AKTUALNOŚCI 2014/15

SPOTKANIE Z POLICJĄ

30.09.2014

W dniu 30 września 2014 r., w ramach programu "Stop narkotykom" pod patronatem Stowarzyszenia Rozwoju Gmin i Miast Powiatu Garwolińskiego gościliśmy w naszej szkole st. sierż. Danutę Kalinowską z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie, która przeprowadziła pogadankę dla uczniów klas I - III gimnazjum. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się o szkodliwości zażywania środków psychoaktywnych, jak i o konsekwencjach posiadania narkotyków. Na zakończenie uczniowie obejrzeli film ''Skazany na bluesa''.

R. Jankowska-Babik

NOWA ODSŁONA HARCERSKIEJ STRONY

30.09.2014

Na naszej stronie głównej w zakładce ''Organizacje szkolne'' oraz TU dostępna jest nowa odsłona internetowej strony drużyny harcerskiej Itaka na Facebooku.

Zasłużona nagroda

17.09.2014

W dn. 17.09.2014 r. klasa I a gimnazjum (dawna klasa VI a) i klasa III b gimnazjum wyjechały na zasłużoną wycieczkę do Sandomierza ufundowaną przez Radę Rodziców. Wspomnę że obie klasy w roku szk. 2013/2014 wygrały konkurs pt. ''Klasa na medal''. Wycieczka trwała tylko jeden dzień, ale zaplanowaliśmy mnóstwo atrakcji. Zwiedziliśmy Stare Miasto, zamek z XIV w., Bramę Opatowską, katedrę i bazylikę katedralną, kościół św. Jakuba, zbrojownię, Dom Długosza, spacerowaliśmy trasą podziemną. Zobaczyliśmy miejsca, gdzie nagrywany jest słynny serial pt. ''Ojciec Mateusz''. Niestety wszystko co dobre i piękne musi się kiedyś skończyć, nadszedł czas powrotu do domu. Wrażenia z wycieczki uwieczniliśmy na zdjęciach.

Myślę, że warto powalczyć o najlepsze miejsce w konkursie ''Klasa na medal''. W tym roku szkolnym 2014/2015 rozpoczęła się IV edycja.

Przygotowała H. Janisiewicz

ZEBRANIE OGÓLNE DLA RODZICÓW

16.09.2014

Dyrekcja Zespołu Szkół w Sobolewie serdecznie zaprasza wszystkich Rodziców na zebranie ogólne, które odbędzie się dnia 18.09.14 r. o godz.17.00 w małej sali gimnastycznej.

Porządek zebrania:

1. przekazanie informacji przez dyrektora dotyczących nowego roku szkolnego
  2. prelekcja dla rodziców nt. ''Przemoc wobec dzieci i przemoc seksualna''
  3. spotkania z wychowawcami w klasach.

Akcja ''Narodowe czytanie'' w naszej szkole

3.09.2014

Narodowe Czytanie jest ogólnopolską akcją publicznej lektury największych polskich dzieł literackich w celu popularyzacji czytelnictwa, zwrócenia uwagi na potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienia poczucia narodowej tożsamości. Czytanie zostało nazwane ''narodowym'', aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter. Powszechny udział w akcji to wyraz zaangażowania w nawiązanie dialogu z przekazem wybitnej spuścizny literackiej.

Propozycje do czytania książek H. Sienkiewicza w następujących klasach:

1. Kl. I - Bajka, Sabałowa bajka.
  2. Kl. II - U bramy raju, Czy ci najmilszy
  3. Kl. III - W pustyni i w puszczy - od rozdz. XXXIV
  4. Kl. IV - Janko Muzykant
  5. Kl. V - W pustyni i w puszczy - od rozdz. XXVII
  6. Kl. VI - Sachem

Gimnazjum:

1. Klasy I - Pan Wołodyjowski - od rozdz. XX s. 122
  2. Klasy II - Krzyżacy - od rozdz. XI str. 345
  3. Klasy III - Quo Vadis - od rozdz. XXI

Powyższe lektury znajdują się w bibliotece - można je wypożyczyć w przeddzień czytania czyli w czwartek w dniu 4.09.2014. Lektury czytamy po 10 minut na każdej lekcji w dniu 5.09 2014 r.

E. Rogulska

AKTYWACJA KONT W DZIENNIKU LIBRUS

2.09.2014

Do dnia 20 WRZEŚNIA br. można wnieść, u Wychowawcy swojego dziecka, niższą opłatę za aktywację kont w e-Dzienniku Librus, która wynosi:

• 22 zł - za jedno dziecko
  • 35 zł - za rodzeństwo

Wpłaty bez pośrednictwa szkoły można dokonywać w dowolnym czasie. Wyniosą one:

• 25 zł - jedno dziecko,
  • 38 zł - rodzeństwo.

Promocja obejmuje wyłącznie aktywacje dokonane z wykorzystaniem mechanizmu elektronicznych LIST AKTYWACYJNYCH przesyłanych przez szkołę drogą elektroniczną. Oznacza to, że wpłata musi zostać dokonana za pośrednictwem szkoły.

UROCZYSTOŚĆ ROZPOCZĘCIA ROKU SZKOLNEGO

1.09.2014

W dniu dzisiejszym - 1 września - rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2014/15. Po mszy św., którą odprawił ks. Andrzej Oworuszko nasz proboszcz, udaliśmy się na halę sportową by wziąć udział w uroczystościach szkolnych.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, jak co roku, nasi przedstawiciele złożyli kwiaty pod pomnikiem ofiar II wojny światowej, której 75 rocznicę obchodzimy w tym roku.

Po krótkim przemówieniu Dyrektora udaliśmy się na spotkanie z naszymi Wychowawcami.

Rozpoczęcie roku szkolnego...

25.08.2014

... 2014/2015 odbędzie się w dniu 1.09.2014 r. o godz. 11.00 na hali sportowej w Zespole Szkół.

Autobus szkolny odjedzie z przystanku w Kaleniu o godz. 9.00, a z przystanku w Kobusach o godz. 9.20.
Uczniowie dojeżdżający od strony Kobusy/Godzisz/Krępa wysiądą z autobusu przy kościele.

DOŻYNKI 2014

31.08.2014

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeїone.