Aktualności 2007/08


Bal trzecich klas gimnazjum (11.06.2008)

Biesiada Rodzinna 2008
Czysta energia dla mnie, dla domu, dla środowiska


Uczennice nagrodzone:

- pierwsze miejsce zajęła Agnieszka Kowalczyk z Klasy IV a, wyróżnienie - Aniela Zabielska z klasy IV b
XVI zjazd Sienkiewiczowski w Olecku (30.05 - 01.06.2008 )


OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

PODSTAWOWA


,,Bohater sienkiewiczowski XXI wieku''

-Dwa równorzędne pierwsze miejsca w grupie wiekowej klasy I-III zajęły Joanna Zabielska i Dorota Urawska uczennice klasy IIIc, w grupie wiekowej klas IV-VI również pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy Va Dominika Nowak


GIMNAZJUM


,,Postać literacka z utworów H. Sienkiewicza''-

I miejsce Adrianna Dudziak, kl. IIb Publiczne Gimnazjum w Sobolewie


,,Projekt tapety odwołującej się do twórczości Henryka Sienkiewicza''

- II miejsce Katarzyna Łapacz, kl. II b Publiczne Gimnazjum w Sobolewie
Aktulności sportowe

znajdziesz Czytaj więcej...

**************************

APEL Z OKAZJI 3-GO MAJA

**************************

DZIEŃ ZIEMI

WIELKANOC

Kiedy Wielka Noc nastanie,
Życzymy Wam na Zmartwychwstanie
Dużo szczęścia i radości,
Które niechaj zawsze gości,
W dobrym sercu,
W jasnej duszy,
Niechaj wszystkie żale zgłuszy.


**************************

GMINNY KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

W dniu 16.III.2008 roku został rozstrzygnięty konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną zorganizowany przez Świetlicę Gminną i Gminną Bibliotekę w Sobolewie. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie tradycyjnej palmy wielkanocnej z wykorzystaniem dowolnych materiałów i form zdobniczych. W konkursie wzięło udział wiele szkół: Szkoła Podstawowa w Sokole, Godziszu, Kaleniu, Zespół Szkół w Gończycach i Sobolewie.

Ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie nagrody otrzymali:

II miejsce: Marta Belka, Iza Kaziemierak (klasa V)

Wyróżnienie: Klaudia Zalewska (klasa IVb), Rafał Wiśnioch (klasa VIc) i Konrad Wit (klasa VIa)

Z gimnazjum w Sobolewie:

II miejsce: Ula Płatek i Marlena Banaszek (klasa IId)

**************************

FINAŁ Konkursu Powiatowego na grafikę komputerową

24 stycznia 2008 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom POWIATOWEGO KONKURSU NA ŚWIĄTECZNĄ GRAFIKĘ KOMPUTEROWĄ - Boże Narodzenie. Uczeń naszego gimnazjum - Maciej Ulaszewski z klasy II b - otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy!

**************************

POMAGAĆ CZY NIE?

13 stycznia już po raz XVI miał miejsce Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jego głównym hasłem były słowa „Gramy z głową”. Tym razem zbieraliśmy fundusze na pomóc dzieciom ze schorzeniami laryngologicznymi.
Wielka Orkiestra „zagrała” na terenie Polski, była także obecna poza jej granicami - w Niemczech, Austrii, USA, Kanadzie, na Ukrainie. Oczywiście w tej akcji nie mogło zabraknąć udziału Sobolewa, który wspiera dzieło Jurka Owsiaka już od 4 lat. W naszej miejscowości akcję prowadził pan Krzysztof Szostak.
Sobolew był również jednym ze stu organizatorów turniej tenisa stołowego pod hasłem „100 turniejów dla Jerzego”. Zwycięzcy turnieju w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody takie jak: mini - deski z autografami Jurka Owsiaka i Lucjana Błaszczyka, zestawy piłeczek z autografami słynnych polskich tenisistów, rakietkę firmy Tibhar, statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaprasza do włączenia się w akcję na przykład poprzez plakaty rozwieszone na terenie gminy. Na temat tej akcji wolontariusze i inne osoby wypowiadają się tak:

„XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był moim III, w którym brałam udział jako wolontariuszka. Jak zawsze jest świetnie. Podczas zbierania pieniędzy mamy wielki ubaw, bo chodzimy po naszych terenach i spotykamy bardzo różnych ludzi, rozmawiamy z nimi, a nawet bawimy się na dyskotekach WOŚP. Moim zdaniem co roku więcej osób przekonuję się do tej akcji i ją wspiera, ponieważ zawsze dzieje się coś nowego. Tak samo wiem, że dużo młodzieży chce zbierać pieniądze nawet gdy nie mają identyfikatorów. Zawsze pomaga mi zbierać około 5 osób i wcale nie potrzebują do tego identyfikatorów tylko trochę chęci.:) Nie mogę powiedzieć, że ten Finał był wyjątkowy… bo co roku jest lepszy:).. i jestem pewna, że następny będzie bardziej udany jak ten itd. Myślę, że to czy impreza ta byłą świetna czy nie, nie zależy od uzbieranej sumy w puszce, ale od chęci i zdania sobie spawy na jaki cel są przeznaczone fundusze.:).. Zachęcam do brana udziału w tej imprezie, bo to świetna zabawa i pomoc dla innych!!!!!”

Patrycja Sawicka - wolontariuszka

„Podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wytypowałam starszych i odpowiedzialnych harcerzy do wolontariatu. Uważam, że pomysł Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest wspaniały, a nasi harcerze chętnie pomagają i podchodzą do akcji z wielkim zaangażowaniem.”

Ewa Figacz – drużynowa 2. Drużyny Harcerskiej w Sobolewie

Również harcerze, od trzech lat, czynnie uczestniczą w tej akcji. W tym roku w Sobolewie wolontariuszkami były harcerki: Alicja Figacz, Łucja Figacz, Magdalena Głaszczka, Aleksandra Łapacz, Katarzyna Łapacz, Patrycja Sawicka, Agnieszka Żochowska i Monika Żochowska oraz uczniowie gimnazjum: Urszula Płatek, Marlena Banaszek, Anna Czamara i Łukasz Pawlik. Na sali widowiskowej Urzędu Gminy odbył się występ zespołów Rodos i Aneks. Po raz pierwszy w Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, uczennice szkoły podstawowej i gimnazjum zaprezentowały ciekawe układy taneczne. Podczas imprezy można było zjeść pączki oraz wypić herbatę lub kawę. Wylicytowane zostały także atrakcyjne gadżety Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Natomiast o godzinie dwudziestej wystrzelone zostało światełko do nieba. Tym miłym akcentem zakończył się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Katarzyna Łapacz, kl. II b gimnazjum

**************************


WIGILIA**************************


WYWIAD Z LAUREATKĄ KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO - PAULINĄ WYSZOMIERSKĄ - uczennicą klasy II b naszego gimnazjum…


Justyna Wiśniewska: Cześć.
Paulina Wyszomierska: Cześć. P.W: Tak, to prawda.
J.W: Jaki był jego temat?
P.W: Temat brzmiał następująco: ,,Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce”.
J.W: Co czułaś po otrzymaniu listu zawiadamiającego o wygranej?
P.W: Po otrzymaniu listu, byłam bardzo zaczarowana, ponieważ nauczyciel języka polskiego powiadomił mnie o tym konkursie w ubiegłym roku szkolnym, więc właściwie całkiem o nim zapomniałam.
J.W: Z oczu płynęły ci łzy… To były łzy szczęścia?
P.W: Łzy szczęścia oczywiście, że były.
J.W: Na co dzień żyjesz raczej bezstresowo. Czy podczas odbierania nagrody się denerwowałaś?
P.W: Strasznie się denerwowałam, ponieważ na co dzień nie odbieram takowych nagród.
J.W: Może zdradzisz nam, co było nagrodą?
P.W: Oczywiście, że zdradzę. Dostałam aparat cyfrowy i książkę o Janie Pawle II.
J.W: Czy zamierzasz zostać poetką?
P.W: Niestety, ale nie zamierzam publikować moich wierszy.
J.W: Nigdy o tym nie myślałaś?
P.W: Nie, nie myślałam o tym.
J.W: To kim, w takim razie, zamierzasz zostać w przyszłości?
P.W: O tym też nie myślałam, aczkolwiek uważam, że mam jeszcze na to czas.
J.W: Dziękuję za rozmowę i życzę dalszych pisarskich i poetyckich sukcesów.
P.W: Dziękuję.


