AKTUALNOŚCI 2010/11

(cały rok)

wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


UWAGA RODZICE UCZNIÓW IDĄCYCH JESIENIĄ DO ZERÓWKI

Podręczniki do klasy "0" będą rozprowadzane przez wychowawców w końcu sierpnia i we wrześniu 2011 r.

Cena kompletu - 125 zł.

J. Banaszek  
A.S.  

**************************

Po raz szósty w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej ''Eurowizja 2011''. Garwoliński „ekonomik” zgromadził bardzo liczną grupę wykonawców i słuchaczy, których łączyła miłość do muzyki. Program tegorocznej Eurowizji zawierał ponad 30 występów, podczas których prezentowali się soliści, zespoły oraz chóry powiatu garwolińskiego.
Naszą szkołę na Festiwalu reprezentowali: Patrycja Kobus, Aleksandra Łapacz, Sylwia Majsterek i Zuzanna Kowalczyk. Dziewczyny dały z siebie wszystko i z ich występów należy być bardzo zadowolonym. Sylwii Majsterek zabrakło tylko 1 punktu by znaleźć się na miejscu trzecim w swej kategorii!!!
Do gustu jury, któremu przewodził Julian Czaporowski przypadł występ Oli Łapacz, która piosenką „Port Amsterdam” wyśpiewała dla siebie i szkoły 2 miejsce. Dziękujemy dziewczynom za wspaniały występ, promocję szkoły i życzymy dalszych sukcesów na dużych scenach.


K.Szostak  

B.Z.  

**************************


Czerwiec

Jubileusz - 10 Biesiada Rodzinna
29 maja 2011 r.

W tym roku odbyła się - już po raz dziesiąty - Biesiada Rodzinna, która miała na celu stworzenie warunków do integracji i uczestnictwa w różnych formach aktywności zarówno uczniów, nauczycieli, rodziców, a także całej społeczności Sobolewa i okolic. Uroczystość jest też dobrą okazją do tego, by pokazać liczne sukcesy i talenty naszych uczniów, a przy okazji także dzięki zaangażowaniu nauczycieli i życzliwości mieszkańców gminy pozyskać środki na potrzeby naszej placówki.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 13.00, od której na scenie można było obserwować muzyków i laureatów konkursów muzycznych i recytatorskich, przedstawienia teatralne o sporcie i o szczęściu, szkolny kabaret i zespół muzyczny, a także zwycięzców zawodów sportowych. Wszyscy zapowiadani przez konferansjerki artyści to oczywiście uczniowie naszej szkoły. Uczestnicy Biesiady mieli także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w profesjonalnej zabawie karaoke.

Rodzice reprezentujący Radę Rodziców zorganizowali bufet. Najmłodsi mogli doświadczyć zabawy na zjeżdżalni i w basenie z kulkami.

Rodziny walczyły o najciekawszy pomysł na smaczną i estetyczną kanapkę. Można było pomalować swoją twarz, a także wziąć udział w loterii fantowej. Wszystkie losy pozyskane zostały dzięki uprzejmości okolicznych sponsorów. W tym roku główne nagrody stanowiły: rower, namiot, DVD i aparat cyfrowy.

W tym dniu mieliśmy możliwość obserwować i wziąć udział w licznych konkurencjach sportowych, które odbywały się już od godziny 10.00 na wielu obiektach sportowych jednocześnie. Uczniowie rywalizowali w tenisie ziemnym, piłce plażowej i nożnej, sztafetach sprawnościowych, pchnięciu kulą, skoku wzwyż.

Najwięcej emocji wśród dzieci ale i zapewne rodziców wywołał mecz rodzice - dzieci. Warto było zobaczyć z jakim zapałem mali zawodnicy śpiewali hymn, i ich radość po strzeleniu bramki rodzicom!

Relacjonował je jeden z nauczycieli uczyniony tego dnia komentatorem. Zwieńczeniem zabawy była dyskoteka.

Każda Biesiada jest dla organizatorów powodem do dumy. W tym ''zabieganym'' świecie potrafimy znaleźć czas, by pobyć razem i przede wszystkim dobrze się bawić i to jest nasz największy sukces.

J. Lewandowska   

A.S.  

**************************

XIX Ogólnopolski Zlot Szkół Sienkiewiczowskich

W dniach 27-29.05.2011 r. delegacja Zespołu Szkół w Sobolewie: Klaudia Komorniczak, Klaudia Zalewska i opiekun SU, p. Zofia Beczek, reprezentowały naszą szkołę na XIX Ogólnopolskim Zlocie Szkół Sienkiewiczowskich w Przemyślu.

Zloty gromadzą każdego roku przedstawicieli około 50 szkół z całej Polski, noszące imię Henryka Sienkiewicza. Gośćmi honorowymi XIX Zlotu byli: Antoni Cybulski, kustosz Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej oraz pomysłodawca tej pięknej inicjatywy; potomkowie naszego patrona, m.in. Juliusz Sienkiewicz, a także gwiazda telewizyjna związana z Przemyślem - Przemysław Babiarz.

Podczas gali otwarcia Zlotu odebrałyśmy nagrody dla uczniów naszej szkoły uzyskane w konkursach:
 • II miejsce w konkursie literackim pt. "Idea ojczyzny powinna zajmować pierwsze miejsce w duszy i sercu człowieka - miłość do ojczyzny w utworach Sienkiewicza a współczesny patriotyzm młodych Polaków" - Karolina Karpisz - Gimnazjum
 • II miejsce w konkursie na najciekawszą gazetkę szkolną pod hasłem "Duch sienkiewiczowski w naszej szkole" - Gazetka pt. "Kontrowersja" - Gimnazjum

Każdy Zlot to miłe przeżycia, niezapomniane chwile wspólnych spotkań braci sienkiewiczowskiej!
Do zobaczenia za rok!

