AKTUALNOŚCI 2017/18

(cały rok)

| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


Koniec czerwca


Wakacyjne spotkanie grupy teatralnej

3.07.2018

3 lipca uczniowie z grupy teatralnej oraz zainteresowani tego typu zajęciami wzięli, udział w nocnych warsztatach teatralnych. Okazało się, że spotkanie cieszyło się zainteresowaniem i na spotkanie przyszło 26 osób. Celem zajęć była integracją grupy, praca nad dykcją, ćwiczenia oddechowe, ćwiczenia i zabawy ruchowe, tworzenie krótkich scenek teatralnych W dalszej części zajęć uczniowie brali udział w warsztatach plastycznych podczas których zajmowali się charakteryzacją twarzy. Poznawali sposoby wyrażania emocji. Spotkanie było dobrym sposobem spędzenia wolnego czasu, a uczniowie aktywnie uczestniczyli w zabawach, tańcach i grach integracyjnych, które wprawiały całą grupę w dobry nastrój. Mimo, że grupa była bardzo zróżnicowana wiekowo ( od 7 do 15 lat) to wszyscy świetnie się bawili i aktywnie uczestniczyli w warsztatach. W programie przewidziano oglądanie filmów i przerwę na sen. Większość uczestników wolała jednak wykorzystać ten czas aktywniej i postanowiła się bawić, tańczyć i śpiewać, nawet najmłodsi nie marnowali czasu na sen. Spotkanie zakończyło się 4 lipca rankiem. Organizatorami spotkania były: J. Maraszek, E . Rogulska i J. Banaszek.

Dostarczyła J. Banaszek
by as

***********************************************************************************

↑ WAKACJE ↑

***********************************************************************************

Grupa Teatralna

22.06.2018

W środę 22 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedziła pani Magdalena Warzecha aktorka Teatru Narodowego w Warszawie, odtwórczyni wielu ról filmowych, animatorka kultury. To wydarzenie jest początkiem współpracy z przedstawicielką świata sztuki, gdyż nasza grupa teatralna bierze udział w programie ”Mój Teatr”. Patronat nad projektem sprawuje Mazowiecki Instytut Kultury. Cieszymy się, że spośród prawie stu zgłoszeń , właśnie nasza szkoła została zakwalifikowana do finałowej dwudziestki uczestniczącej w programie. Program ma za zadanie wspieranie codziennej pracy teatralno-edukacyjnej z dziećmi i młodzieżą, aktywizację nowych osób zainteresowanych tym działaniem, ożywienie wokół teatru społeczności lokalnych, wspieranie także już istniejących działań teatralnych. Nasza grupa nosi nazwę „ Rewers” i obecnie pracuje nad przedstawieniem, które zaprezentujemy z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Pani Magdalena Warzecha chciała poznać uczestników grupy, udzieliła nam wskazówek dotyczących realizacji przedstawienia. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a dla uczniów było okazją do czerpania wiedzy od profesjonalistów.

Dostarczyła J. Banaszek
by as

**************************

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017-18

22.06.2018

Kolejne dziesięć miesięcy nauki za nami. PRZED NAMI WYJĄTKOWE W TYM ROKU WAKACJE.

Dnia 22 czerwca zakończył się rok szkolny 2017/18.

W naszej szkole tradycyjnie uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczęła Msza Święta, którą godz. 10.00 w kościele parafialnym odprawił ks. proboszcz Andrzej Oworuszko.

Po mszy cała brać uczniowska razem ze sztandarem udała się do szkoły. Na hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości.

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał dyrektor szkoły pan Krzysztof Łapacz. Powitał on wszystkich zebranych: księdza proboszcza, przewodniczącą Rady Rodziców panią Kingę Błachnio, rodziców2, nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów.

Pan dyrektor stwierdził, że był to rok trudny ze względu na wprowadzanie nowej podstawy programowej i ze względu na trudności z dostarczeniem podręczników na czas do szkoły.

Mimo tych trudności osiągnięte przez uczniów wyniki napawają optymizmem.

4,35 to śr. ocen w szkole podstawowej

4,13 śr. ocen w gimnazjum

Ponadto 32% uczniów odbierze nagrody za śr. w nauce powyżej 4,75. Pan dyrektor podziękował też wszystkim pozostałym uczniom, którzy pracowali na miarę swoich potrzeb.

podziękowania otrzymali również nauczyciele za wzorową pracę, pracownicy szkoły za codzienną mozolną pracę, Rada Rodziców za fundowanie nagród, pan wójt za wsparcie finansowe, a ksiądz proboszcz za opiekę duchową.

W ostatnich słowach dyrektor zwrócił się do uczniów, aby dali odpocząć swoim smartfonom i tabletom, aby wypoczywali czynnie i bezpiecznie i wszyscy stawili się w nowym roku szkolnym.

Po przemówieniu swoje umiejętności zaprezentowali najmłodsi członkowie koła tanecznego. Po nich zatańczyli absolwenci gimnazjum. zaprezentowali swój mistrzowski układ taneczny. Dziewczęta wystąpiły w pięknych różowych kreacjach przepasanych srebrną taśmą.

Gdy wyprowadzono poczty sztandarowe nastąpiła najmilsza część uroczystości- wręczenie nagród.

Od tego roku przyznawana jest nowa nagroda: super koleżanka- super kolega. Nagroda przyznawana jest przez uczniów.

W tym roku otrzymała ją najsympatyczniejsza koleżanka, zawsze uśmiechnięta, w której zakochał się nawet pierwszoklasista. ( Kto to ? Tego nie zdradzimy.)

Wręczono także dwie nagrody ufundowane przez księdza proboszcza oraz nagrody za wyróżniające się wyniki w nauce, nagrody za czytelnictwo, za osiągnięcia w konkursach.

Po części oficjalnej przyszła pora na spotkania z wychowawcami.

Wszystkim uczniom, dyrekcji i nauczycielom życzymy wspaniałych wakacji!

Do zobaczenia we wrześniu!

Dostarczyła D. Błachnio
by as

**************************

Zakończenie roku szkolnego gimnazjum
21 czerwca 2018

21.06.2018

W czwartek 21 czerwca 2018 r. odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów kl. III gimnazjum. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: wójt gminy pan Andrzej Koszutski, przewodnicząca Rady Rodziców pani Kinga Błachnio oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.

Mottem spotkania były słowa V. Howarda:
Zawsze idź przez życie
tak, jakbyś miał coś
nowego do nauczenia się,
a tak się stanie.

Spotkanie rozpoczęło przemówienie dyrektora pana Krzysztofa Łapacza.

Po przemówieniu i wprowadzeniu sztandaru, nastąpiło przekazanie sztandaru i symboli szkoły przez ucz. kl. III gimnazjum na ręce ich młodszych kolegów. Potem abiturienci złożyli ślubowanie.

Następnie odbyło się wręczenie nagród książkowych i rzeczowych uczniom za ich wybitne osiągnięcia.

Nagrodę wójta otrzymali następujący uczniowie:

 • Olga Kalinowska
 • Tomasz Kowalczyk
 • Emilia Pracz

Na koniec głos oddano drugoklasistom. Część artystyczna w ich wykonaniu rozpoczęła piosenka Do widzenia.

Artyści na scenę wchodzili po czerwonym dywanie. Uczniowie z klas trzecich otrzymali nagrody w różnych kategoriach:

 • papużki nierozłączki,
 • genialny umysł,
 • człowiek guma,
 • imprezowicze,
 • niepozorni przyjaciele,
 • idealne dziewczyny,
 • człowiek orkiestra,
 • szatan z III A...

Wychowawczynie kl. III p. Zosia Madejska i p. Agnieszka Kalbarczyk otrzymały pamiątkowe albumy ze zdjęciami swoich wychowanków. Takie same albumy otrzymali tegoroczni absolwenci gimnazjum.

Słowa podziękowania za przybycie oraz powodzenia na dalszej drodze życia, złożone przez pana dyrektora, zakończyły uroczystość.

Następna i zarazem ostatnia taka uroczystość już za rok.

D.B.
by as

**************************

OGŁOSZENIE

20.06.2018

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 nastąpi dnia 22 czerwca 2018 r.
O godzinie 10.00 Msza Św. w kościele parafialnym. Następnie przemarsz do szkoły i dalsze uroczystości na hali sportowej.

D.B.
by as

**************************

Wycieczka Laureatów konkursu Plakatowego
Potrafię alarmować straż pożarną

19.06.2018

We wtorek 19 czerwca 2018 uczniowie klasy VIc z Publicznej Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Sobolewie odwiedzili „Bezpieczny Dom” w Głównej Szkole Pożarniczej w Warszawie. Była to nagroda za wykonanie plakatu klasowego w Konkursie Ogólnopolskim - Jak alarmuję Straż Pożarną ? Grupa uczniów została Laureatami konkursu zajmując II miejsce wśród 349 innych szkół z całej Polski.

Podczas wycieczki uczniowie mogli doświadczyć w jaki sposób należy zachować się w sytuacjach zagrożenia oraz dlaczego warto wiedzieć w jaki sposób można je zminimalizować. Oprócz nowoczesnego sprzętu ratowniczo-gaśniczego mogli obejrzeć również specjalistyczne samochody strażackie.

Cennym poradom towarzyszyły pokazy umiejętności ratowników a sami uczniowie próbowali swoich sił podczas ćwiczeń resuscytacji krążeniowo-oddechowej u poszkodowanego, u którego wystąpiło podejrzenie nagłego zatrzymania krążenia, czyli ustanie czynności serca z utratą świadomości i bezdechem.

Ewa Rogulska
by as

**************************

Ratujemy i uczymy ratować

19.06.2018

Dnia 19 czerwca 2018r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w zajęciach z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkania było przypomnienie i utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy oraz ćwiczenia praktyczne na fantomie. Zajęcia prowadzono w ramach programu "Ratujemy i uczymy ratować". Spotkanie było okazją by przygotować uczniów do bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji.

E.F.
by as

**************************

Sprawozdanie z wycieczki do Torunia 12 - 13 czerwca 2018

22.06.2018

Gorąco zachęcamy do przeczytania wspomnień z wycieczki do Torunia. Sprawozdanie zostało napisane przez uczestniczkę wycieczki - Jagodę Kołodziejek.

Dnia 12 czerwca spod szkoły w Sobolewie wyruszyła wycieczka do Torunia.

Pierwszym punktem wycieczki była zapora na Wiśle we Włocławku. Zobaczyliśmy miejsce upamiętniające śmierć księdza Jerzego Popiełuszki.

Potem udaliśmy się do Ciechocinka. Obejrzeliśmy tężnie i wdychaliśmy powietrze wokół nich. Co niektórzy spróbowali wody solankowej.

Kiedy dotarliśmy do Torunia poszliśmy na obiad. Po obiedzie robiliśmy w piekarni pamiątkowe pierniki. Wieczorem zameldowaliśmy się w hotelu, a potem poszliśmy na basen.

Następnego dnia zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na spacer po Starówce. Byliśmy w Planetarium. Po spacerze poszliśmy do muzeum słynnego podróżnika Toniego Halika.

Potem spacerując po Starówce widzieliśmy fontannę z żabkami i muzykantem, a także pomnik Mikołaja Kopernika i jego dom.

Obejrzeliśmy też krzywą wieżę. Gdy ktoś oparł się plecami o ścianę wieży, mógł się przewrócić./p>

Zwiedziliśmy również kaplicę , w której został ochrzczony Mikołaj Kopernik.

W południe poszliśmy na obiad. Po obiedzie udaliśmy się w drogę powrotną do Sobolewa. Wycieczka była bardzo udana.

Jagoda Kołodziejek kl. III SP
by as

**************************

PODZIĘKOWANIA

12.06.2018

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie składają serdeczne podziękowania za życzliwość, zaangażowanie, okazaną pomoc i ofiarność w organizacji XVII Biesiady Rodzinnej.

