AKTUALNOŚCI 2013/14


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


ZASADY REKRUTACJI DO KLAS I GIMNAZJUM
w roku szkolnym 2014-15

28.02.2014

W załączniku można pobrać opis zasad rekrutacji do klas I gimnazjum na nowy rok szkolny.
Dokument ten można pobrać także bezpośrednio z zakładki ''Dydaktyka'' - Statut, podania, dokumenty.

A.S.

**************************

FERIE NA HALI SPORTOWEJ

13.02.2014

Wszystkich chętnych uczniów zapraszamy do korzystania z hali sportowej w ramach zajęć sportowo-rekreacyjnych w okresie ferii zimowych 2014.

ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ:

 • PONIEDZIAŁEK - 17.02
 • WTOREK - 18.02
 • ŚRODA - 19.02
 • CZWARTEK - 20.02

w godzinach 11.00 – 14.00

_________________

 • PIĄTEK - 21.02

w godzinach 13.30 – 15.00

_________________

 • PONIEDZIAŁEK - 24.02
 • WTOREK - 25.02
 • ŚRODA - 26.02
 • CZWARTEK - 27.02
 • PIĄTEK - 28.02

w godzinach 13.30 – 15.30

_________________

ZAPRASZAMY
OBOWIĄZUJE STRÓJ SPORTOWY Z BUTAMI NA JASNEJ PODESZWIE
Wejście od ulicy Błachnio /wejście główne/

A. Goliszewski
A.S.

**************************

Wycieczka do zakładów pracy.

12.02.2014

Dnia 12.02.2014 r. grupa uczniów z Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie (grupa z doradztwa zawodowego i Ziemia Planeta Ludzi – chemia) uczestnicząca w Projekcie ''Szkoła Równych Szans'' współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, pojechała na wycieczkę do Łaskarzewa i Pilawy. W Łaskarzewie odwiedziliśmy piekarnię i cukiernię „Żabczyńscy”, Mogliśmy prześledzić cykl wypieku chleba i bułek, jeden z pracowników, który oprowadzał nas po zakładzie pokazał nam na czym polega praca w piekarni. Na koniec każdy z nas został poczęstowany pączkiem i bochenkiem pachnącego chleba. Następnie pojechaliśmy do Młynów Zbożowych Żabczyńscy, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak produkuje się mąkę. Z Łaskarzewa pojechaliśmy do Pilawy do Drukarni Ragus. Oprowadzał nas po niej właściciel, od którego dowiedzieliśmy się dużo o pracy w drukarni, oraz poznaliśmy sekrety poligrafii. Wróciliśmy do domu zmęczeni ale bardzo zadowoleni z wyjazdu.

Daria Piątek kl. IIB
Katarzyna Łojek kl. IIB
Renata Jankowska – Babik
A.S.

**************************

W telewizji fajnie było, ale wszystko zbyt szybko się skończyło!

11.02.2014

Dnia 4 lutego 2014 roku odbyła się wycieczka do Telewizji Polskiej. W wyjeździe udział brali uczniowie uczęszczający na koło dziennikarskie i matematyczne dzięki udziałowi w projekcie Szkoła Równych Szans. IV edycja. W budynku TVP chodziliśmy z przewodnikiem po studiach m.in. TVP Sport, Pytanie na Śniadanie, Świat się kręci oraz studiu ogólnym. Przypadkowo zobaczyliśmy Marzenę Rogalską, Edytę Herbuś oraz innych aktorów z telenoweli „Klan”. Wszyscy byliśmy zachwyceni, lecz naszą miłą wycieczkę w TVP musieliśmy skończyć. Gdy myśleliśmy, że czas już do domu, czekała nas niespodzianka. Udaliśmy się do Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Właściciel muzeum w niesamowity wprost sposób opowiedział nam kilka historii. A, jak to z baśni, z każdej płynęło pouczenie. Słuchaliśmy ich z zapartym tchem. Później mięliśmy możliwość zagrać na różnych instrumentach muzycznych zgromadzonych przez właściciela muzeum podczas podróży m.in. po Afryce, Japonii. Na koniec pobytu układaliśmy wieżę z klocków. To ćwiczenie miało zwrócić naszą uwagę, na ważną życiową wskazówkę – najważniejsze są podstawy, fundament naszego przyszłego życia.

Weronika Krzemińska, Małgorzata Boryń, Weronika Kalbarczyk,
Faustyna Zabielska, Weronika Napora, Natalia Cholewa, Dominika Wojdat
B.Z.

**************************

STOP WSPÓŁCZESNYM PIRATOM

10.02.2014

Uczniowie uczęszczający na zajęcia Koła dziennikarskiego dzięki projektowi ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'' współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego postanowili zwrócić uwagę swoich kolegów i koleżanek na tak ważne tematy, jakimi są prawa autorskie i bezpieczeństwo w sieci.

AUTORSKIE PRAWA OSOBISTE

Między innymi chronią one dzieła twórcy, a bezprawne lub nieumiejętne ich wykorzystanie może przysporzyć użytkownikowi wiele kłopotów. Zabronione jest kopiowanie utworów oraz zdjęć. Jeśli użyjesz cudzego dokumentu, zawsze podpisuj go nazwiskiem autora. Ciekawe informacje znajdują się na stronie: CEO

Załącznik: prawa autorskie

Koło dziennikarskie SP
A.S.

**************************

BEZPIECZNI INTERNAUCI

10.02.2014

My, użytkownicy Internetu, zdajemy sobie sprawę, że daje on nam mnóstwo możliwości, pomaga zdobywać wiedzę, komunikować się z innymi użytkownikami, ale niestety może stanowić dla nas również zagrożenie. Jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem, dowiemy się ze stron:

google.pl
nina.gov
panoptykon.org

Załącznik: bezpieczeństwo w sieci

Koło dziennikarskie SP
A.S.

**************************

NOWINY z PROJEKTU ''SZKOŁA RÓWNYCH SZANS. IV EDYCJA''

29.01.2014

W dniu 28 stycznia 2014 r. grupa uczniów zainteresowanych naukami przyrodniczymi (i nie tylko) pojechała na wycieczkę do Warszawy. Celem wyjazdu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Centrum Kopernika to wspaniałe miejsce do inspirowania uczniów do odkrywania i zrozumienia świata poprzez samodzielne doświadczenia, przeprowadzanie eksperymentów, poznawania praw rządzących światem za pomocą umysłu i zmysłów, ale jest to też miejsce nauki poprzez zabawę.

Nasi uczniowie pod czujnym okiem pań nauczycielek, zwiedzali Centrum, uruchamiając po drodze wszystkie możliwe urządzenia, robiąc doświadczenia z wodą , z prądem, związane z mechaniką, kinetyką, chemią, akustyką i wieloma innymi dziedzinami nauki.

W Teatrze Wysokich Napięć nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w pokazie ''Tajniki elektrostatyki''.

W najnowszym pokazie przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik w Agorze, dowiedzieliśmy się o tym, jak iluzjoniści oraz spece od reklamy wykorzystują wiedzę o funkcjonowaniu naszego umysłu oraz jak różnie postrzegamy otaczający nas świat.

Wyjazd edukacyjny do Centrum Nauki Kopernik odbył się w ramach realizacji projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'' współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt ten realizujemy we współpracy z Fundacją Rozwoju Demokracji Lokalnej CM.

Z. Beczek
A.S.

**************************

JAK TO W BUKOWINIE ŁADNIE...

28.01.2014


A.S.

**************************

NOWINY z PROJEKTU
SZKOŁA RÓWNYCH SZANS. IV EDYCJA

27.01.2014

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie, w tym uczestniczący w zajęciach Klubu Młodych Przyrodników w ramach projektu ''Szkoła Równych Szans. IV edycja'' współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w dniu 22.01.2014 r., wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do Kazimierza Dolnego.

Najważniejszym punktem wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Przyrodniczego. Uczniowie poznali zgromadzone tu zbiory przyrodnicze z zakresu geologii, paleontologii, botaniki i zoologii.

Pomimo mrozu i wiatru wycieczkowicze poszli się na Rynek, gdzie mogli podziwiać piękne zabytki: kościół farny św. Jan Chrzciciela, kamienice braci Przybyłów oraz wznoszącą się nad Kazimierzem Górę Trzech Krzyży, ruiny zamku i basztę zbudowane przez króla Polski Kazimierza Wielkiego.

Następnie, nieco głodni i zmarznięci, udali się w drogę powrotną do domu, odwiedzając na trasie McDonald’s.

Z. Beczek
A.S.

**************************

KOLĘDY I PASTORAŁKI 2014
X GMINNY FESTIWAL KOLĘD I PASTORAŁEK

22.01.2014

19 stycznia w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Sobolewie, około 30 młodych artystów ze szkół z: Anielowa, Gończyc, Kalenia, Sobolewa i Sokoła stanęło do rywalizacji o miejsca w X Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczestników:

 • Amelia Fijołek kl. IIb
 • Alicja Kwiecińska kl. IIb
 • Weronika Krzemińska kl.IVb
 • Natalia Tylkowska kl. Va
 • Wiktoria Sierańska kl. VIa
 • Sylwia Majsterek kl. IIA gim.
 • Zuzanna Kowalczyk kl. IIIB gim.

Gratulujemy wyróżnień i zdobycia miejsc w konkursie!

Kategoria kl. IV-VI

 • I miejsce Wiktoria Sierańska kl. VIa
 • Wyróżnienie - Weronika Krzemińska kl.IVb

Kategoria gimnazjum

 • III miejsce Zuzanna Kowalczyk kl. IIIB
 • Wyróżnienie - Sylwia Majsterek kl.IIA

M. Michalec
A.S.

**************************

Lekcja biologii w laboratorium Centrum Nauki Kopernik

26.05.2014

21 stycznia 2014 r. odbyła się wycieczka do Warszawy do Centrum Nauki Kopernik. Podczas wycieczki uczniowie kl. II b gimnazjum wzięli udział w warsztatach biologicznych w laboratorium.

Prezentacja

artykuł dostarczyła H. Banaszek
A.S.

**************************

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

21.02.2014

Dnia 21 stycznia 2014, w ramach projektu Szkoła Równych Szans. IV edycja, odbyła się wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce brali udział uczniowie Publicznego Gimnazjum w Sobolewie, którzy mogli poszerzyć swoją wiedzę z różnych dziedzin nauki eksperymentując oraz biorąc udział w pokazach.


Katarzyna Stodulska
A.S.

**************************

Kąpiel zimą - sama radość...

21.01.2014

Publiczna Szkoła Podstawowa w Sobolewie realizuje projekt „Szkoła Równych Szans – programy rozwojowe szkół. IV edycja” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W ramach projektu organizowane są cykliczne wyjazdy na basen do Ryk lub do Garwolina, wcześniej były wyjazdy do Kozienic i Mińska Mazowieckiego. Od początku trwania projektu było 25 wyjazdów. Najczęściej korzystają z nich uczniowie, którzy uczęszczają na zajęcia gimnastyki korekcyjnej, organizowane w ramach realizacji projektu „Szkoła Równych Szans. IV edycja”. Pozostali uczniowie mogą zawsze zapisać się na wyjazd w dowolnym terminie.

Nigdy nie brakuje chętnych na wyjazdy, choć za oknem zimno, deszcz lub śnieg.

Koordynator projektu Zofia Beczek
A.S.

**************************

Porwanie choinek

17.01.2014

Ten dramatyczny tytuł ma inscenizacja prezentowana zaproszonym gościom, rodzicom w czwartek 16 I 2014 r. przez uczniów z kl. IIIa.

Okazało się, że to królewna (w tej roli Weronika Zając), która się nudziła kazała je porwać. Całą historię opowiedziała Jackowi (Bartłomiej Bożek) jego babcia (Eliza Gładysz). To właśnie on w towarzystwie psa Kruczka (Mateusz Bieńko), wyruszył aby uwolnić choinki i tym samym wrócić ludziom radość ze świąt. Zdziwiona wizytą i mile zaskoczona podarunkiem z bombek królewna, uwolniła choinki.

Wychowawca Jolanta Kalinowska
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.