Z. Beczek   

A.S.  

**************************

XXVIII Powiatowy Konkurs Recytatorski dla Dzieci im. K. Makuszyńskiego
Eliminacje powiatowe

20 maja 2011 r. W MPBP w Garwolinie odbył się konkurs powiatowy.
Naszą Szkołę Podstawową w grupie wiekowej klasy I-III reprezentowały dwie uczennice przygotowane przez panią M. Michalec:

 • Dominika Zduniak z klasy III a, która recytowała wiersz Juliana Tuwima ''Słoń Trąbalski'', fragment prozy z książki ''Co słychać u Malinowskich'' M. Terlikowskiej
 • Karolina Pawelec z klasy III a, która zdobyła wyróżnienie w tym konkursie za wiersz Jana Brzechwy ''Prot i Filip'' oraz fragment prozy ''Rumcajs'' V. Cvetka.

Uczennicom gratulujemy!

A.S.  

**************************

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat
promujący prezydencję Polski w Unii Europejskiej


Jury w składzie:
 • p. Renata Jankowska-Babik
 • p. Krzysztof Łapacz
 • p. Tadeusz Makulec
 • p. Andrzej Misiak
 • p. Ewa Rogulska
 • p. Wiesława Rudnicka
 • Ewelina Wieczorek
 • Monika Nosowska
przyznało nagrody i wyróżnienia:

Szkoła podstawowa

 1. miejsce - Alicja Szostek IV b
 2. miejsce - Natalia Gąska IV b/Joanna Zabielska VI c
 3. miejsce - Daria Babik IV a
Wyróżnienie Jakub Prokop V a
Wyróżnienie Karol Maraszek V a

Gimnazjum

 1. miejsce - Agnieszka Kowalczyk I b
 2. miejsce - Klara Szlendak II a/Marta Belka II b
 3. miejsce - Sylwia Banaszek II b
Wyróżnienie Natalia Mużanowska II b
Wyróżnienie Weronika Kuna I a

A.S.  

**************************

Sukces na II Gminnym Konkursie Piosenki Dziecięcej i Szkolnej!


12 maja 20011 roku w Sali Widowiskowej w Sobolewie odbył się II Gminny Festiwal Piosenki Dziecięcej i Szkolnej, w którym prezentowali się nasi uczniowie. I jak zwykle nie zawiedli!!!
W kategorii kl. IV-VI trzecie miejsce zajęła
 • Zuzanna Kowalczyk(kl.6), która zaśpiewała piosenkę Alleluja.
 • Pierwsze miejsce bezapelacyjnie przypadło Sylwii Majsterek (kl. 5), która świetnie zaśpiewaną „Piosenką drewnianych lalek” zachwyciła nie tylko jury, ale także została wybrana piosenką publiczności.

  W kategorii Gimnazjum nie zawiodła po raz kolejny
 • Aleksandra Łapacz. Sama chyba była trochę zaskoczona werdyktem jury, które przyznało jej ex aequo z koleżanką z Gończyc pierwsze miejsce.
  Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, plecaki, piłki i słowniki. Wśród występujących na festiwalu podziwialiśmy jeszcze: Patrycję Kobus, Gabrysię Maraszek i Karolinę Pawelec.
  Gratulujemy popisów wokalnych i zachęcamy do dalszego rozwijania talentów.

  K. Szostak  

  B.Z.  

  **************************

  ''KONKURS RECYTATORSKI''

  W bieżącym miesiącu odbył się w bibliotece szkolnej konkurs recytatorski.
  W konkursie wzięło udział 13 uczniów, którzy zaprezentowali własne interpretacje poezji dla dzieci.

  Więcej w bibliotece.

  Uczestnicy konkursu

  A.S.  

  **************************

  ''NAUKA I WYPOCZYNEK''

  Od dnia 11 kwietnia do 14 października 2011 r. będzie w naszej szkole realizowany projekt ''Nauka i wypoczynek'', który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5: ''Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich'', Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

  W ramach projektu zaplanowano dla dzieci i dla osób dorosłych (rodziców) następujące działania:

  1. Szkoła Tenisa Ziemnego,
  2. Zajęcia językowe (język angielski),
  3. Zajęcia z zakresu technologii informacyjno-telekomunikacyjnych.

  Strona projektu

  Z. Beczek   

  A.S.  

  **************************


  Maj

  REWERS POKAZAŁ KLASĘ

  ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu''

  Brawa dla naszych gimnazjalistów!

  W dn. 25.03.2011 r. uczniowie z Koła Teatralnego ''Rewers'' wzięli udział w IX Festiwalu ''Małych Form Teatralnych Gimnazjów Mazowieckich'' i zdobyli... Więcej w bibliotece

  A.S.  

  **************************

  WYSTAWA OZDÓB Z BIBUŁY

  W dniach od 15 - 18 kwietnia 2011 r. w naszej szkole miała miejsce wystawa twórczości pani Reginy Tobiasz. Wystawa miała na celu promocję prac Pani Tobiasz, której pasją jest tworzenie ozdób - szczególnie kwiatów z bibuły. Prezentację przygotowały uczennice klasy II b Natalia Mużanowska, Ewelina Kula oraz Marta Belka realizujące projekt gimnazjalny pt. ''Obecność sztuki ludowej w naszym środowisku''.

  W. Rudnicka

  A.S.  