W Szczególności Dziękujemy Naszym Sponsorom:

 • Top Market - Sobolew
 • Robert Sowiński - przewozy autokarowe
 • Uzimex P.P.H.U. Załęski Z. Sokołów Podlaski
 • LUST - Stacja Paliw Sobolew
 • Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Garwolin
 • SANTE Zakład Produkcyjny Sobolew
 • Hurtownia Warzyw i Owoców LOBO Garwolin
 • Bank Spółdzielczy w Łaskarzewie
 • AVON Cosmetics Polska SP. Z O.O
 • Pizzeria Daktyl Paweł Wiśnioch
 • FIRMA ALEX - Podłęż
 • Zakład Mięsny Mościbrody
 • Kino WILGA Garwolin
 • Pływalnia Garwolanka Garwolin
 • Pływalnia Ryki
 • Piekarnia Król, Błachnio, Wiśnioch
 • Piekarnia Żabczyńscy Łaskarzew
 • TOM- CAR Tomasz Komar
 • Sklep Spożywczy Monika Jarzęcka
 • Sklep Spożywczo-Przemysłowy Monika Głowala
 • Gabinet kosmetyczny Ines
 • Salon Fryzjersko-Kosm. WENUS - K. Głodek
 • Zakład fryzjerski NATALIA, Mitek Sylwia
 • Usługi fryzjerskie Danuta Błażejczyk
 • Salon fryzjerski AGNIESZKA
 • Farma Iluzji Mościska
 • Firma IGLOTEX
 • Sklep spożywczy Paradise
 • Salon Fryzjersko - Kosmetyczny Kameleon
 • Pielęgnacja Urody - Ilona Bieńko
 • MAR- Service Marek Zalech
 • HYDRO - INSTAL Władysław Bożek
 • Restauracja Jakubowa Izba
 • Kwiaciarnia Fantazja Dariusz Krupa, Sobolew
 • Sklep Mini- Max Stanisław Pogorzelski
 • P.P.H.U MAK-PIZ Zdzisław Bieńko
 • Zakład Krawiecki OLGA
 • Apteka Wiśnicka Halina

Dziękujemy również Serdecznie Powiatowej Komendzie Policji w Garwolinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobolewie za uczestnictwo w naszej biesiadzie.

Słowa podziękowania składamy nauczycielom za przygotowanie i nadzór nad przebiegiem uroczystości.

Serdeczne podziękowania przekazujemy rodzicom za zaangażowanie, poświęcenie swojego wolnego czasu i wielki wkład pracy włożony podczas Biesiady.

ORGANIZATORZY
by as

**************************

Prezentacja projektów edukacyjnych

10.06.2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II gimnazjum pracując w dziesięciu grupach realizowali projekty edukacyjne. W dniu 6 czerwca 2018r. mogli przedstawić efekty swoich działań. Pierwsze zaprezentowały się grupy realizujące projekt z zajęć artystycznych - Ozdobne świece woskowe. Następnie swoimi dokonaniami pochwaliła się grupa z biologii - Cechy dominujące i recesywne u uczniów klas gimnazjalnych. Uczniowie z grupy teatralnej opowiedzieli o etapach powstawania przedstawienia teatralnego. Dwie grupy z języka polskiego z klasy II A przedstawiły swoje wersje książek elektronicznych, wykonanych w programie StoryJumper. Następna grupa opowiadała o doświadczeniach chemicznych połączonych z pokazem, które dostarczyły im wiedzy o kwasach. Kolejna grupa przedstawiła angielską rodzinę królewską. Później chłopcy z klasy II B zaprezentowali filmy o Sobolewie i naszej okolicy. Na koniec grupa dziewcząt z IIb przedstawiła prezentację o kuchniach świata połączoną z degustacją paluszków z kruchego ciasta z przyprawami.

A. Kalbarczyk
by as

**************************

UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY NA 22 PIKNIKU NAUKOWYM

9.06.2018

W dniu 9 czerwca 2018 r. uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w Pikniku Naukowym. Jest to największa w Europie plenerowa impreza o charakterze naukowym, organizowana po raz 22 na stadionie PGE Narodowy przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie tu mogą poznać najnowsze zdobycze nauki z dziedziny fizyki, matematyki, chemii, medycyny prezentowane przez pracowników i studentów wyższych uczelni oraz instytucji naukowych. Podczas zabawy, w przystępny sposób przyswajać wiedzę- tym razem dotyczącą zjawiska jakim jest RUCH w różnych jego aspektach:

 • Świat w ruchu: atom, planeta, kosmos.
 • Ludzie w ruchu: społeczeństwo i transport.
 • Maszyna w ruchu: manipulatory, roboty, pojazdy.
 • Ciało w ruchu.

Najlepsze polskie uczelnie przygotowały swoje stoiska, na których zwiedzający mogli dowiedzieć się czym jest zjawisko przesunięcia, zmiany, translokacji. Mogli śledzić dynamikę w odniesieniu do najmniejszych cząstek aż po zderzenia gwiazd; od ruchu na styku neuronów aż po globalne migracje.

Świat nigdy nie zamiera w bezruchu. Podobnie nauka nie ustaje w wysiłkach, by ten zmieniający się świat opisać. Dlatego, by zrozumieć zasadę rzeczy, podążamy za naukowcami i chcemy zobaczyć, co wprawia mikro- i makrokosmos w ruch.

Dzięki tak wspaniałym imprezom, zorganizowanym z wielkim rozmachem, ale i starannością mali i duzi mają szansę poznać najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

Cieszymy się, że nasi uczniowie poprzez uczestnictwo w takich przedsięwzięciach poszerzają wiedzę i rozwijają swoje zainteresowania.

Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania znanych i ciekawych osób. W stoisku radiowej Trójki gościł dr Tomasz Rożek, znany dziennikarz naukowy i fizyk, popularyzator nauki.

Organizatorzy: E. Pluta, M. Ragus
by as

**************************

***

7.06.2018

7. 06.2018r.nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę w gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej-Kocham moją ojczyznę; laureaci; Aleksandra Andrzejewska, Angelika Dominiak i Eliza Zdunek z kl. IIIa,Julia Mąkowska, Olga Szewczyk i Roksana Maraszek z kl.VIb oraz Marta Grabowiecka i Natalia Sikora/ kl.VIIc/, która zdobyła IIIm w swojej grupie wiekowej. wróciły z kolorowymi plecakami, zadowolone z miłego przyjęcia u sąsiadów. A pamiątka jak znalazł - w końcu wakacje! Uczennice przygotowały wychowawczyni pani Jolanta Kalinowska i polonistka pani Jolanta Lewandowska

Dostarczyła J. Kalinowska
by as

**************************

Klasa 3a Wycieczka do Podzamcza

4.06.2018

W poniedziałek 4 czerwca 2018 roku klasa 3a pod opieką pani J. Kalinowskiej i rodziców wybrała się na wycieczkę rowerowa. O godz.7.50 wszyscy uczniowie z opiekunami,stawili się na zbiórkę przy szkole by wyjechać do Podzamcza.

Na miejscu powitał nas Pan leśniczy i zaprosił do zwiedzania Izby Przyrodniczej im. Jana Pawła II. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody,podczas której poznaliśmy różne ciekawostki z życia zwierząt i zobaczyliśmy eksponaty przyrodnicze.

Dzieciom bardzo spodobały się opowieści Pana lesniczego, aktywnie uczestniczyły w wykładzie. Po tej solidnej dawce wiedzy wszyscy udali się na posiłek w postaci własnoręcznie upieczonych przy ognisku kiełbasek i smakołyków przygotowanych przez rodziców.

Atrakcjom nie było końca, pani Jola przygotowała wraz z uczniami niespodziankę dla rodziców w postaci świetnego humorystycznego przedstawienia pt.Kopciuszek na wesolo.

Rodzice byli zachwyceni, nagrodzile aktorów ogromnymi brawami.

Następnie odbyło się przesłuchanie recytatorow poezji patriotycznej i wyłoniono 3 finalistki,które pojadą reprezentować szkole do Gończyc.

Następnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie terenu przyleglego do Izby Przyrodniczej. Zobaczyliśmy rozległy park nad rzeką Okrzejka, ruiny murów obronnych i dawnych stajni,pałac Zamoyskich,kamień upamiętniający zasadzenie dębu im.Jana Pawła II.

Na zakończenie wyprawy dzieci zrobiły pamarkowe zdjęcia i podziekowaly wszystkim organizatorom. Pogoda i humory dopisaly!

Grześ Zawadzki z mamą
by as

**************************

Laureaci Ogólnopolskiego Konkursu na Plakat Informacyjny
Potrafię alarmować straż pożarną

5.06.2018

Głównym zadaniem konkursu - o którym informowaliśmy w kwietniu - była popularyzacja wśród uczniów umiejętności zachowania się w przypadku wystąpienia zagrożenia, pogłębienia wiedzy na temat niebezpieczeństw związanych z żywiołami oraz możliwościach ochrony przed nimi oraz jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia.

Wyłonienie zwycięzców nastąpiło 30 maja 2018 r. w siedzibie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Miło nam poinformować iż Laureatami konkursu plakatowego została grupa uczniów z naszej szkoły - klasa VIc.

Nagrodzeni uczniowie pojadą na wycieczkę jednodniową do jednej ze szkół PSP.

Gratulujemy uczniom z klasy VIc i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Więcej...

Ewa Rogulska wych. klasy VIc
by as

**************************


Czerwiec

OGŁOSZENIE

30.05.2018

Piątek, 1 czerwca 2018 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Dyrekcja
by as

**************************

Sukces na XIII Powiatowym Festiwalu Piosenki Europejskiej w Garwolinie

29.05.2018

29 maja 2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się XIII Powiatowy Festiwal Piosenki Europejskiej. Celem festiwalu było promowanie kultury europejskiej oraz prezentacja dorobku artystycznego uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszego powiatu. Na festiwalu wystąpiło ponad 100 wykonawców, którzy zaprezentowali utwory ulubionych kompozytorów. Przeważały piosenki anglojęzyczne oraz w języku polskim. Uczestnicy byli oceniani w kategoriach: soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne w odpowiednich kategoriach wiekowych. Poziom artystyczny uczestników konkursu był bardzo wysoki, ponieważ większość wykonawców jest uczniami szkół muzycznych. Wiadomość, która ucieszy wszystkich to sukces naszych uczniów występujących na tym festiwalu. Weronika Kalbarczyk (zaśpiewała piosenkę „Byle jak” z repertuaru Margaret) i Angelika Gugała (Chcę tu zostać – Farba) zajęły 3 miejsce w swej kategorii otrzymując z rąk Starosty Powiatu Garwolińskiego Marka Chciałowskiego dyplomy i nagrody rzeczowe. Wyróżnienia otrzymały Marta Kusak za piosenkę „Tyle słońca w całym mieście” oraz Inga Sierańska za „Meluzynę”. Do konkursu dziewczyny przygotował Krzysztof Szostak. Gratulujemy dziewczynom i życzymy kolejnych sukcesów.

Dostarczył K. Sz.
by as

**************************

XVII BIESIADA RODZINNA

27.05.2018

W niedzielę 27 maja 2018 r. na obiektach sportowych odbyła się tradycyjnie 17 BIESIADA RODZINNA.

To wydarzenie zgromadziło dużą część społeczności szkolnej oraz gminnej. Do atrakcyjności imprezy przyczynili się liczni sponsorzy, których z roku na rok przybywa.

w organizację biesiady, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie, byli zaangażowani nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Niedzielny festyn rozpoczął się o godzinie 15.00. Główne występy odbywały się na przepięknie udekorowanej scenie, która usytuowana była tuż przy wejściu do hali sportowej.

Zgromadzeni mogli wysłuchać piosenek ekologicznych, wierszy w wykonaniu uczestników konkursu recytatorskiego.

Odbyła się też godzina patriotyczna, na którą składały się wiersze i piosenki o tematyce patriotycznej oraz taniec z flagami. Na scenie zaprezentowały się również nasze szkolne grupy taneczne.

W tym samym czasie na boisku szkolnym trwały imprezy towarzyszące: zawody sportowe (z nagrodami) dla dzieci i rodziców oraz pokaz gaszenia pożaru w wykonaniu strażaków z OSP Sobolew.

Ponadto uczniowie z kl. I-III wzięli udział w warsztatach z kodowania.

Najmłodsze dzieci mogły bawić się na Dmuchanym Placu Zabaw.

Starsi uczniowie aktywnie spędzali czas tworząc ozdoby z masy porcelanowej, tworząc gigantyczne bańki mydlane i Mega rysunki oraz strzelając z łuku do tarczy.

Na głodnych i spragnionych czekał bufet serwujący posiłki na zimno i gorąco.

Pogoda dopisała, było wesoło i miło.

Następna biesiada już za rok.

D.B.
by as

Na biesiadę przyjechałem z rodziną o godzinie 15.00. Na początku rozglądałem się bo nie wiedziałem co robić. Dopiero o 15:26 podjąłem decyzję by pójść na euro bungee. Skakałem jakieś 10 metrów nad ziemią przez 15 minut (za 3 zł). Było warto. Serio.

Euro bungee i rzut oponą to jedna z 16 atrakcji przygotowanych na biesiadę.

Moja mama brała udział w zawodach - rzut beretem i zajęła II miejsce.

Pod koniec było chyba najlepiej. Strażacy odpalili armatkę wodną z pianą. Zrobiłem sobie bekę z kolegi, który wskoczył w pianę. Przezwałem go smouman, a on się śmiał.

Choć sam nie lubię piany to i tak wskoczyłem do niej. To było mega.

To była najlepsza biesiada.

Franek Olek kl. IIIa SP
by as

**************************

Dzień Matki w klasie 0b

25.05.2018

Dnia 25 maja 2018 r. w klasie 0b odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie dla swoich mam przygotowali przedstawienie pt.: Nasze kochane Mamy oraz zaśpiewali piosenki okolicznościowe. Największym hitem okazały się tańce - Chocolate choco choco w wykonaniu dziewczynek oraz taniec chłopców do utworu Wymarzona. Dużą atrakcją okazał się tort wykonany przez p. Szaniawską w środku z niespodzianką. Tym występem dzieci miały możliwość okazać swoim mamom wdzięczność, szacunek i miłość. Dalsza część uroczystości przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze.

Prawa autorskie: Walenda Agnieszka (rodzic)

D. Dubrow
by as

**************************

III Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Pejzaże Polski

22.05.2018

Dnia 22 maja 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach odbyło się posiedzenie komisji w celu oceny prac III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ''PEJZAŻE''. Na konkurs wpłynęło 400 prac. Najwięcej - 225 w kategorii szkół podstawowych klas IV -VI, 150 w kategorii klas VII SP oraz II i III szkół gimnazjalnych, 35 w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Miło nam poinformować, iż Kamila Kobus z klasy Va otrzymała w tym konkursie wyróżnienie.

Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej...

E.R.
by as

**************************

Lekcja otwarta w kl. IIIa

22.05.2018

Lampo, sławny pies podróżujący po Włoszech koleją! - nawoływał Kuba , który się wcielił w rolę gazeciarza. Sprzedawał on prasę na dworcu w Marittimie gdzie min. toczy się akcja lektury Romana Pisarskiego - O psie, który jeździł koleją. A czytającymi byli jego rówieśnicy z kl. IIIa.

Taką scenką rozpoczęła się lekcja otwarta dla zaproszonych gości: p. dyrektor oraz rodziców.

Konduktor Maciej, rozdawał dzieciom miejscówki i w ten sposób powstało 5 grup, które z zapałem wywiązywały się z wielu zadań, wykazując się znajomością lektury. A biletem będzie bardzo dobra ocena ze zbliżającego się testu z lektury.

Powodzenia!

wych. J. Kalinowska
by as

**************************

KOPCIUSZEK

23.05.2018

23 maja 2018 r. na sali gimnastycznej odbyła się premiera bajki Kopciuszek. Treść bajki doskonale wszyscy znamy. Bajka uczy nas, że dobroć, skromność i pracowitość się opłaca. Należy też właściwie odnosić się do osób bliskich.

Przedstawienie zostało przygotowane przez najmłodszych aktorów z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Justyny Banaszek.

Aktorzy swoje umiejętności zaprezentowali przed licznie zgromadzoną widownią - uczniami kl. 0 -III.

prace nad przedstawieniem trwały przeszło dwa miesiące.

Piękna dekoracja, stroje, rekwizyty, doskonale dobrana muzyka wraz z efektami akustycznymi oraz zachwycająca gra aktorska młodych artystów - to wszystko zło żyło się na sukces przedstawienia. Po spektaklu rozległy się gromkie brawa.

Osada spektaklu: (główne osoby)

 • Macocha - Angelika Dominiak
 • Córki macochy - Michalina Bieńko i Nina Sierańska
 • Kopciuszek - Magdalena Pielak
 • Królowa - Lena Żubertowska
 • Król - Dawid Jankowski
 • Królewicz - Dawid Pracz

Dostarczyła Danuta Błachnio
by as

**************************

Wycieczka do Zwierzyńca, Krasnobrodu i Zamościa

21.05.2018

W dniach 17.05-18.05 uczniowie klas IV - VII ze szkół w Sobolewie i Sokole odbyli wycieczkę integracyjną na Roztocze. Zwiedzaliśmy Szczebrzeszyn z pomnikiem chrząszcza, prawosławną cerkiew, a w dawnej synagodze, a obecnie Domu Kultury obejrzeliśmy spektakl teatralny pt; Kandydatki na żony. W Zwierzyńcu spacerowaliśmy nad staw Echo, z przewodnikiem roztoczańskim zwiedziliśmy rezerwat Bukowa Góra oraz cmentarz wojenny we wsi Sochy. W Krasnobrodzie zobaczyliśmy: kamieniołom, wieżę widokową, Sanktuarium Maryjne, Kaplicę na Wodzie, Ptaszarnię oraz obeszliśmy dookoła zalew. W Zamościu byliśmy w ZOO, Muzeum Martyrologii Rotunda, Rynku Wielkim, mostku miłości, Parku Miejskim, na wieży widokowej obejrzeliśmy również w Prochowni wspaniały pokaz multimedialny o historii Zamościa. W pogodzie mieliśmy i słońce i deszcz i wiatr, ale wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.


K.S
by as

**************************

Gminny konkurs recytatorski
im. K. Makuszyńskiego

16.05.2018


by as

**************************

DZIEŃ ZIEMI 2018

15.05.2018

Dnia 15 maja w naszej szkole na hali sportowej odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Ziemi.

Dekoracja była wyjątkowo ładna i nawiązywała do tematyki spotkania.

Uroczystość rozpoczęto piosenką Pamiętajcie o ogrodach.

Następnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Na koniec uczniowie brali czynny udział w zmaganiach konkursowych.

Prowadzące: Maja Goliszewska i Oliwia Gazda zadawały zagadki ekologiczne. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie byli nagradzani.

Dzień Ziemi zakończono tańcem w wykonaniu naszych uczennic z kl. IV i V.

Wszyscy dobrze się bawiliśmy.

Natalia Białecka i Magda Napora
by as

**************************

Ach, co to był za ślub...!

12.05.2018

Bohaterami tej uroczystości byli: nasza szkolna koleżanka Elżbieta Łukasik i Grzegorz Prządka, a świadkami koleżanki i koledzy z Publicznej Szkoły Podstawowej w Sobolewie oraz wychowankowie p. Eli, z grupy zero c.

W maleńkiej obrączce uczuć świat cały,
Miłość, obowiązek i wzniosłe ideały,
Maleńka obrączka, a znaczy tak wiele,
na całe życie włożona w kościele
12 maja 2018 roku w Korytnicy.

Życzymy młodej parze
abyście byli silni miłością,
która wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
wszystko przetrzyma,
tą miłością,
która nigdy nie zawiedzie.

J. Kalinowska
by as

**************************

III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

11.05.2018

10 maja w Publicznej Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Samogoszczy odbył się III Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej.

Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych uczniów, wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności oraz dorobku artystycznego, rozwijanie talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, prezentowanie i popularyzacja utworów muzycznych krajów europejskich, kształtowanie postawy twórczego uczestnictwa w dorobku kulturalnym Europy. W tym roku jednym z patronów konkursu było Mazowieckie Kuratorium Oświaty. W konkursie wystąpiło ponad 50 wokalistów z powiatu garwolińskiego w kategoriach: uczniowie klas III-VI i VII-II, III gimnazjum. Zadaniem uczestnika było solowe wykonanie piosenki w jednym z trzech języków obcych: angielskim, hiszpańskim lub rosyjskim.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowała Inga Sierańska z piosenka ''Mamma mia'' z repertuaru zespołu ABBA, która do konkursu przygotowywał Krzysztof Szostak. Miejsca nie udało się zdobyć, ale Inga zdobyła nowe doświadczenia i godnie reprezentowała naszą placówkę oświatową.

K.S
by as

**************************

VIII OGÓLNOPOLSKI KONKURSU PLASTYCZNEGO DLA DZIECI
BEZPIECZNIE NA WSI MAMY - UPADKOM ZAPOBIEGAMY

10.05.2018

Każdego roku uczniowie z naszej szkoły biorą udział w konkursie organizowanym przez KRUS, którego celem jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą dzieci na terenie gospodarstwa rolnego, a także popularyzacja wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Tegoroczna edycja przebiegła pod hasłem ''Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy'', które miało zwrócić uwagę na sposoby zapobiegania najczęściej występującym w gospodarstwach rolnych wypadkom - upadkom osób.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej, w dowolnej technice, w formacie A3, ilustrującej hasło konkursowe.

Miło nam poinformować, iż z naszej szkoły uczeń Kacper Babik z klasy Va zajął II miejsce w tym konkursie.

Kacprowi serdecznie gratulujemy!

Ewa Rogulska
by as

**************************

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
im. Kornela Makuszyńskiego

8.05.2018

8 maja przedstawiciele klas I-III uczestniczyli w pierwszym etapie konkursu recytatorskiego im. Kornela Makuszyńskiego. Coroczne uczestnictwo naszych uczniów w tym konkursie stało się tradycją szkoły. W konkursie wzięło udział 17 uczestników.

Jury miało trudne zadanie, gdyż poziom występujących był wyrównany. Członkowie komisji w składzie: Antoni Staroń, Jolanta Kalinowska i Justyna Banaszek, zdecydowali, że w etapie gminnym konkursu będą reprezentować naszą szkołę:

 • Kacper Zalech kl. IIa
 • Eliza Zdunek kl. IIIa
 • Andżelika Dominiak kl. IIIa

Życzymy powodzenia

Justyna Banaszek
by as

**************************

Zajęcia dodatkowe w klasie Ib
Kod do Przyszłości

8.05.2018

Dzisiaj gościmy na zajęciach mamę Nataszy Wdowickiej. Jest zafascynowana zajęciami, bardzo podoba jej się praca córki. Dzieci z zapałem konstruują olbrzyma. Wszyscy budują z dużym zaangażowaniem. Zgodnie współpracują ze sobą. Jednak najwięcej frajdy dało dzieciom samodzielne wymyślanie i przerabianie już zbudowanej zabawki. Niektóre dzieci zaskakują swoim zmysłem technicznym.

