AKTUALNOŚCI 2020/21


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


ŻYCZENIA

31.03.2021

Szanowni Państwo, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, przypadających w tym trudnym czasie, życzymy całej społeczności szkolnej dużo zdrowia, miłości i troski o innych, oraz niegasnącej nadziei na lepsze jutro.

Dyrekcja
Publicznej Szkoły Podstawowej
im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie
by as

**************************

„Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Pod takim hasłem przebiega w tym roku
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS

29.03.2021

Celem działania kierowanego do uczniów wiejskich szkół podstawowych jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z przebywaniem i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy w gospodarstwie rolnym oraz rolniczym chorobom zawodowym.

Uczniowie z naszej szkoły również przyłączyli się do zaproponowanego konkursu plastycznego i wykonali wiele ciekawych prac, które zostały przesłane na wyżej wymieniony.

Ewa Rogulska
by as

**************************

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

26.03.2021

21.03. obchodzono jak zwykle w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny, z wiadomych względów świętowaliśmy go w innej formie.

Przewrotnie ten dzień przywitał nas nawrotem zimy, ale nie na długo, dlatego uczniowie starszych klas mogli odszukać oznak wiosny i przesłać zdjęcia do wskazanych nauczycieli. Kilka zdjęć zamieszczamy poniżej.

Młodsze dzieci, które były tego dnia w szkole, założyły kolorowe ubrania, także każde dziecko otrzymało motylka, którego należało pokolorować.

W ramach troski o zdrowie Samorząd Uczniowski zachęcał do wiosennego spaceru po Sobolewie, podczas którego można było znaleźć Dobre Słowo, tak na poprawę humoru.

Niech dobre, wiosenne myśli towarzyszą uczniom, nauczycielom i wszystkim czytającym tę wiadomość.

Zofia Beczek, Beata Król
by as

**************************

Droga Krzyżowa Pana Jezusa
prace uczniów

28.03.2021


Prace uczniów wykonane podczas lekcji religii.

Justyna Bieńko
by as

**************************

Powiatowy Wielkanocny Konkurs Plastyczny

25.03.2021

„Spotkanie z tradycją” – to hasło przyświeca tegorocznemu Powiatowemu Wielkanocnemu Konkursowi Plastycznemu. Centrum Sportu i Kultury w swoich działaniach związanych z konkursem zaprosiło wszystkich uczniów z powiatu garwolińskiego do uczestnictwa w wymienionym wyżej wielkanocnym konkursie.
Uczniowie z naszej szkoły wykonali piękne prace o tematyce wielkanocnej i przekazali na konkurs powiatowy.

Ewa Rogulska
by as

**************************

NAJPIĘKNIEJSZA KARTA WIELKANOCNA

23.03.2021

Szkolny konkurs plastyczny adresowany był do dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-III.
Uczestnicy wykazali się dużymi umiejętnościami plastycznymi i wrażliwością artystyczną, a także znajomością tradycji i symboli związanych z Wielkanocą.

Spośród wielu barwnych i oryginalnych prac komisja konkursowa wybrała 26 najpiękniejszych kart.

Dziękujemy za udział w konkursie.

Gratulujemy nagrodzonym.

J. Wiśniewska
A. Marciniak
by as

**************************

Innowacja pedagogiczna UMIEM CZYTAĆ
Podsumowanie drugiego etapu - ŚCIANA PEŁNA LITER

22.03.2021

W drugim etapie innowacji dzieci zapoznały się z alfabetem umieszczonym na ścianie. Codziennie oswajały  się ze wszystkimi literami - dużymi, małymi, drukowanymi i  pisanymi. Ten etap zwany jest również wizualnym system dydaktycznym - ŚCIANA PEŁNA LITER w jego skład wchodzi alfabet i wizytówki dzieci, które są nieocenioną pomocą przy przekazywaniu i przyswajaniu sobie zasad polskiej pisowni.

Dzieci przez cały cykl trwania etapu  uczestniczyły w wielu zabawach i grach loteryjnych, podczas których nauczyciel prezentował  kolejne litery alfabetu. Przedstawiane litery dziecko oznaczało na swojej wizytówce np. kuleczką z plasteliny. Każda litera została opisana pod względem kształtu. Uczniowie przeszli  przez szereg zabaw, ćwiczeń i gier które wspierały poznawanie i utrwalanie każdej litery.

Zabawą kończącą ten etap był TARG LITER, który pozwolił na wstępne wprowadzanie w świat pisma i w trzeci etap zwany, POZNAWANIE ŚWIATA.

Po zakończeniu drugiego etapu ,każde dziecko które systematycznie uczestniczyło w zajęciach zna brzmienie własnego imienia oraz imion kolegów, zna wszystkie litery i spostrzega różnice między nimi, porównuje dźwięki z obrazem graficznym oraz odkrywa, że każdą literę wymawia się w szczególny sposób i nie zawsze tak samo.

Ewa Trojanowska
Kamila Papiernik
by as

**************************

KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ

9.03.2021

W dniu 09.03.2021 odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Dziecięcej dla dzieci oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Poziom prezentacji był bardzo wysoki, wszystkie dzieci biorące udział w konkursie były bardzo dobrze przygotowane. Jury w składzie p. Zofia Beczek, p. Ewa Rogulska i p. Danuta Błachnio miało problem ze wskazaniem najlepszych artystów.

Po długich naradach zapadła następująca decyzja:

kl. I -III

I miejsce - Julia Nitka kl. II c
II miejsce - Emilia Dziubak kl. I a i Lena Tomaszek kl I a
III miejsce - Julia Staros kl. II a
wyróżnienie: Kamila Zduniak kl. II c

oddziały przedszkolne:

I miejsce - Zofia Sierańska kl.0 a, Martyna Kostecka kl. 0 a i Róża Błażejczyk kl. 0 c
II miejsce - Lena Żak kl. 0 b i Antonina Bieńko kl. 0 c
III miejsce - Liliana Banaszek kl. 0 a, Łucja Zawadzka kl. 0 b i Lis Daria kl. 0 c
wyróżnienie: Fijołek Wiktor kl. 0 b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy wspaniałych występów.

Justyna Banaszek
Monika Banaszek
by as

**************************

KONKURS NA INSTRUMENT PERKUSYJNY

8.01.2021

W dniu 8 marca w klasie 0b odbył się konkurs na własnoręcznie wykonany instrument perkusyjny z recyklingu(puszki, butelki plastikowe). Dzieci przygotowały instrumenty w połączeniu z cyklem zajęć Muzyka wokół nas. Mali uczestnicy okazali się bardzo kreatywni, pomysłowi i oryginalni w wykonywanych przez siebie pracach. Wszyscy biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni słodkościami.

Jolanta Wiśniewska
Monika Banaszek
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.