AKTUALNOŚCI 2012/13

Dni wolne od zajęć dydaktycznych
w roku szkolnym 2012/13

• 31 V 2013

UWAGA RODZICE!
PEŁNY DOSTĘP DO LIBRUSA

Do dnia 20 października można wnieść do Wychowawcy klasy, do której uczęszcza dziecko opłatę (promocyjną) za aktywację kont w e-Dzienniku Librus.

Opłata promocyjna wynosi:

• 20 zł - wpłata indywidualna,
  • 30 zł - rodzeństwo.

Opłaty dokonywane indywidualnie (bez promocji - czyli bez pośrednictwa szkoły) wynoszą:

• 22 zł - wpłata indywidualna,
  • 32 zł - za rodzeństwo.

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2012

W dniu 14 września nasza Szkoła uczestniczyła w akcji sprzątania świata.

Podczas gdy uczniowie sprzątali świat, nasi konserwatorzy odnowili naszą bibliotekę.

DOŻYNKI 2012

W dniu 9 września odbyły się w naszej Gminie i Parafii dożynki. Po Mszy św. w uroczystym korowodzie, zebrani przedstawiciele poszczególnych rejonów Gminy udali się na boisko, gdzie po przywitaniu, przedstawieniu wieńców każdy mógł posmakować chleba z tegorocznych plonów, a następnie odbyła się część artystyczna.

Na scenie wystąpił zespół z Gończyc oraz uczniowie naszej szkoły, ale nie zabrakło też innychatrakcji dla dzieci.

BYLIŚMY W CNK

W dniu 6.09.2012 r. w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'', współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, uczniowie szkoły podstawowej uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Warszawy. Głównym celem wyjazdu było Centrum Nauki Kopernik.

Młodzi przyrodnicy zwiedzali CNK z wielkim zainteresowaniem, poznawali zjawiska fizyczne, chemiczne, przeprowadzali doświadczenia z wodą, ogniem, bawili się dźwiękiem, cały czas w ruchu, pełni energii i zaangażowania.

Po wielogodzinnej wędrówce po Centrum, z radością zasiedli w kinowych fotelach, aby obejrzeć film w 3D "Merida Waleczna". Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Sobolewa.

UWAGA FOTOAMATORZY!

Ruszyła VII edycja konkursu fotograficznego ''Mazowsze bliskie sercu'', organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Tegoroczny temat prac to:

''Mazowsze - pomysł na weekend dwa kroki stąd''

Nabór prac (zdjęcie na papierze foto w rozmiarze 15x21 cm) trwa do końca września 2012 r. Prace można wysyłać samodzielnie, lub za pośrednictwem szkoły - informacje można uzyskać w bibliotece.
Przewidziane są dwie kategorie wiekowe: do 16 lat włącznie i powyżej 16 lat.

Jury spośród nadesłanych prac wyłoni 6 najlepszych. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni podczas finałowej gali. Zasady i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej. www.mazovia.pl.

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO
2012 - 2013

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny!

Po Mszy św. i błogosławieństwie na nowy rok zebraliśmy się na placu szkolnym.

Natępnie wszyscy udali się do szkoły i po wprowadzeniu sztandaru i złożeniu kwiatów przed pomnikiem ofiar II wojny światowej głos zabrał Dyrektor.

Na koniec odbyły się spotkania z Wychowawcami.

Projekt "Pantomima - reakcje chemiczne"
Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Grupa uczniów z naszego gimnazjum została wyróżniona - zaproszono nas we wrześniu na ogólnopolską prezentację projektów do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Prezentowanych będzie 16 projektów z całej Polski, w tym nasz projekt! Dla przypomnienia:

W dniu 13 maja w Warszawie odbył się Wojewódzki Festiwal Uczniowskiej Nauki - FUN. Osiemnastu uczniów naszego gimnazjum z klas Ic, Id i IIa, uczestniczących w zajęciach pozalekcyjnych Akademia Uczniowska, przygotowali pod kierunkiem p. Beaty Zabielskiej i p. Ewy Rogulskiej projekt: "Pantomima - reakcje chemiczne".

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i relacji z przedstawienia:
Centrum Edukacji Obywatelskiej
Akademia Uczniowska - zdjęcia

Dużo zdjęć!!! Zapraszam do obejrzenia :)

B. Zabielska

ZAJĘCIA WAKACYJNE

Uczniowie Zespołu Szkół w Sobolewie od 20 sierpnia 2012 r. uczestniczą w zajęciach wakacyjnych, realizowanego od dnia 2 kwietnia 2012 r. przez Publiczną Szkołę Podstawową i Publiczne Gimnazjum, projektu "Szkoła Równych Szans. IV edycja".

Są to zajęcia wyrównawcze, zajęcia terapeutyczne oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i zdolności uczniów.

W trakcie zajęć przeżyliśmy kilka atrakcji: uczniowie szkoły podstawowej byli na basenie w Kozienicach, a uczniowie gimnazjum na plenerze malarskim w Godziszu.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Koordynatorzy: Z. Beczek; K. Łapacz

Zapraszamy na spotkanie informacyjne

W dniu 20 sierpnia 2012 o godz. 10.00 w świetlicy szkolnej odbędzie się spotkanie informacyjne o Projekcie ''Szkoła Równych Szans. IV edycja''.

Informacja w formacie doc

ZAPRASZAMY!