Mariola Michalec
by as

**************************


Maj

SZKOLNY WIECZÓR FILMOWY

30.04.2018

30 kwietnia 2018 r. w godzinach 19.00 - 24.00 odbył się w naszej szkole kolejny Wieczór Filmowy dla chętnych uczniów z klas IV - VI. Celem spotkania była: integracja uczniów, wspólna zabawa i wypoczynek oraz wdrażanie do świadomego doboru repertuaru kinowego. Uczniowie obejrzeli dwa filmy: Wicher i Czarownica.

Po projekcji pierwszego filmu odbyły się konkursy nawiązujące do tematyki filmu i propagujące wartości i zachowania społecznie pożądane.

W czasie wspólnych zabaw nawiązywaliśmy do takich wartości , jak: uczciwość, pracowitość, przyjaźń, szczerość, lojalność, wytrwałość, tolerancja.

Wspólne chwile umilił nam słodki poczęstunek i zdobyte nagrody w postaci chipsów, popcornu i cukiereczków. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.

Jako organizatorzy z wielką przyjemnością zauważamy, że świadomość naszych wychowanków z każdym rokiem wzrasta. Dziękujemy uczniom za wspólnie spędzony czas i pomoc w organizacji wieczoru, a rodzicom za współpracę i sprawny odbiór swoich dzieci mimo późnej pory.

Organizatorzy: Ewa pluta, Małgorzata Ragus
by as

**************************

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
Niepełnosprawność w szarości

30.04.2018

Na konkurs ogólnopolski w Rawiczu napłynęło 1001 prac z terenu całej Polski wykonanych w rozmaitych technikach plastycznych: rysunkowych, malarskich, graficznych. Jury rozpatrywało nadesłane prace w trzech kategoriach wiekowych zgodnie z regulaminem konkursu.

Jury przyznało również Wyróżnienia Honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę. Otrzymali je następujący młodzi artyści z naszej szkoły:

 • Anna Klimek kl. Va
 • Bartłomiej Śliz kl. Va
 • Kacper Babik kl. Va
 • Kamila Kobus kl. Va
 • Natalia Pawelec kl. Va
 • Magdalena Grabowiecka kl. V a
 • Weronika Kowalczyk kl. III A gimnazjum

Wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

DZIEŃ PATRIOTYCZNY

30.04.2018

W dniu 30 kwietnia 2018 r. na hali sportowej odbył się Dzień Patriotyczny.

Zainaugurował on obchody 100 rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, która przypada w tym roku.

Po wejściu do hali sportowej wszystkich zachwyciła piękna dekoracja, która nawiązywała do tematyki uroczystości(krzyże, mogiły powstańcze, znicze).

Motto spotkania to słowa: Łatwo jest mówić o Polsce, trudniej dla niej pracować. Jeszcze trudniej umrzeć.

A najtrudniej cierpieć.

Występujący ubrani byli w ubrania przypominające stroje z tamtej epoki.

W krótkiej części artystycznej uczniowie przedstawili ciężką i długą drogę naszego narodu do momentu odzyskania niepodległości.

Mogliśmy obejrzeć przejmujące sceny pożegnania matki z synem, który wyruszał na wojnę.

Przedstawienie uświetniły patriotyczne piosenki w wykonaniu naszych uczennic.

W dalszej części odbył się konkurs historyczny. Wzięli w nim udział dwuosobowe zespoły z kl. IV, V, VI, VII oraz II i III gimnazjum. Uczniowie po wylosowaniu poleceń i krótkim zastanowieniu odpowiadali na pytania przygotowane przez nauczyciela historii. Nad przebiegiem konkursu czuwało jury. Rywalizacja była zacięta.

W ostatniej części nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu o życiu Ireny Sendlerowej.

Tu kilka słów kim była ta pani. Otóż Irena Sendlerowa z domu Krzyżanowska, pseudonim Jolanta żyła w latach 1910-2008.

W czasie II wojny światowej uczestniczyła w akcji pomocy Żydom i podjęła próbę uratowania 2500 żydowskich dzieci.

Pani Irena była też sanitariuszką w Powstaniu Warszawskim.

W 1965 roku otrzymała tytuł Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata.

D.B.
A.S.

**************************

Konkurs
Jakie znasz zawody?

25.04.2018

W dniu 25 kwietnia 2018 roku, w siedzibie Mazowieckiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Warszawie, odbyło się podsumowanie konkursu Jakie znasz zawody? Miło nam poinformować, że uczennica Marta Grabowiecka z klasy 7c, zajęła II miejsce, w kategorii film. Serdecznie gratulujmy. Film Marty został zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego. Życzymy sukcesu.

R. Jankowska-Babik, E. Rogulska
A.S.

**************************

Egzaminy trzecioklasistów

25.04.2018

Powtarzając za Stefanem Żeromskim: "Nauka jest jak niezmierzone morze. Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony". Uczniowie klas trzecich szkoły podstawowej, przystąpili do pierwszych poważnych egzaminów. I tak 24 i 25 kwietnia, pod czujnym okiem p. katechetki Anny Wiśnioch oraz księdza Łukasza prezentowali swój poziom przygotowania do I Komunii Świętej. Sukces, można się powoli przygotowywać do tej ważnej uroczystości, która będzie miała miejsce w dn. 20 maja 2018 r.

Kolejny egzamin to ogólnopolski test trzecioklasisty w dn. 26.04. Byliśmy do niego solidnie przygotowani, bo trening czyni mistrza - powtarza pani.

J. Kalinowska U.Osiak
A.S.

**************************

Ogólnopolski konkurs na plakat
Potrafię alarmować straż pożarną

15.04.2018

Konkurs skierowany był do uczniów klas 3-6 szkół podstawowych. Celem konkursu było zdobycie wiedzy przez dzieci i młodzież szkolną, jak prawidłowo zgłosić zdarzenie w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia lub mienia i wykonanie wspólnego, klasowego plakatu informującego o umiejętności alarmowania straży pożarnej. W wymienionym konkursie plakatowym udział wzięły 2 zespoły klasowe z naszej szkoły - klasa IV c oraz klasa VIc.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny
Świat bez barier - pt. "Wszystko się może zdarzyć... gdy głowa pełna marzeń"

11.04.2018

Uczniowie z naszej szkoły wzięli bardzo licznie udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - "Wszystko się może zdarzyć , gdy głowa pełna marzeń".

Jury przeanalizowało 717 prac, przyznało tytuły Grand Prix ,wyłoniło laureatów i wyróżnionych.

Miło nam poinformować, iż wśród laureatów znalazła się uczennica z klasy 7b - Natalia Krupa, natomiast Dawid Gula z klasy 7c otrzymał wyróżnienie w tym konkursie.

Laureatce i wyróżnionemu uczniowi serdecznie gratulujemy!

Więcej: pl-pl.facebook.com/swiatbezbarier/posts/447010819067414

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

04.2018

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas jak w poprzednich latach chłodem. Było zimno, wiał wiatr, a czasami padał deszcz ze śniegiem. W naszej szkole zaś panowała radość. W przepięknie udekorowanej hali sportowej zgromadzili się uczniowie, aby podziwiać występy poszczególnych klas.

Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie wystawiając fragmenty znanych baśni. Mogliśmy obejrzeć: Kopciuszka, Czerwonego Kapturka, Śnieżkę ....

Najlepsi śpiewacy wystąpili w szkolnym The Voice of school.

Mimo chłodu było radośnie, ciepło i bardzo bardzo wesoło.

D. Błachnio
A.S.

**************************

OGŁOSZENIE

5.04.2018

Szanowni Państwo,

informujemy, że ruszają zapisy do świetlicy szkolnej i obiady na rok szkolny 2018/2019. Kartę zapisu można pobrać ze strony internetowej szkoły, od wychowawcy świetlicy szkolnej lub z załącznika dołączonego do poniżej w wiadomości.

Wydrukowane karty dostępne są również w sekretariacie oraz w świetlicy.

Wypełnioną kartę należy oddać do wychowawcy lub do wychowawcy świetlicy szkolnej do dnia 30.04.2018 r.

Każde dziecko musi być zapisane na oddzielnej karcie.

Bardzo prosimy o zapoznanie się ze wszystkimi zapisami karty, z regulaminem i procedurami świetlicy oraz o wypełnienie karty zapisu we wszystkich wymaganych polach, gdyż jest to niezbędne do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

Poniższa informacja dotyczy dzieci, które już uczęszczały do świetlicy szkolnej.

Przypominamy też o konieczności złożenia nowych upoważnień do obioru dziecka ze świetlicy oraz nowych oświadczeń o samodzielnych wyjściach, na kolejny rok szkolny, gdyż złożone w tym roku upoważnienia i oświadczenia tracą ważność z dniem 23.06.2018 r.

Serdecznie zapraszamy.

Dyrekcja
A.S.

**************************


Kwiecień

WIELKANOC 2018

27.03.2018

Niech czas wielkanocny utrzyma nasze marzenia
w mocy i wszystkie życzenia okazały się do spełnienia
i aby nie zabrakło nam wzajemnej życzliwości
abyśmy przez życie kroczyli w ludzkiej godności
i niech symbol boskiego odrodzenia
był i będzie dla nas celem do spełnienia.

Zdrowych i wesołych świąt!

                      Dyrekcja

A.S.

**************************

Powiatowy Wielkanocny Konkurs Plastyczny

21.03.2018

Powiatowy - Wielkanocny konkurs plastyczny został rozstrzygnięty!

Dziękujemy wszystkim uczniom za prace a zwłaszcza nagrodzonej Weronice Błachnio z klasy Vb, która zajęła I miejsce w kategorii Pisanka - klasy IV-VI

Uczennicy serdecznie gratulujemy!

Więcej na csik.garwolin.pl
Link do prac wielkanocnych na csik.garwolin.pl

E. Rogulska
A.S.

**************************

Muzyka jest wszędzie

8.03.2018

Przez kilka ostatnich dni w kl. IIa zajmowaliśmy się tematami muzycznymi. Słuchaliśmy różnorodnych fragmentów muzycznych, śpiewaliśmy piosenki, poszerzaliśmy wiedzę o nutach. Czytaliśmy teksty literackie, rozwiązywaliśmy łamigłówki, poznawaliśmy różne instrumenty oraz nazwy zawodów związanych z muzyką i czynności wykonywane przez osoby pracujące w tych zawodach. Za pomocą gestów uczniowie pokazywali grę na wybranym instrumencie. Rozmawialiśmy też na temat kultury słuchania muzyki, poszanowania upodobań muzycznych oraz właściwego korzystania z przenośnych urządzeń odtwarzających.

W dniu 8 marca gościem w naszej klasie był p. Jacek Czyżewski, nauczyciel naszej szkoły i jednocześnie utalentowany muzyk, który pięknie śpiewa i gra na wielu instrumentach. Opowiadał nam ciekawie i obrazowo o muzyce i różnych instrumentach. Przyniósł ze sobą gitarę, ponieważ zaplanował dla nas koncert w duecie z Antkiem Błachnio, uczniem naszej klasy, który od niedawna uczy się gry właśnie na gitarze. Wspólnie z duetem ''chłopaków z gitarą'' śpiewaliśmy grane przez nich utwory. Drugoklasiści bawili się wspaniale przy muzyce, nagradzając gitarzystów gromkimi brawami. Jak przystało na prawdziwych mężczyzn zagrali dla wszystkich kobiet ''Sto lat'' w dniu Święta kobiet.

Dziękujemy p. Jackowi i Antkowi za wspaniałą lekcję muzyczną i piękną grę na gitarze. Obu gitarzystom życzymy wielu sukcesów muzycznych.

