AKTUALNOŚCI 2014/15


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Malowane lato - Lipiec 2015

14-24.07.2015

Malowane Lato to projekt edukacyjno animacyjny, w poprzednich latach organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury pod nazwą Lato na wsi. W ramach tego projektu organizowane są warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży mazowieckich miasteczek i wsi. Warsztaty odbywają się w lipcu i sierpniu, dzięki czemu uczestnicy projektu mają możliwość spędzić swój wakacyjny wolny czas twórczo i radośnie.

Takie warsztaty plastyczne odbyły się w szkole w Sobolewie. Dzieci mogły bawić się malując farbami, kredkami, tworzyły wydzieranki, ozdabiały zaczarowane słoiki techniką decoupagu. Na zakończenie warsztatów - niespodzianka malowanie twarzy. Dzieciom podobało się chyba najbardziej.

Dostarczyła: E. Rogulska
A. S.

**************************

UWAGA UWAGA!!!
BARDZO WAŻNE GŁOSOWANIE

30.06.2015

Zapraszamy do głosowania na projekt ''Matematyka uczy i bawi''.

Dzięki waszym głosom uczniowie naszej szkoły mają szansę otrzymać 5000 zł.

WAŻNE!!!

Aby głos był ważny, należy założyć konto podając swój e-mail, zalogować się, a następnie zagłosować na wybrane 3 projekty w kategorii szkoły podstawowe i 3 projekty w kategorii szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne (razem należy oddać 6 głosów).

Głosowanie będzie trwało od 1 lipca godz. 12:00 do 14 lipca do godz. 12:00.
W czasie głosowania każda osoba będzie mogła oddać 1 głos raz na 24h.

Głosowanie będzie miało miejsce na stronie www.mpotega.pl/projekty.

Dostarczyła: K. Stodulska
A. S.

**************************

Zaległy grudniowy news

30.06.2015

W aktualnościach grudniowych zainteresowani mogą pobrać/obejrzeć film z przedstawienia wigilijnego w naszej szkolnej Szkole.


A. S.

**************************

UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2014-16

25.06.2015

Pod miniaturką kryje się relacja fotograficzna z dzisiejszej uroczystości zakończenia roku szkolnego. Poniżej slideshow wykonany z tych samych obrazów (dla osób nie lubiących klikania).

Do zobaczenia za rok!


A. S.

**************************

Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015
OGŁOSZENIE

25.19.06.2015

Jutro, tj. dnia 26 czerwca w piątek, o godz. 10.00 w kościele zostanie odprawiona msza św., a bezpośrednio po niej odbędą się uroczystości szkolne. W zależności od pogody odbędą się one na placu przed szkołą lub w hali sportowej.

Dyrekcja
A. S.

**************************

Uroczystość Pożegnania Absolwentów Gimnazjum

25.06.2015

Powyżej slideshow wykonany z fotek z uroczystości, poniżej te same obrazy w formie klasycznych zdjęć.


A.S.

**************************

Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu
lekcja w połączonych klasach pierwszych

25.06.2015

Lekcja na temat bezpieczeństwa która odbyła się w klasach pierwszych SP w ramach projektu edukacyjnego ''Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu''. Celem lekcji było zapoznanie dzieci z zasadami bezpieczeństwa w podróży.


A.S.

**************************

Stypendia dla uczniów uzdolnionych

23.06.2015

W ramach Regionalnego Programu Stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych, w roku 2014-2015 sześcioro uczniów gimnazjum uzyskało stypendium Marszałka województwa mazowieckiego: Konrad Proczek, Sylwia Majsterek, Jakub Kurek, Karolina Pawelec, Dominika Zduniak i Kacper Michalec.

Uczennica klasy Ic Dominika Zduniak zrealizowała projekt stypendialny pt.: ''Wpływ środowiska na funkcjonowanie organizmów roślinnych''. Wykonała gazetki pt.: ''Jak powstaje nasienie?'' oraz ''Wpływ czynników środowiska na kiełkowanie nasion''. Zaprezentowała w formie prezentacji swoje wyniki i wnioski oraz przebieg projektu stypendialnego w swojej klasie. Opiekun Hanna Banaszek.

Uczeń Konrad Proczek uczęszczający do III klasy gimnazjum, wykonał prezentację pt. ''Substancje chemiczne w gospodarstwie domowym'', dokumentującą przebieg projektu stypendialnego.

Prezentacja z projektu stypendialnego 1

Opiekun Adriana Wichowska-Misiak

Sylwia Majsterek uczennica kl. IIIA gimnazjum realizowała projekt pt. Liczby rządzą światem. W ramach IPREU Sylwia brała udział w warsztatach językowych, czyli zwiedzaniu Warszawy z przewodnikiem anglojęzycznym (sprawozdanie na stronie szkoły w aktualnościach listopadowych), przygotowała prezentację pt. Liczby naukowo, wykonała i rozdawała uczniom gimnazjum folder z zamianą jednostek, opracowała zbiorek zadań pt.: Liczby na co dzień oraz prezentację o gwiazdozbiorach z ich matematycznym opisem. Na zakończenie projektu uczestniczyła w zajęciach w Centrum Nauki Kopernik. Zdjęcia z projektu Sylwii.

Jakub Kurek uczeń kl. IA gim realizował projekt stypendialny pt.: Matematyka uczy i bawi. Na początku Kuba przygotował prezentację o sławnych matematykach i ich zasługach dla matematyki, następnie opracował matematyczną grę planszową i zaprezentował w klasie, przygotował gazetkę z łamigłówkami logicznymi i zbiorek z krzyżówkami matematycznymi, które również przedstawił w swojej klasie. Jakub dwukrotnie uczestniczył w minilabach w Centrum Nauki Kopernik. Swoje działania dokumentował wieloma zdjęciami i filmami.

Opiekun Agnieszka Kalbarczyk
A.S.

**************************

Pożegnanie klas 3 gimnazjum

22.19.06.2015

Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów klas III gimnazjum na Uroczystość Pożegnania Absolwentów, która odbędzie się 25.06.15 r. o godz. 14.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół w Sobolewie.

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2014/2015 nastąpi 26 czerwca 2015 r.

Dyrekcja
A. S.

**************************

WYCIECZKA KLAS 1-szych
do Warszawy

18.19.06.2015

W dniu dzisiejszym, uczniowie klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami udali się w podróż pociągiem InterCity w ramach projektu "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu". Wycieczka nasza składała się z pięciu etapów: dojazd autobusami do Pilawy, przejazd pociągiem pośpiesznym Lublinianin do Warszawy Centralnej, lekcja w muzeum techniki w Pałacu Kultury, powrót pociągiem do Pilawy i dalej autobusami do Sobolewa.

Pomimo krótkiego czasu jaki spędziliśmy na wycieczce wyjazd można zaliczyć do udanych.

Każdy może to ocenić osobiście oglądając zdjęcia z linku wyżej lub filmik (slideshow) z naszego wyjazdu.

A.S.

**************************

Reforma podręcznikowa – harmonogram wprowadzania zmian

18.19.06.2015

Przypominamy, że w roku szkolnym 2015/2016 rodzice uczniów klas I, II, i IV szkoły podstawowej oraz klasy I gimnazjum nie będą kupować podręczników lub materiałów edukacyjnych niebędących podręcznikami oraz materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych. Zapewnienie tych podręczników i materiałów jest zadaniem szkoły - rodzice nie mogą ponosić kosztów związanych z ich zakupem.

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie otrzymują:

Klasy I - II szkoły podstawowej:

 1. podręczniki do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, które zapewnia minister właściwy do spraw oświaty i wychowania,
 2. podręczniki lub materiały edukacyjne do obowiązkowych zajęć z zakresu danego języka obcego nowożytnego,
 3. materiały ćwiczeniowe.

Klasa IV szkoły podstawowej:

 1. podręczniki lub materiały edukacyjne do obowiązkowych zajęć edukacyjnych,
 2. materiały ćwiczeniowe.

Klasa I gimnazjum:

 1. podręczniki lub materiały edukacyjne do obowiązkowych zajęć edukacyjnych,
 2. materiały ćwiczeniowe.
Plakat ministerialny

Departament Informacji i Promocji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
A.S.

**************************

Wyniki Powiatowego Konkursu Plastycznego
Trzymaj Formę


16.06.2015

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Garwolinie podsumowała konkurs plastyczny pod hasłem „Mój zdrowy styl życia", który był adresowany do uczniów klas V-VI szkół podstawowych realizujących program edukacyjny "Trzymaj Formę!".

Uczennica z naszej szkoły Natalia Tylkowska - kl. VI a zajęła I miejsce w tym konkursie.

