AKTUALNOŚCI 2015/16


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Dzień Rodziny w klasie 0a

31.05.2016

Dnia 31 maja dzieci z klasy 0a razem z Rodzicami uczestniczyli w pikniku z okazji Dnia Rodziny.

Na początek uczniowie przygotowali dla swoich Rodziców występ artystyczny, a następnie wręczyli własnoręcznie wykonane bukiety dla swoich Mam i kolorowe laurki dla Tatusiów. Następnie piekliśmy kiełbaski i posililiśmy się różnymi przysmakami przygotowanym przez Rodziców. Dalszą częścią pikniku były konkursy. Zarówno Rodzice jak i dzieci z poświęceniem rywalizowali w przeróżnych konkurencjach.

Zabawy trwałyby dłużej, ale niestety deszcz pokrzyżował plany uczestnikom. Wszyscy świetnie się bawili. Najmilszym prezentem dla dzieci było to, że mogli spędzić miło czas razem ze swoimi Rodzicami.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************

DZIEŃ MAMY

25.05.2016

Lekcja z mamą, to temat, który wymyślił Franek uczeń klasy I b.

W przededniu Święta Mamy wszystkie mamy spotkały się ze swoimi dziećmi na niecodziennej lekcji.

Po wysłuchaniu i omówieniu opowiadania: Portret mamy, dzieci wykonały związane z nim ćwiczenia. Po czym zaprezentowały się z własnoręcznie wykonanymi kukiełkami w inscenizacji: Witamy wiosnę.

Spotkanie odbyło się w scenerii pięknych obrazków, które dużo wcześniej wykonały dzieci, a wręczyły je razem bukietami pięknych, kolorowych kwiatów. Jak w śpiewanej przez dzieci piosence:

Już konwalie i fiolki kupione.
Mamo, proszę uśmiechnij się teraz
i przepraszam, że zła byłaś nieraz.

Wesoło bawiliśmy się angażując mamy w rozwiązanie kalamburów. Wykreślając litery, dzieci otrzymały zdanie: Dziękuję Ci mamo, które wpisały na laurki. Ich wykonanie i udekorowanie zleciłam do domu aby dzieci w świąteczny poranek wręczyły je jeszcze ciepłe razem ze słodkim całusem.

J. Kalinowska
A.S.

**************************

Wycieczka do stadniny koni

20.05.2016

20 maja, korzystając z przepięknej słonecznej pogody klasy 0b (wych. M. Michalec) i klasa Ic (wych. U. Osiak) pojechały na wycieczkę do „Stajni Wilga”. Wychowawcom pomagali rodzice Pani M. Rulak oraz Pan M. Chmielewski, a także nauczycielki Pani J. Kalinowska i Pani K. Pietrzak. Zajęcia w stadninie obejmowały:

  1. Przedstawienie koni i kucyków w stajni.
  2. Pogadanka co konie jedzą, jakie mają zwyczaje, co lubią a czego się boją?
  3. Zabawy na ujeżdżalni: przeciąganie liny, rzut podkową, tor przeszkód, wyścigi w workach.
  4. Czyszczenie i karmienie kucy.
  5. Przejażdżki na kucykach.
  6. Przejażdżki bryczką.
  7. Rysowanie koni.
  8. Zabawy na placu zabaw i piaszczystym boisku
  9. Ognisko.

Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Każde dziecko miało okazję przejechać się konno i nakarmić zwierzęta. Podczas naszej wizyty w stadninie jeździliśmy także prawdziwą bryczką oraz braliśmy udział w różnych zawodach i konkurencjach sportowych oraz zajęciach plastycznych. Zabawa była wspaniała, dzieci szczęśliwe, wszystkim dopisywał humor. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą długo będziemy pamiętać. Polecamy innym klasom odwiedzenie stajnię, ciekawe zajęcia i świetną zabawę!

M. Michalec
A.S.

**************************

Niezapomniane chwile na Farmie Iluzji

17.05.2016

Dzień 17 maja był dla klasy 0a i 0c bardzo magicznym dniem. Wtedy to właśnie uczniowie tych klas odwiedzili Park Edukacji i Rozrywki w Mościskach. W tym niezwykłym miejscu czekało na nas wiele atrakcji, a magia dawała o sobie znać na każdym kroku. Doświadczyliśmy niesamowitych przeżyć iluzjonistycznych, a nasz umysł ciągle płatał nam figle.

Na zakończenie rozpaliliśmy wspólnie ognisko i upiekliśmy kiełbaski. Z całą pewnością jeszcze kiedyś odwiedzimy to miejsce.

Wioleta Pracz
A.S.

**************************

Sukcesy naszych uczniów

05.2016

Już po raz piąty odbył się w Byczynie Ogólnopolski Konkurs Literacko - Plastyczny pt. ''Siatkówka - sport, co łączy, a nie dzieli''. Był jubileuszowy, rekordowy i na bardzo wysokim poziomie.

Na konkurs wpłynęło 287 prac, w tym: 44 fraszki, 41 prace na temat ''Moja wymarzona szóstka'' oraz 193 prace plastyczne, przedstawiające portret lub karykaturę siatkarza.

W rywalizacji wzięli udział uczniowie z 62 szkół - 39 gimnazjów i 23 szkoły podstawowe.

KATEGORIA FRASZKI GIMNAZJUM

I miejsce Daria Babik za cykl fraszek poświęcony różnym siatkarzom

KATEGORIA PLASTYCZNA GIMNAZJUM

II miejsce Mateusz Rogulski "Portret Katarzyny Skowrońskiej"

O konkursie

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

Podsumowanie Programu
Szkoła Promująca Zdrowie

12.05.2016

W dniu 12.05.2016 r. w szkole odbyła się uroczystość, w czasie której dokonano podsumowania całokształtu pracy szkoły w programie ''Szkoły Promujące Zdrowie''.

Tę imprezę zaszczycili swoją obecnością: wójt Andrzej Koszutski, wizytator Kuratorium Oświaty w Siedlcach pani Ewa Dombrowska, przedstawiciele policji i straży pożarnej, lekarze miejscowej przychodni lekarskiej, delegacje sąsiednich szkół oraz rodzice.

Wszyscy zgromadzeni na imprezie świetnie się bawili. Najmłodsi uczniowie prezentowali stroje owocowo-warzywne, starsi w inscenizacji „Zdrowie na poważnie i na wesoło” oraz tańcząc i śpiewając promowali zdrowie. Najbardziej oczekiwanym punktem imprezy przeznaczonym dla łakomczuchów i smakoszy była degustacja zdrowej żywności, przygotowanej przez uczniów. Stoły kolorowe i pachnące owocami i warzywami, suto zastawione zachęcały wszystkich do degustacji.

Fragmenty przedstawień

Koordynatorki szkolne programu Szkoły Promujące Zdrowie
Hanna Banaszek,
Halina Janisiewicz.
A.S.

**************************

BIESIADA RODZINNA - 5.06.2016
BAWMY SIĘ RAZEM!!!

11.05.2016

Ogłoszenie

RADA RODZICÓW
A.S.

**************************

Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego

6.05.2016

W tym roku odbywa się XXXIII Konkurs Recytatorski im. Kornela Makuszyńskiego.

5 maja 2016 r. odbył się pierwszy etap konkursu na poziomie szkoły. Zwycięzcy zakwalifikowali się do dalszej części konkursu na poziomie gminnym. Do eliminacji przystąpiło 24 uczniów z klas I-III oraz 10 uczestników z klas IV-VI. Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli przygotowali wybrany utwór poetycki oraz fragment prozy z literatury dziecięcej. Umiejętności uczniów oceniało jury w składzie: Renata Jankowska-Babik, Justyna Banaszek, Ewa Rogulska i Wioleta Pracz. Repertuar literacki był bardzo zróżnicowany, a dla młodych recytatorów w wielu przypadkach było to pierwsze wystąpienie konkursowe, czasem pojawiała się trema, dlatego sędziowie mieli problem z wyłonieniem zwycięzców. W pierwszej grupie wiekowej zdecydowanym zwycięzcą okazał się Kacper Zalech z klasy Ia, który zaprezentował wiersz ''Słoń Trąbalski'' oraz fragment prozy z książki Plastusiowy pamiętnik. Drugie miejsce zajęła Zofia Świątek z klasy IIIa, a miejsce III zdobył Franciszek Błachnio z klasy II b. Jury zdecydowało się przyznać wyróżnienia dla: Błachnio Agaty z kl. IIa, Magdy Grabowieckiej z klasy III a i Macieja Pielaka z klasy IIIa, Angeliki Dominiak z kl. Ib.

Na poziomie klas IV-VI:

I miejsce - Natalia Sikora kl. Vc
II miejsce - Inga Sierańska kl. IVa
III miejsce - Amelia Rudzka kl. IVb
Wyróżnienie - Roksana Maraszek kl. IVb

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych etapach konkursu, wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i prezentację swoich umiejętności w konkursie szkolnym.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.