Nagrodzony wiersz:
”Ona”

Kobieta po przejściach,
I tych dobrych,
I złych również.

Legend zliczyć nie można.
Hymnów było kilka.

"Jeszcze Polska nie zginęła
póki my żyjemy!"

Żyjemy,
I długo żyć będziemy.

Tu.
W naszej krainie.

Nasze dzieci będą
Wychowywać się
Na tej samej historii,
Którą my znamy.

Kochamy.
Kogo?
Ją …
Polskę!

Paulina Wyszomierska, kl. II b gimnazjum

**************************

NAPRAWDĘ POLECAM …


(SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI DO WARSZAWY)

28.11.2007r. o godzinie 6.30 osoby z trzech klas (II b, II c, III a Gim.) zebrały się przed szkołą. Tego dnia udaliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było muzeum Powstania Warszawskiego. Myślę, że to trafiony wybór naszych nauczycieli. Już od progu dostrzegało się klimat tego pięknego miejsca. Po otwarciu wejściowych drzwi, zobaczyliśmy ściany z napisanymi datami, ze znakami z powstania, takimi jak np. Polska Walcząca. W dalszej części było coraz piękniej. Na ścianach wisiało mnóstwo gazet z tamtych czasów. Mi osobiście najbardziej podobała się ściana, z której otworów można było usłyszeć odgłosy z czasów Powstania Warszawskiego. Drugą rzeczą, która przykuła moja uwagę w szczególny sposób, była ściana z „lornetkami” , przez które można było oglądać zdjęcia i filmy z tamtych czasów. Nie można pominąć też „ściany tętniącej życiem”. Po przyłożeniu do niej ucha usłyszałam odgłosy bijącego serca. Atrakcji było wiele, nie sposób wszystkiego opisać. Mogę dodać jeszcze tylko tyle, ze wszystkim polecam na wybranie się do takiego Muzeum. Ja chętnie pojechałabym tam jeszcze raz. Po wyjściu z budynku muzeum pojechaliśmy do centrum na Sadybie. Tam mieliśmy trochę czasu na posilenie się, po czym poszliśmy do kina na film „Katyń”. Te dwa punkty w połączeniu (muzeum oraz film) były dla niektórych za bardzo drastyczne. Myślę, że każdy po tej wycieczce miał refleksje chociaż chłopcy się do tego nie przyznali. Wychodząc z kina ,zauważyłam, że nie tylko mi błyszczą oczy od łez. Na zakończenie chciałabym jeszcze raz polecić wybranie się do najpiękniejszego moim zdaniem muzeum w Polsce.

Justyna Wiśniewska
Kl. II b gimnazjum

**************************

WINIKI PÓŁFINAŁU MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE RĘCZNEI DZIEWCZĄT


SOBOLEW – MICHAŁÓWKA 12:5
SOBOLEW – TROJANÓW 14:4
TROJANÓW – MICHAÓWKA 5:12
Skład drużyny :
1.EMILA GALIŃSKA
2.ALDONA KOSTRZEWA
3.EDYTA CZYSZEK
4.WERONIKA DYMEK
5.ALEKSANDRA KAŻMIERAK
6.DOMINIKA PRACZ
7.MONIKA BAJEROWSKA
8.DAGMARA BAJEK
Nasze dziewczęta awansowały do finału, który odbędzie się 20.12.2007 o godz. 10.30 w Sobolewie