Gratulujemy!!!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

FOTKI ŚLICZNOTKI albo ŚLICZNOTEK FOTKI 3
czyli jak wyglądaliśmy będąc w klasie 0b

15.19.06.2015

Na koniec roku szkolnego klasa 0b uczestniczyła, wzorem lat poprzednich, w sesji fotograficznej. Zapraszamy do obejrzenia fotek. Pod miniaturką kryje się strona z portretami dzieci.


Zdjęcia w większej rozdzielczości (nadające się do wykonania dobitek fotograficznych) rodzice dzieci mogą otrzymać w bibliotece do końca roku szkolnego (wymagany pendrive lub nagrywalna płyta). Istnieje też możliwość zamówienia portretów w formie papierowej. Więcej informacji w bibliotece.


A.S.

**************************

SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
w klasie 0c

12.06.2015

W dniu dzisiejszym, w klasie 0c odbyło się spotkanie ze strażakiem. Odwiedził nas p. Pietrzak, który pracuje w straży zawodowej.


A.S.

**************************

Święto Rodziny na Kobusach po raz pierwszy

11.06.2015

Z grzeczniutkim ukłonem, ukłonem radości
Witamy dziś wszystkich zebranych tu gości.
Tak wielkiego święta nie chcemy obchodzić sami,
Więc do wspólnego świętowania
Na gościnne Kobusy zapraszamy - powiedział Papa Smerf

/Franek Olek/

Pociąg pełen kolorowych postaci , wyjętych prosto z bajek zajechał w czwartek na Kobusy. Dzieci wierszem i piosenką złożyły życzenia zaproszonym rodzicom. Po występie mali artyści posilili się i na słodko i pyszną , opiekana nad ogniskiem kiełbasą . Tak dobrze nakarmieni wyruszyliśmy rześko na wyprawę po Kobusach. Zajrzeliśmy na każde podwórko gdzie mieszkały nasze koleżanki i koledzy. Korzystaliśmy z ich zabawek, a u Filipa w chlewni obserwowaliśmy się nawzajem z ciekawskimi prosiaczkami. Wielką atrakcja wycieczki był przejazd bryczką p. Dominiaka , zaprzężoną w parę pięknych koni Dzieci z chęcią korzystały z wielu atrakcji zgromadzonych na placu zabaw. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości, może to będzie to zwyczajem naszej klasy .

wych. J. Kalinowska
W. Pracz A.S.

**************************


A.S.

**************************

INTERAKTYWNI

Ineraktywni uczniowie naszej szkoły podczas lekcji języka polskiego zaprezentowali swoje umiejętności obsługi komputera i znajomość różnorodnych stron:

www.prezi.com - wirtualna prezentacja
www.spiderscribe.net - mapa myśli
www.storybird.com - elektroniczna książka
realtimeboard.com - mapa myśli

Celem zajęć była aktywna twórczość, samodzielność dochodzenia do wiedzy, umiejętność zbierania i wyszukiwania informacji jak również udział w grupowym rozwiązywaniu problemów.
Poniżej prezentujemy kilka ciekawych projektów stworzonych przez uczniów naszej szkoły.

Uczniowie kl. VI

Uczniowie gimnazjum

Dostarczyła J. Maraszek
A.S.

**************************

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Mój Brzechwa

9.06.2015

20 maja 2015 roku w Młodzieżowym Domu Kultury ''Domu Harcerza'' im. prof. A. Kamińskiego odbyły się obrady jury ogólnopolskiego konkursu plastycznego ''Mój Brzechwa''. Do konkursu zgłoszono 1590 prac z całej Polski.

Jury w składzie: przewodnicząca - Alicja Gawlikowicz artysta plastyk, pracownia imprez MDK, Izabela Wałek artysta plastyk, instruktor MDK Anna Śliwa nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego Katarzyna Skawińska - pracownia imprez MDK Agnieszka Włodarczyk - sekretarz pracownia imprez MDK oceniło prace plastyczne.

Uczennica z naszej szkoły Magdalena Napora z klasy IIb zajęła w tym konkursie III miejsce - Gratulujemy!

Protokół jury

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

DZIEŃ PRZEBRANIA

2.06.2015

We wtorek, 2.06.2015 r. uczniowie przyszli do szkoły przebrani za mieszkańców losowo wybranych krajów. Nauczyciele szkoły podstawowej włączyli się do wspólnej zabawy. Zaangażowanie uczniów było nagrodzone punktami w ramach trwającego konkursu "KLASA NA MEDAL".

Z. Beczek
A.S.

**************************

14 BIESIADA RODZINNA

1.06.2015

W dniu 31 maja 2015 r. na terenie Naszej szkoły odbyła się XIV Biesiada Rodzinna.