  **************************


  Kwiecień

  OBÓZ NARCIARSKI

  W dniach 7-13 marca 2011 w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się obóz narciarski dla uczniów uczęszczających do klas V-VI o profilu sportowym.
  W obozie uczestniczyło 38 uczniów, którzy mieszkali w pensjonacie ''Willa Znana'', i każdy z nich mógł uczestniczyć w dwóch treningach dziennie pod okiem instruktorów narciarstwa. Dwa razy gościli na basenach termalnych w Bukowinie, a poza zajęciami sportowymi, zwiedzali zabytki i atrakcje Zakopanego.
  Zapraszamy do obejrzenia migawek z obozu narciarskiego...

  A.S.  

  **************************

  OGŁOSZENIE

  Nasza szkoła otrzymała dotację na projekt
  ''NAUKA I WYPOCZYNEK''

  Niniejszym ogłaszamy nabór uczestników, którymi mogą być uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz ich rodzice, zainteresowani wybranym rodzajem zajęć.

  W zakres projektu wchodzi:
  • Szkoła Tenisa Ziemnego - nauka gry, turniej, obóz letni
  • Zajęcia językowe - język angielski
  • Zajęcia z zakresu technologii informacyjno-telekomunikacyjnych
  PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA

  A.S.  

  **************************

  UWAGA RODZICE PIĘCIO- I SZEŚCIOLATKÓW!

  Dyrekcja Zespołu Szkół w Sobolewie informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas I odbywać się będą od dnia 23.03.2011 do dnia 15.04.2011 w godzinach 8:00 - 15:30 w świetlicy szkolnej.
  Druk karty zapisu można pobrać (klikając w link pod tekstem, lub w dziale DYDAKTYKA) i wypełniony złożyć w szkole.

  Przypominamy, że dzieci pięcioletnie od roku szkolnego 2011/2012 są objęte obowiązkiem przygotowania przedszkolnego.

  POBIERZ DRUK ZAPISU DZIECKA

  A.S.  

  **************************

  ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 25.03.2011 r. (piątek) rekolekcje wielkopostne

  LEKCJA   GODZINA
  1.   08:00 – 08:30
  2.   08:35 – 09:05
  3.   09:10 – 09:40
  4.   09:45 – 10:15
   przerwa obiadowa
  5.   10:35 – 11:05
   przerwa obiadowa
  6.   11:25 – 11:55
   przerwa obiadowa
  7.   12:05 – 12:35
  8.   12:40 – 13:10
  9.   13:15 – 13:45

  A.S.  

  **************************

  WARSZTATY JĘZYKOWE - LONDYN

  W dniach 4-10 lutego 2011 r. odbyła się wycieczka - warsztaty językowe do Londynu. Pełna relacja

  Program wyjazdu:

  • 1 DZIEŃ - przejazd przez Niemcy
  • 2 DZIEŃ - przeprawa promowa Calais (Francja)- Dover (Wielka Brytania). LONDYN: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul's Cathedral, Millennium Bridge.
  • 3 DZIEŃ - LONDYN: Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame's Park, Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum.
  • 4 DZIEŃ - LONDYN: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, British Museum, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar.
  • 5 DZIEŃ - LONDYN: London Eye, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich, Południk '0' (Old Royal Observatory).
  • 6 DZIEŃ - Przyjazd do Polski.
  Pełny program wycieczki

  A.S.  

  **************************

  UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

  5 kwietnia br będziecie pisać powszechny, obowiązkowy sprawdzian z wiedzy ogólnej. Informacje w linku

  A.S.  

  **************************

  KONKURS ''ILUSTRATOR'' ROZSTRZYGNIĘTY

  Został rozstrzygnięty I etap konkursu ''Ilustrator''. I. miejsce zajęła Weronika Krzemińska kl. Ia

  Pozostałych uczniów kl. I - III zachęcamy do udziału w konkursie.
  Kolejny etap konkursu będzie rozstrzygnięty w czerwcu.
  Zeszyty lektur należy przekazać do biblioteki do dnia 3.06.2011 r.

  Więcej informacji w bibliotece

  J. Banaszek  
  A.S.  

  **************************

  OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

  15.01.2011 r. uczennica Aleksandra Łapacz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (przeprowadzony w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. St. I. Witkiewicza w Warszawie).
  Motyw przewodni konkursu: Motyw śmiechu, śmiech karnawałowy.
  Uczennica uzyskała tytuł "finalisty". GRATULACJE!

  * * *

  10.03.2011 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez PODN w Garwolinie. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Gończycach.
  Do następnego etapu zakwalifikowały się uczennice:

  • Ewelina Całczyńska - kl. IIIa; opiekun p. Joanna Maraszek
  • Karolina Malinowska - kl. IIIa; opiekun p. Joanna Maraszek
  • Karolina Bieńko - kl. IIIc; opiekun p. Jolanta Lewandowska
  • Kieliszek Natalia - Ic; opiekun p. Grzegorz Wiśniewski

  Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Ewelina Całczyńska - kl. IIIa

  * * *

  Uczennice:

  • Milena Mądra - kl. IIIa,
  • Karolina Karpisz - kl. IIIa
  wzięły udział w konkursie literackim: Idea ojczyzny powinna zajmować pierwsze miejsce w duszy i sercu człowieka - miłość ojczyzny w utworach Sienkiewicza a współczesny patriotyzm młodych Polaków.
  Natomiast NN (Zastrzeżone dane osobowe) - kl. IVa napisała rymowankę o naszym patronie i jego utworach. Termin wysyłania prac upłynął 15.03.2011 r.