A. Tuchowska, wych. kl. IIa
A.S.

**************************

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny - Niepełnosprawność w szarości

6.03.2018

13 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego z cyklu KOLORY SZAROŚCI.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym - "Niepełnosprawność w szarości". Konkurs jest popularyzacją technik monochromatycznych. W tym roku uczniowie przenieśli swoje refleksje rysunkowe, malarskie, graficzne i stworzyli prace rysując, malując, fotografując, wyklejając tematy związane z szeroko pojętym problemem postrzegania sprawności i/lub niepełnosprawności posługując się bogactwem szarości, czerni i bieli.

E.R.
A.S.

**************************


Marzec

KROKODYL
czyli
ZAJĘCIA PROJEKTOWE Z KODOWANIA

27.02.2018

W dniu 27 lutego, w klasie IIb odbyły się pierwsze zajęcia z projektu Kod do przyszłości. Projektem zostali objęci wszyscy uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej. Z wielkim zapałem i zaangażowaniem uczestnicy zajęć rozpoczęli nauką programowania. Wszyscy sprawnie i szybko zbudowali robota. Wiele radości i satysfakcji sprawiło uczniom uruchomienie krokodyla. Z niecierpliwością wszyscy czekają na kolejne zajęcia.

Dorota Dubrow
A.S.

**************************

WALENTYNKI 2018

16.02.2018


A.S.

**************************

Uroki zimy na lekcji wychowania fizycznego w klasie IIIa

16.02.2018

Pamiętacie jak produkowaliśmy śnieg? A oto widoczne efekty. Trzecioklasiści aktywnie cieszą się ze śniegu i tak jak w piosence: na sanki na bałwanki dzieciaki biegną już, chodź śnieg puszysty pada, a w nosy szczypie mróz...

J. Kalinowska
A.S.

**************************

DEBATA

15.02.2018

15 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie odbyła się debata społeczna adresowana do młodzieży zorganizowana pod patronatem Mazowieckiego Kuratorium Oświaty i Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu.

Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice z klasy 7C (Natalia Sikora i Wiktoria Mużanowska) oraz pedagog Renata Jankowska-Babik.

Tematem spotkania, którego uczestnikami byli uczniowie z klas siódmych szkół podstawowych, klas gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych było hasło ''Narkotyki, dopalacze - nie tędy droga''. Program obejmował wystąpienie asp. Danuty Kalinowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie poświęcone problemowi podejmowania przez młodych ludzi zachowań ryzykownych i ich konsekwencji. Uczestnicy spotkania obejrzeli również film profilaktyczny "Więzienie stracony czas". Kolejne prelegentki: Renata Liszewska i Grażyna Pełka z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Garwolinie przedstawiły aspekt aksjologiczny i zdrowotny stosowania używek. Terapeutka Anetta Stobiecka-Donicz poświęciła swoje wystąpienie problemowi podejmowania zachowań ryzykownych, stosowania używek i uzależnień, po to aby uświadomić młodym ludziom, że warto być asertywnym, warto nie próbować substancji psychoaktywnych, gdyż może to mieć poważne konsekwencje zdrowotne i społeczne. Pedagog szkolny Sylwia Kozyra wraz z dyrektorem goszczącej placówki Hanną Wilczek zaprezentowały dobre praktyki w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych i zachęciły do wspólnej rozmowy. Spotkanie to było okazją do poszerzenia wiedzy i uświadomienia młodzieży zagrożeń wynikających ze stosowania substancji niebezpiecznych.

O debacie na stronie policji...

R. Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Bal karnawałowy

2.02.2018

Dnia 2 lutego 2018 r. odbył się w naszej szkole kolejny bal karnawałowy, szczególnie lubiany przez uczniów klas 0-III. Dla uczniów z klas młodszych jest to bal przebierańców. Stroje dzieci jak zwykle były bardzo pomysłowe, często trudno było rozpoznać, kto się kryje za poszczególnymi przebraniami. Tak było z tajemniczą postacią Tygryska, który uatrakcyjnił wspólną zabawę. I tak podziwialiśmy na parkiecie liczne księżniczki, wróżki, biedronki a także policjantów, strażaków, Indian.

Zabawa trwała od godz. 9.00 do 19.00.

Do tańca zachęcał DJ Jacek wraz ze swymi pomocnikami, który zadbał o oprawę muzyczną.

U. Osiak
A.S.

**************************

Bal karnawałowy - 1 lutego 2018

1.02.2018

W II semestrze postanowiliśmy włączyć naszych uczniów do tworzenia naszej szkolnej strony internetowej. Uczniowie będą pisać krótkie relacje z uroczystości szkolnych.

Oto pierwsze sprawozdanie z balu karnawałowego, który odbył się 1 lutego 2018 r. Zadania tego podjęła się bardzo chętnie uczennica kl. III (SP) - Jagoda Kołodziejek.

Zachęcamy do przeczytania.

W czwartek 1 lutego na sali gimnastycznej odbył się Bal Karnawałowy. Wszyscy uczniowie przebrali się w przeróżne stroje: zwierzątka, księżniczki, królewny, policjantów...

Sala była udekorowana na biało-niebiesko, a do drabinek przyczepiono gwiazdki z papieru.

DJ zabawiał zebrane na sali dzieci doskonałą muzyką i różnorodnymi konkursami.

Po wyczerpujących zabawach i tańcach wszystkie dzieci udały się do swoich klas na słodki poczęstunek.

W czasie balu nagrodzono uczniów w najpiękniejszych strojach oraz wybrano króla i królową balu.

Każdy był zadowolony z tego dnia.

Jagoda Kołodziejek

**************************

Czy podobało wam się sprawozdanie?

Rośnie nam niewątpliwie talent literacki.

Po południu od godziny 15.00 rozpoczęli bal najstarsi uczniowie ze szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Bal zakończył się o godzinie 19.00.

Mogliśmy podziwiać chłopców i dziewczęta w przepięknych strojach, ale niestety najczęściej na korytarzach, szatni i w łazienkach.

Mimo wszystko tegoroczny bal przeszedł już do historii i możemy uznać go za udany.

D. Błachnio
A.S.

**************************

ANIOŁY

23.01.2018

Ogólnopolski konkurs na anioła jest organizowany przez ''Dorożkarnię'' w Warszawie od 2001 roku. W tym roku do konkursu można było złożyć prace wykonane w dowolnej technice plastycznej z dowolnych materiałów oprócz szkła, a więc rysunki, grafiki, tkaniny oraz prace malarskie.

Uczniowie z naszej szkoły z klas I- VI wykonali piękne prace o powyższej tematyce, które zostały przesłane na konkurs ''Anioł 2018''.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

ZABAWA KARNAWAŁOWA

11.01.2018

W dniu 1.02.18r. w naszej szkole odbędzie się zabawa karnawałowa.

Plan zabawy:

 • 09.00-12.00 - kl. 0-III SP
 • 15.00-18.00 - kl. IV-V SP
 • 16.00-19.00 - kl. VI SP i II-III GIM.

J. Maraszek
A.S.

**************************

FERIE NA HALI SPORTOWEJ

11.01.2018

Grafik zajęć

P. Szymański
A.S.

**************************

XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek z nagrodami dla naszych uczniów

9.01.2018

7 stycznia sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Sobolewie odbył się XIV Gminny Festiwal Kolęd i Pastorałek. Wśród 38 młodych artystów naszą szkołę reprezentowali: Julia Dominiak, Dominika Pracz, Angelika Dominiak, Wiktor Sienkiewicz, Agata Błachnio, Amelia Fijołek, Angelika Gugała, Weronika Kalbarczyk, Marta Grabowiecka i Natalia Sołtys. Poziom tegorocznej rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany. Miejsca w konkursie zajęli: Dominika Pracz (2 miejsce w kategorii klas 0-III), Agata Błachnio (3 miejsce w kategorii klas IV-VI), Angelika Gugała (3 miejsce w kategorii klas VII i gimnazjum). Do konkursu uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli muzyki i wychowawców. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, czekolady, kubki, a wyróżnieni nagrody w postaci słuchawek. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Krzysztof Szostak
A.S.

**************************

ŚNIEG

5.01.2018

Klasa IIIa, w oczekiwaniu na prawdziwą zimę, nie załamuje rąk tylko bierze się do pracy i produkuje śnieg - to nie żarty. Na razie na małą skalę. Ale gdy wszyscy wezmą się do pracy być może się uda i będzie wreszcie jak wierszu Ludwika Jerzego Kerna, przecież ferie za pasem:

         ... a tu tymczasem wciąż pada biały,
         Biały, bielutki, miękki, mięciutki,
         świeży, świeżutki śnieg.

Dlatego podajemy pomysł na doświadczenie.

Składniki: pampers, woda, miska i łyżka. Zawartość czystego pampersa wsypać do miski, dolewając wodę, mieszać.

J. Kalinowska
A.S.

**************************


Styczeń-Luty

WIGILIA SZKOLNA

22.12.2017

Ostatni dzień przed świętami był pełen wrażeń. Najpierw od samego rana uczniowie mieli skrócone co prawda, ale to zawsze aż cztery lekcje. Potem odbyły się klasowe wigilie. Następnie wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły udali się na pięknie przystrojoną halę sportową. Przepiękna dekoracja przeniosła nas w odległe czasy, czasy w których narodził się Pan Jezus.

Na uroczystość przybyli zaproszeni goście:
- pan wójt Andrzej Koszutski,
- proboszcz ks. Andrzej Oworuszko.

W świąteczny nastrój wprowadził nas występ zespołu tanecznego.

Po występie harcerze na ręce naszego dyrektora przekazali światełko pokoju.

Wreszcie przyszedł czas na przedstawienie. Uczniowie z kl. II A gimnazjum pod kierunkiem p. Justyny Banaszek wystawili sztukę pt. Czwarty Król. Sztuka opowiadała o Czwartym Mędrcy ze Wschodu, Artabanie. Żył on w górach perskich w miasteczku Ekbatany. Pewnego dnia umówił się ze swoimi braćmi Magami- Kasprem, Melchiorem i Baltazarem, że wyruszą razem do Jeruzalem powitać nowo narodzonego króla Izraela. W tym celu Artaban sprzedał swój dom i włości, aby kupić trzy klejnoty: szafir, rubin i perłę. Nigdy jednak nie dotarł do Betlejem i nie złożył darów Dzieciątku. Ratował bowiem po drodze ludzką biedę.

Wspaniałą grę aktorską uświetniło zastosowanie elementów światłocienia w scenach grozy (np: scena ukrzyżowania Pana Jezusa) oraz solowe wykonanie kolęd: Nie było miejsca dla Ciebie i Lulajże Jezuniu.

Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy kolędy: Dzisiaj w Betlejem oraz kolędę Do szopy hej pasterze, zaś szkolny chór wyśpiewał życzenia Maleńka miłość zbawi świat. Następnie pan dyrektor i ksiądz proboszcz złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne . Tradycyjnie też wszyscy obdarowani zostali pierniczkami.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Konkurs Kolęd i Pastorałek - eliminacje szkolne

21.12.2017

W dniach 18-19 grudnia w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do XIV Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. W eliminacjach wzięli udział uczniowie z klas 0-III. Wszyscy byli świetnie przygotowani, jednak komisja konkurowała musiała wybrać jedynie troje uczestników.

W Gminnym konkursie reprezentować nas będą:
Dominika Pracz (kl. Ic),
Julia Dominiak (kl. Ic),
Angelika Dominiak (kl. IIIa).

Zapraszamy wszystkich do udziału w przeglądzie Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w Urzędzie Gminy dnia 7 stycznia o godzinie 15:00.

W. Pawelec
A.S.

**************************

SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASI IIIa

19.12.2017

Klasa IIIa w radosnym oczekiwaniu na święta Bożego Narodzenia, zaprosiła dzisiaj na świąteczne spotkanie rodziców, aby zaprezentować swoje umiejętności teatralne. Pantomimą Szczęśliwa rodzina, zwróciliśmy uwagę na to:
Jak to dobrze, że są święta, które godzą wszystkich.
A pan Jezus przyszedł na świat,
aby nieść pokój i radość w naszych sercach.

