AKTUALNOŚCI 2020/21


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


ZARZĄDZENIE

24.10.2020

Zarządzenie dyrektora w sprawie Zarządzenie Dyrektora nr 5/2020/2021 z dnia 23.10.2020 r. w sprawie zasad funkcjonowania w szkole, które obowiązują w czasie ograniczenia w części funkcjonowania szkoły w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Zarządzenie

Dyrekcja
by as

**************************

UMIEM CZYTAĆ

23.10.2020

Przedszkolaki zakończyły I etap Innowacji. Zamieniliśmy wizytówki pisane na drukowane. Dzieci z łatwością odnalazły swoje imienne wizytówki. Zapoznały się z literami drukowanymi w swoim imieniu oraz imieniu koleżanek i kolegów. Z rozciętych literek ułożyły własne imiona, na podstawie wzoru, oraz z pamięci. Na koniec pięknie ozdobiły rysunki.


by as

**************************

ZARZĄDZENIE

21.10.2020

Zarządzenie dyrektora w sprawie czasowego zawieszenia zajęć w Publicznej Szkole Podstawowej.

Zarządzenie

Dyrekcja
by as

**************************

UCZYMY SIĘ CZYTAĆ cd.

16.10.2020

W tym tygodniu we wszystkich klasach zerowych został zakończony pierwszy etap  Innowacji, zwany Inicjacją.
Po zakończeniu etapu wszystkie dzieci opanowały budowę, kształt i dźwięk głosek w swoim imieniu. Dzięki różnorodności zabaw i ćwiczeń, większość dzieci oprócz znajomości swojego imienia, rozpoznaje i poprawnie czyta imiona  swoich koleżanek i kolegów.

Kamila Papiernik i Ewa Trojanowska
by as

**************************

ŻYCZENIA

14.10.2020

Krzysztof Łapacz
by as

**************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

12.10.2020

Z okazji Święta Edukacji Narodowej grupa uczniów przygotowała życzenia w formie piosenki, a także mix przebojów związanych ze szkołą, który dedykujemy z okazji Ich Święta: Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej i Pracownikom Obsługi.


SZKOLNE ŻYCZENIA

MIX PRZEBOJÓW DLA NAUCZYCIELI

(K.S)
by as

**************************

INNOWACJA PEDAGOGICZNA UMIEM CZYTAĆ

9.10.2020

W poniedziałek (5.X) oraz piątek (9.X) w oddziałach przedszkolnych 0a, 0b, 0c odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej  Umiem czytać. Dzieci nadal ćwiczyły globalne czytanie swoich imion, oraz imion koleżanek i kolegów.
Na zajęciach uczestniczyły w zabawach polegających na wyszukaniu swojej wizytówki. Przy ulubionej piosence Mucha w mucholocie dzieciaki wyszukiwały w swoich imionach litery wskazanej przez nauczyciela. Na koniec pobawiliśmy się przy piosence Pociąg, zajmując wagoniki ze swoimi wizytówkami.

Opracowała :Kamila Papiernik i Ewa Trojanowska
by as

**************************

Ministerstwo Edukacji Narodowej
Komunikat

9.10.2020

Komunikat Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu lub przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty lub egzaminem maturalnym oraz konkursów dla uczniów szkół i placówek

Komunikat na stronie Ministerstwa
Załącznik rok 2020-2021 - konkursy
Załącznik rok 2021-2022 - konkursy

J. Maraszek
by as

**************************

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2.10.2020

2 października uczniowie klasy 2b uczestniczyli w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Za pomocą Kart Grabowskiego dzieci podjęły zmagania z matematycznymi działaniami. Rywalizacja zespołowa przyniosła dużo emocji, radości i sukcesów. Uczniowie za pomocą gier i zabaw: Królowa skakanki, Olimpijczycy oraz Krzyżak, uczyli się tabliczki mnożenia poprzez zabawę.

Ewa Trojanowska
by as

Uczniowie klas IV - VIII też wzięli czynny udział w szkolnych obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tygodniu przed 2 października wchodząc do sal lekcyjnych albo wychodząc odpowiadali na pytania z tabliczki mnożenia. W dniach 2, 5 i 6 października tego roku rozwiązywali quiz z mnożenia i dzielenia liczb.

AK, HZ, KS
by as

**************************

Światowy Dzień Uśmiechu

2.10.2020

2 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Uśmiechu. Jest to radosne święto celebrowane na świecie w pierwszy piątek października od 1999 roku.

Z tej okazji wszyscy obdarowywali się szczerymi uśmiechami oraz ubrali się na żółto lub mieli ze sobą emotki w tym kolorze.

Uczniowie podczas przerw mogli rozbawić się, czytając dowcipy kolegów i koleżanek, którzy wzięli udział w konkursie ,,Opowiem Ci dowcip”.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się niezwykle oryginalna fotobudka, która została przygotowana specjalnie na to święto. Każdy miał okazję zrobić sobie wesołe zdjęcie z wybranymi akcesoriami.

Światowy Dzień Uśmiechu ma nam przypominać o tym, że warto się na chwilę zatrzymać, dostrzec drugiego człowieka i zwyczajnie się do niego uśmiechnąć, czyniąc swój i jego świat lepszym. Mówi się, że uśmiech to najpiękniejsza rzecz, jaką człowiek może dać człowiekowi. Pamiętajmy o tym nie tylko od święta!

Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły życzymy, aby uśmiech nigdy nie znikał z ich twarzy.

Uwaga! Jeśli ktoś chciałby mieć na własność zdjęcie z fotobudki, to może zwrócić się do p. Eweliny Gąski z nośnikiem danych, a wtedy Pani zgra zrobione zdjęcia.

Ewa Papiernik
Ewelina Gąska
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.