Aktualności 2006/07 

 

Zespół „Mazurek” ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie wziął po raz pierwszy udział

 w VIII REGIONALNYM

PRZEGLĄDZIE  AMATORSKICH ZESPOŁÓW TANECZNYCH

BORKI WYRKI – 27 KWIETNIA 2007

 

Organizatorem  przeglądu było

REGIONALNE STOWARZYSZENIE KULTURALNO-OŚWIATOWE „KORNEL”

ZESPÓŁ SZKÓŁ NIEPUBLICZNYCH W BORKACH WYRKACH

 

 

         W konkursie brały udział: przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja  i  ośrodki  kultury z całego województwa mazowieckiego. Opiekun grupy p.Mariola Michalec przygotowała nasz piętnastominutowy program. Konkurencja była ogromna, ponieważ wystąpiło około 900 uczestników.

Tańczyliśmy trzy tańce ludowe- „Szota”, „Walczyka lubelskiego” i

„ Koziorajkę”.

Występowali następujący tancerze: Czarnecka Agnieszka i Piotrzkowicz Piotr,  Figacz Emilia i Mirowski Łukasz, Mańkowska Magdalena i Gazda Kacper, Wiśnioch Bartosz i Ragus Magdalena i Piątek Patryk i Ragus Aleksandra, Cebula Piotr i Pracz Aleksandra, Cholewa Mateusz i Kowalczyk Zuzanna, Boryń Aleksandra i Sabat Szymon, Wieczorek Ewelina.

 

 

PRZEGLĄDOWI  PATRONUJĄ:

 

·        Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie

·        Mazowiecki Kurator Oświaty w  Warszawie

·        Starosta Powiatu Siedleckiego

·        Prezydent  Miasta Siedlce

·        Wójt Gminy Zbuczyn

·        Wójt Gminy Siedlce

·        Wójt Gminy Wiśniew

·        Dyrektor PKO BP S.A. w Siedlcach

·        Katolickie Radio Podlasie

·        Tygodnik Siedlecki

 

 

 

 

CELE  PRZEGLĄDU:

 

1.      konfrontacja dorobku artystycznego dziecięcych i młodzieżowych zespołów tanecznych, działających przy przedszkolach, szkołach podstawowych, gimnazjach i ośrodkach kultury.

2.      popularyzacja zespołowych form tanecznych, ich walorów wychowawczych i artystycznych.

3.      wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie pracy artystycznej.

4.      promocja twórczości tanecznej w szkołach i ośrodkach kultury.

 

**************************

IV Gminny Konkurs Piosenki pod hasłem „Warszawa w piosence" w Gończycach


29 marca w Gończycach odbył się IV Gminny Konkurs Piosenki pod hasłem „Warszawa w piosence”. Wystąpiły wszystkie szkoły z naszej gminy. W kategori klas I – III naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Kowalczyk z klasy IIc- śpiewała piosenkę „Dnia pierwszego września”. Klasy IV – VI reprezentowały Joanna Stoń i Agnieszka Żochowska, która zdobyła wyróżnienie.

Gimnazjum zajęło II miejsce piosenką „Stacja Warszawa”, którą wykonał Damian Rudzki z chórkiem (Łukasz Pawlik, Łucja Figacz, Monika Żochowska, Iza Dymek). Gimnazjum reprezentowała też Patrycja Szostek z chórkiem (Klaudia Bajek, Olga Pielak, Magdalena Wiśniewska, Marta Bernaciak, Wioletta Komar). Wykonując piosenkę „Sen o Warszawie”.


**************************

Sprawozdanie uczniów klasy II c z wycieczki do Warszawy.


21 marca byliśmy na wycieczce w Warszawie razem z klasą I a (sportową). Od godziny 10.00 do 12.00 obejrzeliśmy sztukę w teatrze „Bajka” pt. "Kopciuszek”. Następnie udaliśmy się do Muzeum Etnograficznego. Oglądaliśmy wystawę polskiej sztuki ludowej oraz trzy sale zagraniczne salę afrykańską, południowo - amerykańską i australijską. Tutaj zakupiliśmy pamiątki.
Potem poszliśmy na plac Józefa Piłsudskiego do grobu Nieznanego Żołnierza. Chwilą ciszy uczciliśmy pamięć poległych żołnierzy.

O godzinie 14.00 przyjechaliśmy na lotnisko im. F. Chopina. Obejrzeliśmy dworzec i po kontroli osobistej udaliśmy się na taras widokowy. Podobały nam starty i lądowania samolotów. Zwiedzanie zakończyliśmy o godzinie 16.30. W drodze powrotnej topiliśmy w Wiśle „Marzannę”. Do domu wróciliśmy o godzinie 17.40 zmęczeni, ale zadowoleni.
**************************


DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ - SOBOLEW 2007Wybiegani, wyśpiewani, wyszaleni... tymi słowami można określić harcerzy uczestniczących w imprezie zorganizowanej z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Spotkały się tutaj drużyny z Hufca "Orłów" Garwolin.
Zlot rozpoczął się w dniu 24.02.2007 r. - krótkim apelem około godziny 10.15. Następnie na hale został wniesiony ogień olimpijski, który był przekazywany z rąk do rąk każdego przedstawiciela drużyny. Tuż po zapaleniu znicza zaczęły się zawody sportowe. Najpierw odbyły się konkurencje przeznaczone dla harcerzy w wieku 11-13 lat. Niektóre z owych dyscyplin to: skoki na skakance czy bieg z piłką do siatkówki w kolanach. Podczas krótkiej przerwy harcerze starsi uczestniczyli w zabawie przeciąganie liny.
Następnie odbyły się zawody sportowe w kategorii harcerze starsi i wędrownicy. Rywalizowali oni w czterech 8-osobowych grupach. Każda konkurencja wzbudzała zainteresowanie publiczności. A oto większość z nich:
- bieg slalomem oraz obroty z głową na stojącej tyczce
- przenoszenie jak największej ilości piłek
- konkurencja "pociąg"
- "łowienie ryb na batony"

Po zawodach miedzy drużynami odbył się krótki aerobik. Natomiast finałem Hufcowej Olimpiady Sportowej był mecz wędrowników i harcerzy starszych w siatkówkę oraz młodszych w piłkę nożną.
Po wyczerpujących zmaganiach uczestnicy zjedli z apetytem pyszny obiad.

Około godziny 15.00 rozpoczął się Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej. Wzięło w nim udział 6 drużyn oraz uczestnicy kursu drużynowych, a także przedstawiciele Komendy Hufca.
Na trzecim miejscu uplasowała się 44DH z Garwolina (drużynowy Tomasz Borowski). Drugie miejsce zajęła 2DH Sobolew (drużynowa Ewa Figacz). Natomiast festiwal wygrała 122DH "Kormorany" z Łaskarzewa (drużynowa Alicja Sapryk). Zwyciężcy otrzymali pamiątkowe statuetki "Platynowe nuty" oraz dyplomy za udział w konkursie.
Po festiwalu nastąpiło również rozdanie nagród (piłek siatkowych i nożnych) dla uczestników Hufcowej Olimpiady Sportowej ufundowanych przez wójta gminy Sobolew. Oficjalnie impreza zakończyła się polowa mszą świętą. Natomiast chętni, pozostali na śpiewanki.**************************

DELTA CUP IX

W dniu 24.02.2007 r. zespół naszych młodych piłkarzy z klas IV, jako Sobolew’96 uczestniczył w turnieju halowym w Warszawie.

Więcej znjadziesz w dziale Koła zainteresowań - Sport - Piłka nożna lub kliknij tutaj

**************************

I TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ


Dnia 11. 02. 2007 roku na hali sportowej przy naszym zespole szkół odbył się pierwszy turniej w piłce nożnej o puchar dyrektora Zespołu Szkół w Sobolewie w kategorii Orlik ur. 1996 i młodsi. Przy pomocy rodziców piłkarzy, uczennic i uczniów naszego gimnazjum pan Andrzej Goliszewki przeprowadził turniej, w którym brało udział 12 zespołów z Warszawy, miejscowości podwarszawskich, z Siedlec i Puław oraz zespoły z naszego powiatu. Puchar za pierwsze miejsce odebrał kapitan zwycięskiego zespołu z Delty Warszawa, który w finale rzutami karnymi pokonała drużynę Pogoń Siedlce. Trzecie miejsce zajęło Mazowsze Miętne pokonując Wisłę Puławy. Nasza drużyna zajęła 5 miejsce przegrywając w turnieju tylko jeden mecz z Wisłą Puławy 0-1. Druga nasza drużyna uplasowała się na 11 miejscu po zwycięstwie w swoim ostatnim meczu Zwar Międzylesie. Puchary i pamiątkowe statuetki ufundował i wręczał dyrektor szkoły pan Krzysztof Łapacz.


Skład zespołu SOBOLEW 96 I
Ulaszewski Jakub, Bienias Marek, Ojrzyński Kornel, Gałązka Michał, Włodarczyk Bartosz, Albert Ruszkiewicz, Pracz Mateusz, Nakonieczny Kornel

Skład zespołu SOBOLEW 96 II
Kowalczyk Wojciech, Niewczas Łukasz, Komar Przemek'97, Pracz Albert, Pawlik Piotr, Goliszewki Dominik, Dudek Kamil, Komar Przemek'96, Mirowski Adrian, Talarek Bartek

Opiekun Andrzej Goliszewki

Wyniki turnieju czytaj więcejZwyciężcy Delta Warszawa *************** Miętne rocznik 96


Olimpia Warszawa *************** Pogoń Siedlce


Sparta Jazgarzew *************** Wysoki Warka


Wilga Garwolin *************** Wisła Puławy


Zryw Sobolew *************** Zwar Międzylesie

**************************

OBOZY SPORTOWE W SOBOLEWIE


W okresie ferii zimowych w Naszej szkole przebywały na obozach przygotowawczych zespoły piłkarskie z kilku drużyn z województwa mazowieckiego. W okresie od 28.01 do 07.02.2007 r. w pierwszym turnusie uczestniczyły zespoły piłkarskie KS Delta Warszawa. Przyjechało do nas 62 piłkarzy z roczników trampkarzy 1992, trampkarzy młodszych 1994, orlików 1996 i orlików 1997 i mł. Zajęcia treningowe odbywały się na powietrzu, hali sportowej i siłowni. Zawodnicy rozgrywali mecze sparingowe na hali, oraz uczestniczyli w wyjeździe do Puław gdzie na sztucznej trawie rozegrali mecze sparingowe a później skorzystali z kąpieli w basenie.

Mecze na hali w Sobolewie:

Delta 97 – Sobolew 96: 8-16

Delta 94 – Zryw Sobolew 93: 7-5

Delta 96 – Sobolew 96: 18-5

Sparingi w Puławach:

Delta 96 – Wisła 96: 3-3

Delta 94 – Wisła 94: 4-1

Delta 92 – Wisła 92: 0-6
Więcej na www.delta.warszawa.pl
W drugim terminie od 07.02.- 11.02.2007 r. trenowali na Naszych obiektach trampkarze starsi rocznik 1991 z Olimpii Warszawa, oraz bardzo młodzi adepci sztuki piłkarskiej z Akademii Piłkarskiej Domaradzki z Łomianek. Najmłodszy uczestnik tego zespołu miał 6 lat a najstarszy 9 lat. Od 08.02.2007 r. w pierwszym obozie zimowym uczestniczyli także nasi uczniowie z klasy sportowej o profilu piłka nożna z rocznika 1996 prowadzeni przez Andrzeja Goliszewskiego. Zajęcia przebiegały podobnym rytmem co w pierwszym turnusie.

