AKTUALNOŚCI 2012/13


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |

WAKACJE - ''Lato na wsi 2013'' - zajęcia plastyczne dla każdego


PRZYPOMINAMY
2 WAKACYJNE KONKURSY FOTOGRAFICZNE
(kliknij obrazek lewy - pożarniczy; prawy - o grzybach)

    

A.S.

**************************

BEZPIECZNE WAKACJE!

29.06.2013


Dnia 17 czerwca uczniowie LO w Sobolewie z klasy II Bezpieczeństwo Publiczne zaprezentowali uczniom z oddziału przedszkolnego 0b podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy. Dzieci utrwaliły także zasady ruchu drogowego.


A. Marciniak
A.S.

**************************

Uroczyste pożegnanie klas III gimnazjum

27.06.2013

Uroczyste pożegnanie klas III gimnazjum odbyło się 27 czerwca. Absolwenci mogli obejrzeć przedstawienie teatralne przygotowane przez ich młodszych kolegów i powspominać szkolne lata, oglądając zdjęcia zebrane z 3 lat edukacji. Niektórzy bardzo się zmienili, inni mogli przypomnieć sobie, jak bardzo byli niepokorni. Pan Dyrektor przypomniał jednak przede wszystkim wydarzenia, o których będziemy pamiętać, żegnając kolejny rocznik opuszczający mury naszego Gimnazjum... czyli osiągnięcia!

J. Maraszek
A.S.

**************************

Misja zakończona!

27.06.2013

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas drugich szkoły podstawowej brali udział w projekcie ''Smok Mądragon daje radę. Jak bezpiecznym być na co dzień''. Podczas zajęć dzieciaki poznawały zabawne przygody kosmicznych bohaterów - Mądraszków, którzy przybyli na Ziemię z ekspedycją badawczą z planety Mądragonia. Wraz z nimi oraz z ich przywódcą Mądragonem drugoklasiści bawili się, uczyli i poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa.

W trakcie trwania projektu uczniowie zdobywali wiedzę o bezpiecznym stylu życia, uczyli się oceniania różnorakich sytuacji zagrażających ich bezpieczeństwu i zdrowiu oraz odpowiedniego reagowania na rozpoznane zagrożenie poprzez kształtowanie nawyków związanych z bezpiecznym i odpowiedzialnym zachowaniem.

Dzieciaki okazały się zdolnymi i pilnymi uczniami, za co otrzymały certyfikaty i tytuły honorowych Mądraszków.

Mam nadzieję, że dzięki projektowi wzrosło zaufanie dzieci do przedstawicieli służb ratownictwa (policji, straży pożarnej) i dzięki temu będą one wiedziały, gdzie w razie potrzeby mogą się zwrócić o pomoc. Spodziewam się również, że projekt już w niedalekiej przyszłości zaowocuje zdecydowaną i trwałą poprawą bezpieczeństwa dzieci.

Koordynator projektu - Anna Tuchowska
A.S.

**************************

Bal gimnazjalny 2013

20.06.2013

A.S.

**************************

Wiadomość dla klasy 1b

19.06.2013

Zdjęcia portretowe uczniów klasy 1b do obejrzenia TU

A.S.

**************************

Letni piknik klasy II c

24.06.2013

W piątek 21 czerwca wraz z wychowawczynią i rodzicami wybraliśmy się na piknik, aby powitać lato i pożegnać rok szkolny. W trakcie imprezy organizowaliśmy różne fajne gry (np. ''W Indian'') i wesoło się bawiliśmy. Nie zabrakło gry w piłkę nożną oraz w wybijaka wspólnie z naszą Panią.

Tata Weroniki rozpalił ognisko, na którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Jedzenia mieliśmy tyle, że wszyscy mogliśmy dobrze podjeść. Było głośno, ale fajnie, a pogoda była cudowna. Spędziliśmy ten dzień w ruchu. To był udany i wesoły piknik.

Uczniowie kl. IIc:
Grabowiecka Marta
Kozdrój Daria
Sikora Natalia
Wiśniach Adam
Wiśniach Krzysztof

A.S.

**************************

Wiadomość dla klasy 1c

19.06.2013

Zdjęcia portretowe uczniów klasy 1c do obejrzenia TU

A.S.

