AKTUALNOŚCI 2015/16

(cały rok)

| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Koniec czerwca


Odszedł Antonii Cybulski - entuzjasta twórczości H. Sienkiewicza

6.07.2016

W dniu 1 lipca 2016 r. zmarł Antoni Cybulski, wieloletni dyrektor Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Zafascynowany twórczością Henryka Sienkiewicza od początku swojej działalności utrzymywał kontakt z rodziną Sienkiewiczów oraz Polonią Amerykańską, wzbogacając zbiory Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Był organizatorem wielu imprez o zasięgu ogólnopolskim. Dzięki Jego zaangażowaniu na kopcu H. Sienkiewicza w Okrzei stanęło popiersie noblisty. W 200 rocznicę konsekracji kościoła w Okrzei z jego inicjatywy wmurowana została płaskorzeźba z mosiądzu przedstawiająca H. Sienkiewicza i tablica upamiętniająca konsekrację kościoła oraz datę chrztu pisarza. Wielką zasługą dyrektora Cybulskiego było zintegrowanie szkół noszących imię Henryka Sienkiewicza. Z Jego inicjatywy odbywają się rokrocznie Ogólnopolskie Zloty Szkół Sienkiewiczowskich. Antoni Cybulski otrzymał wiele odznaczeń i wyróżnień m.in Krzyż Orderu Odrodzenia Polski. W roku 1993 otrzymał wspólnie z żoną Anną międzynarodową nagrodę przyznaną przez Polcul Foundation za rozwój kultury i pracę społeczną na terenach wiejskich. W roku 2006 Kapituła Międzynarodowa przyznała mu Order Uśmiechu nr 829. Wielki esteta i społecznik. W 2007 r. otrzymał medal Zasłużony Kulturze „Gloria Artis".

Antonii Cybulski był inicjatorem ustanowienia Roku Henryka Sienkiewicza 2016. Podczas XXI Ogólnopolskiego Zlotu Szkół Sienkiewiczowskich w Gnieźnie zwrócił się z apelem do uczestników, którzy złożyli wniosek do Marszałka Sejmu i Senatu RP oraz Prezydenta RP. Następnie w inicjatywę włączył się samorząd Powiatu Łukowskiego. Antoni Cybulski odszedł w roku ważnych rocznic związanych z życiem i twórczością H. Sienkiewicza.

Notkę nadesłała Elżbieta Dziewulska
Starostwo Powiatowe w Łukowie
A. S.

**************************

Stypendia dla uczniów uzdolnionych

4.07.2016

W ramach Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych - najlepsza inwestycja w człowieka w roku szkolnym 2015/2016 - cztery uczennice naszego gimnazjum otrzymały stypendia naukowe: Olga Kalinowska, Emilia Pracz, Weronika Napora i Dominika Wojdat.

Olga Kalinowska - opiekun p. Ewa Leśniowska

Emilia Pracz - opiekun p. Agnieszka Kalbarczyk.
Uczennica realizowała projekt z matematyki, w którym przeprowadziła ankietę nt. czasu wolnego i form aktywności uczniów. Wyniki przedstawiła na gazetce, przygotowała prezentację o wydatkach swojej rodziny, dwukrotnie odbyła wyjazdy naukowe do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Rezultaty i zdjecia z projektu Emilki.

Weronika Napora - opiekun p. Ewa Leśniowska

Dominika Wojdat - opiekun p. Beata Zabielska

Agnieszka Kalbarczyk
A. S.

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015-16

24.06.2016


A.S.

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS III GIMNAZJUM

23.06.2016


A.S.

**************************

Egzaminy poprawkowe

22.06.2016

Uwaga!

Egzaminy poprawkowe odbędą się 26 sierpnia 2016 (piątek) o godz. 10.00 w sali nr 16.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny - Trzymaj formę

20.06.2016

Konkurs plastyczny ogłoszony przez Państwową Stację Sanitarno Epidemiologiczną w Garwolinie był skierowany do uczniów powiatu garwolińskiego. Celem konkursu było popularyzowanie sprzedawania zdrowego jedzenia w sklepikach szkolnych i przedstawienie zachęty do prowadzenia takich sklepików ze zdrową żywnością.

Uczennica naszej szkoły Daria Kozdrój z klasy Vb wykonała taki właśnie plakat promujący zdrową żywność w sklepiku szkolnym i zajęła w tym konkursie II miejsce.

Darii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Zakończenie roku szkolnego

17.06.2016

Dnia 23 czerwca 2016 r. o godz. 14.00 w hali sportowej odbędzie się uroczystość pożegnania absolwentów gimnazjum.

Zakończenie roku szkolnego pozostałych klas odbędzie się dnia 24 czerwca 2016 r.
O godz. 10.00 zostanie odprawiona Msza św., po której odbędą się uroczystości na hali sportowej.

Małgorzata Ragus
A.S.

**************************

DZIEŃ AUSTRIACKO-SZKOCKI

14.06.2016

W dniu 14.06.2016 r. w ramach wychowania europejskiego odbył się dzień Austriacko-Szkocki. Wydarzenie to miało na celu propagowanie wiedzy o krajach europejskich, ich kulturze, tradycjach, środowisku naturalnym. Klasy 4-6 szkoły podstawowej i 1-3 gimnazjum mieli okazję obejrzeć skecz wykonany przez Natalię i Weronikę Wiśnioch oraz przedstawienie o Marii Stuart w wykonaniu Alicji Galińskiej i Weroniki Kulik. Uczniowie poznali sylwetki artystów, sportowców, tradycje, potrawy, stroje, tańce i sporty narodowe w Austrii i Szkocji. Wyrazy uznania i podziękowania dla wszystkich artystów zaangażowanych w ten dzień.

Ewa Leśniowska/ Katarzyna Pietrzak
A.S.

**************************

XII Mistrzostwa Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie

12.06.2016

Blisko 50 samorządowców z różnych zakątków kraju wzięło udział w XII Mistrzostwach Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym w Koninie. Mistrzostwa odbyły się w dniach 10-12 czerwca 2016 r. na konińskich kortach TKKF przy ul. Sosnowej. Po dwóch latach nieobecności na tej imprezie Gminę Sobolew reprezentował dyrektor naszego Zespołu Szkół Pan Krzysztof Łapacz, który już po raz piąty zajął trzecie miejsce w kat. 45-54. Po otwarciu Mistrzostw rozpoczęła się sportowa rywalizacja w czterech kategoriach. Rozgrywki odbyły się w duchu sportowej rywalizacji na bardzo wysokim poziomie jak na tenis amatorski. Wszyscy uczestnicy podkreślali doskonałą organizacje Mistrzostw i świetną, rodzinną atmosferę, która towarzyszy co roku tej imprezie. Współorganizatorami Mistrzostw oprócz UM w Koninie jest od 12 lat Związek Miast Polskich, miasto Kleczew oraz od kilku lat Związek Powiatów Polskich. Honorowy patronat nad XII Mistrzostwami Polski Samorządowców w Tenisie Ziemnym objęli: Zygmunt Frankiewicz - prezes Związku Miast Polskich i Józef Nowicki, prezydent Konina.

Gratulujemy Panu Dyrektorowi sukcesu i życzymy kolejnych!

***
A.S.

**************************

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Pocztówka z Sienkiewiczem

9.06.2016

W związku z uczczeniem Roku Henryka Sienkiewicza 2016, Muzeum Regionalne w Łukowie oraz Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łukowskiej zaprosili uczniów z całej Polski do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. ''Pocztówka z Sienkiewiczem''.

Na konkurs plastyczny wpłynęło 693 prace z 87 szkół. Najciekawsze prace zostaną wydane w formie pocztówki.

Uczennica klasy II B gimnazjum - Izabela Grudzień zajęła w tym konkursie III miejsce.

Gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Etap powiatowy konkursu historycznego

9.06.2016


A.S.

**************************

XI Eurowizja w powiecie

8.06.2016

8 czerwca 2016 r. w ZS nr 1 w Garwolinie odbył się konkurs piosenkarski "Eurowizja". Organizatorem festiwalu był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, a patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Garwolińskiego Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Burmistrz Miasta Garwolin oraz Przewodniczący Rady Miasta Garwolin. W festiwalu wzięły udział dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników było wykonanie jednego utworu o dowolnej tematyce i w dowolnym języku. W przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Izabela Bożek i Wiktoria Sierańska. Reprezentantki naszej szkoły zostały docenione przez jury. W kategorii soliści gimnazjum III miejsce zdobyła Iza Bożek, a Wiktoria Sierańska została wyróżniona.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej o konkursie...

M. Michalec
A.S.

**************************

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Niebezpieczne atrakcje w wakacje

7.06.2016

Celem konkursu "Niebezpieczne atrakcje w wakacje" było promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m. in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. Tegorocznym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, dowolną techniką, na temat inspirowany tytułowym hasłem konkursu.

W dniu 7.06.2016 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego w KRUS w Garwolinie.

Uczennica klasy VI B Małgorzata Boryń zajęła II miejsce otrzymując jednocześnie nagrody rzeczowe.

Gratulujemy!

KONKURS JĘZYKOWY

6.06.2016

W dniu 6.06.2016 r. odbył się konkurs językowy dla uczniów klas 4-6 SP. Uczniowie mieli za zadanie zaprezentować piosenkę, scenkę lub wierszyk w języku obcym. Zwycięscy konkursu to: Inga Sierańska, Alicja Filipowicz, Marta Grabowiecka oraz Natalia Sikora. Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Ewa Leśniowska, Katarzyna Pietrzak
A.S.

**************************

Ogólnopolski konkurs plastyczny
Dzieci kochają słonie - słonie kochają dzieci

6.06.2016

Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny Dzieci Kochają Słonie - Słonie Kochają Dzieci, którego organizatorem już po raz czwarty było Stowarzyszenie Hospicjum im. Anny Olszewskiej w Skierniewicach. Podczas wielkiej gali z rozdaniem nagród nie mogło zabraknąć hospicyjnej maskotki Słonia Szczęściarza, który gratulował zwycięzcom.

Portrety słoni z dziecięcej wyobraźni napłynęły z całej Polski. W sumie na konkurs zgłoszonych zostało ponad 648 prac, w tym 311 wykonali skierniewiczanie. Siła Internetu, gdzie promowany był konkurs, okazała się tak duża, że stał się on wydarzeniem ogólnopolskim. Prace spływały nie tylko ze szkół, ale również ze świetlic, ośrodków kultury, domów dziecka. Zgłaszali je również rodzice indywidualni. Wybór najciekawszych nie był łatwy.

Miło nam ogłosić, że wśród nagrodzonych uczniów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły: Filip Seremak z klasy Ia i Zbigniew Babik z klasy 0.

Nagrodzonym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

XV BIESIADA RODZINNA

5.06.2016

W niedzielę 5 czerwca nasza szkoła zorganizowała Biesiadę Rodzinną. Była to już XV edycja tej imprezy, która ma integrować społeczność lokalną i zachęcać do wspólnej zabawy. Biesiada Rodzinna to również doskonała okazja, aby podziwiać talenty i sukcesy naszych uczniów, które niejednokrotnie są bardzo imponujące.

Uroczystość została rozpoczęta od powitania wszystkich obecnych, Dyrekcji, Nauczycieli, Rodziców i wszystkich uczniów naszej szkoły oraz przybyłych gości. Prowadzące przedstawiły cel spotkania, program imprezy, wymieniły przygotowane atrakcje, odczytały listę sponsorów, dzięki którym zorganizowano Biesiadę Rodzinną. Następnie wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie uczniowie klas 0 - III szkoły Podstawowej rywalizowali w zawodach sportowych. Część artystyczną, tanecznym krokiem, rozpoczęły dziewczyny z grupy tanecznej Pani A. Ulaszewskiej. O godzinie 16:00 rozpoczął się Festiwal Piosenki, w którym uczennice pod przewodnictwem p. M. Michalec zaprezentowały wszystkim dobrze znane utwory z polskiej sceny muzycznej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie klasy IIb SP (p. E. Łukasik), które przedstawiało życie rodzinne, pt.: Na dobre i na złe. astępnie uczniowie z tej klasy złożyli wierszowane życzenia i podziękowania swoim Kochanym Rodzicom.

O godzinie 16:50 p. J. Banaszek rozstrzygnęła konkurs recytatorki im. K. Makuszyńskiego. Uczniowie nie tylko zaprezentowali swoje umiejętności, ale również otrzymali zasłużone nagrody. Chwilę później, swoje umiejętności taneczne i aktorskie zaprezentowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klasy 0b i 0c. Pod przewodnictwem swoich Pań - M. Michalec, A. Ragus i J. Wiśniewska - przygotowały inscenizację o zdrowym odżywianiu. Nasza szkoła szeroko promuje zdrowy styl życia, dlatego p. K. Szostak wraz ze swoimi podopiecznymi przygotował recital zdrowej piosenki.

Tuż po jego zakończeniu na scenie pojawili się uczniowie z klasy p. J. Lewandowskiej (kl. IVb), którzy przygotowali przedstawienie dedykowane rodzicom pt.: Żyć każdym dniem, czyli jak znaleźć radość w małych rzeczach.

Ciekawym punktem programu był konkurs Sobolewie - kochamy Cię!. Z publiczności zostali wybrani prawdziwi Sobolewiacy i Sobolewianki. Na czele drużyn stanęli: p. Dyrektor K. Łapacz i p. Dyrektor M. Ragus. Obie drużyny zmagały się z pytaniami dotyczącymi naszej szkoły i miejscowości, odgadywały znane polskie przeboje. Konkurs został przygotowany przez Panie: J. Maraszek, p. A. Kalbarczyk, p. Z. Beczek, p. B. Zabielską. Mimo, że jedna z drużyn musiała przegrać wszyscy świetnie się bawili.

Po ogromnych emocjach, przyszedł czas na odrobinę zadumy, uczniowie klas IV - VI pod kierunkiem p. J. Banaszek i p. E. Pluty, przestawiły pantomimę pt.: Dobre Miasto, w której ukazali walkę dobra ze złem. Fantastyczne połączenie muzyki, rekwizytów oraz talentu aktorskiego naszych uczniów przyniósł świetny efekt. Biesiadę Rodzinną zakończyliśmy Galą Piosenki Disco Polo. Wystąpiło na niej czternastu uczniów, którzy zaśpiewali największe hity muzyki tego gatunku. Publiczność nie tylko śpiewała, ale nawet tańczyła.

Biesiada Rodzinna to nie tylko program artystyczny. W tym roku mieliśmy wiele atrakcji, m.in.: dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, basen z piłeczkami, tor przeszkód. Najmłodsi mogli przejechać się na kucyku, zrobić kolorowe bańki mydlane, otrzymać ślicznie zawiązane baloniki i zjeść słodką watę cukrową. Wspólnie z Paniami: E. Rogulską i E. Figacz można było wykonać ozdobną świeczkę zapachową. Oprócz tego na placu szkolnym można było obejrzeć różnorodne wystawy prac naszych uczniów (np. Odgadnij swoją rodzinę czy też różne odcienie szarości). Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny Moja Rodzina przygotowany przez Panie: A. Tuchowska, J. Kalinowska, U. Osiak. Na boisku szkolnym trwały liczne zawody sportowe, w których udział mogli wziąć nie tylko Uczniowie, ale i ich Rodzice. Za zawody sportowe odpowiedzialni byli wszyscy nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły. Można było wziąć udział w turnieju: tenisa ziemnego; piłki siatkowej; piłki nożnej i siatkówki. Ponadto swoich sił w przeciąganiu liny mogli sprawdzić Tatusiowie, a Mamusie w grze Dwa ognie. Dzięki naszym sponsorom, odbyły się konkursy o cenne nagrody, był to m.in. konkurs: kręcenia hula hop, taniec z balonikami i woreczkami.

Swoją obecnością zaszczycili nas POLICJA i STRAŻ POŻARNA, którzy bardzo chętnie oprowadzali nas po swoich wozach i opowiadali ciekawe anegdoty ze swojej pracy. Ponadto funkcjonował kącik gastronomiczny, w którym można było zjeść nie tylko słodkie i zdrowe owocowe gofry, ale i inne smakołyki przygotowane przez Rodziców naszych uczniów.

Biesiada Rodzinna to impreza, która mogła się odbyć dzięki ogromnej pracy Uczniów, Nauczycieli oraz Rodziców. Serdecznie podziękowania należą się również Sponsorom oraz Przyjaciołom Szkoły za udzielone wsparcie finansowe oraz okazaną pomoc. Podziękowania niech dopełnią słowa wielkiego Człowieka - Papieża Jana Pawła II:

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

SPONSORZY:

 • Pizzeria Daktyl Paweł Wiśnioch w Sobolewie;
 • Uzimex Sokołów Podlaski - dostawca warzyw i owoców w ramach programu ''Owoce w szkole'';
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Garwolinie - dostawca mleka w ramach programu ''Szklanka mleka'';
 • Robert Sowiński - wynajem autokarów, dowożenie uczniów;
 • LOBO hurtownia warzyw i owoców z Garwolina;
 • Zakład Mięsny Mościbrody;
 • SANTE Zakład Produkcyjny w Sobolewie;
 • REN Hurtownia Mrożonek z Radomia;
 • Farma Iluzji - Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach;
 • P.H.U. LUST s.c. Stacja Paliw w Sobolewie;
 • DAN - BUD Bogdan Kwas;
 • Sklep GROSZEK Anna Walenda;
 • Sklep Motoryzacyjny AUTO - CAL Izabela Całczyńska;
 • Salon Fryzjersko - Kosmetyczny WENUS Głodek Katarzyna;
 • Salon Fryzjerski NATALIA Sylwia Mitek;
 • Usługi Fryzjerskie Danuta Błażejczyk;
 • Salon Fryzjerski CAMEA Agnieszka Gazda;
 • Gabinet Kosmetyczny INEZ Inez Zięcina;
 • Sklep P.H.U. Patrycja Anna Mućka;
 • Sklep Spożywczy Zbigniew Zawadzki;
 • Sklep MIX;
 • Sklep ARTYKUŁY SZKOLNE Adam Pigłas;
 • Firma Kosmetyczna AVON.

WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY :)

Wioleta Pracz
A.S.

**************************

Spotkanie z pszczelarzem

3.06.2016

Na spotkaniu z panią która jest właścicielką pasieki, utwierdziliśmy się o słuszności stwierdzenia: pracowita jak pszczółka. Poznaliśmy kolejne etapy powstawania miodu oraz rożne ciekawostki z życia pszczół.

* W okresie lata w bardzo silnych rodzinach jest ich 70 - 80 tysięcy. Jesienią w przeciętnej rodzinie pszczół jest ich od 20-25 tysięcy

* W ulu „rządzi” królowa - matka, jest ona większa od zwykłej pszczoły, żyje ok 3 - 5 lat. Tylko ona znosi jaja, z których rodzą się pszczoły. Jest władcą absolutnym - kontroluje wszystkie pszczoły w ulu za pomocą chemicznych sygnałów

* Mieszkańcy ula: królowa - matka, robotnice - bieraczki miodne i pyłkowe, magazynierki, trutnie.

* Miód jest zdrowy, ponieważ jest naturalnym zastrzykiem energii, który pomaga zapobiec zmęczeniu i dodaje sił. Jest bogaty w minerały i witaminy. Smacznego

Najważniejsze było na koniec, gdy Pani rozdzielając płaty wosku nauczyła nas jak się robi świece - jaki zapach! Jaki smak miał miód, który w słoiczkach wynieśliśmy ze spotkania.

J. Kalinowska A. Marciniak
A.S.

**************************

Dzień Dziecka w naszej Szkole

1.06.2016

A.S.

**************************

PODSUMOWANIE PROGRAMU
Owoce w szkole

1.06.2016

W roku szkolnym 2015/2016 Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Zespole Szkół w Sobolewie kontynuowała uczestnictwo w programie „Owoce i warzywa w szkole”. W programie brali udział uczniowie kl. I-III.

W ramach programu podejmowaliśmy różnorodne działania edukacyjne w celu poszerzenia wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania. Uczniowie nabywali przekonania, że świeże owoce i warzywa powinny być niezbędnym elementem codziennego jadłospisu.

W naszej szkole działania towarzyszące programowi przybierały różnorodną formę. Organizowano wycieczki i wystawki tematyczne, inscenizacje i zabawy kulinarne, prowadzono zajęcia na temat zdrowego odżywiania, uczniowie wykonywali różnorodne prace plastyczne, hodowali szczypiorek, rzeżuchę, zieloną pietruszkę. We współpracy z rodzicami wykonywali owocowe szaszłyki, koreczki warzywne, sałatki, surówki, musy, soki.... Przygotowaliśmy przedstawienia, recytowaliśmy wiersze, śpiewaliśmy piosenki o tematyce warzyw, owoców i zdrowego odżywiania.

Jak każdego roku na zakończenie programu w dniu 1 czerwca podsumowaliśmy całoroczną pracę. Część artystyczną przygotowali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Uczniowie lasy 0 b pod kierunkiem p. M. Michalec zaprezentowali się w inscenizacji „O zdrowym jedzeniu” oraz przepięknie zatańczyli „Taniec marchewkowy” do muzyki J. Bramhsa oraz taniec „Małe czerwone jabłuszko”. Maluchów można też było podziwiać grających na instrumentach perkusyjnych „Koncert owocowo-warzywny” do muzyki J. Straussa oraz w śpiewaniu piosenek o zdrowym i niezdrowym jedzeniu. Natomiast uczniowie kl. 0 c b pod kierunkiem p. A. Ragus przedstawili teatrzyk pt.: "Witaminki dla księżniczki Marcelinki". Nasi milusińscy odtańczyli zachwycająco tańce: "Poszło dziewczę po ziele", "Nie chcę Cię", "Szot" oraz "Belgijka".

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny zorganizowany przez p. W. Pracz pod hasłem „Zdrowo jesz – lepiej żyjesz”, na który wpłynęło 87 prac uczniów z klas 0-III. Najpiękniejsze prace zostały nagrodzone. Oto zwycięzcy:

KLASY 0:

 1. Zuzanna Wachnik
 2. Natalia Rulak
 3. Maja Michalczyk

KLASY I - III:

 1. Kacper Rutkowski - IIIa
 2. Weronika Kwas - IIIb
 3. Dawid Pielak - IIIa

Wyróżnienie w tej kategorii wiekowej:

 • Weronika Klimek - Ic
 • Marta Kazimierak - IIb
 • Ola Kusak - IIb

Koordynator programu A. Tuchowska
A.S.

**************************


Czerwiec

Dzień Rodziny w klasie 0a

31.05.2016

Dnia 31 maja dzieci z klasy 0a razem z Rodzicami uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Rodziny.

Na początek uczniowie przygotowali dla swoich Rodziców występ artystyczny, a następnie wręczyli własnoręcznie wykonane bukiety dla swoich Mam i kolorowe laurki dla Tatusiów. Następnie piekliśmy kiełbaski i posililiśmy się różnymi przysmakami przygotowanym przez Rodziców. Dalszą częścią pikniku były konkursy. Zarówno Rodzice jak i dzieci z poświęceniem rywalizowali w przeróżnych konkurencjach.

Zabawy trwałyby dłużej, ale niestety deszcz pokrzyżował plany uczestnikom. Wszyscy świetnie się bawili. Najmilszym prezentem dla dzieci było to, że mogli spędzić miło czas razem ze swoimi Rodzicami.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************

DZIEŃ MAMY

25.05.2016

Lekcja z mamą, to temat, który wymyślił Franek uczeń klasy I b.

W przededniu Święta Mamy wszystkie mamy spotkały się ze swoimi dziećmi na niecodziennej lekcji.

Po wysłuchaniu i omówieniu opowiadania: Portret mamy, dzieci wykonały związane z nim ćwiczenia. Po czym zaprezentowały się z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami w inscenizacji: Witamy wiosnę.

Spotkanie odbyło się w scenerii pięknych obrazków, które dużo wcześniej wykonały dzieci, a wręczyły je razem bukietami pięknych, kolorowych kwiatów. Jak w śpiewanej przez dzieci piosence:

Już konwalie i fiolki kupione.
Mamo, proszę uśmiechnij się teraz
i przepraszam, że zła byłaś nieraz.

Wesoło bawiliśmy się angażując mamy w rozwiązanie kalamburów. Wykreślając litery, dzieci otrzymały zdanie: Dziękuję Ci mamo, które wpisały na laurki. Ich wykonanie i udekorowanie zleciłam do domu aby dzieci w świąteczny poranek wręczyły je jeszcze ciepłe razem ze słodkim całusem.

J. Kalinowska
A.S.

**************************

Wycieczka do stadniny koni

20.05.2016

20 maja, korzystając z przepięknej słonecznej pogody klasy 0b (wych. M. Michalec) i klasa Ic (wych. U. Osiak) pojechały na wycieczkę do „Stajni Wilga”. Wychowawcom pomagali rodzice Pani M. Rulak oraz Pan M. Chmielewski, a także nauczycielki Pani J. Kalinowska i Pani K. Pietrzak. Zajęcia w stadninie obejmowały:

 1. Przedstawienie koni i kucyków w stajni.
 2. Pogadanka co konie jedzą, jakie mają zwyczaje, co lubią a czego się boją?
 3. Zabawy na ujeżdżalni: przeciąganie liny, rzut podkową, tor przeszkód, wyścigi w workach.
 4. Czyszczenie i karmienie kucy.
 5. Przejażdżki na kucykach.
 6. Przejażdżki bryczką.
 7. Rysowanie koni.
 8. Zabawy na placu zabaw i piaszczystym boisku
 9. Ognisko.

Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno i nakarmić zwierzęta. Podczas naszej wizyty w stadninie jeździliśmy także prawdziwą bryczką oraz braliśmy udział w różnych zawodach i konkurencjach sportowych oraz zajęciach plastycznych. Zabawa była wspaniała, dzieci szczęśliwe, wszystkim dopisywał humor. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Polecamy innym klasom odwiedzenie stajnię, ciekawe zajęcia i świetną zabawę!

M. Michalec
A.S.

**************************

Niezapomniane chwile na Farmie Iluzji

17.05.2016

Dzień 17 maja był dla klasy 0a i 0c bardzo magicznym dniem. Wtedy to właśnie uczniowie tych klas odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach. W tym niezwykłym miejscu czekało na nas wiele atrakcji, a magia dawała o sobie znać na każdym kroku. Doświadczyliśmy niesamowitych przeżyć iluzjonistycznych, a nasz umysł ciągle płatał nam figle.

Na zakończenie rozpaliliśmy wspólnie ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Z całą pewnością jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

Wioleta Pracz
A.S.

**************************

Sukcesy naszych uczniów

05.2016

Już po raz piąty odbył się w Byczynie Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny pt. ''Siatkówka - sport, co łączy, a nie dzieli''. Był jubileuszowy, rekordowy i na bardzo wysokim poziomie.

Na konkurs wpłynęło 287 prac, w tym: 44 fraszki, 41 prace na temat ''Moja wymarzona szóstka'' oraz 193 prace plastyczne, przedstawiające portret lub karykaturę siatkarza.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 62 szkół - 39 gimnazjów i 23 szkoły podstawowe.

KATEGORIA FRASZKI GIMNAZJUM

I miejsce Daria Babik za cykl fraszek poświęcony różnym siatkarzom

KATEGORIA PLASTYCZNA GIMNAZJUM

II miejsce Mateusz Rogulski "Portret Katarzyny Skowrońskiej"

O konkursie

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

Podsumowanie Programu
Szkoła Promująca Zdrowie

12.05.2016

W dniu 12.05.2016 r. w szkole odbyła się uroczystość, w czasie której dokonano podsumowania całokształtu pracy szkoły w programie ''Szkoły Promujące Zdrowie''.

Tę imprezę zaszczycili swoją obecnością: wójt Andrzej Koszutski, wizytator Kuratorium Oświaty w Siedlcach pani Ewa Dombrowska, przedstawiciele policji i straży pożarnej, lekarze miejscowej przychodni lekarskiej, delegacje sąsiednich szkół oraz rodzice.

Wszyscy zgromadzeni na imprezie świetnie się bawili. Najmłodsi uczniowie prezentowali stroje owocowo-warzywne, starsi w inscenizacji „Zdrowie na poważnie i na wesoło” oraz tańcząc i śpiewając promowali zdrowie. Najbardziej oczekiwanym punktem imprezy przeznaczonym dla łakomczuchów i smakoszy była degustacja zdrowej żywności, przygotowanej przez uczniów. Stoły kolorowe i pachnące owocami i warzywami, suto zastawione zachęcały wszystkich do degustacji.

Fragmenty przedstawień

Koordynatorki szkolne programu Szkoły Promujące Zdrowie
Hanna Banaszek,
Halina Janisiewicz.
A.S.

**************************

BIESIADA RODZINNA - 5.06.2016
BAWMY SIĘ RAZEM!!!

11.05.2016

Ogłoszenie

RADA RODZICÓW
A.S.

**************************

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

6.05.2016

W tym roku odbywa się XXXIII Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego.

5 maja 2016 r. odbył się pierwszy etap konkursu na poziomie szkoły. Zwycięzcy zakwalifikowali się do dalszej części konkursu na poziomie gminnym. Do eliminacji przystąpiło 24 uczniów z klas I-III oraz 10 uczestników z klas IV-VI. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wybrany utwór poetycki oraz fragment prozy z literatury dziecięcej. Umiejętności uczniów oceniało jury w składzie: Renata Jankowska-Babik, Justyna Banaszek, Ewa Rogulska i Wioleta Pracz. Repertuar literacki był bardzo zróżnicowany, a dla młodych recytatorów w wielu przypadkach było to pierwsze wystąpienie konkursowe, czasem pojawiała się trema, dlatego sędziowie mieli problem z wyłonieniem zwycięzców. W pierwszej grupie wiekowej zdecydowanym zwycięzcą okazał się Kacper Zalech z klasy Ia, który zaprezentował wiersz ''Słoń Trąbalski'' oraz fragment prozy z książki Plastusiowy pamiętnik. Drugie miejsce zajęła Zofia Świątek z klasy IIIa, a miejsce III zdobył Franciszek Błachnio z klasy II b. Jury zdecydowało się przyznać wyróżnienia dla: Błachnio Agaty z kl. IIa, Magdy Grabowieckiej z klasy III a i Macieja Pielaka z klasy IIIa, Angeliki Dominiak z kl. Ib.

Na poziomie klas IV-VI:

I miejsce - Natalia Sikora kl. Vc
II miejsce - Inga Sierańska kl. IVa
III miejsce - Amelia Rudzka kl. IVb
Wyróżnienie - Roksana Maraszek kl. IVb

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i prezentację swoich umiejętności w konkursie szkolnym.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************


Maj

Ogólnopolski Konkurs plastyczny

29.04.2015

Ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na projekt pocztówki o tematyce lotniczej.

Honorowy Patronat Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt kartki o tematyce lotniczej.

E. Rogulska
A.S.

**************************

KONKURS MULTIMEDIALNY W RAMACH PROJEKTU
SIENKIEWICZJADA W SIEDLECKIEJ DZIEWIĄTCE

28.04.2015

Szkoła Podstawowa nr 9 w Siedlcach im. Henryka Sienkiewicza ogłosiła projekt edukacyjny ''Sienkiewiczjada w siedleckiej dziewiątce'' składający się z konkursów w kilku kategoriach. Były to konkursy: literacki, plastyczny, multimedialny, na grę dydaktyczną, turniej wiedzy.

Uczennica naszej szkoły Daria Kozdrój z klasy Vb zajęła pierwsze miejsce w konkursie multimedialnym.

Link do szkoły w Siedlcach
Link do wyników

Gratulujemy!

Beata Zabielska
A.S.

**************************

Wycieczka na Farmę Iluzji

27.04.2015

W słoneczna środę 27 IV uczniowie z kl. Ia i Ib mieli okazję odwiedzić barwny świat iluzji w Mościskach. Bogaty program wycieczki obejmował między innymi wędrówki po labiryntach, wizytę w krzywym domku i tunel zapomnienia. Pełna grozy wizyta w grobowcu Faraona przyprawiała niektórych o drżenie głosu. Kolorowego zawrotu głowy dostarczyła karuzela łańcuchowa. Tak samo czuliśmy się w środku wirującego domu. Po tych emocjach odpoczywaliśmy oglądając seanse filmowe.

J. Kalinowska, A. Tuchowska
A.S.

**************************

VI Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

15.04.2015

Celem konkursu "Niebezpieczne atrakcje w wakacje" jest promowanie pozytywnych zachowań dzieci w otoczeniu pracy rolniczej, poszerzanie ich wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwie rolnym, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem, m. in. związanym ze żniwami, poruszaniem się po drogach publicznych, upadkami osób. Tegorocznym zadaniem konkursowym było wykonanie pracy plastycznej w formacie A-3, dowolną techniką, na temat inspirowany tytułowym hasłem konkursu.

Uczniowie ze szkoły podstawowej bardzo licznie wzięli udział w wymienionym konkursie.

Uczennica klasy VI B Małgorzata Boryń otrzymała II miejsce.

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Owady podniosły skrzydła do lotu - ''Świat bez barier''

15.04.2015

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Świat bez barier - pt. Owady podniosły skrzydła do lotu.

Miło nam poinformować, iż w tym konkursie został wyróżniony Filip Seremak z klasy I a Szkoły Podstawowej.

Gratulujemy!

Więcej o konkursie...

E. Rogulska
A.S.

**************************

EGZAMIN GIMNAZJALNY

14.04.2015

Ze względu na egzamin gimnazjalny dla uczniów klas I i II gimnazjum dni 18, 19 i 20 kwietnia są wolne od zajęć dydaktycznych.

Uczniowie szkoły podstawowej w dniach 18 i 19 kwietnia uczą się według stałego planu zajęć. Natomiast dzień 20 kwietnia - środa jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych również dla uczniów klas I-VI szkoły podstawowej.

Dyrekcja
A.S.

**************************

EGZAMIN GIMNAZJALNY
INSTRUKCJA

13.04.2015

Instrukcja dla uczniów klas III, zdających egzamin gimnazjalny.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Ogólnopolski Turniej
Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2015/2016

13.04.2016

W roku szkolnym 2015/2016 przypada kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów klas 4-6 szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorami Turniejów są Polski Związek Motorowy oraz Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Celem Turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej poprzez popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na przełomie marca i kwietnia odbyły się eliminacje szkolne Turnieju BRD w dwóch kategoriach wiekowych czyli: klasy 4-6 Szkoły Podstawowej i 1-3 Gimnazjum.W wyniku tych eliminacji zostało wyłonionych czworo zwycięzców w każdej kategorii.

Na poziomie szkoły podstawowej:

I miejsce - Grabowiecka Marta (5c SP)
II miejsce - Parzyszek Daniel (6a SP)
III miejsce - Sikora Natalia (5c SP)
IV miejsce - Krupa Maksymilian (5b SP)

Na poziomie gimnazjum:

I miejsce - Chojnacki Piotr (2B Gim)
II miejsce - Zduniak Dominika (2C Gim)
III miejsce - Staniak Mateusz (2A Gim)
IV miejsce - Zduniak Karolina (2A Gim)

Uczniowie ci reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach na poziomie gminnym.Etap gminny odbył się 13 kwietnia 2016r. w naszej szkole. W eliminacjach tych brali udział uczniowie z czterech szkół podstawowych naszej gminy:
z Gończyc, Sokoła, Anielowa i Sobolewa oraz z dwóch gimnazjów: z Gończyc i Sobolewa.

W gminnym etapie nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych oraz pierwsze miejsce w kategorii gimnazjów i tym samym byli reprezentantami naszej gminy na dalszym etapie powiatowym w Garwolinie.

W etapie powiatowym reprezentowało nas czworo uczniów szkoły podstawowej i troje uczniów gimnazjum.

Na poziomie szkoły podstawowej:

I miejsce - Parzyszek Daniel (6a SP)
II miejsce - Grabowiecka Marta (5c SP)
III miejsce - Krupa Maksymilian (5b SP)
IV miejsce - Sikora Natalia (5c SP)

Na poziomie gimnazjum:

I miejsce - Zduniak Dominika (2C Gim)
II miejsce - Chojnacki Piotr (2B Gim)
III miejsce - Zduniak Karolina (2A Gim

Na etapie powiatowym uczniowie szkoły podstawowej wywalczyli czwarte miejsce drużynowo, natomiast uczeń gimnazjum Piotr Chojnacki był najlepszy w powiecie i zdobył pierwsze miejsce indywidualnie.

Reprezentantom i zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych corocznych edycjach turnieju, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, starania i determinację w konkursie na różnych poziomach.

Opiekun Jacek Czyżewski
A.S.

**************************

Regionalny etap Konkursu
''JAKIE ZNASZ ZAWODY?''

13.04.2015

Czterech uczniów z naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie filmowym - Jakie znasz zawody? Konkurs ten zorganizowała Mazowiecka Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie. Uczennica klasy III A Katarzyna Bany zajęła w tym konkursie trzecie miejsce. Praca uczennicy weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie w Poznaniu pod tym samym tytułem.

Pod linkiem można obejrzeć filmik nagrodzonej uczennicy

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

UWAGA
ZMIANA PLANU LEKCJI!

8.04.2015

Od poniedziałku 11 kwietnia będzie obowiązywał nowy plan lekcji!

Dyrekcja
A.S.

**************************

Dziś nastąpiło oficjalne ogłoszenie Roku Sienkiewicza

5.04.2016

W maju przypada 170. rocznica urodzin naszego Patrona, a w listopadzie przypadnie 100. rocznica jego śmierci. Z tej okazji nasz parlament rok 2016 poświęcił twórcy Trylogii, a (dzisiaj) w Oblęgorku wicepremier (P. Gliński) zainaugurował Rok Sienkiewiczowski. W przemówieniu zachęcał do lektury dzieł polskiego Noblisty.

Książka ''Quo Vadis'' - która dała Sienkiewiczowi literacką nagrodę Nobla - wygrała w plebiscycie na najlepszą lekturę w ramach akcji ''Narodowe czytanie 2016''.

Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej wartościowej książki. W librusie, w zakładce lektury, można pobrać wersję elektroniczną książki (formaty: TXT, PDF i ePUB).


A.S.

**************************

Nowości w bibliotece

4.04.2016

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła

Pierwszaki z klasy Ib, sprawdziły, że w bibliotece szkolnej są nowe książki dla dzieci, barwne wydania baśni, ciekawe albumy o różnej tematyce oraz popularne książki młodzieżowe.

J. Kalinowska
A.S.

**************************

PRZYPOMNIENIE

4.04.2016

Z racji egzaminu klas szóstych - dla klas szkoły podstawowej i gimnazjum - dzień jutrzejszy (wtorek 5 kwietnia) jest dniem wolnym od zajęć szkolnych.

Klasy zerowe pracują według stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************


Kwiecień

WIELKANOC 2016

23.03.2016

Dyrekcja
A.S.

**************************

Wielkanocny Konkurs Plastyczny

22.03.2016

Uczniowie Zespołu Szkół w Sobolewie wzięli udział w Powiatowym Wielkanocnym Konkursie Plastycznym.

I miejsce w kategorii gimnazjum otrzymał - Mateusz Rogulski z klasy III B

Pozostali uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym otrzymają dodatkowe punkty z zachowania. Prace uczniów znajdują się na wystawie w Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie.

Więcej

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

ZMIANA PLANU LEKCJI!!!

18.03.2015

Uwaga. Od poniedziałku 21 marca obowiązywał będzie nowy plan lekcji!

Dyrekcja
A.S.

**************************

ZMIANA PLANU LEKCJI!!!

11.03.2015

Uwaga. Od poniedziałku (14 marca) obowiązuje nowy plan lekcji!

Nowy plan

Dyrekcja
A.S.

**************************

Szanowni Rodzice

4.03.2015

W sekretariacie Zespołu Szkół w Sobolewie prowadzone są zapisy dzieci:

 • do oddziału przedszkolnego od 11 do 31 marca 2016 r.
 • do klasy I od 4 do 20 kwietnia 2016 r.
 • Do klas I zapisujemy dzieci urodzone:

  • w 2009 r. (siedmiolatki):
   • którym na wniosek rodziców roku szkolnym 2015/2016 odroczono spełnianie obowiązku szkolnego
   • którym na wniosek rodziców odroczono spełnianie obowiązku szkolnego w okresie od września do grudnia 2015r.
   • które na wniosek rodziców (złożony do dyrektora szkoły w terminie do 31 marca 2016 r.) będą kontynuować naukę w klasie I w roku szkolnym 2016/2017- dotyczy dzieci, które rozpoczęły edukację w klasie I w roku szkolnym 2015/2016 jako 6-latki (w przypadku złożenia takiego wniosku dziecko nie podlega klasyfikacji rocznej ani promowaniu do lasy II, a także nie otrzymuje świadectwa promocyjnego, jednocześnie dziecko to do końca roku szkolnego 2015/2016 będzie zobowiązane do kontynuowania nauki w klasie I)
  • w 2010 r. (sześciolatki), które na wniosek rodziców, jako sześciolatki zostaną zapisane do klasy I, jeżeli:
   • korzystały z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym mają rozpocząć naukę w klasie I lub
   • nie korzystały z wychowania przedszkolnego, ale uzyskały opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej

  Do oddziału przedszkolnego (oddziału 0) w Publicznej Szkole Podstawowej w Sobolewie zapisujemy dzieci urodzone:

  • w 2010 r. (sześciolatki) - na podstawie wniosku o kontynuowanie wychowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym
  • w 2011 r. (pięciolatki)

  Informujemy, że istnieje możliwość ponownego zapisania dziecka do klasy II

  Do klasy II zapisujemy dzieci urodzone:

  • w I połowie 2008 r., które w roku szkolnym 2015/2016 chodzą do klasy II szkoły podstawowej, a które na wiosek rodziców (złożony do dyrektora szkoły w terminie do 31 marca 2016 r.) będą kontynuować naukę w klasie II w roku szklonym 2016/2017

  Dokumenty niezbędne do zapisania dziecka do szkoły znajdują się na stronie www.szkola-sobolew.pl w zakładce Rekrutacja 2016/2017 lub w sekretariacie szkoły w godz. 7:45 - 15:45

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************


  Marzec

  PODSUMOWANIE WYNIKÓW SPORTOWYCH
  I SEMESTR 2015-16

  22.02.2016

  Od września tego roku szkolnego nasi uczniowie z powodzeniem uczestniczyli w wielu zmaganiach sportowych na szczeblu powiatu /Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Powiatowe Igrzyska Szkół Gimnazjalnych/, regionu /rozgrywki ligowe Okręgowego Związku Piłki Nożnej w Siedlcach/ i województwa/Wojewódzkie Mistrzostwa Ludowych Zespołów Sportowych/. Zdobywali medale w konkurencjach drużynowych w piłce siatkowej, piłce nożnej, piłce ręcznej, koszykówce, tenisie stołowym, grach i zabawach ruchowych. Sukcesy odnosili zarówno gimnazjaliści jak i uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej. Gratulujemy!!!


  ZAWODY SPORTOWE GIMNAZJUM
  ZAWODY SPORTOWE SZKOŁA PODSTAWOWA

  A. Goliszewski
  A.S.

  **************************

  Szczęśliwa rodzina, bo...

  22.02.2016

  W dniu 19.02.2016 r. w Sali widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego ''Szczęśliwa rodzina, bo...'', organizatorem konkursu była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Podczas uroczystości kilka ciepłych słów skierował do młodzieży ksiądz proboszcz parafii Gończyce Jan Spólny, skłaniając młodych ludzi do refleksji, gdzie szukać szczęścia i kto jest jego źródłem. W kontekście Światowych Dni Młodzieży głos zabrał ksiądz Radosław Piotrowski, duszpasterz młodzieży Dekanatu Łaskarzewskiego. Do młodzieży skierował również słowa przewodniczący komisji Antoni Zygadło. Na koniec głos zabrał wójt gminny Andrzej Koszutski.

  Na konkurs wpłynęło około 70 prac uczniów z całej gminy. Prace prezentowały wysoki poziom. Nad wykonaniem prac uczniów naszej szkoły czuwała p. E. Rogulska. Nasi uczniowie spisali się wspaniale, zdobywając nagrody i wyróżnienia:

  W kategorii gimnazjów komisja przyznała I miejsce Izabeli Grudzień, drugie Mateuszowi Rogulskiemu, a trzecie Magdalenie Bieńko - wszyscy z PG Sobolew.
  Wyróżniono prace: Weroniki Nitka, Michała Jaworskiego i Marii Rucińskej - PG Gończyce. Gimnazjaliści wyjadą na koncert Bednarka do Warszawy, uczniowie otrzymali nagrody książkowe i kalendarze z zamieszczonymi pracami konkursowymi.

  W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Anastazja Niedzwiedzka z PSP Gończyce, drugie Nikodem Maraszek PSP Kaleń, trzecie Daria Kozdrój - PSP Sobolew. Wyróżniono prace Aleksandry Kaczkowskiej z PSP Sokół, Aleksandry Maraszek i Krzysztofa Bieńko- PSP Kaleń i Karoliny Niezgody z PSP Anielów.

  Na koniec dzieci uczniowie z naszej szkoły pod opieką E. Pluta i J. Banaszek zaprezentowali pantomimę „Dobre Miasto”, nawiązującą do problemu uzależnień. Przedstawienie cieszyło się uznaniem widzów. Uroczystość przebiegała w miłej atmosferze i było formą profilaktyki wśród młodzieży.

  O finale na stronie podlasie24.pl

  Justyna Banaszek
  A.S.

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ - REKOLEKCJE
  piątek 26.02.2016

  22.02.2016

  W piątek 29 lutego obowiązywał będzie następujący układ lekcji:

  1.  8.00 –  8.30
  2.  8.35 –  9.05
  3.  9.10 –  9.40
  4.  9.45 – 10.15
  5. przerwa obiadowa
  6. 10.35 – 11.05
  7. przerwa obiadowa
  8. 11.25 – 11.55
  9. przerwa obiadowa
  10. 12.05 – 12.35
  11. 12.40 – 13.10
  12. 13.15 – 13.45

  Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Z wizytą u strażaków w OSP SOBOLEW

  18.02.2016

  Nie tylko u Wojtka ze wsi Kozie Rożki jest remiza strażacka. U nas w Sobolewie również, dlatego korzystając z zaproszenia tutejszych strażaków poszliśmy sprawdzić - dlaczego Wojtek - bohater lektury chciał zostać strażakiem. Mogliśmy wejść do środka dwóch wozów i przez chwilę poczuć się jak prawdziwi strażacy szczególnie wtedy gdy przymierzaliśmy ich kaski czy aparat tlenowy. Mieliśmy prawdziwy zawrót głowy oglądając bogate wyposażenie wozów i poznając nowe nazwy różnych urządzeń. Okazuje się, że nasi strażacy nie zdejmują kotów z drzew bo nasze wiejskie koty są sprytne i same schodzą.

  Życzymy strażakom jak najmniej wyjazdów na akcje i szczęśliwych powrotów.

  Pierwszaki z klasy Ib i Ic

  J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  PRZYPOMNIENIE

  29.01.2016

  Przypominamy, że w naszej szkole poniedziałek po feriach 15 lutego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Życzymy dobrego wypoczynku.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  FERIE NA HALI SPORTOWEJ

  29.01.2016

  P. Szymański
  A.S.

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ - piątek 29.01.2016

  26.01.2016

  Z uwagi na przygotowanie szkoły do obozu sportowego, w piątek 29 stycznia obowiązywał będzie następujący układ lekcji:

  1.  8.00 –  8.30
  2.  8.35 –  9.05
  3.  9.10 –  9.40
  4.  9.45 – 10.15
  5. przerwa obiadowa
  6. 10.35 – 11.05
  7. przerwa obiadowa
  8. 11.25 – 11.55
  9. przerwa obiadowa
  10. 12.05 – 12.35
  11. 12.40 – 13.10
  12. 13.15 – 13.45

  Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  ZEBRANIE dla RODZICÓW

  22.01.2016

  Dnia 27 stycznia 2016 o godz. 17:00 w małej sali gimnastycznej odbędzie się ZEBRANIE OGÓLNE dla RODZICÓW.

  Program zebrania:

  1. Przekazanie informacji dotyczących klasyfikacji za I semestr.
  2. Spotkanie dyrektora z rodzicami dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I i II Szkoły Podstawowej w sprawie zmiany w ustawie dotyczącej obowiązku szkolnego.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Święto Babci i Dziadka w klasie 0a

  21.01.2016

  21 stycznia 2016 r. dzieci z klasy 0a z niecierpliwością czekały na przybycie swoich Babć i Dziadków. Przywitaliśmy ich ''Poleczką'' i zapewnieniem, że wnukowie kochają swoich dziadków. Dzieci opowiedziały o tym, jak wielu rzeczy nas uczą, jak przyjemnie można spędzać wspólnie czas. Magda i Rafał przedstawili humorystyczna scenkę z życia babci i dziadka, w której babcia gotowała rosołek, a dziadek reperował stołek i nie przyszedł na czas aby, zjeść obiadek. Kotek i piesek go ubiegli i smaczny posiłek zjedli. Piotrek i Rafał z entuzjazmem zaśpiewali piosenkę ''Dziadek Optymista''. Wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne w różnorodnych układach tanecznych. Na koniec przedstawiono pantomimę Rodzina w której mali aktorzy chcieli przekazać jak ważna jest rodzina i miłość rodziców i dziadków, która może ustrzec przed złem. W rolę dzielnych braci wcielili się Jaś i Kuba ich siostrą była Zuzia. Mamai tata to Matylda i Rysio, babcią była Michasia a dziadkiem Rafał, zła czarownica to Magda.

  Podczas uroczystości panował miły nastrój, dzieci były grzeczne i bardzo się starały, a dziadkowie byli dumni ze swoich wnucząt. Rodzice przygotowali słodką niespodziankę dla miłych gości.

  Justyna Banaszek
  A.S.

  **************************

  Spotkanie w bibliotece

  14.01.2016

  Pada śnieg prószy śnieg , wszędzie go nawiało, dachy są już białe i na ulicach biało.

  W takiej właśnie atmosferze zza okna, spotkaliśmy się na kolejnym spotkaniu w bibliotece szkolnej. Tym razem przybyłe pierwszaki wysłuchały z jakim poświęceniem Gerda przemierzała krainę lodu w poszukiwaniu Kaya. Razem z bohaterką jednej z baśni Andersena, stanęliśmy w pustych i zimnych komnatach pałacu Królowej Śniegu. Po wysłuchaniu fragmentów baśni dzieci zabrały się do wykonania prac plastycznych z bibuły.

  J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  ZABAWA KARNAWAŁOWA

  13.01.2016


  A.S.

  **************************

  OBÓZ NARCIARSKI W BUKOWIENIE

  11.01.2016

  O obozie na facebooku

  Zdjęcia z wyjazdu:

  Film:


  A.S.

  **************************

  OGŁOSZENIA

  7.01.2016

  ZABAWA KARNAWAŁOWA
  13.01.2016 (środa)

  Harmonogram dnia:

  •   9:00 - 12:00 - klasy 0-3 SP
  • 13:00 - 15:00 - klasy 4-5 SP

  DYSKOTEKA KARNAWAŁOWA
  14.01.2016 (czwartek)

  Harmonogram dnia:

  • 15:30 - 18:00 - klasy 6 SP i 1-3 gimnazjum

  Do momentu rozpoczęcia zabawy dla danej grupy wiekowej zajęcia odbywają się według stałego planu lekcji.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Sienkiewicz patronem roku 2016

  1.01.2016

  Sejm zdecydował w uchwale, że Henryk Sienkiewicz będzie patronem 2016 roku.
  W tym roku przypada setna rocznica urodzin pisarza. Uhonorowani zostali również Feliks Nowowiejski oraz Cichociemni.

  ''Henryk Sienkiewicz to pierwszy Polak uhonorowany Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury, doceniony za całokształt twórczości i - jak wówczas stwierdzono - rzadko spotykany geniusz, który wcielił w siebie ducha Narodu.'' – napisano w uchwale.

  A.S.

  **************************


  Styczeń-Luty

  WIGILIA SZKOLNA - 22.12.2015


  A.S.

  **************************

  WIGILIA w 4c

  22.12.2015


  A.S.

  **************************

  PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT W SZKOLNEJ BIBLIOTECE

  18.12.2015

  W piątkowy wieczór 18 XII zaciekawione pierwszaki pod opieką p. Ewy Rogulskiej z zapałem przystąpiły do wykonania dekoracji choinkowej. W zagadkowy, świąteczny nastrój wprowadziła je p. Jola Kalinowska czytając fragmenty baśni H. Ch. Andersena - Choinka. Bajka kończy się smutno ale za to przy pracy dzieci miały dużo radości. Młodszym kolegom z zaangażowaniem pomagała czwartoklasistka - Wiktoria. W równomiernym pokrywaniu klejem pomagały mamy, które przyprowadziły na zajęcia zaciekawione zerówczaki. Dzieci miały dużo zabawy obsypując nad miską choineczki drobna kaszką. Sami zobaczcie jak efektownie wyglądają obsypane złotym brokatem choineczki.

  Niech przy żywicznym
  Zapachu choinki,
  Upłyną wam piękne
  Chwile wigilii.
  Ze wspólnie
  odśpiewanymi kolędami,
  Z rodziną przy stole,
  W kochającym,
  pełnym miłości gronie.

  życzą bibliotekarze                      

  Dostarczyła J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  Najserdeczniejsze życzenia Świąteczne

  17.12.2015

  Dziś w stajence Panna Święta,
  Stoi cicha, uśmiechnięta.
  Przy niej stoi Józef Święty,
  Tak jak Maria uśmiechnięty.
  Patrzą na swojego syna,
  Bo Pan Jezus, choć dziecina,
  Błogosławić wszystkim będzie,
  Aby pokój nastał wszędzie.

  Z okazji świąt Bożego Narodzenia życzymy
  dużo zdrowia, radości z dnia codziennego,
  awansu w życiu zawodowym
  oraz powodzenia w życiu prywatnym

                                           Dyrekcja

  A.S.

  **************************

  NOWE KSIĄŻKI W BIBLIOTECE
  Zapraszamy!

  16.12.2015

  Sredecznie zapraszamy do biblioteki, gdzie można przeczytać lub wypożyczyć najnowsze książki. W naszym nowym księgozbiorze znajduje się wiele ciekawych i wartościowych książek, szczególnie odpowiednich dla dzieci z klas młodszych.

  A.S.

  **************************

  Przyjdź Mikołaju

  16.12.2015

  16.12.2015 roku dzieci z zerówki „0b” oraz z klasy IVc z opiekunkami (E. Rogulską, A. Ulaszewską, A. Wiśnioch, M. Michalec) wyjechały do Garwolina na przedstawienie w wykonaniu aktorów teatrów scen warszawskich pt.: ''Przyjdź Mikołaju''. Na spotkanie z Mikołajem przybyło do Domu Kultury ponad 250 dzieci. Z dużym zainteresowaniem dzieci obejrzały barwny spektakl słowno-muzyczny. Aktywnie włączały się w śpiewnie piosenek razem z aktorami. Oczekując przyjścia Mikołaja dowiedzieliśmy się, jakie kraje odwiedził przed przybyciem do nas. Na koniec spektaklu wszystkie dzieci otrzymały słodkie upominki od Mikołaja. Przed przedstawieniem udaliśmy się do sal zabaw ''Fikoland'' oraz ''Mc Donalds'', gdzie dzieci miło, aktywnie i bezpiecznie spożytkowały swoją energię rozwijając umiejętności motoryczne i manipulacyjne podczas zabawy.

  M. Michalec
  A.S.

  **************************

  WIGILIA SZKOLNA
  ROZKŁAD ZAJĘĆ we wtorek 22 grudnia 2015 r.

  15.12.2015

  W dniu Wigilii odbędą się cztery godziny lekcyjne:

  1. 8:00 -  8:30
  2. 8:35 -  9:05
  3. 9:10 -  9:40
  4. 9:45 - 10:15

  Po lekcjach przewidziane są:

  • 10:20 - 11:20 - Spotkanie opłatkowe w klasach
  • 11:30 - spektakl teatralny na hali sportowej

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  INFORMACJA

  15.12.2015

  Szanowni Rodzice!

  Informujemy, że w dniach 23-31 grudnia 2015 r. zgodnie z Kalendarzem Roku Szkolnego 2015/2016 obowiązuje zimowa przerwa świąteczna. W tych dniach nie planujemy organizowania zajęć opiekuńczo-wychowawczych. Podstawa prawna: Rozporządzenie MENiS z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Powiatowy Konkurs Plastyczny - Kartka Świąteczna - Stroik

  15.12.2015

  Uczniowie naszej szkoły ja co roku wzięli udział w powiatowym Bożonarodzeniowym Konkursie Plastycznym - Kartka świąteczna lub stroik.

  Walka o miejsce była wyjątkowa, ponieważ na konkurs wpłynęło bardzo dużo pięknych prac plastycznych.

  Miło nam pogratulować uczniom z naszej szkoły za zajęcie miejsc na podium.

  • II miejsce w kategorii klas IV - VI zajęła Nina Kalinowska z klasy VI b
  • III miejsce w kategorii klas IV - VI zajął Bartłomiej Żuraw z klasy VI b
  Link

  Ewa Rogulska
  A.S.

  **************************

  PASOWANIE NA CZYTELNIKA W KLASACH PIERWSZYCH

  15.12.2015

  15 grudnia barwny korowód pierwszaków kl. Ib razem z p. Jolą Kalinowską, przebranych za bajkowe postaci wkroczył raźnie do biblioteki. Gdzie czekali z niecierpliwością ich rówieśnicy którzy przyszli na lekcję biblioteczną. Dzieci utrwalały sobie zasady właściwego korzystania z księgozbioru. Odpowiadały dlaczego warto czytać książki. Rozwiązywały zagadki tematyczne. Zadowalająca wiedza uczniów wystarczyła aby p. Justyna Banaszek uznała, że pierwszoklasiści zostaną oficjalnie uznani za czytelników biblioteki szkolnej. Pamiątką uroczystości były przygotowane przez p. Staronia kolorowe ilustracje, które dostarczyły ciekawej zabawy, polegającej na znalezieniu 10 różnic między dwoma prawie identycznymi obrazkami. Młodzi artyści zostali dodatkowo nagrodzeni możliwością wypożyczenia w pierwszej kolejności nowości czytelniczych zakupionych.

  J. Kalinowska
  A.S.

  **************************

  JEDZ OWOCE!

  14.12.2015

  Jesteś duży czy też mały
  jedz warzywa przez rok cały,
  bo owoce i warzywa
  to jest witamina żywa

  Tym hasłem uczniowie klas I-III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły podsumowali uczestnictwo w programie ''Owoce i warzywa w szkole'' w pierwszym semestrze roku szkolnego 2015/2016.

  Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców i soków

  oraz zadomowienie się na stałe zdrowej żywności zarówno za szkolnymi murami, jak i w domach uczniów.

  Obecność warzyw i owoców w diecie dzieci każdego dnia jest konieczna. Potrzebują one różnych składników pokarmowych, które dadzą im energię i chęć nie tylko do nauki, ale też do zabawy oraz sprawią, że będą pełne werwy i radości. Podając dzieciom warzywa i owoce każdego dnia, troszczymy się o ich zdrowie także w przyszłości.

  Aby skutecznie i trwale wpłynąć na nawyki żywieniowe dzieci, udostępnianie owoców i warzyw odbywało się równolegle z licznymi działaniami edukacyjnymi.

  Tematyka zajęć prowadzonych w naszej szkole w ramach programu ''Owoce i warzywa w szkole'' obejmowała:

  • wdrażanie prawidłowych nawyków żywieniowych, w tym spożywania owoców i warzyw;
  • promowanie zdrowego stylu życia, w tym aktywności fizycznej i diety;
  • przedstawianie roli witamin w naszym życiu;
  • omawianie skutków złego odżywiania;
  • estetykę i higienę spożycia owoców i warzyw.

  W dniu 14.12.2015 r. odbyło się uroczyste spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji. Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, podczas którego śpiewali, recytowali, prezentowali przedstawienia, których tematem przewodnim było zdrowe odżywianie. Dzieciaki brały też udział w różnorodnych konkursach, w których wykazali się ogromną wiedzą o warzywach i owocach oraz świetną sprawnością fizyczną. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez dostawcę owoców i warzyw firmę UZIMEX. Wszyscy uczestnicy spotkania degustowali pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe przygotowane przez rodziców naszych uczniów.

  Anna Tuchowska
  A.S.

  **************************

  Dzień Otwarty w naszej szkole - środa 16.12.2015

  13.12.2015

  W dniu 16 grudnia, w środę, odbędzie się Dzień Otwarty w naszej szkole. Zapraszamy rodziców w godz. 16:00 - 18:00 na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami przedmiotów.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Dzień niemiecki

  9.12.2015

  W naszej szkole w ramach wychowania europejskiego w dniu 9 grudnia 2015 r. odbył się Dzień Niemiecki. Na małej sali gimnastycznej uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum mogli podziwiać występy w języku niemieckim w wykonaniu uczniów klasy 2 i 1 gimnazjum, którzy wcielili się w słynnych Niemców oraz obejrzeć spektakl pt: Czerwony Kapturek. W programie nie zabrakło piosenek niemieckich oraz wręczenia nagród laureatom konkursów.

  Dostarczyła K. Pietrzak
  A.S.

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 11.12.2015 r. (piątek)
  Rekolekcje adwentowe

  8.12.2015

  1.  8:00 -  8:30
  2.  8:35 -  9:05
  3.  9:10 -  9:40
  4.  9:45 - 10:15
  5. przerwa obiadowa
  6. 10:35 - 11:05
  7. przerwa obiadowa
  8. 11:25 - 11:55
  9. przerwa obiadowa
  10. 12:05 - 12:35
  11. 12:40 - 13:10
  12. 13:15 - 13:45

  Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Warsztaty profilaktyczne

  7.12.2015

  W dniu 7.12.2015 r. gościliśmy (dzięki Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych w Sobolewie) w naszej szkole psychologów - terapeutów ze Stowarzyszenia Kuźnia w Lublinie (dr Anna Siudem i dr Ireneusz Siudem). Psycholodzy przeprowadzili warsztaty dla uczniów klas V i VI Szkoły Podstawowej oraz klas I,II,III Gimnazjum. Tematem warsztatów były środki uzależniające i manipulacja poprzez reklamę. Dzieci i młodzież z zainteresowaniem wysłuchali prowadzących.


  Renata Jankowska-Babik
  A.S.

  **************************

  Dzień Królowej Nauk

  6.12.2015

  Dnia 9.12.2015 r. w Publicznym Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Sobolewie w sali numer 5 w godzinach od 9.00 do 14.00 zostaną zorganizowane kąciki gier i łamigłówek, przygotowane przez uczestników projektu: Matematyka uczy i bawi.

  Zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności matematyczne uczestnicząc w wybranej przez siebie grze.

  K. Stodulska
  A.S.

  **************************

  WYCIECZKA KLAS 1abc DO GARWOLINA

  4.12.2015

  W dniu 4 grudnia 2015, klasy pierwsze naszej Szkoły udały się na wycieczkę do Garwolina. Program wycieczki obejmował seans filmu w kinie Wilga - Dobry dinozaur, oraz posiłek w barze szybkiej obsługi sieci McDonald’s.

  Powyżej można obejrzeć krótki slideshow z naszej wycieczki.


  A.S.

  **************************

  SPOTKANIE Z PISARKĄ - EWĄ CHOTOMSKĄ

  2.12.2015

  W dniu 2.12.2015 odbyło się spotkanie autorskie zorganizowane prze Gminną Bibliotekę Publiczną w Nowym Pilczynie z panią Ewą Chotomską - aktorką, pisarką, reżyserką, scenarzystką oraz autorką licznych tekstów piosenek dla dzieci (m. in. „Mydło lubi zabawę”, „Fantazja”, „Szczotka, pasta”). W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie z klasy IV c z naszej szkoły.
  Córka znanej poetki Wandy Chotomskiej jest autorką takich programów telewizyjnych dla dzieci jak: „Tik-Tak”, „Jedyneczka”, „Budzik”. Na spotkanie z artystką przybyli uczniowie z klas I-III i IV, które doskonale orientowały się w twórczości autorki. Dużą wiedzą wykazały się w licznych konkursach zorganizowanych przez gościa. Ewa Chotomska mówiła o swojej pracy w telewizji, pisaniu tekstów do piosenek, a przekazywane przez nią treści dydaktyczne urozmaicone były recytacją wierszy oraz wspólnym śpiewaniem piosenek. Po spotkaniu, które przebiegło bardzo żywiołowo i w sympatycznej atmosferze dzieci mogły nabyć książki Pani Ewy Chotomskiej i otrzymać autograf od autorki.

  Więcej…

  Ewa Rogulska
  A.S.

  **************************

  SZKOLE WARSZTATY PROFILAKTYCZNE

  2.12.2015

  Dnia 7.12.2015 r. odbędą się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne, prowadzone przez wykładowców psychologii z UMCS w Lublinie.

  Tematem warsztatów będzie profilaktyka uzależnień. Zapraszamy rodziców na godzinę 17:00. Mała sala gimnastyczna.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************


  Grudzień

  Świąteczna Akcja Pierniczek Dzieciom

  30.11.2015

  Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia obchodzimy Uroczystość Szkolnej Wigilii w tym roku odbędzie się 22.12.2015 r. Przed świętami wszyscy pieką pierniki. Kultywowanie tradycji jest jednym z zadań edukacji szkolnej i rodzinnej, to też dzieci w sposób praktyczny poznają zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Tak więc chcielibyśmy prosić wszystkich rodziców o włączenie się w taką akcję jednocześnie z prośbą o upieczenie minimum 10 pierniczków i przyniesienie ich do szkoły do dnia 16.12.2015 r. Pierniczki te zostaną rozdane wszystkim dzieciom podczas Wigilii Szkolnej, jako mały upominek od rodziców. Wzornictwo pierniczków dowolne.

  Bardzo prosimy rodziców o sumienne włączenie się w "Świąteczną Akcję Pierniczek Dzieciom", pamiętajmy wszystko to robimy dla naszych kochanych dzieci.

  Z podziękowaniem
  RADA RODZICÓW
  A. S.

  **************************

  PROFILAKTYCZNY WIECZÓR FILMOWY

  27.11.2015

  Informujemy rodziców i uczniów klas IV - VI, że 4 grudnia 2015 r. odbędzie się w naszej szkole PROFILAKTYCZNY WIECZÓR FILMOWY.

  Program wieczoru (18.00 - 24.00):

  • prezentacja dwóch wybranych filmów z krótkimi pogadankami na temat wrażeń, refleksji i oddziaływań profilaktycznych,
  • zabawy integracyjne,
  • zabawy andrzejkowe, mikołajkowe.

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

  Regulamin

  Organizatorzy: Jolanta Lewandowska,
  Henryka Zatyka,
  Ewa Pluta
  A. S.

  **************************

  III miejsce na Mazowszu

  27.11.2015

  Dnia 27.11.2015. w Wolanowie koło Radomia dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Sobolewie brały udział w Mazowieckiej Gimnazjadzie Lzs w piłce siatkowej.

  Uczestniczyły 4 zespoły: Wolanów (region Radom), Międzyborów (region Skierniewice - II liga kadetek), Pacyna (region Płock) i Sobolew( region Siedlce).

  W pierwszym meczu przegraliśmy z Wrzosem Międzyborów 2-0 (-16,-21). W drugim meczu pokonaliśmy Pacynę 2-0 (-20, -18). W trzecim meczu przegraliśmy z gospodyniami a jak się później okazało z mistrzyniami 2-0 (-15,-17).

  Wyniki:

  1. Gimnazjum Wolanów
  2. Gimnazjum Międzyborów
  3. Gimnazjum Sobolew
  4. Gimnazjum Pacyna

  Zajęliśmy w turnieju bardzo dobre III miejsce na Mazowszu a więc wróciliśmy z brązowymi medalami. Jest to największy sukces dziewcząt i szkoły w tej dyscyplinie. Graliśmy podczas turnieju bez nominalnej rozgrywającej, która nie pojechała na turniej z powodów zdrowotnych.

  Skład dziewcząt:

  • Natalia Król
  • Daria Babik
  • Magda Stępień
  • Julia Majsterek
  • Katarzyna Staniak
  • Weronika Kulik - kapitan
  • Angelika Dymek
  • Alicja Pluta
  • Kornelia Błachnio - kontuzja
  • Katarzyna Bany - kontuzja

  Trener: Piotr Szymański
  A.S.

  **************************

  KONKURS WZOROWA ŁAZIENKA 2015

  24.11.2015

  Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym Wzorowa Łazienka. Zapraszamy do głosowania na naszą Szkołę każdego, kto posiada adres e-mail.

  Głos oddajemy na szkołę, a nie na pojedynczą pracę!

  Aby zagłosować należy:

  • otworzyć poniższy link http://www.wzorowalazienka.pl/galeria/1431
  • kliknąć zakładkę "głosuj"
  • kliknąć przycisk "znajdź swoją szkołę i głosuj"
  • wybrać województwo (mazowieckie)
  • wybrać miejscowość (Sobolew :) )
  • wybrać szkołę
  • i kliknąć: "pokaż galerię"

  W nowym oknie pod miniaturką galerii znajduje się przycisk "zagłosuj".

  W nowym okienku wpisz swój adres e-mail, przepisz token (liczbę z rysunku) i kliknij "wyślij".

  W swojej poczcie w wiadomości od "zgloszenie@wzorowalazienka.erdigital.pl" kliknij link potwierdzający.

  Główną nagrodą dla szkoły (3 równorzędne) jest remont łazienki na kwotę 30 000 złotych, a dla 100 szkół z największą liczbą głosów - roczny zapas produktów marki Domestos.

  Jedna osoba może głosować 1 RAZ DZIENNIE z jednego adresu e-mail.

  Serdeczne zapraszamy do głosowania.

  E. Rogulska
  A. S.

  **************************

  Sukces na Festiwalu Piosenka Dekady - Garwolin 2015
  III miejsce Izabeli Bożek

  18.11.2015

  Przesłuchania odbyły się 18 listopada. W tym roku uczestnicy festiwalu mieli okazję powrócić, a część z nich pewnie dopiero poznać, przeboje lat 90. W festiwalu mogli wziąć udział uczniowie, studenci i dorośli. Podczas przesłuchań trzeba było wykonać jedną piosenkę z listy utworów obowiązkowych oraz jedną dowolną. Celem przyświecającym organizacji tego wydarzenia jest propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, promocja polskiej muzyki, promocja młodych talentów i lokalnych wykonawców, rozwijanie talentów muzycznych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Izabela Bożek wraz z Wiktorią Sierańską reprezentowały naszą szkołę. Patrycja Woźniak wyśpiewała sobie pierwszą nagrodę w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Tudek, a trzecie - Izabela Bożek z naszej szkoły.

  W koncercie finałowym, który odbył się w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie 29 listopada udział wzięli finaliści i także wyróżnieni przez komisję wokaliści. Młodym wokalistom na scenie towarzyszyli wczoraj muzycy z zespołu EDEN. Finałowa 13 zabrała publiczność w muzyczną sentymentalną podróż do lat 90. Wokaliści zaśpiewali największe przeboje między innymi z repertuaru De Mono, Maryli Rodowicz, Hey, ONA, Renaty Przemyk czy Kayah, a na zakończenie wszyscy wykonali wspólnie utwór Moja i twoja nadzieja, który w 1997 roku, w obliczu powodzi, łączył wszystkich Polaków. Nasza finalistka Izabela Bożek zaśpiewała kilka razy. Otrzymała duże brawa i cenną nagrodę rzeczową.

  Gratulacje!!!

  Galeria zdjęć z koncertu autorstwa K. Stachurskiego na stronie csik.garwolin.pl

  M. Michalec
  A. S.

  **************************

  DZIEŃ PATRONA 2015

  13.11.2015

  Uroczystość ślubowania pierwszoklasistów 13 XI 2015

  Po uroczystej mszy świętej, galowo ubrani pierwszacy zasiedli w loży honorowej na hali sportowej. Wyróżniali się spośród innych uczniów granatowymi kokardami i biretami-czapkami w tym samym kolorze.

  W obecności wielu zaproszonych gości i dumnych rodziców młodzi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Po czym p. dyrektor Małgorzata Ragus dokonała uroczystego pasowania dzieci na uczniów.

  W gronie najbliższych pierwszacy zaprezentowali swoje zdolności aktorskie. Wreszcie wydało się, kto starał się w czasie prób poprzedzających uroczystość. Uczniowie kl. .Ia wraz z wychowawczynią P. Anna Tuchowską, zaprosili widzów do krainy w której panował Ołówkowy Król, a jego poddani prezentowali wiersze o życiu szkolnym. Z kolei pierwszacy z Ib pod opieką p. Jolanty Kalinowskiej udowodnili, że nie warto być leniem bo może nas spotkać los bajkowego Pinokia, a nie zawsze zaprzyjaźniona wróżka pomoże w odczarowaniu. Wesoły i taneczny program zaprezentowali uczniowie Ic, których przygotowała p. Urszula Osiak.

  Myślę, że dowodem na odniesiony sukces były gromkie brawa ze strony zasłuchanej publiczności, a także przyłączenie się do zabawy poprzez rytmiczne wystukiwanie rytmów wesołych piosenek. A było warto, bo pierwszacy zostali obdarowani dyplomami.

  Sukcesów w nauce i serdecznych przyjaźni życzą świętującym pierwszoklasistom dyrekcja, wychowawczynie, nauczyciele oraz rodzice.

  Jolanta Kalinowska
  Urszula Osiak
  Anna Tuchowska
  A. S.

  **************************

  KONKURS PLASTYCZNY
  OKŁADKA DO UTWORU SIENKIEWICZA

  13.11.2015

  Konkurs plastyczny w tym roku szkolnym zorganizowany przed obchodami Dnia Patrona miał tytuł - Projekt okładki do książki Henryka Sienkiewicza.

  Uczniowie klas I-III , IV-VI oraz z klas gimnazjalnych mieli zaprojektować swoją okładkę. Technika wykonania projektu była dowolna.

  Na konkurs wpłynęło 118 prac plastycznych z wszystkich grup wiekowych. Jury wybrało i nagrodziło prace ciekawe i oryginalne.

  Nagrodzeni uczniowie:

  Klasy I-III

  • I miejsce - Filip Seremak
  • II miejsce - Melania Banaszek i Szymon Rogulski
  • III miejsce - Emilia Truszko

  Klasy IV- VI

  • I miejsce - Weronika Krzemińska
  • II miejsce - Lena Banaszek
  • III miejsce - Wiktoria Mużanowska
  • Wyróżnienia - Daria Kozdrój, Aleksandra Seremak, Alicja Kwiecińska, Nina Kalinowska, Wiktor Sienkiewicz, Zuzanna Sadurska, Kacper Nabor.

  Gimnazjum

  • I miejsce - Izabela Grudzień
  • II miejsce - Anna Wojewoda, Mateusz Rogulski
  • III miejsce - Alicja Galińska
  • Wyróżnienia: Natalia Tylkowska, Katarzyna Pawelec, Joanna cebula, Klaudia Kalbarczyk

  Gratulujemy nagrodzonym uczniom!

  Ewa Rogulska
  A. S.

  **************************

  Dzień Patrona Szkoły - ogłoszenie

  8.11.2015

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Sobolewie informuje, że dnia 13 listopada 2015r. społeczność naszej szkoły obchodzić będzie Dzień Patrona Szkoły.

  Program uroczystości:

  • 8.45 - Wspólny przemarsz ze szkoły do kościoła parafialnego
  • 9.00 - Msza Św. w kościele parafialnym
  • 10.30 - Uroczysta akademia wraz ze ślubowaniem uczniów klas I Szkoły Podstawowej i Gimnazjum

  Zapraszamy.

  Tego dnia nie ma zajęć dydaktycznych oraz obiadu w stołówce szkolnej.

  Dyrekcja
  A. S.

  **************************

  SUKCES W III POWIATOWYM FESTIWALU
  PIOSENKI RELIGIJNO-PATRIOTYCZNEJ

  6.11.2015

  Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego, Starostwo Powiatowe, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie byli organizatorami III Festiwalu Piosenki Religijno - Patriotycznej. Podczas przesłuchań w dniach 5-6 listopada zaprezentowało się ponad 400 uczestników. Wśród nich byli również uczniowie naszej szkoły, którzy swoimi występami zyskali przychylność niezwykle wymagającego jury. Na deskach sali kinowej zaśpiewały Ewelina Prządka, Izabela Bożek, Maksymilian Pielak - zdobywca wyróżnienia w kategorii solista, Alicja Kwiecińska, Amelia Fijołek, Eryk Rikitatt, Wiktor Sienkiewicz - zdobywcy 2 miejsca w kategorii: zespół wokalny, Alicja Pluta i Wiktoria Sierańska - zdobywczynie 3 miejsca w kategorii zespól wokalno-instrumentalny. Uczestnictwo w Festiwalu było żywą lekcją historii i patriotyzmu w oczekiwaniu na kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości.

  11 listopada, podczas uroczystości w Garwolinie, nasi uczniowie odbierali nagrody uzyskane w III Festiwalu Piosenki Religijno-Patriotycznej

  Dostarczył: K. Szostak
  A. S.

  **************************

  ZDROWO SIĘ ODŻYWIAMY I ENERGIĘ DO NAUKI I ZABAWY MAMY

  6.11.2015

  Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki temu dzieci mają siłę i energię do nauki i zabawy, lepiej się koncentrują na wykonywanych zadaniach. To najlepszy start w nowy dzień!

  Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, w dniu 6 listopada 2015 r. uczniowie kl. Ia wraz z wychowawcą najpierw przygotowali, a potem wspólnie spożywali drugie śniadanie.

  Tego dnia uczniowie przynieśli do szkoły produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. W tym dniu również rozmawialiśmy na temat roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia oraz zdrowego odżywiania.

  Takie zajęcia są świetną zabawą dla dzieci, dzięki której nauczą się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. W czasie zajęć edukacyjnych jemy pyszne warzywa i owoce, rozmawiamy o zasadach zdrowego odżywiania, o roli prawidłowego żywienia.

  Śniadanie było wyjątkowo smaczne.

  Anna Tuchowska
  A. S.

  **************************

  Z PUCHATKIEM JESTEŚMY BEZPIECZNI

  11.2015

  Z takim hasłem wszyscy uczniowie klas pierwszych naszej szkoły rozpoczęli realizację programu ''Akademia Bezpiecznego Puchatka''.

  Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze.

  Uczniowie pierwszych klas będą uczyć się, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i domu. Dodatkowo ''Akademia Bezpiecznego Puchatka'' została rozbudowana o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

  W grudniu odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie.

  Anna Tuchowska
  A. S.

  **************************


  Listopad

  DZIEŃ PAPIESKI

  28.10.2015


  A. S.

  **************************

  I miejsce w Międzypowiatowej Gimnazjadzie Lzs w piłce siatkowej dziewcząt

  28.10.2015

  W dniu 5.10.2015 w Gończycach odbył się półfinał Międzypowiatowych Gimnazjalnych Igrzysk Lzs w piłce siatkowej dziewcząt. Brały w nim udział 3 zespoły: Gończyce, Górzno i Sobolew.

  Wyniki meczów:

  Gim. Gończyce - Górzno 2-0

  Sobolew - Górzno 2-0

  Gończyce - Sobolew 0-2

  Awans do finału uzyskał zespół z Sobolewa wygrywając dwa mecze.

  W dniu 15.10.2015. w Domanicach odbył się finał Międzypowiatowych Gimnazjalnych Igrzysk Lzs w piłce siatkowej dziewcząt.

  Obowiązywał system pucharowy. Podopieczne Piotra Szymańskiego w pierwszym półfinale spotkały się z Gimnazjum Mrozy. Po emocjonującym meczu wygrały dziewczęta z Sobolewa 2-1.

  W drugim półfinale spotkały się zespoły z Gimnazjum Liw i gospodynie Gimnazjum Domanice.

  Mecz również jak w pierwszym półfinale zakończył się tie breakiem 2-1 dla Gimnazjum Liw.

  Mecz o III miejsce :

  Domanice - Mrozy 0-2

  Finał:

  Gim. Sobolew - Gim. Liw 2-0

  Dziewczęta z Sobolewa uzyskały awans do Mazowieckich Igrzysk Lzs, które odbędą się 27.11.2015. w Wolanowie pod Radomiem.

  Skład dziewcząt z Sobolewa.

  1. Daria Babik
  2. Natalia Król
  3. Alicja Pluta
  4. Julia Majsterek
  5. Angelika Dymek
  6. Katarzyna Bany
  7. Kornelia Błachnio
  8. Magda Stępień
  9. Weronika Kulik
  10. Katarzyna Staniak

  Trener : Piotr Szymański

  Opracował: Piotr Szymański
  A. S.

  **************************

  Ruszają stypendia dla najzdolniejszej młodzieży

  22.10.2015

  Rejestracja on-line do programów stypendialnych będzie trwać siedem dni roboczych od 22 do 30 października br. Gimnazjaliści, którzy chcieliby skorzystać ze wsparcia muszą wypełnić odpowiednie formularze na stronie www.stypendia.oeiizk.waw.pl po założeniu konta i zalogowaniu.

  Film informacyjny

  Dyrekcja
  A. S.

  **************************

  Inscenizacja i czary

  21.10.2015

  Dnia 21 października w klasie 0a, dzieci miały możliwość obejrzeć teatrzyk: ''O gęsiareczce Kasieni i cudownych listkach Pani Jesieni'' w wykonaniu ich wychowawczyni Pani Justyny Banaszek. Wszystko miało miejsce w ich sali, gdzie znajdowała się mała scena i kolorowe kukiełki. Po usłyszeniu trzech dzwonków dzieci zasiadły na krzesełkach i w skupieniu oglądały przedstawienie. Celem inscenizacji było stworzenie okazji do wspólnej zabawy, pogłębienie i utrwalenie wiadomości o jesieni zdobytych podczas zajęć dydaktycznych oraz zabaw muzyczno- ruchowych.

  Po zakończonej inscenizacji każdy otrzymał po sześć listków, by spróbować czarów Pani Jesieni. Podrzucaliśmy je do góry i wymawialiśmy zaklęcie: Ej, wy złote, ej listeczki, przemieniajcie się w gąseczki!

  Mimo wielu starań, nie udało się nam się zaczarować listków, ale będziemy jeszcze próbować.

  W. Pracz i J. Banaszek
  A. S.

  **************************

  Malowane Lato
  podsumowanie projektu plastycznego

  19.10.2015

  W dniu 16.10.2015 nastąpiło podsumowanie projektu plastycznego - "Malowane Lato" w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie. Prace dzieci zostały wyeksponowane w Galerii Plastycznej. Komisja z utworzonej kolekcji wybrała najlepsze prace danej edycji. Prace te zostały uwiecznione w wydawanym przez MIK katalogu. Katalog jest wyjątkową pamiątką dla uczestników i wizytówką projektu.

  Autorzy najlepszych prac otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Komisja konkursowa nagrodziła następujących uczniów z naszej Szkoły:

  • I miejsce - Marzena Krupa kl. IIC
  • wyróżnienie - Kacper Sikora kl. IIC

  Gratulujemy!

  Podczas gali nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, a całość uświetnił występ młodych, zdolnych artystów w przedstawieniu teatralnym - "Czarodziej z Krainy OZ". Po części artystycznej dzieci zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

  Rogulska Ewa
  A. S.

  **************************

  Z WIZYTĄ U PISARZA

  16.10.2015

  Przed ważną uroczystością ślubowania, wszystkie pierwszaki tłumnie wyruszyły do Woli Okrzejskiej aby poznać miejsce narodzin Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza. Piękny dworek pełen był przedmiotów, którymi otoczony był pisarz, pamiątek z jego podróży czy w końcu rekwizytów związanych z bohaterami książek autorstwa pisarza. Chłopcy byli zafascynowani różnorodnością zgromadzonych szabli, tarcz czy mieczy, makietą walczącego wojska. Mogli osobiście przymierzyć kolczugę czy zasiąść na tronie w wieńcu z liści laurowych. Dziewczynki oglądały piękne stroje w których zachwycały bohaterki Qvo vadis czy Pana Wołodyjowskiego. Dzieci również dzieliły się wiedzą z przewodnikiem wyniesioną z rozmów na lekcji i zebraną po obejrzeniu barwnie ilustrowanych powieści.

  Sprzyjała nam pogoda bo po deszczowym poranku wyjrzało słońce, które przyświecało gdy zwiedzaliśmy pobliski kościół - miejsce chrztu pisarza. Zmiana w pogodzie pozwoliła nam na samodzielne wejście na kopiec, który został usypany prze rodaków w hołdzie dla pisarza. To nasz pierwszy zdobyty szczyt!

  Pewnie dlatego z takim apetytem zjedliśmy upieczoną w ognisku kiełbaskę.

  To był dzień pełen wrażeń co widać na zadowolonych buziach, a wycieczka śladami patrona przybliżyła nam jego osobę.

  J. Kalinowska, U. Osiak , A. Tuchowska
  A. S.

  **************************

  Promujemy zdrowie

  15.10.2015

  Jesteśmy szkołą która Promuje Zdrowie, dlatego organizujemy: wycieczki, wyjazdy na basen, spacery, zajęcia ruchowe, zajęcia o zdrowym odżywianiu i zdrowym stylu życia oraz wiele innych. Staramy się dbać o to, aby przekazywać już najmłodszym podstawową wiedzę z zakresu prawidłowego odżywiania oraz tego jak duży wpływ ma ona na nasze życie i zdrowie.

  15 października w klasie 0 a odbyła się lekcja promująca zdrowe odżywianie, dzieci rozmawiały na temat tego co należy jeść a czego nie. Mówiły o wartościach odżywczych owoców i warzyw. Następnie zasiadły wspólnie go stołu, gdzie z pomocą wychowawczyni kroiły przyniesione owoce i nadziewały je na patyczki. Tak powstały pyszne owocowe szaszłyki, które ze smakiem i uśmiechem na twarzy konsumowaliśmy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że zajęcia niebawem powtórzymy

  W. Pracz i J. Banaszek
  A. S.

  **************************

  Światowe Dni Mycia Rąk - spotkanie z pielęgniarką

  15.10.2015

  W spotkaniu brały udział klasy II Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak należy prawidłowo dbać o higienę, w jaki sposób właściwie myć ręce, aby pozbyć się wszelkiego rodzaju bakterii, wirusów czy grzybów, które mogą wywoływać różne choroby. Oprócz zdobycia wiedzy teoretycznej, drugoklasiści mieli również okazję poćwiczyć praktyczne umiejętności pod czujnym okiem szkolnej pielęgniarki.

  Dostarczyła E. Łukasik
  A. S.

  **************************

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
  akademia szkolna

  14.10.2015


  A. S.

  **************************

  MOJE ULUBIONE KSIĄŻKI HENRYKA SIENKIEWICZA - KONKURS SZKOLNY

  13.10.2015

  Regulamin konkursu

  K. Stodulska
  A. S.

  **************************

  V Powiatowy Konkurs Plastyczny: Stop Narkotykom

  8.10.2015

  Uczniowie z naszego gimnazjum uczestniczyli w powiatowym konkursie plastycznym - "Stop Narkotykom" organizowanym przez Stowarzyszenie Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego i zajęli wysokie miejsca.

  • I miejsce - Izabela Grudzień
  • II Miejsce - Mateusz Rogulski
  • Wyróżnienia - Magdalena Bieńko, Bartłomiej Ragus

  Gratulujemy!

  Więcej na stronie podlasie24

  E. Rogulska
  A. S.

  **************************

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

  7.10.2015

  Dnia 14 października Dzień Edukacji Narodowej. O godz. 10.00 w hali sportowej odbędzie się uroczysta akademia.

  W tym dniu nie ma zajęć dydaktycznych i obiadu w szkole.

  Dyrekcja
  A. S.

  **************************

  SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

  6.10.2015

  W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem naszych dzieci, dlatego 6 października pojawili się niezwykli goście - policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie. Tematem przewodnim spotkania było Bezpieczeństwo na drodze oraz wokół nas.

  Pani mł. asp. Danuta Kalinowska opowiedziała dzieciom jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły oraz o jakich przepisach drogowych trzeba wtedy pamiętać. Dzieci na pewno zapamiętają dobre rady naszego gościa, które mówiły o:

  • prawidłowym przejściu przez jezdnię,
  • niebezpieczeństwach grożących na drodze,
  • wyposażeniu w ubiory i elementy odblaskowe,
  • konieczności przestrzegania wyznaczonych miejsc do zabawy (z dala od jezdni),
  • dzieci dowiedziały się też, jak się należy zachowywać w kontaktach z osobami dorosłymi.

  W. Pracz
  A. S.

  **************************

  KLASA NA MEDAL
  konkurs

  5.10.2015

  Z. Beczek
  A.S.

  **************************


  Październik

  Poranki czytelnicze

  25.09.2015

  W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, mają możliwość uczestniczenia w porankach czytelniczych. Akcja polega na głośnym czytaniu wierszy i innych utworów literackich przez około 15 minut - na dobry początek dnia.

  W klasach zerowych w każdy czwartek starsze uczennice zapraszają dzieci do biblioteki, gdzie zapoznają dzieci z twórczością Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej czy Juliana Tuwima.

  Dzieci nie tylko poznają utwory i spędzają mile czas, ale również poznają jak funkcjonuje Biblioteka szkolna.


  W. Pracz i J. Banaszek
  A. S.

  **************************

  KONCERT ZESPOŁU ORKIESTRA DNI NASZYCH

  24.09.2015

  Dnia 24.09.2015 roku w Szkole Podstawowej w Sobolewie odbył się koncert Orkiestry Dni Naszych z Siedlec. Jest to grupa, która kolejny raz miała możliwość wystąpienia przed uczniami naszej szkoły. W wesoły i niezwykle przemawiający do dzieci sposób aktorzy przedstawili spektakl dotyczący zdrowego odżywiania i utrzymania czystości. Dzieci były oczarowane, wszyscy świetnie się bawili (śpiewali, klaskali i tańczyli), co widać na załączonych zdjęciach. Sposób przedstawienia tych dwóch tematów bardzo przemówił do dzieci i pozostanie długo w ich pamięci oraz wpłynie na ich nawyki.

  W. Pracz
  A. S.

  **************************

  Laureat Konkursu Ogólnopolskiego ''Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu''
  Wycieczka rekreacyjno-edukacyjna ''Beni i bezpieczny powrót do szkoły''

  19.09.2015

  Dnia 18 września 2015 r. Ta data zapadnie na długo w pamięci każdemu z nas a w szczególności klasom IIa, IIb, i IIc SP oraz wych. D. Dubrow, K. Mużanowskiej, M.Krawczyk, E. Łukasik. Tego dnia drugoklasiści byli na wycieczce w Pruszkowie. Głównym celem było odebranie nagrody za udział w programie edukacyjnym "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu". Dzięki kreatywności, zaangażowaniu i niekonwencjonalnym rozwiązaniom inspirujących uczniów do pozytywnych zachowań Fundacja Grupy PKP przyznała nam granty finansowe w wysokości 5000zł oraz zaprosiła nas do wzięcia udziału w pikniku rekreacyjno-edukacyjnym podsumowującym projekt. Spośród 150 szkół z całej Polski, 12 placówek, (wśród nich my) zdobyło główną nagrodę. W trakcie pobytu na pikniku uczniowie bawili się i uczyli np: udzielania pierwszej pomocy, próbowali swoich sił w laboratorium chemicznym. Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji: skoki na bungee, pompowany park rozrywki, walka na poduszki, symulacje jazdy samochodami wyścigowymi, x-boksy, konkursy z nagrodami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy utworzyli logo PKP, które sfotografowano z lotu ptaka. Fundacja Grupy PKP zapewniła wszystkim uczestnikom całodzienne wyżywienie i nielimitowane smakołyki.

  Więcej o akcji na stronie Fundacji

  Dorota Dubrow
  A. S.

  **************************

  WYWIADÓWKA

  16.09.2015

  Dnia 23.09.2015 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie ogólne dla Rodziców.

  W programie:

  1. Wykład na temat: Rola rodziny w zapobieganiu narkomanii i innych uzależnień prowadzony przez terapeutę z Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Głoskowie.
  2. Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkół na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym.
  3. Spotkania z wychowawcami klas.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  ***  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  MATEMATYKA UCZY I BAWI

  13.09.2015

  Od 14 września 2015 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt ''Matematyka uczy i bawi''.

  Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania matematyczne oraz zdobywać wiedzę i doskonalić umiejętności poprzez gry i zabawy edukacyjne.

  Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

  Katarzyna Stodulska
  A.S.

  **************************

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

  1.09.2015

  A.S.

  **************************

  Wyprawka szkolna
  dofinansowanie zakupu podręczników

  25.08.2015

  Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

  Termin składania wniosków do 10.09.2015.

  Dochód na osobę 574 zł, lub poza tym kryterium (bez uwzględniania dochodu) z powodu trudnej sytuacji np.: ubóstwo, wielodzietność, niepełnosprawność, długotrwała choroba itp.

  Dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności (z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) kl. III, V, VI Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum mogą również ubiegać się o dofinansowanie podręczników bez względu na dochód.
  Druki do pobrania w sekretariacie.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/16

  25.08.2015

  Dnia 1 września 2015 r. o godz. 10:00 zostanie odprawiona msza św. inaugurująca Nowy Rok Szkolny 2015/2016. Bezpośrednio po mszy przejście do szkoły i uroczystości w hali sportowej oraz spotkania z wychowawcami.

  Dyrekcja
  A.S.

  **************************

  Relacja z wakacji

  25.08.2015

  W czerwcowych aktualnościach (z ubiegłego roku szkolnego) znajduje się relacja z akcji "Malowane Lato 2015". Zapraszamy do obejrzenia.

  A.S.

  **************************


  Wrzesień
  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

  Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.