Więcej na www.akademia-pilkarska.pl

Najstarsi jego uczestnicy rozgrywali mecze kontrolne na hali:

Olimpia 91 – Mazowsze Miętne 91: 14-14

Olimpia 91 – Zryw Sobolew 88: 12-16

Olimpia 91 – Mazowsze Miętne 91: 5-7

Olimpia 91 – Zespół Trenerów: 10-9
Drużyna Sobolew 96 pobyt na obozie zakończyła Turniejem o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza, w którym zajęła 5 miejsce. Dodajmy, że był to ich pierwszy występ w tak poważnej imprezie.Otwarcie turnieju *************** Odprawa rocznik 96


Zespoły: Akademia piłkarska Domaradzki*******Delta Warszawa'94 i Zryw Sobolew'93


ZWYCIĘŻCA TURNIEJU Zespół Delta Warszawa'96********* Mecz z Delta Warszawa'96


Zespół Olimpia Warszawa'91 ***************** Nasi zwodnicy na trybunach


Podziękowanie po meczu ***************** Posiłek


Turniej pokojów ***************** Zespoły Sobolew'96 i Delta'97


Rocznik 96 kibicuje ***************** Rozdanie nagród
**************************

Dzień Babci i Dziadka


18 stycznia 2007 roku klasa I b szkoły podstawowej z wychowawczynią p. Anną Marciniak zaprezentowała program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka.
* Po powitaniu przybyłych gości (babcie, dziadkowie, rodzice) uczniowie przedstwili "Jasełka", recytowali wiersze, a następnie wręczyli laurki babciom i dziadkom.
* Podczas oglądania występów swoich wnuków babcie i dziadkowie byli wzruszeni.
* Na zakończenie rodzice przygotowali poczęstunek.

**************************


HARCERZE JAK ZAWSZE CHĘTNI DO POMOCY…


Już trzeci raz w Sobolewie odbyła się Wielka Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach oraz naukę udzielania pierwszej pomocy.
Harcerze również przyczynili się do pomocy.
Wolontariuszkami były m.in.: Alicja Figacz, Łucja Figacz, Aleksandra Garnek, Magdalena Głaszczka, Weronika Janiszek, Katarzyna Łapacz, Emilia Malinowska, Patrycja Sawicka, Paulina Wyszomierska oraz Monika Żochowska.

Natomiast na terenie gminy Sobolew oraz Maciejowice pieniądze zbierały około dwadzieścia cztery osoby.
Oczywiście nie zabrakło również atrakcji dla młodzieży, ponieważ na sali widowiskowej odbył się występ zespołów Rodos i Aneks.
Podczas imprezy można było zjeść pączki, gorącą zupę oraz wypić herbatę lub kawę.
Wylicytowane zostały m.in.: kubki, kalendarze, koszulki oraz gitara. O godzinie dwudziestej na niebie zabłysło mnóstwo sztucznych ogni (wystrzelone zostało światełko do nieba).

Kolejnego dnia, po zsumowaniu wszystkich pieniędzy, dowiedzieliśmy się, że udało nam się zebrać około czterech tysięcy złotych.

**************************

SPEKTAKL O TEMATYCE PROFILAKTYCZNEJ

05.01.2007r. gościł w naszej szkole teatr "Odyseusz” z Krakowa. Wystawił sztukę pt. "Z innej perspektywy” poświęconą tematyce profilaktyki uzależnień i agresji. Obejrzeli ją wszyscy uczniowie gimnazjum i klas VI szkoły podstawowej.

Spektakl wystawiony przez teatr "Odyseusz” był bardzo interesujący. Miał uzmysłowić nam widzą, jakie skutki może mieć picie alkoholu. Przedstawiono w nim dramat człowieka, który właśnie pił alkohol. Chciano też przez to powiedzieć, że człowiek nadużywający alkoholu może tym krzywdzić drugą osobę. Człowiek po spożyciu alkoholu robi różne rzeczy, których w stanie trzeźwym nigdy by nie zrobił. Nasz bohater po wpływem alkoholu zrobił coś, przez co niewinny chłopiec został okaleczony na zawsze. Dla nas młodych motyw z tego spektaklu jest taki, żeby nie przybliżać się do alkoholu, ponieważ krzywdzimy tym siebie i innych.

Jakub Pluta kl. I c gimnazjum

Sądzę, że przedstawienie zostało wystawione jasno, przejrzyście i zrozumiale dla odbiorców. Uważam, że spektakl był interesujący. Bardzo mi się podobał. Chciałbym, aby w naszej szkole przedstawianych było więcej takich sztuk.

Katarzyna Łapacz Kl. I b gimnazjum

**************************

SEANS FILMOWY: „KAROL – PAPIEŻ, KTÓRY POZOSTAŁ CZŁOWIEKIEM”


4 stycznia b.r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli film p.t. „Karol – papież, który został człowiekiem”.