Podczas imprezy można było korzystać z wielu atrakcji, którymi były m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, basen z piłeczkami, tor przeszkód. Funkcjonowało stoisko, gdzie można było nauczyć się trudnej sztuki wiązania balonów lub skorzystać z oferty malowania twarzy. Oprócz tego na placu szkolnym można było obejrzeć różnorodne wystawy prac naszych uczniów. Ponadto przez cały czas działały stoiska z przekąskami i napojami.

Na scenie występowały dzieci i młodzież z naszej szkoły. Na obiektach sportowych rozgrywane były różnorodne zawody sportowe i mecze. W czasie trwania biesiady prowadzony był konkurs plastyczny pt.: „Sobolew w różnych porach roku”, nad przebiegiem którego czuwały Panie: A. Tuchowska, J. Maraszek, B. Zabielska i U. Osiak.

Oficjalnie impreza rozpoczęła się o godz. 15:00, uroczystym powitaniem wszystkich przybyłych.

O godz. 15:15 nastąpiło rozstrzygniecie konkursu „Zdrowe odżywianie”, za którego prowadzenie odpowiedzialne były panie: H. Janisiewicz i H. Banaszek. Zaraz potem na scenie pojawili się mali aktorzy, którzy zaprezentowali sztukę pt.: „O królewnie przyrodzie i siedmiu krasnoludkach”.

Około 1540 rozpoczął się przegląd piosenki: „Muzyka ze szkolnego podręcznika”, podczas którego uczniowie kl. IV-VI wykonywali utwory muzyczne, kojarzące się ze szkołą. Za przygotowanie tej części odpowiedzialny był p. K. Szostak.

Kolejnym punktem programu był występ klasy IIIa SP. Około 16:00 dzieci zaprezentowały kabaret pt.: „Kto jest głową naszej rodziny”. Bezpośrednio po tym występie dzieci z kl. Ia SP zatańczyły polkę, przedstawiając „Kłótnię małżeńską”.

O godz. 16:20 rozstrzygnięty został kolejny konkurs pt.: „Mój Brzechwa”. Był to konkurs wiedzy o pisarzu, recytatorski i plastyczny. Konkurs prowadziły p. E. Rogulska, J. Banaszek i A. Ulaszewska. Zaraz po rozdaniu nagród uczniowie przedstawili część artystyczną pt.: „Brzechwa”, na którą składały się tańce, recytacje i śpiewy.

Po godz. 17:00 na scenie pojawił się tajemniczy gość, na występ którego z niecierpliwością czekali wszyscy, a w szczególności najmłodsi. „Pan ząbek”- iluzjonista przeniósł wszystkich widzów do magicznej krainy iluzji.

Przed godz. 18:00 p. E. Figacz wraz z harcerzami przedstawiła szybki kurs pierwszej pomocy, podczas którego można było przypomnieć sobie m.in. jak prawidłowo należy wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową.

Kolejną atrakcją Biesiady był ''czarno-biały'' występ taneczny kl. IIC gimnazjum.

O godz. 18:30 rozpoczął się Festiwal piosenki. Występy podzielone były na 2 kategorie: Szkoła podstawowa i Gimnazjum. Uczniowie przygotowując się do występów ćwiczyli pod kierunkiem p. M. Michalec.

Ponadto przez cały czas trwania biesiady na scenie podziwiać można było występy taneczne grup ze Szkoły podstawowej i Gimnazjum. W sumie zaprezentowano 8 tańców. Grupy taneczne przygotowała p. A. Ulaszewska.

Impreza zakończyła się o godz. 20.

E. Łukasik

***

Wydarzenia sportowe

Tegoroczną Biesiadę Rodzinną tradycyjnie rozpoczął turniej tenisa ziemnego. Nasi tenisiści dali początek zmaganiom sportowym o godzinie 10:30. W turnieju brali udział uczniowie z I, II i III klasy gimnazjum (Julia Majsterek, Alicja Pluta, Paweł Król, Jakub Kostyra, Mateusz Błachnio, Dawid Kędzior, Tomasz Gugała, Marcin Błachnio, Przemek Bieńko, Szymon Bukowski). Zawody były rozstrzygane w dwóch kategoriach: chłopcy i dziewczęta. Uczestnicy musieli zagrać z każdym zawodnikiem turnieju. Po trudnej rywalizacji w prażącym słońcu, poznaliśmy wreszcie wyniki. Pierwsze miejsce wśród chłopców zajął Marcin Błachnio z klasy IIIa gim., drugie Paweł Król z IIa gim., a trzecie Szymon Bukowski z klasy IIIc gim.