**************************

Spotkanie z pielęgniarką

19.06.2013

17.06.2013 r. po raz kolejny wśród uczniów klas drugich gościła pielęgniarka szkolna, p. Jolanta Cyrta. Tym razem, wspólnie ze Smokiem Madragonem i Modraszkami, uczyła dzieci, co to jest pierwsza pomoc i jak jej poprawnie udzielać.

Celem spotkania było:
- poznanie podstawowych zasad higieny
- poznanie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy

W trakcie prelekcji uczniowie przypomnieli sobie zasady przestrzegania higieny osobistej i higieny otoczenia, utrwalili wiedzę, że lekarstwa można zażywać wyłącznie pod opieką dorosłych oraz zrozumieli, że w przypadku poważniejszych zranień konieczna jest pomoc dorosłych lub wezwanie służb ratowniczych. Następnie nasz gość zaprezentował sposoby udzielania pierwszej pomocy z udziałem uczniów. Podczas ćwiczeń praktycznych drugoklasiści mieli możliwość opatrzenia skaleczenia oraz odegrać scenki, w których pokazali prawidłową reakcję i działania w przypadku krwotoku z nosa, nagłego omdlenia, oparzenia czy pogryzienia lub podrapania przez zwierzęta. Spotkanie było bardzo owocne, za co uczniowie pięknie podziękowali p. pielęgniarce.

Anna Tuchowska
A.S.

**************************

Konkurs plastyczny
''Równość szans kobiet i mężczyzn''

19.06.2013

Podczas zajęć plastycznych realizowanych w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'' współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - uczniowie gimnazjum uczestniczyli w konkursie plastycznym, który polegał na zaprojektowaniu ciekawej pracy plastycznej (techniką dowolną). Tematem prac były przemyślenia - w jaki sposób w społeczeństwie funkcjonuje równanie szans życiowych kobiety i mężczyzny. Prace plastyczne uczniów miały odpowiedzieć w jaki sposób możemy zrównywać szanse płci i czy w ogóle jest to możliwe. Podsumowaniem działań plastycznych było głosowanie - plebiscyt - na najładniejszą pracę pod względem techniki wykonania i interpretacji tematu. W dniu 28.05.2013 r. w wyniku głosowania zostały wybrane najciekawsze prace. Promują one równość kobiety i mężczyzny w społeczeństwie.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym
Brązowy medal Dyrektora naszej szkoły!

19.06.2013

W dniach od 13-16 czerwca 2013 r. na pięknych kortach TKKF w Koninie rozegrane zostały IX Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym. W tych dniach do Konina zjechało 58 tenisistów z całego kraju by stanąć w szranki o miano najlepszego tenisisty w swojej kategorii. Świetnie się spisał pasjonat tenisa dyrektor naszej szkoły pan Krzysztof Łapacz, który w kat. +45 lat - już po raz czwarty - wywalczył brązowy medal.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

A.S.

**************************

PODRĘCZNIKI NA ROK SZKOLNY 2013/14

17.06.2013

Pod linkiem znajduje się lista podręczników obowiązujących w Szkole Podstawowej i w Gimnazjum w roku szkolnym 2013-14.

LISTA PODRĘCZNIKÓW

Dyrekcja
A.S.

**************************

Co to jest: wielkie i słodkie?

17.06.2013

Klasa Va w Dzień Dziecka dostała przepyszny, śmietankowy tort. Klasowi smakosze ocenili nasz słodki prezent i uznali, że jest on godny pięciogwiazdkowej restauracji.

Tort został zjedzony w niecałe 10 min - to ostateczny dowód na to, że był bardzo smaczny (lub, że dzieci były bardzo głodne). Bardzo dziękujemy za ten oryginalny prezent. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku prezent będzie równie słodki :) i jeszcze większy.

Smacznego!!!

Uczniowie klasy Va
A.S.

**************************

Konkurs Plastyczny ''Bezpiecznie na wsi''
etap powiatowy

16.06.2013

W 2013 r. konkurs przebiegał pod hasłem ''Bezpiecznie na wsi - powiedz STOP upadkom!'', co oznacza, że prace plastyczne ukazujące bezpieczną zabawę dzieci i ich pomoc dorosłym w gospodarstwie rolnym, przede wszystkim powinny obrazować przykłady zapobiegania upadkom, będącym najliczniejszą grupą wypadków przy pracy rolniczej.