  * * *

  Uczennica Agnieszka Żochowska - kl. IIIa 11 kwietnia 20011 r. weźmie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie udział w recytatorskim konkursie - wiersze Z. Herberta.

  A.S.  

  **************************

  WYSTAWA OBRAZÓW

  Uczniowie klas II gimnazjum wykonali na zajęciach artystycznych prace "Martwa natura" techniką "pastel".
  Zapraszamy do obejrzenia.

  A.S.  

  **************************


  Marzec

  SUKCES SZKOLNEJ GAZETKI
  Nowi zwycięzcy "Qmam media"

  Pierwszy numer "KontroWersji" wydany przez naszą gimnazjalną redakcję "Szkoła Chaosu" jest laureatem Qmamów warsztatowych (biorą w nim udział gazetki z całej Polski), jesteśmy na stronie głównej w "Qmamach Polecanych". Gratuluję!!!!!!!!!!!!!!!!!

  http://mammedia.pl/ - Młodzieżowa Akcja Multimedialna - Mam.Media.pl

  Na stronie Mam media napisano:

  Nowi zwycięzcy "Qmam media"
  Zimowym zwyczajem publikujemy kolejne gorące wieści prosto od Jury konkursu "Qmam media".
  Oto zwycięzcy miesięcznego wyboru w dwóch kategoriach: qmama warsztatowego (Szkolny Magiel, Anty, Szkoła Chaosu) i cyklicznego (Platernówka, Ladies).

  Jury przyznało nagrody w kategorii "qmama warsztatowego" 11/2010 redakcjom qmamów:

  1. Szkolny Magiel - III LO w Wołominie.
  2. Anty - Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu.
  3. Szkoła Chaosu - Gimnazjum w Sobolewie.

  Jury przyznało nagrody w kategorii "qmama cyklicznego" 11/2010 redakcjom qmamów:
  1. Platernówka - Zespołu Szkół nr 2 im. Emilii Plater w Piasecznie.
  2. Ladies - I LO w Nowogardzie.
  Laureatom serdecznie gratulujemy!
  http://mammedia.pl/qmam-media-8/

  B. Z.  

  **************************

  TRZECI NUMER
  GAZETKI SZKOLNEJ GIMNAZJUM

  Prezentujemy kolejny numer gazetki szkolnej gimnazjum pt. "KontroWersja" Zachęcamy do czytania.

  B.Z.

  Trzeci numer gazetki możesz znaleźć też na stronie głównej szkoły albo... Kliknij tutaj...

  **************************


  NASZA UCZENNICA JEST FINALISTKĄ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO

  Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011.
  Uczennicą tą jest Aleksandra Łapacz z klasy IIIa, która na etapie wojewódzkim uzyskała 24 punktów (55%). Wyniki etapu wojewódzkiego.

  Gratulujemy!

  B. Z.  

  **************************

  Przedstawienie profilaktyczne TRENDY

  2 lutego gościły w naszej szkole krakowskie aktorki: Katarzyna Czerwińska i Agnieszka Prylińska z przedstawieniem profilaktycznym "TRENDY". Był to trzymający w napięciu spektakl, poruszający problemy młodych ludzi, z którymi często muszą radzić sobie sami lub korzystają z rad osób, które dbają tylko o swoją skórę nie licząc się z nimi.

  B. Z.  

  **************************

  KONKURS - ''ILUSTRATOR''

  Uczniów klas I - III zapraszamy do udziału w konkursie na ''Najpiękniejszy zeszyt lektur''.
  Więcej informacji w bibliotece u p. J. Banaszek.

  A. S.  

  **************************

  WYSTAWA OBRAZÓW

  Uczniowie klas II gimnazjum, w ramach zajęć artystycznych, namalowali (akryl) obrazy inspirowane światem przyrody. Wystawę można obejrzeć w hallu.

  A. S.  

  **************************


  Styczeń-Luty

  PRZEDSTAWIENIE JASEŁKOWE

  W dn. 22 XII 2010 r., zgodnie z tradycją naszej szkoły, odbyły się wigilie klasowe, a następnie wspólna uroczyste przedstawienie jasełkowe. Z tej okazji Koło Teatralne zaprezentowało inscenizację pt. "Kim ty jesteś człowieku?", w którym staraliśmy się ukazać odwieczne dążenia człowieka do zdobycia władzy nad światem oraz konsekwencji tego dążenia. Symboliczni "źli bohaterowie" usiłują wspiąć się po drabinie, aby zawładnąć ziemią wyłącznie dla siebie. Szatani podpowiadają im jak to osiągnąć, a ludzie poddając się im walczą ze sobą, powodują kolejne wojny i nieszczęścia w dziejach ludzkości. W tle cały czas ukazana jest Maryja, św. Józef i Anioł, którzy mówią jak żyć, aby uniknąć wszelakiego zła: pokora, ciche wykonywanie swoich obowiązków i modlitwa. Symbolem zwycięstwa dobra są dzieci, które pokonują zło i upraszają pokój dla świata swoją pokorną postawą i modlitwą, czego symbolem jest oddanie im świata (kuli ziemskiej) w dłonie, który to świat w swojej niewinności dzieci ofiarowały opiece Bożej - zanosząc go do Jezusa w żłóbku. Inscenizacja skierowana była do młodzieży, ale mamy nadzieję, że najmłodsi odbiorcy także zrozumieli jej przesłanie. Galeria

  J. Banaszek  

  Istnieje możliwość zamówienia nagrania spektaklu na płycie DVD.
  Więcej informacji w bibliotece.

  A. S.  

  **************************

  OGLOSZENIE

  W zakładce dydaktyka zostały zamieszczona propozycje tematów projektów gimnazjalnych na bieżący rok szkolny.

  A. S.  

  **************************

  OWOCE W SZKOLE

  20 grudnia 2010 r. odbyło się w naszej szkole przedstawienie związane z projektem „Owoce w szkole”. Klasy: IIIa pod kierunkiem wychowawczyni pani Marioli Michalec oraz klasa IIb pod opieką pani Ewy Figacz przedstawiły program artystyczny pt.”Owoce i warzywa - źródło witamin”. W programie podziwialiśmy grę aktorską uczniów w inscenizacjach znanych autorów wierszy dla dzieci: Jana Brzechwy - „Na straganie”, „Pomidor” , „Burak i chrzan”, Juliana Tuwima - „Warzywa”.
  Zachwycił nas również „taniec jabłek” do muzyki L.van Beethovena „Dla Elizy”. Podobała nam się też orkiestra owocowo - warzywna, która wykonała utwór Taniec węgierski Brahmsa. Uczniowie przedstawili także inscenizację na temat witamin i wartości warzyw oraz owoców, a także śpiewali i tańczyli. Na szczególną uwagę zasługuje wiersz o owocach w szkole napisany przez naszą koleżankę Katarzynę Pawelec z klasy IIIa, która wiersz sama zaprezentowała podczas przedstawienia. Było miło, kolorowo i uroczyście.
  Pan dyrektor wręczył uczniom nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym pt. „Owoce w szkole”.  Wiersz Kasi Pawelec z klasy IIIa
  Owoce i warzywa
  Owoce i warzywa są bardzo zdrowe
  I w szkole dostajemy je codziennie nowe.
  Dzieci chętnie jedzą jabłka i marchewki,
  Gruszki truskawki, a nawet rzodkiewki.
  Słodycze są niezdrowe,
  Każde dziecko już o tym wie
  I marchewkę oraz jabłko chętnie je.
  Podstawa to witaminy
  Jedzą je chłopaki, a także dziewczyny.
  Wiec mówimy spożywaj witaminy !
  Zachęcają do tego chłopaki i dziewczyny
  Z klasy 3a.


  Konkurs plastyczny pt.”OWOCE W SZKOLE”
  I miejsce

  Ostrowska Marta kl.Ia
  Pielak Zuzanna kl.IIb
  Karolina Zduniak kl.IIIa
  II miejsce
  Kuna Michał kl.Ia
  Napora Weronika kl.IIa
  Karolina Pawelec kl.IIIa
  Patryk Szustek kl.IIIa
  III miejsce
  Śliz Izabela kl.Ia
  Tobiasz Patrycja kl.IIa
  Piotr Pery kl. IIIb
  Wyróżnienia
  Klasa Ib
  Łapacz Wojciech kl.IIIb
  Ziendalski Kamil kl.IIa
  Wojdat Dominika kl.IIb
  Jakub Goliszewski kl.IIIb
  Bartłomiej Ragus kl.IIIb

  M.Michalec

  BZ

  **************************

  Kartkę wykonała Ola Tomaszek III b gimnazjum

  Życzymy wszystkim, by w tym świątecznym nastroju spełniły się wszystkie życzenia
  i marzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole,
  a pod świąteczną choinką znalazły się
  nie tylko prezenty, ale także radość, szczęście, życzliwość
  oraz siła, która pozwoli pokonywać wszelkie przeciwności losu.
  Wraz z nadchodzącym Nowym Rokiem życzymy dużo zdrowia
  i radości ze spełnionych oczekiwań.
  Niech spełnią się wszystkie najskrytsze marzenia.

  Dyrekcja i Pracownicy Zespołu Szkół w Sobolewie

  BZ

  **************************

  NASZA UCZENNICA ZAKWALIFIKOWAŁA SIĘ DO ...

  finału Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych w roku szkolnym 2010/2011.
  Uczennicą tą jest Aleksandra Łapacz z klasy III, która na etapie rejonowym uzyskała 40 punktów, zajmując tym samym miejsce 4-7 (ex aequo). Wyniki etapu rejonowego.

  A. S.  

  **************************

  MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

  W dniu 11.12.2010 r. odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  Wyniki w kategorii klas I-III:

  1. Wojciech Łapacz
  2. Jakub Kostyra
  Wyniki w kategorii klas IV-VI:
  1. Paweł Pawlik
  2. Szymon Bukowski
  3. Paweł Goliszewski
  Wyniki w kategorii klas gimnazjalnych:

  dziewczęta:
  1. Kinga Kołyska
  2. Joanna Jóźwicka
  3. Amanda Bukowska
  chłopcy:
  1. Łukasz Paciorek
  2. Patryk Kędzior
  3. Rafał Rutkowski

  A. S.  

  **************************


  Grudzień

  WIZYTA W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

  27 listopada 2010 uczniowie klas pierwszych gimnazjum w ramach realizacji projektu Akademia Uczniowska, odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wyjazd został sfinansowany przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. Uczniowie mogli nie tylko oglądać znajdujące się tam wystawy, ale także samodzielnie przeprowadzać eksperymenty z różnych dziedzin nauki. Wcielanie się w rolę badaczy sprawiło uczniom ogromną frajdę.

  A. S.  

  **************************

  Nowe książki...

  Najmłodszych zapraszamy do wypożyczania najnowszych książeczek.
  Szczegóły na stronie biblioteki.

  **************************

  POWSTAŁA KOLEJNA GAZETKA SZKOLNA,
  tym razem Szkoły Podstawowej

  27 listopada zamknęliśmy pierwszy numer nowej gazetki szkolnej pt. "To Się Wie" - owoc warsztatów dziennikarskich dla uczniów ze Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do czytania, zapewne znajdą się w niej jakieś literówki, ale.....

  BZ

  Pierwszy numer gazetki... Kliknij tutaj...

  **************************

  O PUCHAR 5 MILIONÓW

  Dziś, 26 listopada 2010 na hali sportowej odbył się finał zawodów ''O puchar 5 milionów'', w którym uczestniczyły reprezentacje klas I - VI szkół podstawowych z powiatu garwolińskiego. Po raz kolejny znaleźliśmy się na ''pudle'', zdobywając brązowe medale oraz puchar.

  Kolejność drużyn:
  1. SP Parysów
  2. SP Górzno
  3. SP Sobolew
  4. SP Łąki
  5. SP Borowie
  Zawody prowadzili:
  p. Andrzej Goliszewski, p. Paweł Białecki i p. Piotr Szymański

  A. S.  

  **************************

  PIŁKA RĘCZNA

  W dniu 18 listopada 2010, w ramach Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbył się w naszej szkole finał zawodów piłki ręcznej dziewcząt (gimnazjum). Zespół prowadzony przez p. Iwonę Urawską zdobył złoty medal i puchar, a tym samym awansował do rozgrywek regionalnych.

  Wyniki rozgrywek:
  1. Gimnazjum Sobolew
  2. Gimnazjum Michałówka
  3. Gimnazjum Życzyn
  4. Gimnazjum Powiatowe
  Zawody sędziowali:
  p. Andrzej Goliszewski i p. Paweł Białecki

  A. S.  

  **************************

  ''KRZYŻACY''
  ILUSTRUJEMY POWIEŚĆ

  Zgodnie z tradycją szkoły przed obchodami Dnia Patrona ogłoszony został konkurs plastyczny o tematyce Sienkiewiczowskiej. Temat konkursu dotyczył 600-nej rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Uczniowie, zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum, mieli za zadanie stworzyć ilustrację do powieści Henryka Sienkiewicza ''Krzyżacy''. Technika dowolna, format prac A3 lub A2. Skład jury: H. Janisiewicz, Z. Beczek, ks. R. Steszuk, A. Staroń. Do konkursu zakwalifikowanych zostało 57 prac ze szkoły podstawowej i 38 z gimnazjum. Jurorzy dokonywali punktacji prac w skali od 1 do 10. W kategorii uczniów klas gimnazjalnych zwyciężyła praca Klary Szlendak z klasy IIa, a w kategorii szkoły podstawowej jury za najlepsze uznało dwie prace: Jakuba Prokopa i Rafała Komara - obaj z klasy Va. Nagrodami były ciekawe książki związane ze sztuką oraz symboliczne akcesoria plastyczne. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Wiesława Rudnicka.
  Poniżej przedstawiamy nagrodzone prace.

  Opiekun: p. Wiesława Rudnicka  


  SZKOŁA PODSTAWOWA                           GIMNAZJUM       

      

  A. S.  

  **************************

  11 XI w Gończycach odbyły się...

  ... gminne uroczystości z okazji 92 rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Zebraliśmy się przy gończyckiej szkole, skąd zwartą kolumną przeszliśmy do kościoła. Tam po uroczystej Mszy św. mogliśmy jeszcze raz przeżyć, co znaczy wolność, poświęcenie, patriotyzm, wsłuchując się w montaż słowno-muzyczny, urozmaicony pokazem slajdów o tematyce dzisiejszego Święta (przygotowany pod kierunkiem K. Szostaka i E. Radziej). Następnie uczestnicy przemaszerowali wraz z pocztami sztandarowymi na cmentarz, gdzie na grobie żołnierzy poległych za Ojczyznę zostały złożone wieńce oraz zapalono znicze.
  Fotoreportaż pod miniaturką...

  A. S.  

  **************************

  KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ SALĘ LEKCYJNĄ

  Niniejszym zostaje ogłoszony konkurs na najładniejszy wystrój sali lekcyjnej w naszej szkole. Konkurs dotyczy klas I-VI oraz I-III gimnazjum i trwał będzie od 1 grudnia br. do 15 maja roku 2011. W konkursie zostaną nagrodzeni wszyscy uczniowie ze zwycięskich klas (3 najwyższe lokaty). Pełny regulamin tutaj

  A. S.  

  **************************

  NOWA, JESZCZE "GORĄCA"
  GAZETKA SZKOLNA

  5 listopada zamknęliśmy pierwszy numer nowej gazetki szkolnej pt. "KontroWersja" - owoc warsztatów dziennikarskich. Zachęcamy do czytania, drobne literówki niech zostaną nam wybaczone.....

  BZ

  Pierwszy numer gazetki... Kliknij tutaj...

  **************************

  Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych
  w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013

  Uczennica klasy Ia gimnazjum Aniela Zabielska w roku szkolnym 2010/11 uczestniczy w w/w programie. Program umożliwia rozwój edukacyjny uczniów gimnazjum z obszaru Województwa Mazowieckiego. Uczennica realizuje projekt z biologii o charakterze badawczym, pt. ”Tajemniczy świat zmysłów”.

  Opiekun  
  p. Hanna Banaszek  

  **************************

  ZDJĘCIA

  W dniach 22- 23 listopada w naszej szkole będą robione zdjęcia.

  Dobra okazja dla klas VI oraz III gimnazjum (na wiosnę potrzebne będą do dokumentów)

  **************************

  3 listopada 2010 r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie
  odbył się V Festiwal Pieśni Patriotycznej.

  Celem konkursu było uczczenie kolejnych rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości, rozwijanie zamiłowania do śpiewu, jako jednej z form działalności muzycznej i uświadomienie roli pieśni historycznych w rozwijaniu poczucia tożsamości narodowej. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkoły podstawowej, uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Każdy z uczestników na scenie śpiewał dwie pieśni patriotyczne. Naszą szkołę w konkursie prezentowali Sylwia Majsterek i Zuzanna Kowalczyk ze szkoły podstawowej oraz Aleksandra Łapacz i Patrycja Kobus z gimnazjum. Uczniowie za swój występ otrzymali gromkie brawa od publiczności, a od organizatorów pamiątkowy dyplom i statuetkę. Aleksandra Łapacz otrzymała wyróżnienie i prawo udziału w koncercie laureatów podczas Powiatowych obchodów Dnia Niepodległości w dniu 11 listopada w Garwolinie. Serdeczne gratulacje!

  K.Szostak


  Zdjęcia możesz też zobaczyć na... Kliknij tutaj...

  BZ

  **************************

  ZMIANY W PLANIE LEKCJI obowiązują od 4 listopada 2010r.

  Kliknij tutaj...

  BZ

  **************************

  KONKURS PLASTYCZNY

  Serdecznie zapraszam uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie plastycznym

  "Figura przestrzenna - postać z powieści Krzyżacy"

  Figura króla Jagiełły
  Warunki konkursu:
  • praca musi być przestrzenna (trzy wymiary - bryła)
  • prace będą rozpatrywane w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum
  • technika dowolna (np.: papieroplastyka, rzeźba, kukiełka...)
  • wymiary maksymalne - do wymiarów człowieka
  • praca powinna być samodzielna (drobna pomoc innej osoby musi być zgłoszona i wyszczególniona)
  • konsultacje przed i w trakcie wykonywania pracy można uzyskać u p. Rudnickiej i p. Staronia
  • przewidziane są nagrody
  • autorzy nagrodzonych prac otrzymają ocenę do dziennika (szóstkę)
  • wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dodatkowo ocenę z plastyki
  Prace anonimowe (nie podpisane) przyjmowane będą do dnia 12 listopada w świetlicy szkolnej.

  A. Staroń  


  **************************


  Listopad

  SOK W NASZEJ SZKOLE
  czyli
  spotkanie z przedstawicielem Komisariatu Policji Kolejowej

  Dzisiaj, 27 października 2010, odbyło się spotkanie z przedstawicielami Służby Ochrony Kolei (SOK) z posterunku w Dęblinie. Temat spotkania brzmiał:

  Zabawa, ale jaka? Tory to nie plac zabaw!!! czyli jak się nie zachowywać na terenie kolejowym...

  Komendant starał się uzmysłowić nam - zarówno dzieciom ze szkoły podstawowej, jak i później gimnazjalistom - zagrożenia płynące z nieodpowiedniego i nieodpowiedzialnego zachowania się na terenie kolei.
  Problemy bezpieczeństwa ukazała też wyświetlona prezentacja ukazująca skutki nieodpowiednich zachowań.

  OSTROŻNIE!!!
  **************************

  UROCZYSTOŚCI OTWARCIA OBIEKTÓW SPORTOWYCH

  15 października 2010 r. był w naszej szkole okazją do podwójnego świętowania. Tego dnia nastąpiło oddanie do użytku nowych boisk oraz obchodzono Powiatowo – Gminny Dzień Edukacji Narodowej. Pierwsza część uroczystości odbyła się...

  Czytaj całość...


  **************************

  KONKURS PRZEDMIOTOWY Z JĘZYKA POLSKIEGO

  Temat przewodni konkursu:

  Motyw śmiechu w kulturze; jego odmiany i funkcje. (Program Konkursu)

  W dniu 5 października 2010 odbył się konkurs przedmiotowy z języka polskiego, organizowany przez Kuratorium Oświaty.
  Z uwagi na to, że uczniowie kl. III gimnazjum - a głównie do nich był adresowany ten konkurs - przebywali wówczas w Nałęczowie, zadania konkursowe pisali w tamtejszej sali konferencyjnej.
  Zadaniem ich było napisać rozprawkę pt. "To co kiedyś mogłoby być śmieszne, dzisiaj takie nie jest. Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Uzasadnij je odwołując się do wybranego utworu literackiego lub filmowego".


  Do etapu II rejonowego zakwalifikowali się (maksymalna liczba punktów - 44):
  • Milena Mądra kl. IIIa - 38 p.
  • Aleksandra Łapacz kl. IIIa - 37 p.

  opiekun  
  p. Joanna Maraszek  


  II etap konkursu odbędzie się w dniu 13 listopada 2010 o godz. 10.00 w Siedlcach.

  **************************

  DNI DODATKOWO WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
  W ROKU SZKOLNYM 2010/2011

  Szkoła Podstawowa:

  12.11.2010 ( piątek)               - po Narodowym Święcie Niepodległości

  16.11.2010 (wtorek)               - Dzień Patrona Szkoły

  10.12.2010 ( piątek)                - rekolekcje adwentowe

  22.12.2010 (środa)                  - Wigilia Szkolna

  05.04.2011 (wtorek)                - sprawdzian po klasie VI

  02.05.2011 (poniedziałek)         - święta majowe

  Gimnazjum:

  12.11.2010 ( piątek)               - po Narodowym Święcie Niepodległości

  16.11.2010 (wtorek)               - Dzień Patrona Szkoły

  10.12.2010 ( piątek)                - rekolekcje adwentowe

  22.12.2010 (środa)                  - Wigilia Szkolna

  12.04.2011 (wtorek)               - egzamin gimnazjalny - część humanistyczna

  13.04.2011 (środa)                  - egzamin gimnazjalny - część matematyczno-przyrodnicza

  14.04.2011 (czwartek)             - egzamin gimnazjalny - część językowa

  02.05.2011 (poniedziałek)         - święta majowe

   

  Lista dni wolnych została pozytywnie zaopiniowana przez radę rodziców i samorząd uczniowski.
  W tych dniach nie odbywają się zajęcia lekcyjne. Szkoła informuje rodziców o możliwościach udziału uczniów w zajęciach wychowawczo-opiekuńczych organizowanych w tych dniach.


