AKTUALNOŚCI 2010/11


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Jubileusz - 10 Biesiada Rodzinna
29 maja 2011 r.

W tym roku odbyła się - już po raz dziesiąty - Biesiada Rodzinna, która miała na celu stworzenie warunków do integracji i uczestnictwa w różnych formach aktywności zarówno uczniów, nauczycieli, rodziców, a także całej społeczności Sobolewa i okolic. Uroczystość jest też dobrą okazją do tego, by pokazać liczne sukcesy i talenty naszych uczniów, a przy okazji także dzięki zaangażowaniu nauczycieli i życzliwości mieszkańców gminy pozyskać środki na potrzeby naszej placówki.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13.00, od której na scenie można było obserwować muzyków i laureatów konkursów muzycznych i recytatorskich, przedstawienia teatralne o sporcie i o szczęściu, szkolny kabaret i zespół muzyczny, a także zwycięzców zawodów sportowych. Wszyscy zapowiadani przez konferansjerki artyści to oczywiście uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy Biesiady mieli także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnej zabawie karaoke.

Rodzice reprezentujący Radę Rodziców zorganizowali bufet. Najmłodsi mogli doświadczyć zabawy na zjeżdżalni i w basenie z kulkami.

Rodziny walczyły o najciekawszy pomysł na smaczną i estetyczną kanapkę. Można było pomalować swoją twarz, a także wziąć udział w loterii fantowej. Wszystkie losy pozyskane zostały dzięki uprzejmości okolicznych sponsorów. W tym roku główne nagrody stanowiły: rower, namiot, DVD i aparat cyfrowy.

W tym dniu mieliśmy możliwość obserwować i wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, które odbywały się już od godziny 10.00 na wielu obiektach sportowych jednocześnie. Uczniowie rywalizowali w tenisie ziemnym, piłce plażowej i nożnej, sztafetach sprawnościowych, pchnięciu kulą, skoku wzwyż.

Najwięcej emocji wśród dzieci ale i zapewne rodziców wywołał mecz rodzice - dzieci. Warto było zobaczyć z jakim zapałem mali zawodnicy śpiewali hymn, i ich radość po strzeleniu bramki rodzicom!

Relacjonował je jeden z nauczycieli uczyniony tego dnia komentatorem. Zwieńczeniem zabawy była dyskoteka.

Każda Biesiada jest dla organizatorów powodem do dumy. W tym ''zabieganym'' świecie potrafimy znaleźć czas, by pobyć razem i przede wszystkim dobrze się bawić i to jest nasz największy sukces.

J. Lewandowska   

A.S.  

**************************

XIX Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

W dniach 27-29.05.2011 r. delegacja Zespołu Szkół w Sobolewie: Klaudia Komorniczak, Klaudia Zalewska i opiekun SU, p. Zofia Beczek, reprezentowały naszą szkołę na XIX Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Przemyślu.

Zloty gromadzą każdego roku przedstawicieli około 50 szkół z całej Polski, noszące imię Henryka Sienkiewicza. Gośćmi honorowymi XIX Zlotu byli: Antoni Cybulski, kustosz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz pomysłodawca tej pięknej inicjatywy; potomkowie naszego patrona, m.in. Juliusz Sienkiewicz, a także gwiazda telewizyjna związana z Przemyślem - Przemysław Babiarz.

Podczas gali otwarcia Zlotu odebrałyśmy nagrody dla uczniów naszej szkoły uzyskane w konkursach:
 • II miejsce w konkursie literackim pt. "Idea ojczyzny powinna zajmować pierwsze miejsce w duszy i sercu człowieka - miłość do ojczyzny w utworach Sienkiewicza a współczesny patriotyzm młodych Polaków" - Karolina Karpisz - Gimnazjum
 • II miejsce w konkursie na najciekawszą gazetkę szkolną pod hasłem "Duch sienkiewiczowski w naszej szkole" - Gazetka pt. "Kontrowersja" - Gimnazjum

Każdy Zlot to miłe przeżycia, niezapomniane chwile wspólnych spotkań braci sienkiewiczowskiej!
Do zobaczenia za rok!