Kolejną dawkę sportowych emocji dostarczyli nam trochę młodsi uczniowie z klas 0-III. Mieli oni do pokonania kilka trudnych torów z przeszkodami, a następnie sprawdzali swoje umiejętności w grze w piłkę nożną.

Klasy zerowe i pierwsze rozegrały ze sobą jeden mecz, natomiast klasy drugie i trzecie kolejny. Oprócz tego mogliśmy podziwiać świetna grę gimnazjalistów i gimnazjalistek w siatkówkę plażową. Najlepiej spisała się dwuosobowa drużyna: Marcin Błachnio z klasy IIIa i Karolina Pawelec z Ic. Drugie miejsce zajęli Karolina Zduniak z Ia i Paweł Pawlik z IIIa, natomiast trzecie miejsce wywalczyły dziewczęta z klasy Ia - Izabela Surmacka i Weronika Zabiegałowska. Jedną z końcowych rywalizacji na naszej Biesiadzie były zawody piłki nożnej klas IV-VI i I-III gimnazjum. W pierwszej kategorii wiekowej najlepiej poradziła sobie klasa Vb, zaraz po niej była VIa, a następne z miejsc wywalczyła klasa IVa. W gimnazjum najlepszą drużyną okazała się grupa z klasy IIa, a potem IIIa i IIIc. Ostatnią sportową atrakcją był tor policyjny. Chętni uczniowie mogli spróbować swoich sił w jeździe na hulajnodze slalomem. Jednak dla urozmaicenia zabawy, każdy uczestnik miał obowiązek włożenia okularów imitujących stan nietrzeźwości. Dużą trudnością było ominięcie podwajających się i wirujących elementów toru, jednak ważny przekaz na pewno na długo pozostanie w głowach uczniów.

Biesiada zakończyła się rozdaniem medali i pucharów dla najlepszych uczestników tegorocznych zawodów sportowych.

Dominika Zduniak kl. Ic gim.
Julia Michalczyk kl. Ic gim.

***

Konkurs plastyczny

Na początku imprezy prowadzący ogłosili rodzinny konkurs plastyczny zatytułowany: ''Sobolew w różnych porach roku''. Do bitwy na farby i płótna zgłosiło się dziesięć grup, w których znajdowały się osoby w różnym wielu. Przy placu zabaw ustawiono sztalugi z płótnami, a obok nich na ławce leżały pędzle oraz farby. Każdy wykonywał powierzone zadanie na miarę swoich możliwości. Pod czujnym okiem organizatorek: Pani Joanny Maraszek, Pani Beaty Zabielskiej, Pani Anny Tuchowskiej oraz Pani Urszuli Osiak, wszystko szło zgodnie z planem. Prace były piękne, pełne ekspresji i żywych kolorów.

Arcydzieła stworzone podczas miłej zabawy biesiadnej oceniali: Pani wicedyrektor Małgorzata Ragus, Pani Sylwia Babik, Pani Maria Kazimierak, Pan Piotr Dudziński oraz Pan Artur Chojnacki.

Niestety, nie wszystkie drużyny mogły zdobyć nagrody, lecz każdy uczestnik otrzymał nagrodę pocieszenia, czyli jabłka i serki.

Zwycięską rodziną okazali się państwo Rutkowscy, którzy otrzymali główną nagrodę - cztery bilety do Czarodziejskiej Doliny w Jabłonowcu. Pozostali laureaci konkursu:

II miejsce: Rodzina Sikorów

III miejsce ex aequo: Rodzina Wiśniewskich i Rodzina Galińskich

IV miejsce: Rodzina Sawickich

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!!!!!

Alicja Czarnecka

***

Występy wokalne i taneczne

W tym roku program imprezy obfitował w występy młodych wokalistów i tancerzy, których być może niedługo ujrzymy i usłyszymy na prestiżowych festiwalach. Najpierw naszym oczom ukazały się fenomenalne pokazy taneczne grup ze szkoły podstawowej. Mimo tak niewielu lat, nasze utalentowane szkraby pod wodzą pań wychowawczyń udowodniły, że mały człowiek też potrafi. Maluchy przedstawiały swoje choreografie w kolejności od najmłodszych do najstarszych. W tle intrygujących tańców mogliśmy usłyszeć kultowe piosenki, które porwały niejedną osobę.

Wkrótce naszym oczom ukazali się wokaliści. Uczniowie szkoły podstawowej zaprezentowali nam swój niezwykły talent i słuch muzyczny. Mimo kilku niechcianych dźwięków, występy okazały się fantastyczne, a nasi widzowie prosili o bis.

Po występach młodszych uczniów, przyszedł czas na gimnazjalistów. Najpierw podziwialiśmy układy taneczne dziewcząt z klas I i II gimnazjum. Okazało się , że tancerki, podbiły naszą scenę. O tych występach na pewno nie można powiedzieć, że były bezbarwne i nijakie, ponieważ zapewniły nam ogromną atrakcję. Po ekscytujących ''wygibasach'' nadszedł czas na długo wyczekiwane wokalistki z naszego gimnazjum. Mogliśmy usłyszeć m.in. I. Bożek w piosence Renaty Przemyk ''Babę zesłał Bóg'' oraz rodzeństwo Chojnackich w wykonaniu ''To co na zawsze'' zespołu Ira.

Wisienką na torcie był duet uzdolnionych wokalistek z klasy Ia gimnazjum, które powaliły wszystkich na kolana.

Przypuszczam, że była to jedna z najlepszych Biesiad.

Mateusz Kędzior

***

Wiązanie balonów i malowanie twarzy

W czasie XIV Biesiady Rodzinnej moją uwagę zwróciło malowanie twarzy oraz wiązanie balonów.

Od początku imprezy w kolejce do pani Ewy Rogulskiej i pani Ewy Pluty stała gromadka osób, które chciały mieć pomalowane twarze. Jako pomoc dołączyła również córka pani Pluty – Alicja. Było bardzo kolorowo, bo każdy miał namalowane na twarzy niepowtarzalne dzieła. Wśród nich były tygrysy, pieski, zebry, zorra, motyle, wróżki, czarodzieje, klauni, kwiaty i jeszcze inne malunki, które trudno zapamiętać.

Potem przyjrzałem się wiązaniu balonów w wykonaniu pani Kingi Błachnio, przewodniczącej Komitetu Rodzicielskiego. Było to bardzo ciekawe. Z balonów powstawały przeróżne formy, począwszy od prostych, a skończywszy na trudnych, zbudowanych z kilku balonów, jak np. niektóre zwierzęta. Jedne balony były pompowane mocniej, drugie słabiej, żeby formowanie było prostsze. Dzieci z ciekawością przyglądały się temu, co pani Kinga robiła z podłużnymi dmuchańcami i chętnie włączały się do zabawy, a na ich twarzach pojawiał się uśmiech od ucha do ucha.

W tym roku na Biesiadzie było bardzo ciekawie, m.in. dzięki takim atrakcjom, jak wiązanie balonów czy malowanie twarzy.

Na pewno wszystkim, którzy w niedziele 31 maja odwiedzili szkołę, zrobiło się bardzo wesoło. Szkoda, że w naszej miejscowości tak rzadko zdarzają się imprezy organizowane dla całej społeczności.

Bartek Ragus kl. Ic

A.S.

**************************

Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu

1.06.2015

Uczniowie klas 1abc Szkoły Podstawowej biorą udział w Projekcie Edukacyjnym "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu". W ramach tego projektu pierwszaki maja zrealizować cykl zajęć z zakresu:

 1. Bezpieczeństwa podróży pociągiem, bezpieczeństwa na dworcu kolejowym.
 2. Bezpieczeństwa korzystania z energii elektrycznej oraz urządzeń elektrycznych.
 3. Bezpieczeństwa teleinformatycznego.
 4. Bezpieczeństwa ekologicznego.

Na obecną chwilę jesteśmy na półmetku w realizowaniu zamierzeń z projektu. A oto niektóre z naszych działań: Wybieramy się w podróż pociągiem. Wiem, co klikam. Piękny świat wokół nas - wypowiadamy walkę śmieciom. Upiększanie świata, czyli: bezpieczne obserwacje i doświadczenia terenowe.

D. Dubrow
A.S.

**************************

PaT - Profilaktyka a Ty

1.06.2015

Uczniowie z naszego Zespołu Szkół uczestniczyli w dniu 1.06.2015 w Przystanku Pat w Gminnym Centrum Animacji Kultury w Sulbinach.

Gimnazjaliści i uczniowie klas I - III zaprezentowali swoje umiejętności w tańcach i w przedstawieniu teatralnym - "Obrazy Krzyżem Malowane". Uczestniczyli również w ciekawych warsztatach, które odbyły się w Centrum Animacji.

Więcej...

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.