AKTUALNOŚCI 2013/14


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Wycieczka do kręgielni

30.05[18.06].2014

Z okazji Dnia Dziecka 30 maja 2014 r. klasa VIa pojechała na wycieczkę do kręgielni w Borowiu. Wszystkim bardzo podobała się gra w kręgle, szybko minął czas i trzeba było wracać do domu. Po udanej zabawie nie omieszkaliśmy zajechać do pizzerii ''Primavera'' w Garwolinie i z apetytem zjedliśmy pizzę. Uczniowie są zachwyceni tym wyjazdem i bardzo chcą pojechać tam jeszcze raz.

H. Janisiewicz
A.S.

**************************

Bajki pana Perrault

28.05.2014

Trzy opowiadania (''Czerwony Kapturek'', ''Tomcio Paluszek'' oraz ''Ośla skórka'') składały się na rozśpiewany spektakl Teatru ARTENES pt. ''Bajki Pana Perrault'', który uczniowie klasy 1b i 2b obejrzeli 28 maja w kinie w Garwolinie. Sam Pan Perrault wprowadzał dziecięcą widownię w swój zaczarowany świat, pomagając jej dostrzec tkwiący w każdej historii morał. Bajka była bardzo pouczająca. Zadawała dzieciom ważne pytania: Czy starszych należy słuchać? Jak zachowywać się wobec obcych? Co jest ważniejsze: postura czy rozum? A może najważniejsze w życiu są nadzieja i miłość? Oczywiście aktor to dzieciom wszystko wyjaśnił, a czynił to wraz ze swoimi ulubionymi postaciami. Dzieci dowiedziały się jak zachowywać się wobec obcych, czy starszych należy słuchać oraz, że w życiu najważniejsze są nadzieja i miłość. W spektaklu zaprezentowali się aktorzy z Wrocławskiego Teatru „Artenes”. Przenieśli oni dzieci w zaczarowany świat bajek. Młodym widzom szczególnie podobały się: przepiękne dekoracje, barwne stroje oraz aktorzy. Najwięcej emocji wzbudziły jednak efekty dźwiękowe i gra świateł. Wartka akcja, kolorowe kostiumy, piękna muzyka na długo pozostaną nam w pamięci. Spektakl zachwycił wszystkich uczniów i nauczycieli.

M. Michalec
A.S.

**************************

Wycieczka do Janowca i Magicznych ogrodów

27.05.2014

21 maja klasy 1b, 2b i 2c były na niecodziennej wycieczce w Janowcu nad Wisłą i w Magicznych Ogrodach w Trzciankach. Uczniowie klas I i II mieli okazję wyobrazić sobie życie w typowym polskim dworku szlacheckim oraz poznać historię Zamku w Janowcu. Lekcja stała się okazją do wyjścia poza ramy szkolnego nauczania. Zajęcia były bardzo zajmujące, przeszłość pokazana została z pasją i osobistym zaangażowaniem pani prowadzącej. Dzięki tej lekcji uczniowie mogli przywołać czasy świetności Janowca, przenieść się w samo serce historii i poczuć dumę z tego, iż stają się jej częścią. Na długo pozostanie w pamięci nam legenda o Czarnej Damie. Drugą część wycieczki spędziliśmy nieopodal Janowca w Trzciankach w nowo powstałym parku - Magiczne ogrody.

''Magiczne ogrody'' to połączenie natury z baśniowym światem. To pierwszy w Polsce ogród sensoryczny zbudowany w oparciu o oryginalną historię. W ogrodach na nas czekało mnóstwo atrakcji. Zwiedzaliśmy kolejką osadę bulwiaków. Była też kilkumetrowa gąsienica, smoki i krasnoludy. Obiekt jest podzielony na 14 tematycznych krain. Było tam: jezioro o powierzchni dwóch tys. m2, po którym będzie można pływać tratwami, pracownia i dom czarodzieja, gród krasnoludów, smocze gniazdo, a nawet grota ze straszliwym potworem - smokiem Aragiem, tak groźnym, że będą mogły tam wejść dzieci od 12 lat. Najbardziej podobało nam się Marchewkowe Pole, Bulwiakowa Osada i po alejkach spacerujący Mordole. Na Łące Robanków mieliśmy zawody grupowe, gdzie odgadywaliśmy na 20 zagadek i zdobywaliśmy kryształki. Podobały nam się też place zabaw, gdzie się wspaniale bawiliśmy. Była to niezapomniana wycieczka, na pewno tam wkrótce wrócimy z naszymi rodzicami i rodzeństwem.

M. Michalec
A.S.

**************************

KONKURS RECYTATORSKI - FREDRO OCZAMI DZIECKA

19.05.2014

8 IV 2014r. w bibliotece naszej szkoły odbył się konkurs recytatorski skierowany do uczniów klas 0 - III pt. Fredro oczami dziecka. Celem konkursu było przybliżenie postaci pisarza i zachęcenie do czytania humorystycznych wierszy literatury dziecięcej.

Swoje interpretacje zaprezentowało 34 uczestników. Jury oceniało: dykcję, wykorzystanie rekwizytów, sposób przekazu oraz ogólne wrażenie. Wyłonienie finalistów nie było łatwe.