**************************

Dzień Patrona


17.11.2007r (sobota) obchodzimy w Zespole Szkół w Sobolewie uroczystości poświęconą patronowi – Henrykowi Sienkiewiczowi część oficjalna rozpoczęta została o godz. 13.00 powitaniem wszystkich zebranych oraz wprowadzeniem sztandarów. Chwilę później rozległy się znane doskonale uczniom słowa hymnu szkoły. W dalszej kolejności głos zabrał dyrektor Zespołu Szkół p. Krzysztof Łapacz, który w swoim wystąpieniu odwołał się min. Do ponadczasowych wartości obecnych w dziełach Henryka Sienkiewicz. Pełnej prezentacji osoby autora „Trylogii” dokonały uczennice kl. III a gimnazjum: Dorota Czarniak, Katarzyna Paciorek, Aleksandra Czechowska, Milena Błachnio . przypominając najważniejsze daty, w formie kalendarium życia i twórczości; odwołały się do najistotniejszych faktów dotyczących osoby patrona oraz jego działalności na polu literackim i społecznym tak zaprezentowane informacje poprzedziły uroczyste ślubowanie jakiego dokonali w obecności dyrekcji, wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek uczniowie klas I Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Wyprowadzenie sztandarów, które nastąpiło tuż po uroczystym przyjęciu nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej, zakończyło część oficjalną Dnia Patrona. Następnie wystawione zostały scenki teatralne przygotowane przez uczniów oraz wychowawców na motywach z utworów Henryka Sienkiewicza: „W pustyni i w puszczy” (uczniowie klas VI). „Quo vadis” – zaręczyny Wincjusza i Ligii (gimnazjaliści). Grę młodych artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Kolejny punkt programu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego poświęconego Sienkiewiczowi. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali komiks nawiązujący do wybranego utworu Patrona, zaś gimnazjaliści, mieli za zadanie wykonanie karykaturę Sienkiewicza lub bohatera z kart Jego powieści, noweli i opowiadania.

Jury, po zapoznaniu się z pracami zgłoszonymi na konkurs, przyznało nagrody:

W szkole podstawowej:
I miejsce: Aniela Zabielska, kl. IVb
Kinga Rutkowska, kl. IVb
II miejsce: Łukasz Napora, kl. IVb
Klaudia Zalewska, kl. IVb
III miejsce: nie przyznano.
Wyróżnienia:
Inez Kucharzewska, kl. IVb
Weronika Kuna, kl. IVa
Wioletta Wawer, kl. IVa

W gimnazjum:
I miejsce:
Katarzyna Łapacz, kl. IIb
II miejsce:
Joanna Drągowska, kl. IIa
Kinga Błachnio, kl. II d
III miejsce:
Ewa Kowalczyk, kl. IIa
Wyróżnienia: Agata Banaszek, kl. Ib
Alicja Figacz, kl. Ib
Prace nagrodzone oraz wybrane spośród zgłoszonych na konkurs wyeksponowane zostały na wystawie w hali sportowej. Ostatnim punktem programu była prezentacja działań realizowanych w ramach programu „ Szkoła Równych Szans ”. Poszczególne grupy zaangażowane w projekt przygotowały tablice tematyczne, na których wyeksponowane zostały dokonania. Najbardziej widowiskowym Wychowawców, rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek uczniowie klas I Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum im. Henryka Sienkiewicza w Sobolewie. Wyprowadzenie sztandarów, które nastąpiło tuż po uroczystym przyjęciu nowych uczniów w poczet społeczności szkolnej, zakończyło część oficjalną Dnia Patrona. Następnie wystawione zostały scenki teatralne przygotowane przez uczniów oraz wychowawców na motywach z utworów Henryka Sienkiewicza: „W pustyni i w puszczy” (uczniowie klas VI). „Quo vadis” – zaręczyny Wincjusza i Ligii (gimnazjaliści). Grę młodych artystów publiczność nagrodziła gromkimi brawami. Kolejny punkt programu rozstrzygnięcie konkursu plastycznego poświęconego Sienkiewiczowi. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali komiks nawiązujący do wybranego utworu Patrona, zaś gimnazjaliści, mieli za zadanie wykonanie karykaturę Sienkiewicza lub bohatera z kart


CO MOŻE MAŁY CZŁOWIEK
film - przedstawienie kl. 1

A.S. 2015

**************************

11 listopada 2007r.


W dniu 11 listopada 2007 obchodziliśmy 89 rocznicą odzyskania niepodległości. Mieszkańcy Sobolewa wywiesili flagi narodowe. Obchody zaczęły się na mszy świętej w kościele. Były tam poczty sztandarowe wszystkich szkół w Sobolewie, oraz przedstawiciele władz gimnazjalnych i kombatanci. Później ludność udała się pod pomnik poległych w II wojnie światowej, znajdujący się przed szkołą. Złożono kwiaty, zapalono znicze, oddano cześć poległym żołnierzom za ojczyznę. Następnie wszyscy udali się na uroczystą akademię do Sali widowiskowej w Urzędzie Gminy. W akademii przygotowanej przez naszą panią Mariolę Michalec, panią Ewę Figacz i Jolantę Ostanek, brały udział koleżanki z naszej klasy Emilka Figacz i Zuzia Kowalczyk. Dziewczynki śpiewały pieśni żołnierskie i patriotyczne oraz recytowały wiersze. Było to piękne przedstawienie i lekcja historii.

Uczniowie klasy IIIc Szkoły podstawowej.
**************************

Dzień nauczyciela

12 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej. Nasza klasa wraz z klasą
„III” „a” i „III” „b” była odpowiedzialna za przygotowanie programu artystycznego. Wystąpiliśmy z pięknym programem, który długo przygotowaliśmy. Każdego z nauczycieli uczciliśmy fraszką, wierszem, piosenką, bądź utworem instrumentalnym. W programie występowały nasze koleżanki, które grały na skrzypcach: Zuzia Kowalczyk, na fletach: Emilka Figacz, Dorotka Urawska i Agnieszka Czrnecka. Debiutowaliśmy też w tańcu współczesnym. Należymy do zespołu tańca współczesnego, ćwiczymy już od wakacji. To był nasz pierwszy występ. Mieliśmy okropną tremę, ale występ się udał i otrzymaliśmy ogromne brawa. Był to bardzo przyjemny dzień dla nauczycieli dla nas.

Napisała Ola Ragus IIIc Szkoły Podstawowej


**************************

SPORT PIŁKA NOŻNA:

27 września 2007r. na turniej piłki nożnej przyjechały trzy drużyny: z Głoskowa, Borowia i Maciejowic. Gospodarzami był Sobolew. Jako kibice z kolegami wybraliśmy się na turniej.
Pierwszy mecz Sobolew zremisował, podzielił się punktami z Maciejowicami. Wynik meczu zero do zera. Drugi mecz grał Głosków z Borowiem; w tym meczu nie było faworyta. Po pierwszej połowie Głosków wygrał jeden do zera. W drugiej połowie rywale wyrównali mecz i strzelili gola. Wynik zakończył się remisem jeden do jednego. Kolejny mecz grali gospodarze z Borowiem. Sobolew wygrał, wbijając rywalom aż trzy bramki w całym spotkaniu. Następny mecz rozegrali odwieczni rywale turniejowi Głosków i Maciejowice. W ostatnich czasach piłkarze z Maciejowic byli lepsi i oni byli faworytami tego meczu. Głosków przegrał ze swoimi rywalami dwa do jednego. Piaty mecz w tym turnieju Maciejowice z Borowiem. Piłkarze z Maciejowic byli tak bardzo nastawieni, że nie odpuszczą tego meczu. Ja byłem prawie pewien, że Borowie nie wygra. Spotkanie zakończyło się wynikiem dwa do zera dla faworytów. I w końcu ostatni mecz w turnieju grają gospodarze z Głoskowem. Mecz jest o wielką szalę zwycięstwa, o być albo nie być w dalszych rozgrywkach; kto wygra, przechodzi dalej, a kto przegra nie awansuje. I usłyszeliśmy pierwszy gwizdek na stadionie. Wynik po pierwszej połowie dwa do jednego dla Głoskowa. Trener Sobolewa zaczął zmieniać w drugiej połowie zawodników. To poskutkowało wynikiem tego meczu – gospodarze wygrali trzy do dwóch.

Tabela grupowa:
I Sobolew – 7 pkt., 6 goli zdobytych, 2 stracone (+4) gole
II Maciejowice – 7 pkt., 4 gole zdobyte, 1 stracony (+3) gole
III Głosków – 1 pkt., 4 gole zdobyte, 6 straconych (-2) goli
IV Borowie – 1 pkt., 1 go, zdobyty, 6 straconych (-5) goli.
Pierwsze dwie drużyny, czyli Sobolew i Maciejowice awansowały do dalszych rozgrywek turnieju. Następne mecze odbędą się już po losowaniu. Tak zakończyła się pierwsza runda turnieju.

Patryk Kruk, klasa I c gimnazjum

**************************

Spektakl o tematyce profilaktycznej

20.09.2007r. uczniowie ZS w Sobolewie(gimnazjaliści oraz uczniowie klas VI) obejrzeli spektakl pt. „Tchórz” wystawiony przez artystów z Krakowskiego biura promocji kultury. Jego tematyka dotyczyła profilaktyki uzależnieni – narkomanii. Dwoje młodych aktorów zmierzyło się na scenie z tym trudnym zagadnieniem i w bardzo sugestywny sposób ukazało widzom negatywne skutki kontraktu z narkotykami.
Po zakończeniu spektaklu, nagrodzonego gromkimi brawami, aktorzy zaprosili młodzież do udziału w dyskusji na temat narkomanii. W jej trakcie obalano klika mitów odnośnie mechanizmu uzależnieni, niestety nadal funkcjonujących wśród młodych ludzi. Nasi goście jako argumentów użyli autentycznych przykładów z życia, które z pewnością bardziej trafiły do uczniów niż dane drastycznie. Wśród obecnych zapanowała zupełna cisza, gdy padły słowa odnośnie śmierci - śmierci narkomańskiej w całkowitej samotności, bez rodziny, znajomych i przyjaciół…

**************************

Wyjazd na basen

Jeszcze przed wakacjami obydwie szkoły - podstawowa i gimnazjum stały się uczestnikami programu „Szkoła Równych Szans”. W ramach przyznawania dotacji możliwa jest realizacja wielu przedsięwzięć, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i środowiska lokalnego. W roku szkolnym 2007/2008 kontynuowane są działania w ramach rozpoczętych projektów edukacyjnych, zajęć terapeutycznych oraz zajęć pozalekcyjnych. Dużym uznaniem wśród dzieci i młodzieży cieszą się nie odpłatne wyjazdy na basen, finansowane ze środków otrzymywanych w ramach programu. W czasie wakacji odbywały się kilkakrotnie, skorzystali z nich wówczas m. in. uczniowie należący do sekcji sportowych oraz członkowie zespołów tematycznych. Od września wyjazdy na basen do Józefowa odbywają się w soboty. W trakcie realizacji programu „Szkoła Równych Szans” będzie mógł wziąć w nich udział każdy uczeń naszej szkoły.

**************************

Za mundurem panny sznurem


Czyli rzecz o mundurkach szkolnych Pamiętacie burzliwe dyskusje, które rozlegały się całkiem nie dawno w szkołach? Pewnie, że pamiętacie. Opinie nie tyle wyobrażalne, co słyszalne. Było to pewnego dnia kiedy minister oświaty Roman Giertych ogłosił obowiązkowe noszenie mundurków. U większości uczniów sprawa ta wzbudziła wiele emocji. Niestety, mniejsza ich ilość była zadowolona z decyzji podjętej przez pana Giertycha.
Wydawać by się mogło, że po tamtej przygodzie oraz po niepowodzeniu z zaakceptowaniem przez uczniów nowego pomysłu ministra oświaty wszystko zostanie cofnięte. Tak się jednak nie stało. Mundurki- przez uczniów wyobrażone najczęściej jako granatowe, plisowane spódnice, białe bluzki , do tego ciemna kamizelka lub żakiet (nie zapominając również o dwóch warkoczach z białymi wstążkami dla podkreślenia wyglądu). Na pierwszy ”rzut oka”- nic ciekawego. Większość młodych ludzi zapewne wolałoby nosić „mini” spódniczki i bluzki do pępka. Niestety, aż tak dobrze nie będzie. Od roku szkolnego 2007/2008 każdy uczeń- bez wyjątku musi zakładać mundurek! Trzeba powiedzieć sobie TRUDNO i żyć dalej.
Patrząc na to jednak z innej strony, może to i lepiej, że wszyscy będą wyglądać tak samo. Nie będzie czegoś takiego jak zazdrość, czy poczucie, że jest się gorszym ze względu na mniej modne ubranie. W naszej szkole wybrane są na szczęście takie mundurki, jakie spodobaly się nam - uczniom. Nie mamy powodu do smutku, ponieważ nie będziemy chodzić najgorzej ubrani.
Może lepiej przyjąć tę sprawę spokojnie i popatrzeć na nią z lepszej strony, bo niczego i tak nie da się zmienić. Prawdą o losie ucznia jest to, że nie zawsze układa się wszystko po jego myśli, tak jakby to on chciał.

Adrianna Dudziak, klasa II b gimnazjum

**************************

PIERWSZE WYDANIE W TYM ROKU "SZTAMBUCH SMYK"

Czytaj więcej...

**************************

„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2007”


14 września br. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój ulic Sobolewa. Zamiast plecaków z książkami i zeszytów zaopatrzeni byli w miotły, grabie, łopaty, szpadle, niektórzy mieli ze sobą nawet taczki. Widoczne były również czarne foliowe worki. Poszczególnym klasom wyznaczono do zdobycia fragmenty ulic, najbardziej aktywnym – całe. Swoich wychowanków wspomagali nauczyciele, którzy służyli radą lub świecąc dobrym przykładem, pracowali razem z nimi. Wszystkich – nauczycieli i uczniów – połączyła jedna idea: udział w akcji Sprzątanie Świata. Przedsięwzięcie od lat we wrześniu jest realizowana w naszej szkole i aktywizuje wszystkich uczniów. Tegoroczna akcja trwała od godziny 8.00 do 11.30 – 12.00 i zakończyła się wyprzątnięciem głównych ulic Sobolewa oraz terenu przy szkole.**************************

Dożynki parafialne w Sobolewie


8.09.2007r. odbyły się w Sobolewie uroczystości dożynkowe. Rozpoczęte zostały Mszą Świętą, odprawianą przez proboszcza parafii Sobolew ks. Edmunda Szarka. W obchody - jak co roku - włączyła się społeczność naszej szkoły. Członkowie zespołów „Mazurek” i „Henryczanki” prezentowali piękny wieniec dożynkowy w uroczystej procesji.
**************************


UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2007/2008


4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy św., potem swe kroki skierowaliśmy na teren Zespołu Szkół w Sobolewie, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2007/2008. Dokonał jej dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz. W swoim przemówieniu przywitał uczniów po wakacyjnej przerwie oraz życzył im sukcesów w nowym roku szkolnym. Przekazał również informacje na temat organizacji pracy szkoły. Przedstawił rodzicom i uczniom nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole oraz nowego wicedyrektora. Została nim pani Małgorzata Ragus i będzie ona piastowała stanowisko po pani wicedyrektor Danucie Andrzejewskiej, która przeszła na emeryturę.

W dalszej kolejności zostały zaprezentowane obecnym mundurki, które będą już wkrótce obowiązkowym strojem uczniów w naszej szkole. Na zakończenie zaś – pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu gimnazjalistek. Uczennice podczas wakacji uczęszczały na zajęcia finansowane w ramach programu „Szkoła Równych Szans”. Układ taneczny przygotowały pod kierunkiem instruktora - pana Sławomira Kalinowskiego. Ich występ nagrodzono gromkimi brawami.

Gdy część oficjalna uroczystości dobiegła końca, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Poznali plan lekcji na koleje dni… (Rozpoczęli również z pewnością odliczanie dni dzielących ich od wakacji!).


**************************


Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.