Uczniowie naszej szkoły z klas I-III oraz IV-VI wzięli udział w tym konkursie. (prace zamieszczone są w marcowych aktualnościach)

Dnia 14.06.2013 r. do oddziału KRUS w Garwolinie zostali zaproszeni nagrodzeni uczniowie: Izabela Śliz z klasy IIIb, Natalia Sikora z klasy IIc oraz Mateusz Rogulski z klasy VIb.

Izabela Śliz otrzymała I miejsce, Natalia Sikora II miejsce w kategorii klas I-III, a Mateusz Rogulski III miejsce w kategorii klas IV-VI. Uczniowie zostali obdarowani wartościowymi nagrodami rzeczowymi.

Izabela Śliz z klasy IIIb otrzymała również zaproszenie na rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego do Sejmu w dniu 21.06.2013 r.

Gratulujemy!!!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Przedstawiciel Straży Pożarnej
gościem wśród uczniów klas drugich

14.06.2013

W dniu 5.06.2013 uczniowie klas drugich szkoły podstawowej, w ramach realizacji projektu ''Smok Mądragon daje radę. Jak bezpiecznym być na co dzień'', gościli przedstawiciela Straży Pożarnej p. Jana Ostrowskiego.

Celem spotkania było:

  • zapoznanie i oswojenie uczniów z umundurowaniem straży pożarnej
  • zapoznanie uczniów z zadaniami straży pożarnej
  • kształcenie wyobraźni dziecka dotyczącej zagrożeń związanych z interwencją straży pożarnej

Strażak opowiadał dzieciom, jak wygląda jego praca oraz w jakich sytuacjach interweniuje straż pożarna. Podjął też temat zabaw niebezpiecznych i wyjaśniał, jak się zachować w przypadku niektórych zagrożeń.

W trakcie spotkania dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące tego, jak zachować się:

  • w razie pożaru
  • wobec innych zagrożeń objętych działaniami ratowniczymi straży pożarnej (powódź, niewypały, załamanie się lodu...)
oraz jak odróżnić bezpieczne miejsca zabaw od niebezpiecznych.

Uczniowie po spotkaniu byli przekonani o tym, że są dzielni ludzie, którzy troszczą się o nich i pomagają w trudnych sytuacjach, niekiedy walcząc z groźnymi żywiołami.

Na zakończenie dzieci gorąco podziękowały strażakowi za jego ciężką pracę i za dbanie o nasze bezpieczeństwo.

Anna Tuchowska
A.S.

**************************

''Trzymaj formę''- Konkurs plastyczny

13.06.2013

W dniu 13.06.2013 w Garwolinie odbył się konkurs plastyczny i literacki przeprowadzony w ramach realizacji programu ''Trzymaj formę'', którego głównym celem było kształtowanie wśród młodzieży osobistej odpowiedzialności za własne zdrowie.

Do rywalizacji zgłosiły się szkoły z powiatu garwolińskiego, a naszą społeczność reprezentowali: Szkołę Podstawową - Mateusz Rogulski z klasy VIb, Gimnazjum - Weronika Galińska z kl. IIA.

Mateusz Rogulski zajął I miejsce, natomiast Weronika Galińska zdobyła wyróżnienie. Uczniowie ci otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nasze prace
Informacja na stronie wirtualnygarwolin.pl

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Z muzycznej sceny!

12.06.2013


Obejrzenie filmiku wymaga zalogowania się na konto google.

W programie Biesiady Rodzinnej nie brakowało atrakcji. Zaplanowano m.in. występy zespołów tanecznych i wokalnych. Na scenie prezentowali się uczniowie wszystkich etapów edukacyjnych, nawet nasi absolwenci, którzy uczą się w LO. Ale, na muzycznej scenie królowali trzej chłopcy z klasy Ib Szkoły Podstawowej, którzy poderwali do zabawy niemalże wszystkich uczestników festynu. Pokazali swe piosenkarskie talenty w piosence ''Wakacje'' kabaretu OT.TO oraz zespołu Weekend ''Ona tańczy dla mnie'' i innych piosenkach: Paweł Włodarczyk, Eryk Rikitatt oraz Wiktor Sienkiewicz.

