AKTUALNOŚCI 2015/16


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


DZIEŃ PAPIESKI

28.10.2015


A. S.

**************************

I miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie Lzs w piłce siatkowej dziewcząt

28.10.2015

W dniu 5.10.2015 w Gończycach odbył się półfinał Międzypowiatowych Gimnazjalnych Igrzysk Lzs w piłce siatkowej dziewcząt. Brały w nim udział 3 zespoły: Gończyce, Górzno i Sobolew.

Wyniki meczów:

Gim. Gończyce - Górzno 2-0

Sobolew - Górzno 2-0

Gończyce - Sobolew 0-2

Awans do finału uzyskał zespół z Sobolewa wygrywając dwa mecze.

W dniu 15.10.2015. w Domanicach odbył się finał Międzypowiatowych Gimnazjalnych Igrzysk Lzs w piłce siatkowej dziewcząt.

Obowiązywał system pucharowy. Podopieczne Piotra Szymańskiego w pierwszym półfinale spotkały się z Gimnazjum Mrozy. Po emocjonującym meczu wygrały dziewczęta z Sobolewa 2-1.

W drugim półfinale spotkały się zespoły z Gimnazjum Liw i gospodynie Gimnazjum Domanice.

Mecz również jak w pierwszym półfinale zakończył się tie breakiem 2-1 dla Gimnazjum Liw.

Mecz o III miejsce :

Domanice - Mrozy 0-2

Finał:

Gim. Sobolew - Gim. Liw 2-0

Dziewczęta z Sobolewa uzyskały awans do Mazowieckich Igrzysk Lzs, które odbędą się 27.11.2015. w Wolanowie pod Radomiem.

Skład dziewcząt z Sobolewa.

 1. Daria Babik
 2. Natalia Król
 3. Alicja Pluta
 4. Julia Majsterek
 5. Angelika Dymek
 6. Katarzyna Bany
 7. Kornelia Błachnio
 8. Magda Stępień
 9. Weronika Kulik
 10. Katarzyna Staniak

Trener : Piotr Szymański

Opracował: Piotr Szymański
A. S.

**************************

Ruszają stypendia dla najzdolniejszej młodzieży

22.10.2015

Rejestracja on-line do programów stypendialnych będzie trwać siedem dni roboczych od 22 do 30 października br. Gimnazjaliści, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia muszą wypełnić odpowiednie formularze na stronie www.stypendia.oeiizk.waw.pl po założeniu konta i zalogowaniu.

Film informacyjny

Dyrekcja
A. S.

**************************

Inscenizacja i czary

21.10.2015

Dnia 21 października w klasie 0a, dzieci miały możliwość obejrzeć teatrzyk: ''O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach Pani Jesieni'' w wykonaniu ich wychowawczyni Pani Justyny Banaszek. Wszystko miało miejsce w ich sali, gdzie znajdowała się mała scena i kolorowe kukiełki. Po usłyszeniu trzech dzwonków dzieci zasiadły na krzesełkach i w skupieniu oglądały przedstawienie. Celem inscenizacji było stworzenie okazji do wspólnej zabawy, pogłębienie i utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw muzyczno- ruchowych.

Po zakończonej inscenizacji każdy otrzymał po sześć listków, by spróbować czarów Pani Jesieni. Podrzucaliśmy je do góry i wymawialiśmy zaklęcie: Ej, wy złote, ej listeczki, przemieniajcie się w gąseczki!

Mimo wielu starań, nie udało się nam się zaczarować listków, ale będziemy jeszcze próbować.

W. Pracz i J. Banaszek
A. S.

**************************

Malowane Lato
podsumowanie projektu plastycznego

19.10.2015

W dniu 16.10.2015 nastąpiło podsumowanie projektu plastycznego - "Malowane Lato" w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Prace dzieci zostały wyeksponowane w Galerii Plastycznej. Komisja z utworzonej kolekcji wybrała najlepsze prace danej edycji. Prace te zostały uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.

Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów z naszej Szkoły:

 • I miejsce - Marzena Krupa kl. IIC
 • wyróżnienie - Kacper Sikora kl. IIC

Gratulujemy!

Podczas gali nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnił występ młodych, zdolnych artystów w przedstawieniu teatralnym - "Czarodziej z Krainy OZ". Po części artystycznej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Rogulska Ewa
A. S.

