AKTUALNOŚCI 2020/21


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


ŻYCZENIA

22.12.2020Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Szanowni Nauczyciele i Pracownicy szkoły.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia w tym trudnym czasie życzę wszystkim Państwu radości ze wspólnego świętowania. Życzę rodzinnej atmosfery i serdeczności przy łamaniu się opłatkiem podczas wigilijnej wieczerzy. Choć te Święta będą przebiegać inaczej jak dotychczas, to pamiętajmy, że symbolika Wigilijnego Wieczoru sprawia, że myślimy o tym co nas łączy, odnawia rodzinne więzi i przypomina jak bardzo jesteśmy sobie bliscy. Pielęgnujmy w sobie ten dar.

Życzę wszystkim, aby te Święta były czasem długo oczekiwanego odpoczynku w gronie najbliższych, wytchnienia i oderwania się od kłopotów i obowiązków.  Niech przyniesie każdemu wewnętrzny spokój, wyciszenie, nadzieję i siłę, której potrzebujemy bardziej niż zwykle.

A w Nowym Roku życzę Państwu zdrowia i realizacji wszystkich planów zawodowych i rodzinnych. Uczniom jak najszybszego powrotu do zajęć w szkole, wspólnych zabaw i rozmów. Spokojnych Świąt.

Dyrektor
by as

**************************

JASEŁKA 2020

22.12.2020

Z powodu pandemii tegoroczne Jasełka przyjęły formę online. Mimo, że nie mogliśmy się spotkać, nad prezentacją pracowało wielu uczniów i nauczycieli. Grafika to prace plastyczne uczniów naszej szkoły. Nad interpretacją tekstów pracowali uczestnicy zajęć teatralnych, użyczając głosów postaciom. Najtrudniejsze okazało się złożenie przesłanych od uczniów ścieżek dźwiękowych, tak aby powstały dialogi. Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania wspólnego dzieła, niektórzy z Was znajdą tam cząstkę swojej pracy.

Prezentacja

Justyna Banaszek
Ewa Rogulska
Antoni Staroń
Ewa Trojanowska
by as

**************************

WARSZTATY BOŻONARODZENIOWE- WODNA KULA

22.12.2020

W poniedziałek i we wtorek w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty plastyczno- techniczne dla dzieci z klas zerowych. Celem warsztatów było wykonanie dekoracji świątecznej - kuli wodnej. Dzieci z chęcią zabrały się do pracy. Ze skupieniem i dokładnością kleiły figurki z plasteliny symbolizujące święta Bożonarodzeniowe które, później trafiły do kul. Wszyscy wykazali się przy tym wielką pomysłowością i kreatywnością. Był to mile spędzony czas, podczas którego dzieci z zapałem pracowały nad swoją świąteczną kulą, jednocześnie bawiąc się wesoło.

K.Papiernik, E.Trojanowska,E.Gąska ,A.Ragus ,J.Wiśniewska,J.Banaszek


**************************

PIERNIKOWA INNOWACJA

21.12.2020

W dniu 18 grudnia przedszkolaki z oddziału 0c, wzięły udział w przedświątecznych warsztatach wypieku i zdobienia pierników. Dzieci wraz z wychowawczynią oraz paniami z wielkim zaangażowaniem wałkowały i wykrawały z ciasta za pomocą foremek, prześliczne pierniczki. Dzięki kreatywności dzieci, stworzyliśmy piękne, pachnące choineczki, aniołeczki, bałwanki itp. Następnie słodkie ciasteczka trafiły do piekarnika. W całej szkole unosił się zapach pieczonych pierniczków, który wprowadził wszystkich w magiczny świąteczny nastrój. Po upieczeniu pierników, dzieci przystąpiły do lukrowania i zdobienia wieloma barwnymi dekoracjami. Atmosfera była wyjątkowa i dostarczyła uczestnikom dużo radości, oraz dobrej zabawy.