Mariola Michalec

A.S.

**************************

XXI Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie

11.06.2013W dniach 24-26maja, delegacja w której skład wchodzą: Oliwia Flont, Adrianna Sowińska i opiekun samorządu Pani Zofia Beczek uczestniczyła w XXI Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich, który odbył się w Gnieźnie. Pod miniaturką foto-relacja z wyjazdu.


Z. Beczek
A.S.

**************************

Witamy Chorwację w UE

11.06.2013

Komisja Europejska - Przedstawicielstwo w Polsce oraz Fundacja Schumana zaprosili uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą formę artystyczną prezentującą Chorwację, w kontekście jej wstąpienia do Unii Europejskiej 1 lipca.

Honorowym patronem konkursu jest Ambasada Republiki Chorwacji w Polsce.

Uczniowie gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w wymienionym konkursie.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Scena Teatralna Miasta Siedlce
finał XXX Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci
im. Kornela Makuszyńskiego

9.06.2013

W dniu 5 czerwca na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbył się finał XXX Konkursu Recytatorskiego, który jest jedynym konkursem recytatorskim o zasięgu regionalnym, adresowany do recytatorów ze szkół podstawowych.

Recytatorzy w konkursie wykonują jeden wiersz i jeden fragment prozy dowolnego autora. Utwory powinny odpowiadać wiekowi i płci wykonawcy. Łączny czas ich wykonania nie może przekroczyć 5 minut.

Podczas tegorocznej jubileuszowej edycji konkursu, zaprezentowali się zwycięzcy wyłonieni w drodze eliminacji szkolnych, gminnych, miejskich i powiatowych regionu siedleckiego, spośród których jury wyłoniło najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych w regionie.

W gronie wyróżnionych recytatorów znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Sierańska z klasy Va.

Gratulujemy !!!

Linki: ckis.siedlce 1 ckis.siedlce 2

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Relacja z wycieczki klasy 0b i klasy Ib

7.06.2013

5 czerwca 2013 roku byliśmy na wycieczce w Gospodarstwie Agroturystycznym Stajnia Wilga położonym w Cyganówce, w gminie Wilga. Na terenie jest stajnia oraz pensjonat dla gości. Dookoła są lasy sosnowe i łąki. Mieliśmy wspaniałe zajęcia teoretyczne z końmi, chętnie uczestniczyliśmy w zajęciach w stajni. Nasza instruktorka, zanim zaczęła nas oprowadzać powiedziała nam, jak mamy się zachować, aby nie spłoszyć koni. Zanim poszliśmy oglądać zwierzęta, pani dała nam lekcje o budowie konia. Po ciekawej wypowiedzi poszliśmy zwiedzać stadninę. Zobaczyliśmy tam ponad dwadzieścia koni. W trakcie zwiedzania instruktorka mówiła nam o rodzajach koni i ich podziałach. Później przyszedł czas na nasze pytania, niektóre były dość ciekawe, niektóre wyczerpujące, ale mimo to wszyscy z uwagą słuchaliśmy doskonałych uzasadnień oprowadzającej. Po zajęciach teoretycznych było czyszczenie i siodłanie koni. Zrobiło się bardzo ciekawie, ponieważ każdy musiał zaliczyć dość nietypowy test, który pozwalał zbliżyć się do konia. Pierwszym zadaniem tego testu było czyszczenie konia, dla nas było to doskonałe zadanie, które uczyło jak szczotkować konie i oczyszczać je z brudu. Można powiedzieć, że zadanie to było dość przyjemne. Najwięcej zabawy mieliśmy z czyszczeniem kucyka Malinki. Wszystkim bardzo podobał się ten kasztanowy kucyk. No i najprzyjemniejszą częścią tej wycieczki była nagroda, którą była przejażdżka konna na ujeżdżalni, a na koniec mieliśmy w terenie przejażdżki bryczką. Jazda konno odbywała się w kaskach jeździeckich, toczkach. Jazdy prowadzone były na krytej hali namiotowej. Przejażdżka okazała się doskonałym i pięknym przeżyciem dla każdego. Wszyscy bawili się świetnie. Jednak wszystko co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać. Wycieczka do stadniny koni na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników. Była to wspaniała wyprawa, ponieważ zdobyliśmy wiele wiadomości na temat koni oraz uzyskaliśmy nowe umiejętności.