Z. Beczek   

A.S.  

**************************

XXVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego
Eliminacje powiatowe

20 maja 2011 r. W MPBP w Garwolinie odbył się konkurs powiatowy.
Naszą Szkołę Podstawową w grupie wiekowej klasy I-III reprezentowały dwie uczennice przygotowane przez panią M. Michalec:

 • Dominika Zduniak z klasy III a, która recytowała wiersz Juliana Tuwima ''Słoń Trąbalski'', fragment prozy z książki ''Co słychać u Malinowskich'' M. Terlikowskiej
 • Karolina Pawelec z klasy III a, która zdobyła wyróżnienie w tym konkursie za wiersz Jana Brzechwy ''Prot i Filip'' oraz fragment prozy ''Rumcajs'' V. Cvetka.

Uczennicom gratulujemy!

A.S.  

**************************

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat
promujący prezydencję Polski w Unii Europejskiej


Jury w składzie:
 • p. Renata Jankowska-Babik
 • p. Krzysztof Łapacz
 • p. Tadeusz Makulec
 • p. Andrzej Misiak
 • p. Ewa Rogulska
 • p. Wiesława Rudnicka
 • Ewelina Wieczorek
 • Monika Nosowska
przyznało nagrody i wyróżnienia:

Szkoła podstawowa

 1. miejsce - Alicja Szostek IV b
 2. miejsce - Natalia Gąska IV b/Joanna Zabielska VI c
 3. miejsce - Daria Babik IV a
Wyróżnienie Jakub Prokop V a
Wyróżnienie Karol Maraszek V a

Gimnazjum

 1. miejsce - Agnieszka Kowalczyk I b
 2. miejsce - Klara Szlendak II a/Marta Belka II b
 3. miejsce - Sylwia Banaszek II b
Wyróżnienie Natalia Mużanowska II b
Wyróżnienie Weronika Kuna I a

A.S.  

**************************

Sukces na II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Szkolnej!


12 maja 20011 roku w Sali Widowiskowej w Sobolewie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Szkolnej, w którym prezentowali się nasi uczniowie. I jak zwykle nie zawiedli!!!
W kategorii kl. IV-VI trzecie miejsce zajęła
 • Zuzanna Kowalczyk(kl.6), która zaśpiewała piosenkę Alleluja.
 • Pierwsze miejsce bezapelacyjnie przypadło Sylwii Majsterek (kl. 5), która świetnie zaśpiewaną „Piosenką drewnianych lalek” zachwyciła nie tylko jury, ale także została wybrana piosenką publiczności.

  W kategorii Gimnazjum nie zawiodła po raz kolejny
 • Aleksandra Łapacz. Sama chyba była trochę zaskoczona werdyktem jury, które przyznało jej ex aequo z koleżanką z Gończyc pierwsze miejsce.
  Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, plecaki, piłki i słowniki. Wśród występujących na festiwalu podziwialiśmy jeszcze: Patrycję Kobus, Gabrysię Maraszek i Karolinę Pawelec.
  Gratulujemy popisów wokalnych i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów.

  K. Szostak  

  B.Z.  

  **************************

  ''KONKURS RECYTATORSKI''

  W bieżącym miesiącu odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski.
  W konkursie wzięło udział 13 uczniów, którzy zaprezentowali własne interpretacje poezji dla dzieci.

  Więcej w bibliotece.

  Uczestnicy konkursu

  A.S.  

  **************************

  ''NAUKA I WYPOCZYNEK''

  Od dnia 11 kwietnia do 14 października 2011 r. będzie w naszej szkole realizowany projekt ''Nauka i wypoczynek'', który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5: ''Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich'', Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  W ramach projektu zaplanowano dla dzieci i dla osób dorosłych (rodziców) następujące działania:

  1. Szkoła Tenisa Ziemnego,
  2. Zajęcia językowe (język angielski),
  3. Zajęcia z zakresu technologii informacyjno-telekomunikacyjnych.

  Strona projektu

  Z. Beczek   

  A.S.  

  **************************

  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

 • Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.