Życzymy świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok.

Jolanta Kalinowska z uczniami kl. IIIa
A.S.

**************************

Regionalny Konkurs plastyczny ''Ponad Barierami''

19.12.2017

Podsumowanie regionalnego konkursu plastycznego odbyło się w dniu 19.12.2017 roku podczas VI Regionalnego Spotkania Bożonarodzeniowego Osób Niepełnosprawnych w Garwolinie. Laureaci konkursów otrzymali statuetki, dyplomy i nagrody książkowe, zaś osoby wyróżnione dyplomy i nagrody książkowe.

Wśród Laureatów i osób wyróżnionych znaleźli się także uczniowie z naszej szkoły:
I Miejsce - otrzymała Magdalena Pielak z klasy Ia
Wyróżnienie natomiast - Natalia Krupa z klasy VIIb

Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

ŻYCZENIA NA
BOŻE NARODZENIE 2017

19.12.2017

Świąt białych, pachnących choinką,
skrzypiących śniegiem pod butami,
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek
oraz nadzieję, że nadchodzący rok 2018
będzie lepszy niż ten, który właśnie mija

                                    życzy Dyrekcja

Dostarczyła B. Zabielska
A.S.

**************************

WIGILIA SZKOLNA - ROZKŁAD ZAJĘĆ
piątek 22 grudnia 2017

19.12.2017

Cztery pierwsze lekcyjne odbędą się według planu lekcji na piątek:

 1. 08:00 - 08:30
 2. 08:35 - 09:05
 3. 09:10 - 09:35
 4. 09:45 - 10:15

Następnie:

 • 10:20 - wigilie klasowe
 • 11:30 - zejście z krzesłami na halę sportową
 • 11:45 - WIGILIA SZKOLNA

Dyrekcja
A.S.

**************************

Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy
Rozstrzygnięcie konkursu

18.12.2017

Na konkurs szkolny wpłynęło 103 prace plastyczne - dotyczące tematyki bożonarodzeniowej. Uczniowie wykonali kartki świąteczne, ozdoby i szopki.

Uczestnicy konkursu wykazali się szczególną pomysłowością i kreatywnością.

Wyniki Konkursu

Szopka bożonarodzeniowa:

 • I Miejsce - Franciszek Błachnio
 • II Miejsce - Kacper Babik
 • Wyróżnienia: Agata Błachnio, Zuzanna Radwańska, Aleksander Rękawek, Damian Wiśniewski, Kacper Zgadło, Mateusz Maszkiewicz

Ozdoba bożonarodzeniowa:

 • I Miejsce - Angelika Gugała
 • II Miejsce - Aleksandra Seremak, Julia Dominiak
 • III Miejsce - Bartłomiej Śliz, Natalia Włodarczyk
 • Wyróżnienia: Oliwia Błażejczyk, Rafał Błachnio, Kacper Misiak, Przemysław Filipiak, Alicja Kazimierak, Julia Kazimierak, Patrycja Pielak, Weronika Kwas, Gabriela Kowalczyk, Paweł Gugała

Kartka Bożonarodzeniowa:

 • I Miejsce - Angelika Dominiak
 • II Miejsce - Zuzanna Babik
 • III Miejsce - Weronika Kwas
 • Wyróżnienia: Joanna Komar, Alicja Kazimiera, Dagmara Strachota

Wszystkie prace konkursowe zostały przekazane na Szkolny Bożonarodzeniowy Kiermasz.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Owoce i warzywa w szkole - Dzień jabłka

15.12.2017

Chrup owoce, jedz warzywa
to na zdrowie świetnie wpływa

Pod tym hasłem w dniu 15.12.2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość, w czasie której dokonaliśmy podsumowania uczestnictwa w programie ''Owoce i warzywa w szkole'' w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Celem realizowanego programu jest kształtowanie wśród dzieci świadomości i właściwych nawyków żywieniowych, polegających na regularnym spożywaniu warzyw, owoców.

W tym dniu na sali gimnastycznej odbyło się spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, dyrekcji. Dzieciaki z kl. I-III przebrały się w kolory jabłek: żółty, czerwony, zielony i przypięły sobie sylwety jabłka na ubrania. Uczniowie z każdej klasy przygotowali plakaty dotyczące spożywania owoców i warzyw, śpiewali piosenki i recytowali wiersze oraz przedstawili wiadomości o wartościach zdrowotnych owoców i warzyw.

Dzieci brały też udział w konkursach, w których wykazali się wiedzą o warzywach i owocach oraz świetną sprawnością w układaniu ''jabłkowych puzzli''. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez dostawcę owoców i warzyw firmę UZIMEX.

Dzięki pomocy i zaangażowaniu naszych wspaniałych rodziców zorganizowana została ''jabłkowa kawiarenka'', w której jabłka występowały pod wieloma postaciami: były szaszłyki i spirale z jabłek, soki, musy i marmolady jabłkowe, surówki, sałatki owocowe, bułeczki i rogaliki z jabłkami i wiele innych smakołyków, a największym powodzeniem cieszyły się szarlotki i jabłeczniki. Wszyscy uczestnicy spotkania degustowali pyszne i zdrowe przysmaki jabłkowe.

Koordynator programu A. Tuchowska
A.S.

**************************

Zaproszenie na przedstawienie Czwarty Król

18.12.2017

Dostarczyła J. Banaszek
A.S.

**************************

Powiatowy Świąteczny konkurs plastyczny w Garwolinie rozstrzygnięty!

12.12.2017

XVII Powiatowy Konkurs Bożonarodzeniowy na najładniejszą kartkę, ozdobę choinkową i stroik świąteczny dobiegł końca. Przyznano miejsca na podium oraz wyróżnienia. Konkurs rozstrzygano w dwóch kategoriach tematycznych i czterech kategoriach wiekowych.

Uczniowie z naszej szkoły wzięli również udział w wyżej wymienionym konkursie.

II Miejsce zajął Kacper Babik z klasy Va

Kacprowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Więcej...

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

SZKOLNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

12.12.2017


A.S.

**************************

REKOLEKCJE ADWENTOWE
rozkład zajęć na piątek 15 grudnia

12.12.2017

 1.  8:00 -  8:30
 2.  8:35 -  9:05
 3.  9:10 -  9:40
 4.  9:45 - 10:15
 5. przerwa obiadowa
 6. 10:35 - 11:05
 7. przerwa obiadowa
 8. 11:25 - 11:55
 9. przerwa obiadowa
 10. 12:05 - 12:35
 11. 12:40 - 13:10
 12. 13:15 - 13:45
 13. 13:50 - 14:20

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Święty Mikołaj w klasie 0b

4.12.2017

Dnia 6 grudnia do klasy 0b przybył Mikołaj. Dla każdego dziecka to najbardziej wyczekiwany i szczęśliwy dzień w roku. Do tej wizyty uczniowie przygotowywali się w sposób szczególny. Najpierw pomagali pani w dekoracji klasy, następnie swoje umiejętności zaprezentowali w przedstawieniu Jasełek i w wierszach okolicznościowych dotyczących Mikołaja. Zaśpiewali kolędy: Przybieżeli do Betlejem, Gore gwiazda Jezusowi, Dzisiaj w Betlejem. Była również piosenka dla Mikołaja, którą dzieci zaśpiewały i zagrały na instrumentach perkusyjnych. Mimo udanego występu Mikołaj wcale nie spieszył się z rozdaniem prezentów. O tym, czy je otrzymają miał zadecydować sprawdzian wiadomości były to: zagadki, quizy oraz kalambury. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i w końcu otrzymali upragnione paczki. W atmosferze miłości, życzliwości dalszą część spotkania spędziły z najbliższymi - z rodzicami, wychowawcą no i oczywiście z Mikołajem. No cóż wszystko co dobre szybko się kończy, na następne spotkanie trzeba będzie poczekać cały rok.

Dorota Dubrow
A.S.

**************************

Warsztaty dla uczniów

4.12.2017

Dnia 4.12.2017 r. dzięki dofinasowaniu z GKRPA już po raz drugi gościliśmy terapeutów z Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Płocku. Terapeuci przeprowadzili warsztaty w klasach II gimnazjum z programu NOE II i z programu Cukierki dla klas III SP na temat uzależnień od alkoholu i innych środków odurzających.

Zarówno młodzież jak i młodsi uczniowie pogłębili wiedzę na temat realnych konsekwencji picia i używania innych środków zmieniających świadomość.

Pedagog Renata Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Powiatowy Konkurs Plastyczny
Stop przemocy

1.12.2017

Organizatorem konkursu profilaktycznego była fundacja Fundacja Osobom Niepełnosprawnym ''ALE Jestem'', a uczestnicy Konkursu, to uczniowie szkół podstawowych z klas I - VII oraz oddziałów gimnazjalnych z klas II - III z terenu powiatu garwolińskiego.

Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 30.11.2017 roku w szkole w Maciejowicach.

Uczniowie z naszej szkoły licznie wzięli udział w wymienionym wyżej konkursie i zajęli czołowe miejsca.

Nagrodzeni uczestnicy konkursu:
I Miejsce - Magdalena Pielak - klasa Ia
II Miejsce - Julia Dzięciołowska - klasa Ia
I Miejsce - Małgorzata Boryń - klasa IIA gim.
I Miejsce - Angelika Gugała - klasa IIIA gim.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć plastycznych!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************


Grudzień

PRAWDZIWA KSIĘŻNICZKA

30.11.2017

30 listopada 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej, biorący udział w zajęciach teatralnych zaprezentowali przedstawienie ''Prawdziwa księżniczka''. Było ono skierowane do młodszych dzieci z klas 0-III, ale starsi koledzy też oglądali je z przyjemnością. Główne role zagrali: M. Świątek - król, A. Klimek - królowa, A. Żaczek - królewicz oraz Z. Świątek - księżniczka.

Doskonale zaprezentowali się także odtwórcy postaci drugoplanowych. Spektakl miał wiele humorystycznych akcentów słownych i sytuacyjnych, dodatkowym efektem wizualnym były barwne kostiumy i dekoracje, dlatego dzieciom bardzo się podobał. Młodzi aktorzy coraz lepiej radzą sobie z dykcją, mową ciała i mimiką. Te elementy składają się bardzo dobry efekt finalny realizowanych przedstawień. Był to miły akcent kończący realizację projektu Szkoła Równych Szans VI edycja współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************

PORANEK MUZYCZNY

27.11.2017

Dnia 27 listopada w listopadowy poniedziałkowy poranek przyjechali do naszej szkoły dwaj muzycy z Filharmonii Lubelskiej.

Muzyczne spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z instrumentami dętymi oraz przybliżenie postaci wybitnych kompozytorów.

Na początku muzycy przedstawili zebranym klarnet. Grywał na nim na dworach szlacheckich wybitny wirtuoz Wolfgang Amadeusz Mozart.

Kolejny instrument dęty poznany przez uczniów to róg. Jako ciekawostkę warto dodać ,iż róg po rozwinięciu osiągnąłby długość 6 metrów.

Podczas spotkania uczniowie świetnie się bawili:
- dyrygowali w rytm muzyki,
- śpiewali pieśń patriotyczną pt.: Legiony,
- akompaniowali na instrumentach perkusyjnych,
- odgadywali melodie ze znanych filmów dla dzieci,
- tańczyli w rytm Polki Dziadek (tu ciekawostka: taniec polka wywodzi się z Czech).

