ''udanych''. Do Sobolewa powróciliśmy ze wspaniałymi humorami, bogatsi o nową wiedzę.

B.Z.

**************************

ZBIÓRKA URZĄDZEŃ ELEKTRYCZNYCH

Przypominamy, że w naszej szkole w dniach 15 października - 30 listopada 2012 trwa zbiórka „elektroodpadów”. Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można dostarczać codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.30. „Elektrośmieci’’ odbierają panowie Jan Ostrowski i Roman Błażejczyk.

Organizatorzy

A.S.

**************************

KONKURS ''KLASA NA MEDAL''
GAZETKA TEMATYCZNA ''NASZ PATRON''

Wyniki konkursu:

 1. 4a    sala 17   62 pkt.
 2. 4b    sala 24   67 pkt.
 3. 5a    sala 16   72 pkt.
 4. 5b    sala 15   77 pkt.
 5. 5c    sala 15   73 pkt.
 6. 6a    sala 20   72 pkt.
 7. 6b    sala 17   68 pkt.
 8. 1A    sala  5   48 pkt.
 9. 1B    sala 13   43 pkt.
 10. 1C    sala 22   58 pkt.
 11. 2A    sala 22    0 pkt.
 12. 2B    sala 25   43 pkt.
 13. 2C    sala 19   45 pkt.
 14. 2D    sala  3   46 pkt.
 15. 3A    sala  4   79 pkt.
 16. 3B    sala 14   35 pkt.
 17. 3C    sala 21   44 pkt.

Zwycięzcy konkursu:

 1. miejsce: klasa 3A - 79pkt
 2. miejsce: klasa 5b - 77pkt
 3. miejsce: klasa 5c - 73pkt

M. Gładysz

A.S.

**************************

DZIEŃ PATRONA - ZDJĘCIA

Poniżej zamieszczone są linki do miniaturek zdjęć (4 części) z dzisiejszej uroczystości Dnia Patrona.
Jeśli znajdzie się dostateczna liczba chętnych, to będzie możliwość grupowego zamówienia tych zdjęć w zakładzie fotograficznym - jako odbitki fotograficzne w formacie 10x15cm. Oznaczenia zdjęć widnieją bezpośrednio pod miniaturkami, i pod tymi numerami można je będzie zamówić do dnia 30 listopada.

Szczegółowe informacje można uzyskać w bibliotece codziennie oprócz czwartku.

CZĘŚĆ 1   CZĘŚĆ 2    CZĘŚĆ 3   CZĘŚĆ 4

A. Staroń

A.S.

**************************

***

8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. ''European Day of Healthy Food and Cooking''), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.

Nasza szkoła przyłączyła się do programu ''Śniadanie Daje Moc'' i zorganizowała w klasach 8 listopada Dzień Zdrowego Śniadania. Klasa Ib wzięła udział w akcji obchodzenia, 8 listopada, Dnia Zdrowego Śniadania. Utworzyliśmy w klasie Klub Śniadaniowy, bo ''Śniadanie'' to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mamy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i mamy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

Mariola Michalec

A.S.

**************************

Regulamin konkursu:
''KLASA NA MEDAL''

Pod linkiem można pobrać regulamin konkursu ''Klasa na medal''.

A.S.

**************************

''Integracja pokoleń w oczach dzieci i młodzieży''
Powiatowy Konkurs Plastyczny

Konkurs plastyczny skierowany został do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu powiatu garwolińskiego.

Celem konkursu było uświadomienie młodym ludziom prawdy, że starsze pokolenie nie jest problemem społecznym, a zdecydowaną wartością dla całego społeczeństwa. Inicjatywa miała służyć przekonaniu - szczególnie młodego pokolenia - że osoby starsze niosą wartości i doświadczenia, które trzeba szanować i z których warto korzystać.

Zespół oceniający brał pod uwagę m.in.: atrakcyjność, oryginalność, emocjonalność przekazu, a także walory artystyczne i wizualne pracy.

Ośmioro uczniów z naszej szkoły, którzy brali udział w konkursie zostało zauważonych przez jury:

Nagroda w kategorii gimnazjum:

 • Zabielska Aniela z klasy IIIA - 1 miejsce w kategorii gimnazjum

Wyróżnienia w kategorii gimnazjum:

 • Stoń Milena z klasy IIC - wyróżnienie w kategorii gimnazjum
 • Kuna Weronika z klasy IIIA - wyróżnienie w kategorii gimnazjum
 • Gronek Agata z klasy IIIA - wyróżnienie w kategorii gimnazjum

Wyróżnienia w kategorii szkoła podstawowa:

 • Rogulski Mateusz z klasy VIb - wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa
 • Pawelec Katarzyna z klasy Va - wyróżnienie w kategorii szkoła podstawowa

Wyróżnienia w kategorii dzieci klas młodszych (I-III):

 • Żak Szymon klasa Ib
 • Seremak Aleksandra klasa Ib

Ewa Rogulska

A.S.

**************************

Sukcesy na VII Festiwalu Pieśni Patriotycznej
w Garwolinie

Uczestniczki konkursu

W dniu 31 października 2012 r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się VII Festiwal Pieśni Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały solistki:

 • Wiktoria Sierańska z klasy Va
 • Sylwia Majsterek z klasy Ia gimnazjum.

Wiktoria zaśpiewała ''Taki kraj'' i ''Tam gdzie są łąki zielone'', które pozwoliły jej zająć w kategorii ''soliści'' klas IV-VI znakomite 2 miejsce. Sylwia Majsterek zaśpiewała piosenkę z repertuaru Danuty Rinn ''Polskie Skrzydła''. Drugim utworem jaki zaśpiewała Sylwia była piosenka Ireny Santor ''Kamienne schodki''. Znakomicie dobrany (co podkreślili członkowie jury) i zaśpiewany repertuar pozwolił na zajęcie Sylwii 2 miejsca w kategorii soliści - gimnazjum.

Obydwie uczennice zostały przygotowane przez p. Krzysztofa Szostaka.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Krzysztof Szostak

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.