AKTUALNOŚCI 2010/11

PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

W dniu 22 XII 2010 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się Wigilie klasowe, a następnie wspólna uroczyste przedstawienie jasełkowe. Z tej okazji Koło Teatralne zaprezentowało inscenizację pt. ''Kim ty jesteś człowieku?'', w którym staraliśmy się ukazać odwieczne dążenia człowieka do zdobycia władzy nad światem oraz konsekwencji tego dążenia. Symboliczni ''źli bohaterowie'' usiłują wspiąć się po drabinie, aby zawładnąć ziemią wyłącznie dla siebie. Szatani podpowiadają im jak to osiągnąć, a ludzie poddając się im walczą ze sobą, powodują kolejne wojny i nieszczęścia w dziejach ludzkości. W tle cały czas ukazana jest Maryja, św. Józef i Anioł, którzy mówią jak żyć, aby uniknąć wszelakiego zła: pokora, ciche wykonywanie swoich obowiązków i modlitwa. Symbolem zwycięstwa dobra są dzieci, które pokonują zło i upraszają pokój dla świata swoją pokorną postawą i modlitwą, czego symbolem jest oddanie im świata (kuli ziemskiej) w dłonie, który to świat w swojej niewinności dzieci ofiarowały opiece Bożej - zanosząc go do Jezusa w żłóbku. Inscenizacja skierowana była do młodzieży, ale mamy nadzieję, że najmłodsi odbiorcy także zrozumieli jej przesłanie.

J. Banaszek

Istnieje możliwość zamówienia nagrania spektaklu na płycie DVD.
Więcej informacji w bibliotece.

OGLOSZENIE

W zakładce dydaktyka zostały zamieszczona propozycje tematów projektów gimnazjalnych na bieżący rok szkolny.

OWOCE W SZKOLE

20 grudnia 2010 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie związane z projektem „Owoce w szkole”. Klasy: IIIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Michalec oraz klasa IIb pod opieką pani Ewy Figacz przedstawiły program artystyczny pt.”Owoce i warzywa - źródło witamin”. W programie podziwialiśmy grę aktorską uczniów w inscenizacjach znanych autorów wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy - „Na straganie”, „Pomidor” , „Burak i chrzan”, Juliana Tuwima - „Warzywa”.
Zachwycił nas również „taniec jabłek” do muzyki L.van Beethovena „Dla Elizy”. Podobała nam się też orkiestra owocowo - warzywna, która wykonała utwór Taniec węgierski Brahmsa. Uczniowie przedstawili także inscenizację na temat witamin i wartości warzyw oraz owoców, a także śpiewali i tańczyli. Na szczególną uwagę zasługuje wiersz o owocach w szkole napisany przez naszą koleżankę Katarzynę Pawelec z klasy IIIa, która wiersz sama zaprezentowała podczas przedstawienia. Było miło, kolorowo i uroczyście.
Pan dyrektor wręczył uczniom nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Owoce w szkole”.

Wiersz Kasi Pawelec z klasy IIIa
Owoce i warzywa
Owoce i warzywa są bardzo zdrowe
I w szkole dostajemy je codziennie nowe.
Dzieci chętnie jedzą jabłka i marchewki,
Gruszki truskawki, a nawet rzodkiewki.
Słodycze są niezdrowe,
Każde dziecko już o tym wie
I marchewkę oraz jabłko chętnie je.
Podstawa to witaminy
Jedzą je chłopaki, a także dziewczyny.
Wiec mówimy spożywaj witaminy !
Zachęcają do tego chłopaki i dziewczyny
Z klasy 3a.

Konkurs plastyczny pt.”OWOCE W SZKOLE”

Ostrowska Marta kl.Ia
Pielak Zuzanna kl.IIb
Karolina Zduniak kl.IIIa
Kuna Michał kl.Ia
Napora Weronika kl.IIa
Karolina Pawelec kl.IIIa
Patryk Szustek kl.IIIa
Śliz Izabela kl.Ia
Tobiasz Patrycja kl.IIa
Piotr Pery kl. IIIb
Klasa Ib
Łapacz Wojciech kl.IIIb
Ziendalski Kamil kl.IIa
Wojdat Dominika kl.IIb
Jakub Goliszewski kl.IIIb
Bartłomiej Ragus kl.IIIb

M. Michalec

BZ

Kartkę wykonała Ola Tomaszek III b gimnazjum

Życzymy wszystkim, by w tym świątecznym nastroju spełniły się wszystkie życzenia
i marzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole,
a pod świąteczną choinką znalazły się
nie tylko prezenty, ale także radość, szczęście, życzliwość
oraz siła, która pozwoli pokonywać wszelkie przeciwności losu.
Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia
i radości ze spełnionych oczekiwań.
Niech spełnią się wszystkie najskrytsze marzenia.

Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Sobolewie

BZ

NASZA UCZENNICA ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO ...

finału Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011.
Uczennicą tą jest Aleksandra Łapacz z klasy III, która na etapie rejonowym uzyskała 40 punktów, zajmując tym samym miejsce 4-7 (ex aequo). Wyniki etapu rejonowego.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W dniu 11.12.2010 r. odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Wyniki w kategorii klas I-III:

1. Wojciech Łapacz
  2. Jakub Kostyra
Wyniki w kategorii klas IV-VI:
  1. Paweł Pawlik
  2. Szymon Bukowski
  3. Paweł Goliszewski
Wyniki w kategorii klas gimnazjalnych:

dziewczęta:
  1. Kinga Kołyska