  **************************


  Październik

  Zaproszenie

  W dniu 29.09.2010r. (środa) zapraszamy rodziców na wywiadówkę o godz. 17.00.
  W programie:
  - spotkanie ogólne na sali gimnastycznej,
  - spotkanie z wychowawcami w klasach.

  BZ

  **************************

  Obchody 71 rocznicy powołania Polskiego Państwa Podziemnego - Garwolin

  27 września uczniowie naszej szkoły - harcerze z dh. Ewą Figacz, koło historyczne z panem Andrzejem Misiakiem oraz uczniowie klasy IIIa z wychowawczynią Mariolą Michalec wzięli udział w obchodach 71 Rocznicy powołania Polskiego Państwa Podziemnego w Garwolinie. Od kilku lat we wrześniu za sprawą historyka Roberta Kuźbidy w Garwolinie upamiętnia się rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego oraz wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystość zorganizowana została przez Centrum Sportu i Kultury, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie, Garwolińskie Teatr Muzyczny „Od Czapy”. W roli współorganizatorów wystąpił Instytut Pamięci Narodowej i Muzeum Powstania Warszawskiego. Program upamiętnienia 71 rocznicy powstania PPP i 66. rocznicy wybuchu PW przewidywał dwukrotne wystawienie spektaklu „Gdzie jesteś moja Polsko?”. W południe odbył się występ dla młodzieży, zaś wieczorem dla pozostałych. Po raz kolejny młodzież z teatru „Od Czapy” nie zawiodła. Scenarzystka i reżyserka Anna Żochowska zabrała widzów w podróż po Warszawie z sierpnia 1944 roku. Wspomnienia tych, którzy przeżyli powstanie wzbogacone były o pieśni patriotyczne. Podniosły charakter porannego występu zburzyło nieco zamieszanie z miejscami. Do sali widowiskowej CSiK przyszło za dużo uczniów, by wszyscy mogli zająć miejsca siedzące. Ci co obejrzeli spektakl mogli być świadkami niesamowitego wydarzenia artystycznego, zrobionego sprawnie, wzruszającego i prawdziwego także przez to, że treści przekazywali ludzie młodzi. Publiczność zgotowała zespołowi "Od Czapy" owację na stojąco.

  M.Michalec

  Zdjęcia możesz zobaczyć... Kliknij tutaj...

  BZ

  **************************

  Spektakl profilaktyczny

  W dniu 24.09.2010r. o godzinie 10.45 (piątek) w hali sportowej odbył się spektakl profilaktyczny pt. "Tożsamość". Uczestniczyły w nim klasy VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Przedstawienie sfinansowane zostało z budżetu Rady Rodziców.

  BZ

  **************************

  Akcja "Sprzątanie Świata"

  17.09.2010r. włączyliśmy się do akcji "Sprzątanie Świata". Rozpoczęliśmy o godz. 8.30. Klasy sprzątały wyznaczone wcześniej rejony. Pogoda nam sprzyjała, nie było zbyt ciepło, ale słonecznie. Zebraliśmy sporo śmieci, pomalowaliśmy krawężniki i ogrodzenie przy szkole.

  BZ

  **************************

  **************************

  Dożynki parafialne w Sobolewie

  Dożynki 2010


  8.09.2010r. odbyły się w Sobolewie parafialne uroczystości dożynkowe. Rozpoczęły się Mszą Świętą o godz. 12. W obchody - jak co roku - włączyła się nasza szkoła. Wieniec dożynkowy wykonały uczennice klasy Ib gimnazjum pod kierunkiem katechetów. Szkołę reprezentowały klasy:
  IIIa szkoły podstawowej i IIIb gimnazjum.

  BZ


  **************************

  Spotkanie z ks. Zwolińskim

  W dniu 6 września o godz. 8.30 w hali sportowej w ramach programu wychowawczego odbyło się spotkanie
  z ks. prof. dr hab. Andrzejem Zwolińskim.
  Spotkanie dotyczyło:
  "Odkrywania ojczyzny jako znak dojrzałości".
  W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III gimnazjum oraz kl. VI szkoły podstawowej.

  BZ

  **************************

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2010/2011

  W galerii zamieszczamy kilka migawek z rozpoczęcia roku szkolnego - Msza św. i uroczystości na hali sportowej.
  Rozpoczęcie roku 2010

  **************************

  Ogłoszenie w sprawie rozpoczęcia roku szkolnego 2010/2011

  8.00 - Msza Święta z udziałem dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli w kościele parafialnym
  ok. 9.15 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  (jeśli będzie padał deszcz odbędzie się w hali sportowej)

  BZ

  **************************

  PLAN LEKCJI obowiązujący od 1 września 2010r.

  Kliknij tutaj...

  BZ

  **************************

  Wykaz podręczników na rok szkolny 2010/2011 znajduje się tutaj

  **************************


  Wrzesień
  Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

 • Copyright (c) 2006. Sobol Design. Wszystkie prawa zastrzeżone.