AKTUALNOŚCI 2015/16


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


WIGILIA SZKOLNA - 22.12.2015


A.S.

**************************

WIGILIA w 4c

22.12.2015


A.S.

**************************

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

18.12.2015

W piątkowy wieczór 18 XII zaciekawione pierwszaki pod opieką p. Ewy Rogulskiej z zapałem przystąpiły do wykonania dekoracji choinkowej. W zagadkowy, świąteczny nastrój wprowadziła je p. Jola Kalinowska czytając fragmenty baśni H. Ch. Andersena - Choinka. Bajka kończy się smutno ale za to przy pracy dzieci miały dużo radości. Młodszym kolegom z zaangażowaniem pomagała czwartoklasistka - Wiktoria. W równomiernym pokrywaniu klejem pomagały mamy, które przyprowadziły na zajęcia zaciekawione zerówczaki. Dzieci miały dużo zabawy obsypując nad miską choineczki drobna kaszką. Sami zobaczcie jak efektownie wyglądają obsypane złotym brokatem choineczki.

Niech przy żywicznym
Zapachu choinki,
Upłyną wam piękne
Chwile wigilii.
Ze wspólnie
odśpiewanymi kolędami,
Z rodziną przy stole,
W kochającym,
pełnym miłości gronie.

życzą bibliotekarze                      

Dostarczyła J. Kalinowska
A.S.

**************************

Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne

17.12.2015

Dziś w stajence Panna Święta,
Stoi cicha, uśmiechnięta.
Przy niej stoi Józef Święty,
Tak jak Maria uśmiechnięty.
Patrzą na swojego syna,
Bo Pan Jezus, choć dziecina,
Błogosławić wszystkim będzie,
Aby pokój nastał wszędzie.

Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy
dużo zdrowia, radości z dnia codziennego,
awansu w życiu zawodowym
oraz powodzenia w życiu prywatnym

                                         Dyrekcja

A.S.

**************************

NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
Zapraszamy!

16.12.2015

Sredecznie zapraszamy do biblioteki, gdzie można przeczytać lub wypożyczyć najnowsze książki. W naszym nowym księgozbiorze znajduje się wiele ciekawych i wartościowych książek, szczególnie odpowiednich dla dzieci z klas młodszych.

A.S.

**************************

Przyjdź Mikołaju

16.12.2015

16.12.2015 roku dzieci z zerówki „0b” oraz z klasy IVc z opiekunkami (E. Rogulską, A. Ulaszewską, A. Wiśnioch, M. Michalec) wyjechały do Garwolina na przedstawienie w wykonaniu aktorów teatrów scen warszawskich pt.: ''Przyjdź Mikołaju''. Na spotkanie z Mikołajem przybyło do Domu Kultury ponad 250 dzieci. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały barwny spektakl słowno-muzyczny. Aktywnie włączały się w śpiewnie piosenek razem z aktorami. Oczekując przyjścia Mikołaja dowiedzieliśmy się, jakie kraje odwiedził przed przybyciem do nas. Na koniec spektaklu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki od Mikołaja. Przed przedstawieniem udaliśmy się do sal zabaw ''Fikoland'' oraz ''Mc Donalds'', gdzie dzieci miło, aktywnie i bezpiecznie spożytkowały swoją energię rozwijając umiejętności motoryczne i manipulacyjne podczas zabawy.

M. Michalec
A.S.

**************************

WIGILIA SZKOLNA
ROZKŁAD ZAJĘĆ we wtorek 22 grudnia 2015 r.

15.12.2015

W dniu Wigilii odbędą się cztery godziny lekcyjne:

 1. 8:00 -  8:30
 2. 8:35 -  9:05
 3. 9:10 -  9:40
 4. 9:45 - 10:15

Po lekcjach przewidziane są:

 • 10:20 - 11:20 - Spotkanie opłatkowe w klasach
 • 11:30 - spektakl teatralny na hali sportowej

Dyrekcja
A.S.

**************************

INFORMACJA

15.12.2015

Szanowni Rodzice!

Informujemy, że w dniach 23-31 grudnia 2015 r. zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2015/2016 obowiązuje zimowa przerwa świąteczna. W tych dniach nie planujemy organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny - Kartka Świąteczna - Stroik

15.12.2015

Uczniowie naszej szkoły ja co roku wzięli udział w powiatowym Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym - Kartka świąteczna lub stroik.

Walka o miejsce była wyjątkowa, ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac plastycznych.

Miło nam pogratulować uczniom z naszej szkoły za zajęcie miejsc na podium.

 • II miejsce w kategorii klas IV - VI zajęła Nina Kalinowska z klasy VI b
 • III miejsce w kategorii klas IV - VI zajął Bartłomiej Żuraw z klasy VI b
Link

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

15.12.2015

15 grudnia barwny korowód pierwszaków kl. Ib razem z p. Jolą Kalinowską, przebranych za bajkowe postaci wkroczył raźnie do biblioteki. Gdzie czekali z niecierpliwością ich rówieśnicy którzy przyszli na lekcję biblioteczną. Dzieci utrwalały sobie zasady właściwego korzystania z księgozbioru. Odpowiadały dlaczego warto czytać książki. Rozwiązywały zagadki tematyczne. Zadowalająca wiedza uczniów wystarczyła aby p. Justyna Banaszek uznała, że pierwszoklasiści zostaną oficjalnie uznani za czytelników biblioteki szkolnej. Pamiątką uroczystości były przygotowane przez p. Staronia kolorowe ilustracje, które dostarczyły ciekawej zabawy, polegającej na znalezieniu 10 różnic między dwoma prawie identycznymi obrazkami. Młodzi artyści zostali dodatkowo nagrodzeni możliwością wypożyczenia w pierwszej kolejności nowości czytelniczych zakupionych.

J. Kalinowska
A.S.

**************************

JEDZ OWOCE!

14.12.2015

Jesteś duży czy też mały
jedz warzywa przez rok cały,
bo owoce i warzywa
to jest witamina żywa

Tym hasłem uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły podsumowali uczestnictwo w programie ''Owoce i warzywa w szkole'' w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016.

Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków

oraz zadomowienie się na stałe zdrowej żywności zarówno za szkolnymi murami, jak i w domach uczniów.

Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale też do zabawy oraz sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości.

Aby skutecznie i trwale wpłynąć na nawyki żywieniowe dzieci, udostępnianie owoców i warzyw odbywało się równolegle z licznymi działaniami edukacyjnymi.

Tematyka zajęć prowadzonych w naszej szkole w ramach programu ''Owoce i warzywa w szkole'' obejmowała:

 • wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych, w tym spożywania owoców i warzyw;
 • promowanie zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej i diety;
 • przedstawianie roli witamin w naszym życiu;
 • omawianie skutków złego odżywiania;
 • estetykę i higienę spożycia owoców i warzyw.

W dniu 14.12.2015 r. odbyło się uroczyste spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, podczas którego śpiewali, recytowali, prezentowali przedstawienia, których tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Dzieciaki brały też udział w różnorodnych konkursach, w których wykazali się ogromną wiedzą o warzywach i owocach oraz świetną sprawnością fizyczną. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez dostawcę owoców i warzyw firmę UZIMEX. Wszyscy uczestnicy spotkania degustowali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

Anna Tuchowska
A.S.

**************************

Dzień Otwarty w naszej szkole - środa 16.12.2015

13.12.2015

W dniu 16 grudnia, w środę, odbędzie się Dzień Otwarty w naszej szkole. Zapraszamy rodziców w godz. 16:00 - 18:00 na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Dzień niemiecki

9.12.2015

W naszej szkole w ramach wychowania europejskiego w dniu 9 grudnia 2015 r. odbył się Dzień Niemiecki. Na małej sali gimnastycznej uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli podziwiać występy w języku niemieckim w wykonaniu uczniów klasy 2 i 1 gimnazjum, którzy wcielili się w słynnych Niemców oraz obejrzeć spektakl pt: Czerwony Kapturek. W programie nie zabrakło piosenek niemieckich oraz wręczenia nagród laureatom konkursów.

Dostarczyła K. Pietrzak
A.S.

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 11.12.2015 r. (piątek)
Rekolekcje adwentowe

8.12.2015

 1.  8:00 -  8:30
 2.  8:35 -  9:05
 3.  9:10 -  9:40
 4.  9:45 - 10:15
 5. przerwa obiadowa
 6. 10:35 - 11:05
 7. przerwa obiadowa
 8. 11:25 - 11:55
 9. przerwa obiadowa
 10. 12:05 - 12:35
 11. 12:40 - 13:10
 12. 13:15 - 13:45

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Warsztaty profilaktyczne

7.12.2015

W dniu 7.12.2015 r. gościliśmy (dzięki Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Sobolewie) w naszej szkole psychologów - terapeutów ze Stowarzyszenia Kuźnia w Lublinie (dr Anna Siudem i dr Ireneusz Siudem). Psycholodzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz klas I,II,III Gimnazjum. Tematem warsztatów były środki uzależniające i manipulacja poprzez reklamę. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem wysłuchali prowadzących.


Renata Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Dzień Królowej Nauk

6.12.2015

Dnia 9.12.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Sobolewie w sali numer 5 w godzinach od 9.00 do 14.00 zostaną zorganizowane kąciki gier i łamigłówek, przygotowane przez uczestników projektu: Matematyka uczy i bawi.

Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności matematyczne uczestnicząc w wybranej przez siebie grze.

K. Stodulska
A.S.

**************************

WYCIECZKA KLAS 1abc DO GARWOLINA

4.12.2015

W dniu 4 grudnia 2015, klasy pierwsze naszej Szkoły udały się na wycieczkę do Garwolina. Program wycieczki obejmował seans filmu w kinie Wilga - Dobry dinozaur, oraz posiłek w barze szybkiej obsługi sieci McDonald’s.

Powyżej można obejrzeć krótki slideshow z naszej wycieczki.


A.S.

**************************

SPOTKANIE Z PISARKĄ - EWĄ CHOTOMSKĄ

2.12.2015

W dniu 2.12.2015 odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane prze Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Pilczynie z panią Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką licznych tekstów piosenek dla dzieci (m. in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”). W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie z klasy IV c z naszej szkoły.
Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej jest autorką takich programów telewizyjnych dla dzieci jak: „Tik-Tak”, „Jedyneczka”, „Budzik”. Na spotkanie z artystką przybyli uczniowie z klas I-III i IV, które doskonale orientowały się w twórczości autorki. Dużą wiedzą wykazały się w licznych konkursach zorganizowanych przez gościa. Ewa Chotomska mówiła o swojej pracy w telewizji, pisaniu tekstów do piosenek, a przekazywane przez nią treści dydaktyczne urozmaicone były recytacją wierszy oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki Pani Ewy Chotomskiej i otrzymać autograf od autorki.

Więcej…

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

SZKOLE WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

2.12.2015

Dnia 7.12.2015 r. odbędą się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez wykładowców psychologii z UMCS w Lublinie.

Tematem warsztatów będzie profilaktyka uzależnień. Zapraszamy rodziców na godzinę 17:00. Mała sala gimnastyczna.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.