AKTUALNOŚCI 2013/14


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


DZIEŃ PATRONA

20.11.2013

W dniu 15.11.2013 r. odbyły się obchody Dnia Patrona naszej szkoły oraz Święta Niepodległości. Tego typu uroczyste spotkania stały się już tradycją w naszej społeczności szkolnej i lokalnej.

O godz.9.00 uczniowie razem z nauczycielami uczestniczyli we mszy świętej. Po przemarszu z kościoła do szkoły rozpoczęły się oficjalne uroczystości. Jako pierwszy głos zabrał dyrektor szkoły Pan Krzysztof Łapacz.

Następnie uczniowie klas I gimnazjum i I szkoły podstawowej złożyli uroczyste ślubowanie. Oficjalną część artystyczną przygotowały - H. Janisiewicz, E. Pluta, H. Zatyka. Wyjątkowym talentem aktorskim wykazali się uczniowie klas VI (a, b i c). Wcielili się oni bowiem w postacie literackie utworów Henryka Sienkiewicza przedstawiając inscenizację pt. ''Znani i lubiani''. Przebrani w barwne epokowe stroje i kostiumy ''przenieśli'' widownię w odległe czasy bitwy pod Grunwaldem i Potopu Szwedzkiego, przypomnieli przygody Stasia i Nel oraz wiele innych postaci znanych z utworów naszego patrona. Prezentację postaci z utworów pisarza przygotowali uczniowie klas III gimnazjum pod kierunkiem H. Banaszek.

W kolejnej części wysłuchaliśmy pięknie wykonanie polskich pieśni patriotycznych wywodzących się z różnych epok historycznych. Przegląd piosenek wraz z komentarzem literacko-historycznym przygotowali K. Szostak, G. Wiśniewski.

Uczniowie klasy IIb Szkoły Podstawowej (pod kierunkiem p. M. Michalec) czynnie włączyli się w przygotowanie części muzycznej. Na początku wykonali instrumentację perkusyjną poloneza M. K. Ogińskiego - "Pożegnanie ojczyzny". Potem trzech uczniów wykonało pieśń z okresu I Wojny Światowej - Piechota, zaś w szczególności podobał się utwór wykonany przez Eryka Rritatta "Ojczyzna" ks. S. Ceberka. Na zakończenie występu mali artyści zatańczyli mazurski udowy taniec Szot.

Zwieńczeniem uroczystości było rozstrzygnięcie konkursu na logo naszej szkoły, które wygrała uczennica kl. IIID gimnazjum Joanna Zabielska.

H. Janisiewicz
oraz M. Michalec
A.S.

**************************

Podsumowanie projektu plastycznego
''Lato na wsi''

19.11.2013

Dnia 18 listopada grupka najaktywniejszych uczniów warsztatów plastycznych ''Lato na wsi'' wzięła udział w uroczystości podsumowania akcji. Finał odbył się w siedzibie MCKiS w Warszawie.

''Lato na wsi'' to projekt Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki przygotowany dla dzieci i młodzieży z mazowieckich wsi i miasteczek. W ramach akcji od dziesięciu lat organizowane są warsztaty plastyczne. W sumie, w tegorocznej akcji wzięły udział dzieci z 19 mazowieckich miejscowości. Poziom wyselekcjonowanych na konkurs prac był bardzo wysoki, o czym mogliśmy się osobiście przekonać podczas zorganizowanej w ramach Finału wystawy.

Uczestnicy uroczystości mieli również okazję obejrzeć występ musical przygotowany przez dzieci z ''Warszawskiej Filmówki''. Wzięli też udział w poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

E. Rogulska
A.S.

**************************

Matematyka nie jest nudna!

11.2013

Uczniowie gimnazjum uczęszczający na zajęcia dla uczniów uzdolnionych matematycznie w projekcie "Szkoła Równych Szans. IV Edycja" współfinansowanego ze środków unijnych w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego na zajęciach koła matematycznego mieli możliwość:

  • - poszerzać swoją wiedzę korzystając z platformy edukacyjnej e-gwo GimPlus;
  • - sprawdzać twierdzenie Eulera dla modeli brył, które samodzielnie zbudowali;
  • - tworzyć kolorowe wyszywanki paraboliczne.

A. Kalbarczyk
A.S.

**************************


FOTKI klasy 0a - jesień 2013

12.11.2013


Na początku nowego roku szkolnego klasa 0a także uczestniczyła w sesji fotograficznej (w parku przy UG). Zapraszamy do obejrzenia fotek. Pod miniaturką kryje się stronka z portretami dzieci.

Zdjęcia w większym formacie - nadające się do wykonania dobitek fotograficznych - rodzice dzieci mogą otrzymać w bibliotece przez najbliższy miesiąc.

A.S.

**************************

Sprawozdanie z akcji
''Śniadanie daje moc''

10.11.2013

8 listopada 2013 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sobolewie wzięli aktywny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc". W akcję zaangażowali się również rodzice uczniów, wyrażając aprobatę oraz uznanie dla takich działań, także zaopatrując dzieci w zdrowe artykuły spożywcze. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji, przygotowując wspólnie posiłek oraz nakrywając do stołu a także wyrazili chęć powtórzenia takich działań. Wspólne śniadanie zorganizowane w klasach stworzyło możliwość rozmowy kierowanej przez wychowawców klas, na temat znaczenia zdrowego odżywiania się oraz w ogóle spożywania najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie. Uczniowie wymieniali się uwagami na temat porannych posiłków, jak to wygląda w ich własnych domach. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również dała szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

M. Michalec
A.S.

Chcemy być zdrowi! - klasa IIIc

12.11.2013

W dniu 8 listopada klasa III c, w ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”, robiła zdrowe kanapki. Na naszych kanapkach znalazły się produkty dzięki którym jesteśmy zdrowi: ciemny chleb, papryka, pomidor, ogórek, sałata, rzodkiewka, ser żółty, jajko. Wspólna praca dała wspaniałe rezultaty – kanapki wszystkim smakowały, były bardzo dobre i szybko zniknęły z talerzy. Było tak pysznie, że wszyscy chcieliśmy jeszcze. Ten dzień był fantastyczny. Warto jeść warzywa i owoce!

Adam Wiśnioch, Dawid Gula, Natalka Sikora, Marta Grabowiecka
pod kierunkiem wych. A. Tuchowskiej
A.S.

**************************

FOTKI klasy 3a
czyli jak wyglądaliśmy jesienią 2013

5.11.2013

Zapraszamy do obejrzenia fotek klasy 3a (rocznik jesień 2004 - wiosna 2005). Pod miniaturką kryje się stronka z portretami dzieci.

Zdjęcia w większym formacie - nadające się do wykonania dobitek fotograficznych - rodzice dzieci mogą otrzymać w bibliotece przez najbliższy miesiąc.A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.