AKTUALNOŚCI 2011/12

''STYPENDIA DLA UCZNIÓW UZDOLNIONYCH''

22 czerwca 2012 r. w naszej szkole miała miejsce prezentacja projektów stypendialnych Eweliny Wieczorek z klasy Ia oraz Przemysława Pawelca też z klasy Ia. Tematem projektu Eweliny były WIELOŚCIANY WYPUKŁE. Ewelina zaprezentowała gazetkę o bryłach Platona, prezentację PowerPoint brył archimedesowych oraz własnoręcznie wykonane modele, prezentację brył Catalana jak również twierdzenie Eulera dla tych brył.

Przemek opracowywał temat PROCENTY WOKÓŁ NAS. Przedstawił nam historię procentów i rodzaje obliczeń procentowych, rozdawał foldery z informacjami o kilku bankach, w prezentacji multimedialnej zawarł zastosowanie procentów w życiu codziennym oraz przygotował gazetkę ''Nasze gimnazjum w procentach''.

Wykresy - ankieta.

Opiekunem obu stypendystów była p. Agnieszka Kalbarczyk.

A. S.

W ramach Regionalnego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w roku szkolnym 2011-2012 uczennica Natalia Kowalczyk uczęszczająca do klasy I gimnazjum. Wykonała prezentację pt. ''Substancje chemiczne o znaczeniu biologicznym'' dokumentującą przebieg programu stypendialnego.

Do pobrania:
Wersja ppsx (MS Office 2007 i nowszy)
Wersja pps (starsze wersje MS Office)

A. S.

W bieżącym roku 2011/12 uczennica klasy I gimnazjum - Izabele Głaszczka przeprowadziła projekt edukacyjny, którego temat brzmiał: ''Czy wiesz, co jesz?''. W ramach projektu zorganizowane zostały wycieczki edukacyjne.
W poniższym linku zamieszczona jest prezentacja ze zdjęciami i krótkim opisem każdej z wycieczek.

A. S.

Praca stypendysty Szymona Świątka w ramach projektu ''Stypendia dla uczniów uzdolnionych''.

Sukces naszej recytatorki!

5 czerwca w Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce odbył się finał XXIX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci imienia Kornela Makuszyńskiego.

W konkursie wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych w dwóch grupach wiekowych: klasy 1-3 oraz 4-6. Podczas finału, dzieci były oceniane przez komisję artystyczną w składzie:

• Mirosław Łukasiewicz - twórca konkursu.
  • Robert Protasewicz - reprezentant Centrum Kultury i Sztuki Teatru Es,
  • Piotr Siwkiewicz - aktor,

Reprezentantka naszej szkoły, gminy i powiatu Wiktoria Sierańska z kl. IVa zajęła I miejsce.

Gratulujemy!

Zdjęcia i relacja: Ewa Rogulska

WYSTAWA PRAC PLASTYCZNYCH KLAS III GIMNAZJUM

Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczniów klas III gimnazjum pt.: ''Inspiracje czerpane z natury'', które wystawione są w holu głównym szkoły.

Prace zostały wykonane podczas zajęć artystycznych prowadzonych przez panią W. Rudnicką.
Wybrane obrazy ukażą się po kliknięciu miniaturki leżącej powyżej. Pozostałe dzieła naszych uczniów do obejrzenia w naturze.

WYCIECZKA DO MOŚCISK NA FARMĘ ILUZJI

W dniu 5 czerwca uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w wycieczce na farmę iluzji w Mościskach.

Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z wizyty.

Kto nie był - niech żałuje. Kto był - wie jak było.

Zdjęcia i relacja: Ewa Świąder

WYSTAWA PRAC Z XI BIESIADY
''Jesteśmy pomysłowi i twórczy''

Zapraszamy do holu głównego, gdzie można obejrzeć prace plastyczne wykonane podczas festynu przez rodziny naszych uczniów.

Wyniki konkursu:

Plener prowadziły: Wiesława Rudnicka oraz Ewa Pluta.