Jest to druga część biografii papieża Jana Pawła II. Akcja filmu skupia się na okresie pontyfikatu Karola Wojtyła, dotyczy najważniejszych momentów duszpasterskiej służby papieża, pokazanych na tle przełomowych wydarzeń historycznych. Film wyprodukowano we Włoszech w 2006r., dystrybucja w kinach w Polsce od 13 października 2006r. Reżyseria – Giacomo Battatio, w główne role wcielili się: Piotr Adamczyk, Dariusz Kwaśniał, Michale Placido, Alberto Cracco. Po obejrzeniu seansu, poprosiliśmy gimnazjalistów o podzielenie się z nami swoimi wrażeniami i refleksjami. Zgodnie z przewidywaniami, film wywarł duże wrażenie nie na widzach, skłonił ich do przemyśleń. Poniżej prezentujemy kilka wypowiedzi uczniów:

Film wywołał uczucie żalu i smutku. Sceny z choroby Jana Pawła II i jego śmierci były bardzo realne, co pogłębiło moje przeżycia podczas oglądania, ale także sama ich realizacja wydała się dobra. Powinni go obejrzeć wszyscy Polacy, ponieważ papież pochodził z Polski i był naszym rodakiem.

Emilia Rudzka kl. I c gimnazjum

Film jest wzruszający i pełen ciekawych zdarzeń, o których dotychczas nie wiedziałam. Dzięki filmowi można się dużo nauczyć. Opowiada on o całym pontyfikacie Jana Pawła II. Ukazuje on nie tylko jego życie, ale także całą sytuację w Polsce i na świecie. Postacie występujące były dobrane właściwie, a charakteryzacja niektórych była wspaniała, np. Piotra Adamczyka jako papieża. Nawet śmierć Karola Wojtyła ukazana została w sposób realistyczny i wzruszający.

Karolina Rogulska Kl. I b gimnazjum

Film pt. „Karol – papież, który pozostał człowiekiem” wywarł na mnie ogromne wrażenie. Oglądając, wzruszyłam się. Płakałam ponad trzy razy. Zostały ukazane najważniejsze wydarzenia z posługi papieża Jana Pawła II. Mieliśmy okazje dostrzec wielkie zaangażowanie Karola Wojtyła w życie społeczeństwa polskiego i nie tylko. Bardzo podobała mi się charakteryzacja, muzyka i gra aktorska. Na szczególne uznanie zasługuje Piotr Adamczyk, który wcielił się w główną postać.

Adrianna Dudziak Kl. I b gimnazjum

Film „Karol - papież, który pozostał człowiekiem” bardzo mi się podobał. Na pewno we wszystkich wzbudził wiele wrażeń. Jan Paweł II, czyli Karol Wojtyła, który cieszy się życiem, traktował wszystkich ludzi tak samo, troszczył się o nich i kochał. Karol Wojtyła rozmawiał ze wszystkimi ludźmi nie bał się człowieka śmiertelnie chorego, modlił się za każdego. Dbał o kondycję, nawet jako papież jeździł na nartach. Był to naprawdę wesoły człowiek, lecz czasami miał w życiu chwile słabości. Moim zdaniem ten film na pewno się wszystkim spodoba i wzrusz do łez.

Ola Kazimierak kl. I c Gim.

Uważam, że jest to bardzo wartościowy i wzruszający film. Po jego obejrzeniu go, dowiedziałam się wielu ciekawych informacji i poznałam choć kilka faktów z życia Jana Pawła II. Piotr Adamczyk – odtwórca głównej roli – świetnie naśladował Karola Wojtyła, co nie było łatwym zadaniem. Podziwiałam reżysera tego filmu, ponieważ niemożliwe wydaje mi się odtworzenie losów życia tak wielkiego Polaka, a jednak jemu to się udało. Podczas całej emisji jedyną rzeczą, która mi się nie podobała, wręcz denerwowała, były ciągłe, nieustające rozmowy niektórych uczniów.