13 IV2014 r. odbył się finał ł konkursu, podczas którego prezentowali się laureaci. Wyróżnienia otrzymali: R. Maraszek i I. Sierańska z kl. IIa za prezentację utworu Cygan i baba , M Siejka z kl. IIIb, A. Jurzysta i M. Grabowiecka z kl. IIIc oraz W. Sienkiewicz kl. II b, M. Napora kl. I b i R. Czechowski kl. III b. Zwyciężczynią okazała się Alicja Filipowicz z kl. IIc prezentująca Bajeczkę o osiołku . Jury zwróciło uwagę na ciekawy sposób interpretacji i wykorzystanie rekwizytów. II miejsce zajął Maksymilian Krupa kl. IIIc, III miejsce zajęła Amelia Fiołek kl. IIb oraz Natalia Sikora kl. IIIc. Nagrody wręczył dyrektor szkoły - K. Łapacz. Pan dyrektor zachęcał dzieci do czytelnictwa i wskazał na znaczenie książki w życiu każdego człowieka.

Podczas finału uczniowie ze starszych klas przybliżyli swoim młodszym kolegom postać pisarza, a uczennice z koła teatralnego, zaprezentowali inscenizację klasycznego utworu Paweł i Gaweł . W roli Pawła wystąpiła Faustyna Zabielska, Gaweł to Natalia Tykowska, narrator – Natalia Cholewa. Poza konkursem wystąpiły najmłodsze uczennice z oddziałów przedszkolnych: Agatka Błachnio i Marzenka Krupa.

Rozstrzygnięto także konkurs trwający od października do marca Najpiękniejszy zeszyt lektur . Do konkursu zgłosiło się 45 uczniów, którzy systematycznie czytali książki tworzyli ilustracje i opis lektur w zeszytach. Oto wyniki konkursu:

  • I miejsce: D. Kozdrój, M. Kwas, A. Jurzysta, R. Maraszek, O. Szewczyk

  • II miejsce: I. Boryń, A. Kopera, Sz. Gazda, J. Sierańska
  • III miejsce: Z. Kurek, A. Filipowicz, G. Kowalczyk, J. Kowalczyk, J. Matuszewska, W. Flont, R. Czechowski, W. Błachnio, W. Zając, K. Kubak, Z. Sadurska.

Uroczystość uświetniły występy taneczne uczestników koła tanecznego prowadzonego pod kierunkiem pani Agaty Ulaszewskiej.

Dzieci mogły także obejrzeć wystawę prac lustracja utworów Fredry wykonaną przez gimnazjalistów pod kierunkiem pani Ewy Rogulskiej. Najciekawsze prace zdaniem jury wykonali:

  • I miejsce: Julia Madejska
  • II miejsce: Joanna Zabielska i Agnieszka Konopka
  • III miejsce: Weronika Kowalczyk

J. Banaszek
A.S.

**************************

Dzień Otwarty

19.05.2014

W środę 21 maja odbędzie się w naszej szkole Dzień Otwarty. W godz. 16-18 rodzice mogą uzyskać od wychowawców i nauczycieli, informacje o postępach w nauce i zachowaniu swoich dzieci oraz o przewidywanych ocenach niedostatecznych na koniec roku szkolnego.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Gminny Konkurs Plastyczny
''Jan Paweł II w moich oczach''

10.05.2014

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Plastycznym ''Jan Paweł II w moich oczach''. Komisja konkursowa przyznała nagrody książkowe i wyróżnienia dla następujących uczniów:

Klasy I-III

I miejsce - Wiktoria Napora IIa i Julia Mąkowska IIa

II miejsce - Natalia Sikora IIIc i Karolina Trzpil IIIb

III miejsce - Dagmara Strachota IIc

Wyróżnienie - Zuzanna Sadurska IIa

Klasy IV-VI

II miejsce - Natalia Tylkowska Va

Gimnazjum

I miejsce - Mateusz Rogulski

Gratulujemy!

E. Rogulska
A.S.

**************************

Bądź rozważny, baw się grzecznie
a w Twoim domu będzie bezpiecznie

8.05.2014... to temat XVI Ogólnopolskiego konkursu plastycznego organizowanego przez Państwową Straż Pożarną.
Ideą tego konkursu jest zainteresowanie młodego pokolenia tematem szeroko rozumianego bezpieczeństwa, kształtowanie właściwych postaw oraz podnoszenie świadomości zagrożenia, z jakim każdy z nas może spotkać się w codziennym życiu. Uczniowie naszej szkoły przygotowali prace plastyczne zgodne z tematem konkursu i wzięli w nim udział.

E. Rogulska
A.S.

**************************

Dzień Ziemi 2014

5.05.2014

30.04.2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Ziemi. W tym roku Światowy Dzień Ziemi odbywał się pod hasłem: ''Zmieniaj nawyki - nie klimat'', zaś naszym hasłem przewodnim było: Cokolwiek czynisz - czyń roztropnie i przewiduj skutki.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali inscenizację pt. ''I ja też odpowiadam za swoje zdrowie i bezpieczeństwo''.

Po przedstawieniu uczniowie w części wokalno-literackiej zaprezentowali wiersze i piosenki o tematyce ekologicznej pt. ''Moja Ziemia - Mój Dom''.

Dzieci z najmłodszych klas tańcząc i śpiewając przedstawiły zasady bezpiecznego zachowania się.

Całość dopełniła piękna dekoracja w postaci gazetek, wykonanych przez uczniów naszej szkoły.

Promowanie wśród uczniów zasad bezpieczeństwa jest priorytetem naszej szkoły w ramach programu Szkoły Promujące Zdrowie.

Koordynatorzy: Hanna Banaszek
Halina Janisiewicz
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.