K.Papiernik
E.Trojanowska
E.Gąska
J.Banaszek
by as

**************************

Kolędujmy wszyscy razem

20.12.2020

W tym roku szkolnym zaplanowaliśmy zorganizowanie kolejnego szkolnego spotkania kolędowego, podczas którego z koncertem kolęd wystąpiliby uczniowie naszej szkoły. Niestety sytuacja epidemiczna pokrzyżowała te plany. Pragniemy więc zaprezentować pracę dzieci online. W tym roku będą przeważały występy uczniów, którzy swoją przygodę ze sceną szkolną dopiero zaczynają. Życzymy całej społeczności szkolnej Zdrowych, Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i zapraszamy do wspólnego kolędowania.

Franek Stępień - Przybieżeli do Betlejem
Agata Błachnio - Lulajże Jezuniu
Julia Kazimierak - Złota Jerozolima i biedne Betlejem
Julia Dominiak - Jezus malusieńki
Nikola Malitka - Pastorałka od serca do ucha
Łukasz Ptaszyński - Wśród nocnej ciszy
Rafał Ptaszyński - link
Wiktoria Czyżewska - link
Mix kolęd - wersja instrumentalna

(D.D), (K.S)
by as

**************************

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego

18.12.2020

Szanowny Panie Dyrektorze, Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne,
wszyscy pracownicy szkoły, Rodzice i Drodzy uczniowie, z okazji
zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzmy, aby tegoroczne święta
w tym trudnym czasie upłynęły spokojnie, w zdrowiu i gronie najbliższych.
Życzymy także, aby zagościła radość w sercach, a Jezus Malusieńki
niech pomoże spełniać Wam życzenia wszelkie.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami
by as

**************************

Prace bożonarodzeniowe uczniów - kartki, stroiki, ozdoby

18.11.2020

Uczniowie z naszej szkoły wykonali wiele ciekawych prac bożonarodzeniowych podczas zdalnych lekcji plastyki, techniki i religii.

Zachęcamy do obejrzenia małej galerii prac bożonarodzeniowych.

Niektóre z prac zostały przesłane na powiatowy wirtualny konkurs plastyczny do Garwolina.

Ewa Rogulska
Jacek Czyżewski
Justyna Bieńko
by as

**************************

Świąteczne warsztaty

14.12.2020

W dniu 14.12.2020 w naszej szkole odbyły się mini warsztaty Bożonarodzeniowe. W zajęciach wzięli udział uczniowie którzy z braku możliwości  zdalnego nauczania, uczą się w trybie stacjonarnym.

Podczas spotkania wraz z nauczycielami dzieci wykonały piękne stroiki, którymi obdarowali dyrekcję i kierownika świetlicy.

Opracowała: K.Papiernik, E.Gąska, E. Trojanowska
by as

**************************

STRONA ARCHIWALNA ŚWIETLICY

9.12.2020

Strona świetlicowa z poprzednich lat została przeniesiona na serwer szkolny. Można już przeglądać historyczne wydarzenia z życia świetlicy, bez ostrzeżeń o zagrożeniu.

by as

**************************

MIKOŁAJKI ONLINE W KLASIE 4B

7.12.2020

W czasie pandemii, nie tylko nauka przenosi się do sieci, ale również klasowe obyczaje muszą odbywać się zdalnie. Co roku, w okolicach 6 grudnia odbywały się w szkole tzw. mikołajki klasowe, podczas których dzieci obdarowywane były upominkami.

W tym roku również obdarowaliśmy się niezwykle cennymi prezentami, a było to dobre słowo skierowane w formie wiersza do wylosowanej wcześniej osoby z klasy.

Wierszyki zawierające dobre i miłe informacje o wylosowanej osobie zostały zgromadzone w jednej prezentacji, którą wspólnie oglądaliśmy i odczytywaliśmy podczas godziny wychowawczej online. A żeby jeszcze lepiej wczuć się w mikołajkowy klimat, postanowiliśmy założyć na tę lekcję czerwone ubrania lub mikołajkowe czapki.

Wszyscy byliśmy zdziwieni twórczością literacką członków naszej klasy. Okazało się, że dobre słowo to jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki można otrzymać od drugiej osoby.

Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawczynią
by as

**************************

Wizyta Świętego Mikołaja

7.12.2020

W poniedziałek w naszej szkole odbyły się mikołajki. Wszystkie dzieci z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa -Świętego Mikołaja. Już od samego rana, nasi najmłodsi uczniowie nasłuchiwali dźwięku dzwonka Świętego. Mimo braku białego puchu, jak co roku Św. Mikołaj przybył do dzieci w asyście swojego pomocnika. Uczniowie przywitali gościa śpiewem i wierszykami.Spotkanie minęło w miłej i wesołej atmosferze. Mikołaj obdarował dzieci prezentami,i prosił aby były grzeczne przez cały kolejny rok. Uczniowie z ogromną radością podziękowali za otrzymane podarunki.

Opracowała:Ewelina Gąska, Kamila Papiernik
by as

**************************

konkurs plastyczny

3.12.2020

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w szkolnym konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Prace uczniów zostały ocenione w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie Antoni Staroń, Anna Wiśnioch oraz Izabela Bany wyłonili laureatów. Serdecznie gratulujemy !

Klasy 0

1/2 miejsce ex aequo - Liliana Banaszek 0a oraz Maja Truszko 0b
3 miejsce- Blanka Papiernik 0c
Wyróżnienie:
Michalina Śliwecka 0a
Łucja Zawadzka 0b
Laura Zabiegałowska 0c

Klasy 1-3

1 miejsce – Natalia Fijołek
2 miejsce – Filip Gromuł
3 miejsce- Dominika Marcińczak

Klasy 4-8

1 miejsce- Melania Banaszek 7b
2 miejsce- Grzegorz Zawadzki 6a
3 miejsce Julia Fijołek 7b

Ewelina Gąska
by as

**************************

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEPEŁNOSPRAWNYCH
WARSZTATY SENSORYCZNE

3.12.2020

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych w 1992 roku na zakończenie Dekady Osób Niepełnosprawnych.

W tym roku w naszej szkole świętowaliśmy 3 grudnia. Celem tego dnia było przybliżenie społeczności szkolnej problemów osób z niepełnosprawnością wzrokową, słuchową i ruchową, jak również zwiększenie świadomości naszych uczniów w temacie niepełnosprawności.

W ramach tego święta odbyły się warsztaty sensoryczne dla dzieci z klas 0. Podczas zajęć uczniowie doświadczali w jaki sposób poznają i odbierają świat osoby z niepełnosprawnością ruchową, wzrokową oraz słuchową. Dzieci z opaskami na oczach rozpoznawały smaki i zapachy produktów spożywczych . Ćwiczeniami z którymi zmierzyli się uczniowie z klas 0 był tor przeszkód z zakrytymi oczami oraz układanie puzzli mając na dłoniach założone skarpetki . Udział w tych zajęciach uświadomił dzieciom, jakie problemy napotykaj w swoim życiu osoby z niepełnosprawnością narządu ruchu. Na sam koniec dzieci poznały w jaki sposób czytają osoby niewidzące a mianowicie pismo Braille‘a. Starsi uczniowie otrzymali w wiadomość na platformie Librus linki z filmikami, które zawierały informacje dotyczące rodzajów niepełnosprawności oraz jak pomóc takiej osobie. Dowiedzieli się, że najważniejszym pragnieniem jest potrzeba równego traktowania, która przekłada się na dostęp do komunikacji, informacji i przestrzeni. Obchody Dnia Osób Niepełnosprawnych przypomniały, że niepełnosprawni są wśród nas, że mają takie same potrzeby jak my, że chcą być traktowani na równi z pełnosprawnymi osobami. Musimy pamiętać o tym, że nikt nie powinien czuć się atakowany i obrażany z powodu swojej niepełnosprawności.

Ewelina Gąska
by as

**************************

KLASA NA MEDAL

12.2020

W ramach rywalizacji „Klasa na medal” odbył się konkurs nt: Przekonaj innych do przeczytania wybranego przez ciebie utworu H. Sienkiewicza metodą projektu (w formie np. lapbook lub mapa mentalna lub wystąpienie publiczne).

Prace były wykonane w różnej formie, technice i przy różnym zaangażowaniu uczniów. Komisja oceniła prace. Każda klasa otrzymała punkty, niezależnie od ilości nadesłanych prac. Poniżej wyniki konkursu i najwyżej ocenione prace.

Link

Zofia Beczek
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.