AKTUALNOŚCI 2010/11

OBÓZ NARCIARSKI

W dniach 7-13 marca 2011 w Bukowinie Tatrzańskiej odbył się obóz narciarski dla uczniów uczęszczających do klas V-VI o profilu sportowym.
W obozie uczestniczyło 38 uczniów, którzy mieszkali w pensjonacie ''Willa Znana'', i każdy z nich mógł uczestniczyć w dwóch treningach dziennie pod okiem instruktorów narciarstwa. Dwa razy gościli na basenach termalnych w Bukowinie, a poza zajęciami sportowymi, zwiedzali zabytki i atrakcje Zakopanego.
Zapraszamy do obejrzenia migawek z obozu narciarskiego...

Nasza szkoła otrzymała dotację na projekt
''NAUKA I WYPOCZYNEK''

Niniejszym ogłaszamy nabór uczestników, którymi mogą być uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz ich rodzice, zainteresowani wybranym rodzajem zajęć.

W zakres projektu wchodzi:
  • Szkoła Tenisa Ziemnego - nauka gry, turniej, obóz letni
  • Zajęcia językowe - język angielski
  • Zajęcia z zakresu technologii informacyjno-telekomunikacyjnych
PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA

UWAGA RODZICE PIĘCIO- I SZEŚCIOLATKÓW!

Dyrekcja Zespołu Szkół w Sobolewie informuje, że zapisy dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz klas I odbywać się będą od dnia 23.03.2011 do dnia 15.04.2011 w godzinach 8:00 - 15:30 w świetlicy szkolnej.
Druk karty zapisu można pobrać (klikając w link pod tekstem, lub w dziale DYDAKTYKA) i wypełniony złożyć w szkole.

Przypominamy, że dzieci pięcioletnie od roku szkolnego 2011/2012 są objęte obowiązkiem przygotowania przedszkolnego.

POBIERZ DRUK ZAPISU DZIECKA

ROZKŁAD ZAJĘĆ w dniu 25.03.2011 r. (piątek) rekolekcje wielkopostne

LEKCJA   GODZINA
  1.   08:00 – 08:30
  2.   08:35 – 09:05
  3.   09:10 – 09:40
  4.   09:45 – 10:15
  5.   10:35 – 11:05
  6.   11:25 – 11:55
  7.   12:05 – 12:35
  8.   12:40 – 13:10
  9.   13:15 – 13:45

WARSZTATY JĘZYKOWE - LONDYN

W dniach 4-10 lutego 2011 r. odbyła się wycieczka - warsztaty językowe do Londynu. Pełna relacja

Program wyjazdu:

• 1 DZIEŃ - przejazd przez Niemcy
  • 2 DZIEŃ - przeprawa promowa Calais (Francja)- Dover (Wielka Brytania). LONDYN: Tower of London, Tower Bridge, St. Paul's Cathedral, Millennium Bridge.
  • 3 DZIEŃ - LONDYN: Westminster Abbey, Houses of Parliament, Big Ben, Buckingham Palace, St. Jame's Park, Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum.
  • 4 DZIEŃ - LONDYN: Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, British Museum, Oxford Street, Regent Street, Piccadilly Circus, Plac Trafalgar.
  • 5 DZIEŃ - LONDYN: London Eye, rejs statkiem po Tamizie, Greenwich, Południk '0' (Old Royal Observatory).
  • 6 DZIEŃ - Przyjazd do Polski.
Pełny program wycieczki

UWAGA SZÓSTOKLASIŚCI!

5 kwietnia br będziecie pisać powszechny, obowiązkowy sprawdzian z wiedzy ogólnej. Informacje w linku

KONKURS ''ILUSTRATOR'' ROZSTRZYGNIĘTY

Został rozstrzygnięty I etap konkursu ''Ilustrator''. I. miejsce zajęła Weronika Krzemińska kl. Ia

Pozostałych uczniów kl. I - III zachęcamy do udziału w konkursie.
Kolejny etap konkursu będzie rozstrzygnięty w czerwcu.
Zeszyty lektur należy przekazać do biblioteki do dnia 3.06.2011 r.

Więcej informacji w bibliotece

J. Banaszek

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

15.01.2011 r. uczennica Aleksandra Łapacz przystąpiła do Ogólnopolskiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego (przeprowadzony w LXIV Liceum Ogólnokształcącym im. St. I. Witkiewicza w Warszawie).
Motyw przewodni konkursu: Motyw śmiechu, śmiech karnawałowy.
Uczennica uzyskała tytuł "finalisty". GRATULACJE!

* * *

10.03.2011 r. uczennice naszej szkoły brały udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez PODN w Garwolinie. Konkurs odbył się w Gimnazjum w Gończycach.
Do następnego etapu zakwalifikowały się uczennice:

• Ewelina Całczyńska - kl. IIIa; opiekun p. Joanna Maraszek
  • Karolina Malinowska - kl. IIIa; opiekun p. Joanna Maraszek
  • Karolina Bieńko - kl. IIIc; opiekun p. Jolanta Lewandowska
  • Kieliszek Natalia - Ic; opiekun p. Grzegorz Wiśniewski

Do etapu powiatowego zakwalifikowała się Ewelina Całczyńska - kl. IIIa

Uczennice:

• Milena Mądra - kl. IIIa,
  • Karolina Karpisz - kl. IIIa
wzięły udział w konkursie literackim: Idea ojczyzny powinna zajmować pierwsze miejsce w duszy i sercu człowieka - miłość ojczyzny w utworach Sienkiewicza a współczesny patriotyzm młodych Polaków.
Natomiast NN (Zastrzeżone dane osobowe) - kl. IVa napisała rymowankę o naszym patronie i jego utworach. Termin wysyłania prac upłynął 15.03.2011 r.

* * *

Uczennica Agnieszka Żochowska - kl. IIIa 11 kwietnia 20011 r. weźmie w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie udział w recytatorskim konkursie - wiersze Z. Herberta.

WYSTAWA OBRAZÓW

Uczniowie klas II gimnazjum wykonali na zajęciach artystycznych prace "Martwa natura" techniką "pastel".
Zapraszamy do obejrzenia.