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Kolejny muzyczny poranek już w karnawale.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Gala Niepodległości projektu
Droga do Niepodległości na Ziemi Garwolińskiej

26.11.2017

Podczas uroczystej gali w dniu 26.11.2017 r. został podsumowany powiatowy konkurs plastyczny - Droga do Niepodległości na Ziemi Garwolińskiej - od Kościuszki do Piłsudskiego.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
I Miejsce - Gabriela Kowalczyk - klasa VIIa
I Miejsce - Dawid Wieczorek - klasa VIc

II Miejsce - Julia Dzięciołowska - klasa Ia
Wyróżnienie - Kacper Zygadło - klasa Vb
Wyróżnienie - Aleksandra Seremak - klasa VIc

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Miłym akcentem w czasie uroczystości był patriotyczny taniec z flagami w wykonaniu najmłodszych uczniów z klasy I A przygotowany przez panią Justynę Banaszek.

Więcej na stronie kuriergarwoliński.pl

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Mazowiecki Informator
dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

22.11.2017

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Strona Kuratorium
Link

Dostarczył Sekretariat
A.S.

**************************

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

21.11.2017


A.S.

**************************

DIETETYK W KLASIE 0b

20.11.2017


Dnia 20 listopada 2017 roku w klasach 0a i 0b odbyło się spotkanie z panią dietetyk Anną Krzemińską. Podczas zajęć pani dietetyk starała się poszerzyć dzieciom wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania oraz uświadomić, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

D. Dubrow
A.S.

**************************

DZIEŃ PATRONA 2017

15.11.2017

Dnia 15 listopada 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.

O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie szkoły, dyrekcja, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości.

Na wstępie dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz powitał przybyłych gości:

 • Pana wójta gminy Andrzeja Koszutskiego,
 • Ks. proboszcza,
 • przewodniczącą Rady Rodziców p. Kingę Błachnio
 • nauczycieli emerytów,
 • oraz rodziców i uczniów , a szczególnie pierwszoklasistów.

Po powitaniu nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Następnie pierwszaki zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.

Pierwszaki z kl. Ia pod kierunkiem p. Justyny Banaszek i p. Wioletty Pawelec wykonali przepiękny taniec z biało-czerwonymi wstęgami. Natomiast Rafał Błachnio akompaniował swoim kolegom na profesjonalnej perkusji (specjalnie przywiezionej z domu).

Kl. Ib odśpiewała piosenkę z użyciem instrumentów, a następnie mogliśmy podziwiać tańce z chustami oraz pomponami.

W wykonaniu kl. Ic mogliśmy obejrzeć ognisty Taniec Eleny oraz Szot.

Po występach świeżo upieczonych pierwszoklasistów dalsza część uroczystości poświęcona była patronowi szkoły - dziś bowiem przypadała 101 rocznica śmierci H. Sienkiewicza.

Na początku uczniowie przebrani za postaci z powieści naszego patrona przedefilowali przed widownią. Zadaniem publiczności było odgadnięcie jaka to postać. Zgadywanka nie przysporzyła żadnych trudności.

Kl. VIb przybliżyła etos rycerski. Scenki sytuacyjne ukazywały jak dziś można realizować zasady kodeksu rycerskiego.

Pod koniec uroczystości ogłoszono wyniki konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego.

Laureaci konkursu odczytali fr. powieści.

Następnie w wykonaniu kl.VI wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Pieśń Wolność wykonało trio w składzie: p. Krzysztof Szostak, Dawid Karczmarczyk i Ksawery Sawicki.

Słowa podsumowania pana dyrektora zakończyły tegoroczne obchody Dnia Patrona.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Powiatowy Festiwal
Piosenka Dekady - lata 70-te

13.11.2017

9 i 10 listopada w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe tegorocznej edycji festiwalu ''Piosenka Dekady. Lata 70''. Wzięło w nich udział 39 osób ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Inga Sierańska z klasy VIa, która podczas przesłuchań zaśpiewała dwa utwory: „10 w skali Beauforta” - Krzysztofa Klenczona i „Windą do nieba” z repertuaru zespołu 2 plus 1. Komisja konkursowa w składzie: Julian Czaporowski (przewodniczący komisji), Justyna Dybcio, Róża Michalik oraz Andrzej Oklesiński wyłoniła 15 finalistów, którzy wezmą udział w koncercie 26 listopada. Niestety w tym roku Indze nie udało się wejść do tego finału, ale z pewnością jest to kolejne doświadczenie, które przy ciężkiej pracy zaowocuje w przyszłych konkursach i przeglądach.

Krzysztof Szostak
A.S.

**************************

Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego
podczas Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Sobolew

11.11.2017

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w gminnym plastycznym konkursie - „Polska mój prawdziwy dom”. Podsumowaniem gminnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości było ogłoszenie i rozdanie nagród laureatom gminnych konkursów: poezji patriotycznej i plastycznego „Polska mój prawdziwy dom”.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym to:

Klasy - III

II Miejsce - Amelia Kusak - klasa Ia

Wyróżnienie - Zofia Skowron - klasa Ia

Uczennice te pracowały pod opieką pani Justyny Banaszek

Klasy IV - VI

II Miejsce - Aleksandra Seremak - klasa VIC

Wyróżnienie - Wiktoria Gazda - klas VIC oraz

Wyróżnienie - Natalia Pawelec - klasa Va

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Nowinki klasy IB
Henryk Sienkiewicz patron naszej szkoły

8.11.2017

Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha. Sienkiewicz niemal całe życie spędził na wędrówkach. Nasza klasa poznaje swego patrona na zajęciach polonistycznych, plastycznych oraz muzycznych. Namalowaliśmy piękne portrety powieściopisarza a także wykonaliśmy piękne prace na konkurs plastyczny. Najbardziej zainteresowały nas podróże autora po Afryce. Mama Nataszy Wdowickiej czytała nam fragmenty „W pustyni i w puszczy”. Były to ciekawe zajęcia.

Dostarczyła M. Michalec
A.S.

**************************

Śniadanie daje moc

8.11.2017

8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, kolejny raz przyłączyli się do akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc. Uczniowie pracując w grupach pod opieką swoich wychowawców wykonali pyszne kanapki, sałatki warzywne oraz szaszłyki owocowe.

Przygotowując śniadanie, nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Przybliżyli rolę śniadania, które jest naszym najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia oraz zasady higieny pracy podczas wykonywania posiłków. Na koniec wszystkie klasy oddały się degustacji samodzielnie wykonanych przekąsek.

Cieszymy się, że już kolejny raz rodzice zaangażowali się w przygotowanie swoich dzieci.

Anna Ragus


Kolorowe kanapki pojawiły się również na naszych szkolnych ławkach. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Ponadto pani przypomniała uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

Dostarczyła M. Michalec
A.S.

**************************


Listopad

XVII DZIEŃ PAPIESKI 2017
Idźmy naprzód z nadzieją!

31.10.2017


A.S.

**************************

REGIONALNY KONKURS PROFILAKTYCZNY

27.10.2017

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w regionalnym konkursie profilaktycznym - Alkoholowi mówimy - NIE! w Garwolinie.

Wykonali wiele ciekawych prac plastycznych, które zostały wysłane na ten konkurs.

Troje uczniów zostało nagrodzonych:

 • II miejsce - Damian Wiśnioch kl. IIB gimnazjum
 • III miejsce - Wiktoria Napora - kl. VIa
 • Wyróżnienie - Aleksandra Seremak - kl. VIc

Gratulujemy uczniom i życzymy dalszych sukcesów plastycznych.

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

WYCIECZKA DO RADIA

24.10.2017

W dniu 24 października uczniowie klas gimnazjalnych poznali pracę Katolickiego Radia Podlasie. Wyjazd odbył się w ramach realizacji projektu Szkoła Równych Szans VI edycja, współfinansowanego przez Unię Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Więcej...

Z. Beczek
A.S.

GMINNY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
13 października 2017

14.10.2017

Wymagajcie od siebie,
choćby inni od was nie wymagali

Jan Paweł II

Słowa te były mottem tegorocznych obchodów Święta Edukacji Narodowej.

Na uroczystość przybyli:

 • wójt gminy Sobolew p. Andrzej Koszutski
 • dyrektorzy sąsiednich szkół
 • nauczyciele z okolicznych szkół
 • dyrektor naszej szkoły p. Krzysztof Łapacz
 • nauczyciele
 • uczniowie
 • pracownicy obsługi
 • rodzice

Pan dyrektor serdecznie powitał zgromadzonych, a następnie złożył najserdeczniejsze życzenia i szczere wyrazy uznania za pracę. Stwierdził, iż praca nauczyciela nie jest łatwa i wymaga ciągłego kształcenia, cierpliwości oraz talentu wychowawczego.

Po przemówieniu przyszła pora na część artystyczną. Szkolny chór przepięknie wykonał dwie pieśni. W dalszej części wysłuchaliśmy Wiadomości szkolnych oraz podejrzeliśmy co dzieje się podczas przerwy w pokoju nauczycielskim. Scenkę Duża przerwa odegrały panie ze świetlicy. Wszyscy podziwialiśmy prześliczny śpiew p. Zosi oraz p. Pauliny.

Taniec Zorby wszystkich poderwał do tańca. Tancerze zaprezentowali się w strojach w kolorze białym, czerwonym i czarnym.

Wreszcie przyszła pora na wręczenie nagród dla nauczycieli. Następnie uczniowie wręczyli kwiaty i złożyli życzenia. Podziękowali swoim nauczycielom za trud i poświęcenie włożone w edukację oraz wychowanie młodzieży szkolnej, za przewodnictwo w drodze do zdobywania wiedzy, odkrywania prawdy i kształtowania postaw.

Życzymy także wiele cierpliwości, życzliwości i uśmiechu na co dzień.

D. Błachnio
A.S.

**************************

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

11.10.2017

W dniu 11.10.2017 roku młodzież z klas III gimnazjum wraz z pedagogiem i nauczycielami udała się do Miejskiego Centrum Kultury w Garwolinie na spektakl profilaktyczny Ćpunka. Spektakl ten jest sceniczną adaptacją książki Barbary Rosiek pod tym samym tytułem. Jak mówi autorka książki - „To przejmująco bolesna, prawdziwa i poruszająca opowieść o życiu współczesnej młodzieży, której przychodzi dorastać w świecie wyścigu szczurów i rozbestwionego konsumpcjonizmu, pigułek gwałtu i dopalaczy, przemocy i chorych ambicji „korporodziców”, i wreszcie obojętności otoczenia, w tym najbliższego”.

Sztukę tą wystawił gościnnie w Garwolinie - Kielecki Teatr Lektur. Spektakl został sfinansowany przez Gminną Komisję rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sobolewie, za co serdecznie dziękujemy.

R. Jankowska-Babik
A.S.

**************************

Poranki czytelnicze w klasie 0b

11.10.2017

Dnia 11 października, w klasie 0b, rozpoczęto akcję poranki czytelnicze, które będą się odbywać systematycznie w każdą środę. Dzisiaj bajki czytała p. Olga Wdowicka.

Wych. D. Dubrow
A.S.

**************************

Piosenkostop

10.10.2017

10 października 2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a oraz uczniowie klas Ib i Ic byli w Ośrodku Kultury w Garwolinie obejrzeli przedstawienie teatralne pt.: "Piosenkostop".

Spektakl poruszał niezwykle ważny temat, jakim jest bezpieczeństwo - na drodze, w szkole i w domu. Dzieci, z pomocą pana policjanta, utrwaliły sobie m.in. zasady poruszania się po drogach, rodzaje i znaczenie znaków drogowych oraz numery telefonów alarmowych.

Policjant przestrzegł ich przed kontaktami z nieznajomymi. Na scenie rozbawiał nas kosmonauta w rakiecie i strach na wróble, a pan policjant przypominał nam zasady bezpieczeństwa na drodze. Przedstawienie było niezwykle pouczające. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spektaklu, dzięki czemu przypominali sobie zasady ruchu drogowego.

Drugim punktem wycieczki był pobyt w sali zabaw. Wszyscy doskonale się bawili.

Wycieczka bardzo nam się podobała i dzieci nie mogą doczekać się kolejnego grupowego wyjazdu.

M. Michalec
A.S.

**************************

Koncert zespołu KWIECISTE GWIAZDY
Polska-Ukraina

5.10.2017

Dnia 5 października 2017 r. w deszczowe popołudnie zawitał do naszej szkoły z prawie godzinnym opóźnieniem Teatr Tańca Kwieciste gwiazdy z Ukrainy. Spóźnienie zrozumiałe - przecież Ukraina nie leży tak blisko Sobolewa.

Występ odbył się na sali gimnastycznej przed licznie zgromadzonymi uczniami ze szkoły podstawowej.

Na początku dyrektor naszej szkoły p. K. Łapacz serdecznie powitał przybyłych gości. Po słowach powitania rozległy się gromkie brawa.

Następnie głos zabrał kierownik teatru. W kilku słowach przedstawił niezwykle ciekawą historię zespołu. Teatr Tańca powstał przy Rodzinnym Domu Dziecka w 1996 r. w miejscowości Kiwrery. W skład zespołu wchodzą uczniowie ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Tancerze sami projektują swoje stroje oraz sami dobierają muzykę.

Po krótkich przemowach wreszcie nadeszła pora na tańce. Tancerze starali się zaprezentować zebranym wszystkie najważniejsze formy tańca. Każdy taniec poprzedzony był słownym wstępem.

Na początku Kwieciste gwiazdy zaprezentowały nam ukraiński taniec ludowy. Taniec ukazywał w jaki sposób dawniej chłopcy podrywali dziewczęta. Następnie soliści Teatru Tańca zaprezentowali się w balecie klasycznym. Tuż przed ich występem prowadzący jako ciekawostkę podał, iż pierwszy występ klasycznego baletu odbył się w 1581 r. w Paryżu.

Watra górali karpackich - to kolejny taniec. (Dla przypomnienia - watra znaczy ognisko). Do tego skocznego tańca artyści założyli stroje w ognistych barwach.

Później mogliśmy obejrzeć taniec współczesny. Tu ciekawostka: taniec współczesny powstał na przełomie XIX i XX wieku. W tańcu tym liczy się ciężar ciała i grawitacja.

Po tańcu współczesnym przyszła kolej na taniec argentyński i rumbę.

Na zakończenie zespół zaprezentował utwór specjalnie skomponowany dla potrzeb teatru Dajmy dzieciom uśmiech.

Kierownik Teatru Tańca na pożegnanie przekazał nam garść ciekawostek o zespole:

 • Zespól uczestniczył w ubiegłym roku na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie i jako jedyny koncertował tam dwukrotnie.
 • Kwieciste gwiazdy podróżują po Polsce od 1996 r. , czyli od momentu powstania.
 • W garderobie zespołu zgromadzono ok. 5000 strojów (na trzech piętrach).

Niestety ze względu na brak czasu nie było bisów.

Występ Teatru Tańca dostarczył nam wielu niezapomnianych przeżyć

D. Błachnio
A.S.

**************************

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

3.10.2017

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie Dobrze jemy ze szkoła na widelcu. Podczas całego roku szkolnego dzieci będą uczyły się zasad zdrowego odżywiania i kształtowały nawyk dbałości o zdrowie.

3 października klasa Ia przyrządziła pyszny koktajl owocowy w dwóch smakach. Jeden z owoców tropikalnych z miętą, drugi - z pysznych truskawek i malin. Uczniowie tak znakomicie przygotowali się do lekcji, że z przyniesionych owoców przygotowali „talerz zdrowia”. Zadaniem domowym dla uczniów jest przygotowanie zdrowego i pysznego posiłku z przepisu zamieszczonego w ulotce Dobrze jemy ze szkołą na widelcu.

Koordynator projektu: J. Banaszek
A.S.

**************************

ZERÓWKI NA PLACU ZABAW

2.10.2017

A.S.

**************************

PRÓBNA EWAKUACJA SZKOŁY

2.10.2017

A.S.

**************************


Październik

Wycieczka do lasu klas IIIa i IIIb

29.09.2017

Wyniosły dzieci z lasu koszyk przepełniony grzybami, szyszkami, żołędziami, mchem i kolorowymi jesiennymi liśćmi. Bo w słoneczny piątek uczniowie klas trzecich, byli na wycieczce aby sobie utrwalić wiadomości o warstwowej budowie lasu, jego mieszkańcach i bogactwie darów ukrytym wśród drzew. Ile było radości z każdego najmniejszego nawet grzybka! Świeże, leśne powietrze dodało nam energii w drodze powrotnej. A teraz w naszych salach lekcyjnych można zobaczyć dary lasu.

Dostarczyła J. Kalinowska
A.S.

**************************

PIERWSZA POMOC
Ratowanie na spontanie

27.09.2017

W ostatnich tygodniach września w naszej szkole odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy w ramach projektu ''Ratowanie na Spontanie'', realizowanego przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny (IFMSA - Poland). W ciągu 3 dni przeprowadzone zostały zajęcia we wszystkich klasach 4-6 oraz gimnazjum. Uczniowie brali czynny udział w warsztatach, przedstawiając swoje propozycje zachowania w konkretnych zdarzeniach takich jak omdlenie czy krwotok z nosa. Gimnazjaliści przećwiczyli także umiejętność resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Duży nacisk kładziony był na prawidłowe przekazywanie informacji dyspozytorowi pogotowia ratunkowego oraz zasady zachowania bezpieczeństwa przez ratującego.

Prowadząca zajęcia Katarzyna Ł.
A.S.

**************************

WYWIADÓWKA

23.09.2017

W dniu 27.09.17 r. w naszej szkole odbędzie się spotkanie Wychowawców i Nauczycieli z Rodzicami.
Rozpoczęcie o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej.

1. Spotkanie z terapeutą ok. 40 min - temat Nowe media (uzależnienie od telefonu, komputera itp.).
2. Spotkanie z Dyrektorem szkoły - organizacja roku szkolnego.
3. Spotkanie z Wychowawcami w klasach.

Zachęcamy Rodziców do wzięcia udziału w spotkaniu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

SPRZĄTANIE ŚWIATA - 15.09.2017

15.09.2017

Tegoroczna 24 już edycja Akcji Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce".

Celem akcji była zmiana postrzegania odpadów jako "śmieci" i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska i promowanie obowiązującego od 1 lipca 2017 roku standardu selektywnej zbiórki. Także i nasza szkoła przyłączyła się do tej szlachetnej akcji.

W piątek, 15 września tuż przed godz. 10.00 uczniowie kl. IV-VII oraz gimnazjaliści zaopatrzeni w rękawice ochronne oraz worki zgromadzili się przed szkołą, by tuż po godz. 10.00 wyruszyć wraz z wychowawcami do wyznaczonych punktów. Uczestnicy akcji mieli do posprzątania główne ulice Sobolewa. Mimo wietrznej pogody humory dopisywały.

Po dotarciu na miejsce wszyscy (?) ochoczo zabrali się za sprzątanie. Chłopcy-dżentelmeni nosili worki, zaś dziewczęta schylały się, aby podnieść leżące gdzieniegdzie papierki.

Pierwsi uczestnicy Akcji Sprzątania Świata przybyli do szkoły tuż po godz. 11.00.

W tym roku zebrano stosunkowo mało śmieci.

Z radością możemy stwierdzić, iż akcja przynosi pożądany skutek. Mieszkańcy Sobolewa zaczęli dbać o czystość swojej miejscowości. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku worki będą prawie puste.

D. Błachnio
A.S.

**************************

SPRZĄTANIE ŚWIATA - 15 września 2017

14.09.2017

W dniu 15 września odbędzie się akcja "Sprzątanie świata".

Klasy 4-7 SP oraz gimnazjum rozpoczynają sprzątanie o godz. 9:40 (po 2 lekcjach).

Zakończenie akcji:

 • kl. 4-6 SP - godz. 12:00
 • kl. 7 SP i gimnazjum - godz. 12:30

Pierwsze 2 lekcje odbędą się według panu.

W razie niepogody akcja zostanie zawieszona, a lekcje odbędą się według planu.

Dyrekcja
A.S.

**************************

DOŻYNKI - 10 września 2017

10.09.2017

W niedzielę 10.09.17 w naszym kościele odbyły się dożynki parafialne.

Uczniowie kl. II szkoły podstawowej wraz z rodzicami i wychowawczyniami przygotowali wieniec dożynkowy przedstawiający objawienie się Matki Bożej dzieciom z Fatimy oraz chleb dożynkowy.

O godz. 12.00 rozpoczęła się uroczysta Msza Święta w intencji rolników celebrowana przez proboszcza parafii ks. Andrzeja Oworuszko.

Uczennice Zuzia Babik i Emilka Mikusek oraz uczniowie Kamil Kwas i Kacper Zalech w korowodzie wnieśli piękny wieniec dożynkowy do kościoła, a następnie recytowali wiersze, w których dziękowali za tegoroczne plony.

Na zakończenie wszyscy podzielili się chlebem z tegorocznych plonów.

E. Figacz, A. Tuchowska
A.S.

**************************

INAUGURACJA NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - 4 września 2017

4.09.2017

D. Błachnio
A.S.

**************************

O godzinie 10. 00 w miejscowym kościele odprawiona została Msza Święta, którą sprawował ks. proboszcz Andrzej Oworuszko.

Tuż po zakończeniu mszy młodzież ze sztandarami, uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice udali się do szkoły, gdzie na hali sportowej nastąpiła dalsza część uroczystości.

Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Po hymnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz, który gorąco powitał ks. proboszcza, przedstawicieli Rady Rodziców - p. Kingę Błachnio i wszystkich nauczycieli, a szczególnie tych, którzy od września rozpoczęli pracę w naszej szkole: p. Magdalenę Fuśniak - nauczycielkę j. angielskiego i j. niemieckiego oraz p. Ewę Trojanowską - nauczyciela wspomagającego i wychowawcę świetlicy.

Pan dyrektor złożył także gratulacje p. Joannie Maraszek, która od września będzie pełniła obowiązki wicedyrektora szkoły. Serdeczne podziękowania za dotychczasową pracę otrzymała ustępująca wicedyrektor p. Małgorzata Ragus.

Następnie pan dyrektor gorąco powitał wszystkich uczniów naszej szkoły. Potem w swoim przemówieniu nakreślił podstawowe kierunki pracy szkoły.

Ten rok będzie pełen zmian. Zostaje wdrożona reforma oświaty, która przywraca ośmioklasową szkołę podstawową.

W końcowej części przemówienia pan dyrektor podziękował wszystkim pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do przygotowania szkoły do nowego roku szkolnego.

Pan dyrektor życzył uczniom udanego roku szkolnego.

Po przemówieniu i wyprowadzeniu pocztów sztandarowych uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.

W rozpoczynającym się roku szkolnym życzymy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły pracowitości, wytrwałości, cierpliwości oraz uśmiechu na co dzień.

D. Błachnio
A.S.

**************************

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/18

1.09.2017

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek, 4 września, o godz. 11.00 na hali sportowej w Zespole Szkół.
Wcześniej, w kościele parafialnym o godz. 10.00, będzie odprawiona Msza św. inauguracyjna.

Dyrekcja
A.S.

**************************

Podręczniki do klasy "0"

30.08.2017

Podręczniki dla 5-latków: Tropiciele. 5-latek.BOX Wydawnictwo WSiP
Podręczniki dla 6-latków: Tropiciele. 6-latek. BOX Wydawnictwo WSiP

Rodzice zakupują podręczniki we własnym zakresie.

Dostarczyła E. Łukasik
A.S.

**************************


Wrzesień
Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.