AKTUALNOŚCI 2013/14

KONKURS KLASA NA MEDAL
II edycja 2013-14

29.10.2013

Poniżej zamieszczony jest regulamin konkursu ''Klasa na medal'' - druga edycja.

FOTKI klasy 1a
czyli jak wyglądaliśmy jesienią 2013

28.10.2013

Na początku nowego roku szkolnego klasa 1a uczestniczyła w sesji fotograficznej (na placu zabaw przy szkole). Zapraszamy do obejrzenia fotek. Postaramy się uwieczniać twarze co roku, by prześledzić proces zmian w trakcie uczęszczania do szkoły. Pod miniaturką kryje się stronka z portretami dzieci.

Zdjęcia w większym formacie - nadające się do wykonania dobitek fotograficznych - rodzice dzieci mogą otrzymać w bibliotece przez najbliższy miesiąc.

Uczniowie z naszego Zespołu Szkół wzięli udział w konkursie
''PONAD BARIERAMI''

17.10.2013

W Konkursie plastycznym i literackim o zasięgu regionalnym ''Budujmy świat dla wszystkich'' należało wykonać pracę plastyczną - plakat promujący ideę integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem. Natomiast w konkursie Literackim należało wymyślić ciekawe hasło o takiej samej tematyce. Nasi uczniowie uzyskali nagrody i wyróżnienia.

Zdjęcia z odbioru nagród

Nagrody:

• I miejsce - konkurs literacki - Daria Babik kl. I A gimnazjum
  • I miejsce konkurs plastyczny - Mateusz Rogulski kl. I B gimnazjum
  • II miejsce konkurs plastyczny - Weronika Krzemińska kl. IV b szkoła podstawowa
  • III miejsce - Aneta Kazimierak kl. I B gimnazjum

Wyróżnienia:

• Daria Piątek - kl. II B gimnazjum
  • Zuzanna Kurek - kl. III b szkoła podstawowa
  • Izabela Śliz - kl. IV b szkoła podstawowa

Gratulujemy !!!

Nasze prace

Więcej na egarwolin.pl.

Prace nagrodzone i wyróżnione zostaną opublikowane. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie pokonkursowej, a najładniejsze i najwyżej ocenione znajdą się w wydanym kalendarzu okolicznościowym.

E. Rogulska

Nowa podstrona o piłce nożnej

16.10.2013

Dla zainteresowanych piłką nożną w naszej szkole, została uruchomiona nowa podstrona o tej tematyce: promyksobolew.futbolowo.pl. Na wspomnianą stronę można wejść poprzez przycisk - znajdujący się w menu "Organizacje szkolne" - pod nazwą "Piłka nożna":

Dzień Nauczyciela 2013
Szkoła w krzywym zwierciadle

13.10.2013

Dnia 11 października w naszej szkole odbył się Dzień Edukacji Narodowej. Świętowaliśmy dzień, w którym nauczyciele obchodzą swoje święto. Z tej okazji odbył się uroczysty apel. Dyrektor naszej szkoły złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców - p. Hanna Matyska na ręce p. Dyrektora złożyła kwiaty i podziękowania dla wszystkich nauczycieli, dziękując za trud nauczania.

Olga Kalinowska, Weronika Kalbarczyk

Życzenia dla nauczycieli:

Róża, kwiat i czekolada to podziękowanie nie lada.

Każdy nauczyciel się cieszy, bo dziś do domu mu się nie spieszy.

Za naszą postawę plus pięć dostaniemy,
do domu pójdziemy, jutro nie przyjdziemy.

Cierpliwości i radości życzy każdy,
kto wie, że nauczycielom lekko nas nie uczy się.

Zuzanna Pielak, Dominika Wojdat

Warsztaty Plastyczne w Łucznicy
10.10.2013

11.10.2013

W dniu 10 października uczniowie z klas gimnazjalnych uczestniczyli w ciekawych warsztatach plastycznych w Łucznicy, zorganizowanych w ramach projektu edukacyjnego Szkoła Równych Szans IV Edycja.

Dziewczęta i chłopcy poznali tajniki technik artystycznych stosowanych w barwieniu tkanin, takich jak: filcowanie, batik, malowanie na koszulkach.

Tematyka warsztatów bardzo przypadła do gustu znacznej części uczestników, szczególnie technika batiku. Niestety, warsztaty trwały tylko trzy godziny... :(

Pod linkiem (obrazek) można obejrzeć fotorelację z warsztatów i efekty naszej pracy.

E. Rogulska

ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIU 11.10.2013 r.

9.10.2013

5. przerwa obiadowa
  7. przerwa obiadowa

10. Akademia na sali gimnastycznej.

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Wycieczka do Mościsk - 2.10.2013

2.10.2013

W dniu 2 października 2013 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas 0 abcd, udali się do Parku Edukacji i Rozrywki w Mościskach. Celem wycieczki było poznawanie otaczającego nas świata, wspólna zabawa, biesiadowanie oraz integracja międzyklasowa.
Mogliśmy się tu nie tylko rozerwać - jak to w parku rozrywki - ale także obserwować ciekawe zjawiska: jak bardzo jesteśmy przyzwyczajeni do pionów i poziomów (latający dom), co mogą zrobić odpowiednio ustawione lustra (ścięta głowa na talerzu) i wiele innych.

D. Dubrow