AKTUALNOŚCI 2020/21

BIBLIOTEKA ZAPRASZA

5.05.2021

Nasz biblioteka wzbogaciła się o wiele nowych tytułów książek, które w większości są adresowane do uczniów klas młodszych.
Zapraszamy do wypożyczania.

as

XXXVII Konkurs Recytatorski dla Dzieci

5.05.2021

Gminna Biblioteka w Sobolewie zaprasza do udziału w XXXVII Konkursie Recytatorskim im. Kornela Makuszyńskiego organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach.

Nagrania wykonań należy dostarczyć do biblioteki szkolnej do dnia 13 maja 2021 na nośniku USB (pendrive).
Wraz z nagraniem konieczne jest załączenie zgłoszenia, zgody rodzica.

Kontakt do biblioteki gminnej tel.: 510 052 788

Szczegóły dotyczące poszczególnych etapów konkursu znajdują się na stronie MOK Siedlce.

Załącznik RODO - uczestnik
Załącznik RODO - opiekun

as

Dzień Ziemi 2021

5.05.2021

Dzień Ziemi odbywa się 22 kwietnia, jest to międzynarodowe święto, które ma na celu promowanie postaw proekologicznych i proklimatycznych wśród ludzi.

Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło "Przywróć naszą Ziemię". W naszej szkole z powodu pandemii koronawirusa, działania towarzyszące Dniu Ziemi musieliśmy przenieść do świata wirtualnego.

Dla oddziałów przedszkolnych w naszej szkole (pod przewodnictwem p. Eweliny Gąski), zostały zorganizowane zagadkowe podchody. Z powodu złych warunków atmosferycznych zabawa odbyła się w budynku szkoły. Zadaniem dzieci było odgadnięcie zagadki związanej z ekologią, a następnie odnalezienie kartki z rysunkiem przedstawiającym odpowiedź. Na koniec każda klasa miała wykonać plakat z tej okazji. Wszystkie dzieci tego dnia w swoim ubiorze miały akcent w kolorze zielonym, który tak bardzo związany jest z przyrodą i ekologią. Dzieci jednogłośnie stwierdziły, że był to super dzień!

22.04.21r. w naszej szkole odbył się dla uczniów klas 6 - 8 quiz w formie testu wiedzy ekologicznej. Większość odpowiedziała bezbłędnie, czyli świadomość ekologiczna naszych uczniów jest właściwa.

Uczniowie klas 1-3, 4-6, 7-8 otrzymali informację w dzienniku Librus o konkursie “Pomysł na prace plastyczne”. Uczniowie wykonali swoje prace w domu i przynieśli je do szkoły.

- Klasy 1 - 3 wykonały pracę pt. „Ziemia i księżyc - fantastyczna zakładka do książki”.

- Klasy 4 - 6 ( z wyłączeniem klasy 5a i b, gdyż te klasy miały zadaną obowiązkową pracę przez p. E. Rogulską na plastyce) wykonały pracę pt. „Jak zrobić drzewo trzymające Ziemię?”

- Klasy 7 - 8 wykonały pracę pt. „Jak samodzielnie zrobić globus z gazet?”

Komisja, w składzie: H. Banaszek, M. Śliz, E. Rogulska dokonała oceny, biorąc pod uwagę estetykę wykonania pracy.

W szkole wykonano wystawę konkursowych prac i plakatów.

Tak przedstawiają się wyniki konkursu plastycznego:

Klasy 1-3

I Miejsce - Krogulec Weronika - 1b
II Miejsce - Błachnio Sylwia - 2b
III Miejsce - Nitka Julia - 2 c
Wyróżnienie - Zduniak Kamila - 2 c

Klasy 4-6

I Miejsce - Klimek Weronika - 6b
I Miejsce - Konopka Stanisław - 4 c
II Miejsce - Wdowicka Natasza - 4b
III Miejsce - Wachnik Zuzanna - 4b
Wyróżnienie - Maciejewska Amelia - 4 b

Klasy 5

I Miejsce - Szeląg Amelia - 5 a
II Miejsce - Bieńko Dominik - 5 a
III Miejsce - Sierański Rafał - 5 b
Wyróżnienie - Kwas Gabriela - 5a, Żubertowska Wiktoria - 5 b, Wiśnioch Gabriela -5 a

Klasy 7 -8

I Miejsce - Michalczyk Natalia - 7c
II Miejsce - Komar Emilia - 7b
III Miejsce - Fijołek Julia - 7 b
Wyróżnienie - Aleksander Rękawek - 7b

Jesteśmy pierwszym pokoleniem, które żyje w sposób świadomy i ostatnim, które ma szansę naprawić wyrządzone dotychczas szkody. Zacznijmy działać!!!

Organizatorzy:
H. Banaszek, M. Śliz
przy współpracy: E. Gąską, E. Rogulską i kołem biologicznym

Bezpiecznie na wsi mamy

4.05.2021

„Bezpiecznie na wsi mamy - od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Pod takim hasłem przebiegał w tym roku
Ogólnopolski Konkurs Plastyczny KRUS - etap powiatowy

Uczennica

klasy 4 a - Michalina Bieńko

za wykonanie pracy plastycznej otrzymała wyróżnienie w tym konkursie.
W etapie powiatowym wzięło udział 105 uczniów.
Gratulujemy !

Obchody 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja