AKTUALNOŚCI 2015/16


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Poranki czytelnicze

25.09.2015

W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej, mają możliwość uczestniczenia w porankach czytelniczych. Akcja polega na głośnym czytaniu wierszy i innych utworów literackich przez około 15 minut - na dobry początek dnia.

W klasach zerowych w każdy czwartek starsze uczennice zapraszają dzieci do biblioteki, gdzie zapoznają dzieci z twórczością Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej czy Juliana Tuwima.

Dzieci nie tylko poznają utwory i spędzają mile czas, ale również poznają jak funkcjonuje Biblioteka szkolna.


W. Pracz i J. Banaszek
A. S.

**************************

KONCERT ZESPOŁU ORKIESTRA DNI NASZYCH

24.09.2015

Dnia 24.09.2015 roku w Szkole Podstawowej w Sobolewie odbył się koncert Orkiestry Dni Naszych z Siedlec. Jest to grupa, która kolejny raz miała możliwość wystąpienia przed uczniami naszej szkoły. W wesoły i niezwykle przemawiający do dzieci sposób aktorzy przedstawili spektakl dotyczący zdrowego odżywiania i utrzymania czystości. Dzieci były oczarowane, wszyscy świetnie się bawili (śpiewali, klaskali i tańczyli), co widać na załączonych zdjęciach. Sposób przedstawienia tych dwóch tematów bardzo przemówił do dzieci i pozostanie długo w ich pamięci oraz wpłynie na ich nawyki.

W. Pracz
A. S.

**************************

Laureat Konkursu Ogólnopolskiego ''Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu''
Wycieczka rekreacyjno-edukacyjna ''Beni i bezpieczny powrót do szkoły''

19.09.2015

Dnia 18 września 2015 r. Ta data zapadnie na długo w pamięci każdemu z nas a w szczególności klasom IIa, IIb, i IIc SP oraz wych. D. Dubrow, K. Mużanowskiej, M.Krawczyk, E. Łukasik. Tego dnia drugoklasiści byli na wycieczce w Pruszkowie. Głównym celem było odebranie nagrody za udział w programie edukacyjnym "Szkoła Przyjazna Bezpieczeństwu". Dzięki kreatywności, zaangażowaniu i niekonwencjonalnym rozwiązaniom inspirujących uczniów do pozytywnych zachowań Fundacja Grupy PKP przyznała nam granty finansowe w wysokości 5000zł oraz zaprosiła nas do wzięcia udziału w pikniku rekreacyjno-edukacyjnym podsumowującym projekt. Spośród 150 szkół z całej Polski, 12 placówek, (wśród nich my) zdobyło główną nagrodę. W trakcie pobytu na pikniku uczniowie bawili się i uczyli np: udzielania pierwszej pomocy, próbowali swoich sił w laboratorium chemicznym. Organizatorzy zapewnili dzieciom wiele atrakcji: skoki na bungee, pompowany park rozrywki, walka na poduszki, symulacje jazdy samochodami wyścigowymi, x-boksy, konkursy z nagrodami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy utworzyli logo PKP, które sfotografowano z lotu ptaka. Fundacja Grupy PKP zapewniła wszystkim uczestnikom całodzienne wyżywienie i nielimitowane smakołyki.

Więcej o akcji na stronie Fundacji

Dorota Dubrow
A. S.

**************************

WYWIADÓWKA

16.09.2015

Dnia 23.09.2015 r. o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej odbędzie się zebranie ogólne dla Rodziców.

W programie:

  1. Wykład na temat: Rola rodziny w zapobieganiu narkomanii i innych uzależnień prowadzony przez terapeutę z Ośrodka Leczenia, Terapii i Rehabilitacji Uzależnień w Głoskowie.
  2. Wystąpienie Dyrektora Zespołu Szkół na temat organizacji pracy w nowym roku szkolnym.
  3. Spotkania z wychowawcami klas.

Dyrekcja
A.S.

**************************

***Dyrekcja
A.S.

**************************

MATEMATYKA UCZY I BAWI

13.09.2015

Od 14 września 2015 r. w naszej szkole będzie realizowany projekt ''Matematyka uczy i bawi''.

Do udziału w projekcie zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjum, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania matematyczne oraz zdobywać wiedzę i doskonalić umiejętności poprzez gry i zabawy edukacyjne.

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku

Katarzyna Stodulska
A.S.

**************************

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015-2016

1.09.2015

A.S.

**************************

Wyprawka szkolna
dofinansowanie zakupu podręczników

25.08.2015

Istnieje możliwość dofinansowania zakupu podręczników dla uczniów klas III Szkoły Podstawowej.

Termin składania wniosków do 10.09.2015.

Dochód na osobę 574 zł, lub poza tym kryterium (bez uwzględniania dochodu) z powodu trudnej sytuacji np.: ubóstwo, wielodzietność, niepełnosprawność, długotrwała choroba itp.

Dzieci, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności (z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej) kl. III, V, VI Szkoły Podstawowej oraz II i III Gimnazjum mogą również ubiegać się o dofinansowanie podręczników bez względu na dochód.
Druki do pobrania w sekretariacie.

Dyrekcja
A.S.

**************************

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO 2015/16

25.08.2015

Dnia 1 września 2015 r. o godz. 10:00 zostanie odprawiona msza św. inaugurująca Nowy Rok Szkolny 2015/2016. Bezpośrednio po mszy przejście do szkoły i uroczystości w hali sportowej oraz spotkania z wychowawcami.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Relacja z wakacji

25.08.2015

W czerwcowych aktualnościach (z ubiegłego roku szkolnego) znajduje się relacja z akcji "Malowane Lato 2015". Zapraszamy do obejrzenia.

A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.