**************************

Z WIZYTĄ U PISARZA

16.10.2015

Przed ważną uroczystością ślubowania, wszystkie pierwszaki tłumnie wyruszyły do Woli Okrzejskiej aby poznać miejsce narodzin Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza. Piękny dworek pełen był przedmiotów, którymi otoczony był pisarz, pamiątek z jego podróży czy w końcu rekwizytów związanych z bohaterami książek autorstwa pisarza. Chłopcy byli zafascynowani różnorodnością zgromadzonych szabli, tarcz czy mieczy, makietą walczącego wojska. Mogli osobiście przymierzyć kolczugę czy zasiąść na tronie w wieńcu z liści laurowych. Dziewczynki oglądały piękne stroje w których zachwycały bohaterki Qvo vadis czy Pana Wołodyjowskiego. Dzieci również dzieliły się wiedzą z przewodnikiem wyniesioną z rozmów na lekcji i zebraną po obejrzeniu barwnie ilustrowanych powieści.

Sprzyjała nam pogoda bo po deszczowym poranku wyjrzało słońce, które przyświecało gdy zwiedzaliśmy pobliski kościół - miejsce chrztu pisarza. Zmiana w pogodzie pozwoliła nam na samodzielne wejście na kopiec, który został usypany prze rodaków w hołdzie dla pisarza. To nasz pierwszy zdobyty szczyt!

Pewnie dlatego z takim apetytem zjedliśmy upieczoną w ognisku kiełbaskę.

To był dzień pełen wrażeń co widać na zadowolonych buziach, a wycieczka śladami patrona przybliżyła nam jego osobę.

J. Kalinowska, U. Osiak , A. Tuchowska
A. S.

**************************

Promujemy zdrowie

15.10.2015

Jesteśmy szkołą która Promuje Zdrowie, dlatego organizujemy: wycieczki, wyjazdy na basen, spacery, zajęcia ruchowe, zajęcia o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia oraz wiele innych. Staramy się dbać o to, aby przekazywać już najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania oraz tego jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.

15 października w klasie 0 a odbyła się lekcja promująca zdrowe odżywianie, dzieci rozmawiały na temat tego co należy jeść a czego nie. Mówiły o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Następnie zasiadły wspólnie go stołu, gdzie z pomocą wychowawczyni kroiły przyniesione owoce i nadziewały je na patyczki. Tak powstały pyszne owocowe szaszłyki, które ze smakiem i uśmiechem na twarzy konsumowaliśmy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zajęcia niebawem powtórzymy

W. Pracz i J. Banaszek
A. S.

**************************

Światowe Dni Mycia Rąk - spotkanie z pielęgniarką

15.10.2015

W spotkaniu brały udział klasy II Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo dbać o higienę, w jaki sposób właściwie myć ręce, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów czy grzybów, które mogą wywoływać różne choroby. Oprócz zdobycia wiedzy teoretycznej, drugoklasiści mieli również okazję poćwiczyć praktyczne umiejętności pod czujnym okiem szkolnej pielęgniarki.

Dostarczyła E. Łukasik
A. S.

**************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
akademia szkolna

14.10.2015


A. S.

**************************

MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI HENRYKA SIENKIEWICZA - KONKURS SZKOLNY

13.10.2015

Regulamin konkursu

K. Stodulska
A. S.

**************************

V Powiatowy Konkurs Plastyczny: Stop Narkotykom

8.10.2015

Uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w powiatowym konkursie plastycznym - "Stop Narkotykom" organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego i zajęli wysokie miejsca.

 • I miejsce - Izabela Grudzień
 • II Miejsce - Mateusz Rogulski
 • Wyróżnienia - Magdalena Bieńko, Bartłomiej Ragus

Gratulujemy!

Więcej na stronie podlasie24

E. Rogulska
A. S.

**************************

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

7.10.2015

Dnia 14 października Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 10.00 w hali sportowej odbędzie się uroczysta akademia.

W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych i obiadu w szkole.

Dyrekcja
A. S.

**************************

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

6.10.2015

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem naszych dzieci, dlatego 6 października pojawili się niezwykli goście - policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Tematem przewodnim spotkania było Bezpieczeństwo na drodze oraz wokół nas.

Pani mł. asp. Danuta Kalinowska opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa, które mówiły o:

 • prawidłowym przejściu przez jezdnię,
 • niebezpieczeństwach grożących na drodze,
 • wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe,
 • konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy (z dala od jezdni),
 • dzieci dowiedziały się też, jak się należy zachowywać w kontaktach z osobami dorosłymi.

W. Pracz
A. S.

**************************

KLASA NA MEDAL
konkurs

5.10.2015

Z. Beczek
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.