Mariola Michalec
A.S.

**************************

FOTKI ŚLICZNOTKI albo ŚLICZNOTEK FOTKI
czyli jak wyglądaliśmy będąc w 1 klasie

5/19.06.2013

Na koniec klasy roku szkolnego nasze "pierwszaki" uczestniczyły w sesji fotograficznej na placu zabaw przy szkole. Zapraszamy do obejrzenia fotek. Postaramy się uwieczniać twarze co roku, by prześledzić proces zmian w trakcie uczęszczania do naszej szkoły.
Pod miniaturkami kryją się podstrony z portretami naszych dzieci.

Zdjęcia w większym formacie, nadające się do wykonania dobitek fotograficznych w ''formacie albumowym'' rodzice dzieci mogą otrzymać w bibliotece do końca roku szkolnego.

A.S.

**************************

KONKURS FOTOGRAFICZNY
''Mazowiecka Straż Pożarna w obiektywie''

5.06.2013

Serdecznie zapraszamy miłośników fotografii i sympatyków Ochotniczej Straży Pożarnej do udziału w konkursie fotograficznym pod tytułem: ''Mazowiecka Straż Pożarna w obiektywie''. Konkurs ma charakter otwarty i rozgrywany będzie w trzech kategoriach tematycznych:

  1. działania ratowniczo-gaśnicze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych,
  2. mazowieckie krajobrazy - motywy pożarnicze na tle przyrody i architektury regionu,
  3. codzienne życie strażaków czyli, jak postrzegamy siebie oraz jak nas widzą osoby postronne.

Prace należy nadsyłać do dnia 16 września 2013 roku na adres Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie z dopiskiem ''Konkurs fotograficzny'', lub w formie elektronicznej na adres e-mail: rzecznik@mazowsze.straz.pl

Szczegółowe informacje na temat konkursu fotograficznego można uzyskać pod numerem telefonu (22) 31 99 212 oraz 783 934 786.

Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.mazowsze.straz.pl (zakładka ''Konkurs fotograficzny'').

Karta zgłoszenia
Regulamin

A.S.

**************************

Uwaga gimnazjaliści z klas I i II:
Konkurs fotograficzny - ''Leśne inspiracje''

5.06.2013

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie ogłasza konkurs fotograficzny adresowany do uczniów klas I i II gimnazjum.

Konkurs zachęca do korzystania z uroków i bogactwa lasów, a jednocześnie zwraca uwagę na potrzebę poszanowania tego środowiska, tak ważnego dla zdrowia człowieka.

Konkurs jest też okazją do przedwakacyjnej edukacji w zakresie bezpiecznych zachowań w lesie oraz zasad zbierania grzybów.

Wymagania odnośnie pracy konkursowej zawarte są w załączonym regulaminie.
załącznik nr 1 - Zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka
załącznik nr 2 - Karta zgłoszenia do konkursu.
załącznik nr 3 - ulotka

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie.

A. Staroń
A.S.

**************************

Projekt edukacyjny
''Żywy obraz''

4.06.2013

W dniu 4.06.2013 uczniowie klas II gimnazjum zaprezentowali społeczności uczniowskiej

''Żywy obraz'' - ''Kapelę dziecięcą'' Tadeusza Makowskiego podsumowując gimnazjalny projekt edukacyjny. Żywy obraz to inne spojrzenie na dzieło malarskie - jest to ożywienie postaci , rekwizytów , tła , strojów i innych elementów przedstawionych na oryginalnym obrazie. Gimnazjaliści przybliżyli malarstwo Tadeusza Makowskiego poprzez osobisty udział w ''żywym obrazie''. Dzieło przedstawione przez młodych artystów spotkało się z ogromnym zainteresowaniem uczniów zarówno najstarszych jak i najmłodszych.

Mogliśmy zauważyć iż tego typu projekt rozwinął u uczniów wyobraźnię, wrażliwość na sztukę i spełnił funkcję edukacyjną.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.