Katarzyna Łapacz Kl. I b gimnazjum

„Karol – Papież, który pozostał człowiekiem” to jeden z najpiękniejszych filmów, jakie mógł zobaczyć świat. Moim zdanie ten film zasługuje na szczególne wyróżnienie.

Konrad Szlendak Kl. I c gimnazjum

Film bardzo mi się podobał. Szczególne wrażenie zrobiło na minie podobieństwo Piotra Adamczyka, odgrywającego rolę Ojca Świętego, do Karola Wojtyły. Film był bardzo ciekawy i interesujący, a jednocześnie wzruszający. Myślę, że warto było go obejrzeć.

Emilia Malinowska Kl. I b gimnazjum

Film bardzo mi się podobał. Było widać, że Piotr Adamczyk, czyli aktor grający Jana Pawła II, bardzo wczuł się w rolę. Film wspaniale ukazuje fakty z życia papież Polaka. Podobał mi się również scena, kiedy papież przebacza człowiekowi, który 13 maja 1981 roku strzelił do niego z pistoletu i poważnie zranił. Film w piękny sposób przedstawia stosunek papieża do ludzkiego cierpienia. Niektóre sceny są bardzo wzruszające. Cieszę się, że obejrzałam ten film.

Jakub Pluta Kl. I c gimnazjum

Film bardzo mi się podobał. Był pełen faktów z życia Jana Pawła II, ale wielu też nie dało się zamieścić, ponieważ trzeba by było nakręcić 5-godzinny film. Dużo w nim było też cierpienia, ale były też śmieszne i miłe Chwile. Oglądałam go z zapartym tchem i chętnie obejrzałabym jeszcze raz.

Monika Żochowska Kl. I b gimnazjum

Po obejrzeniu tego filmu moje nastawienie do świata bardzo się zmieniło i to na lepsze. Film wzbudzał w niektórych momentach bardzo dużo łez.

Magdalena Magnuszewska Kl. I c gimnazjum


**************************

SZKOLNA WIGILIA 2006


22 grudnia 2006r. obchodziliśmy szkolną Wigilię.

Najpierw - w godz. 8.30. – 10.00. – odbyły się spotkania opłatkowe w klasach i… na korytarzach, gdyż uczniowie postanowili złożyć świąteczne życzenia i przełamać się opłatkiem z kolegami i koleżankami z innych klas. Spotkać również można było absolwentów naszego gimnazjum, którzy odwiedzili tego wyjątkowego dnia mury naszej szkoły.

W dalszej kolejności wszyscy - u uczniowie i nauczyciele – spotkali się w hali sportowej, aby uczestniczyć w,, Koncercie Kolęd”. Wysłuchali najpiękniejszych kolęd m.in.: ,,Mizerne cicha”, ,,Lulajże Jezuniu”, ,,Wędrowcy”, ,,Znak pokoju”, ,,Betlejem”, ,,Jakaś światłość”, które wprowadziły w prawdziwie bożonarodzeniowy nastrój. W roli artystów wystąpili uczniowie naszej szkoły – członkowie chóru i zespół "Mazurek”, działającego pod kierownictwem p. Marioli Michalec. Ich występ spotkał się z bardzo żywym odbiorem ze strony publiczności. Zanim uczniowie udali się do swoich domów, przyjęli życzenia złożone im z okazji Bożego Narodzenia przez dyrektora Zespołu Szkół p. Krzysztofa Łapacza. Na zakończenie w świetlicy szkolnej odbyła się – zgodnie z wieloletnią tradycją – Wigilia pracowników Zespołu Szkół w Sobolewie.

**************************

Dla uczniów i rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły

Z okazji Bożego Narodzenia,
Składamy Wam serdeczne życzenia.
Niech Wam święta miłe będą,
Z dźwiękiem śpiewu i kolędą.
Z wigilią tuż po zmroku,
I w radosnym Nowym Roku.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza

Świąteczne prace uczniów klas I - III Szkoły Podstawowej
**************************

Ah, wtedy to się działo...

 

Dnia 30 XI 2006 roku o godz. 1600 w świetlicy szkolnej zebrali się wszyscy harcerze i przedstawiciele Samorządu Szkolnego wraz z opiekunką zuchów panią Urszulą Osiak i opiekunką Samorządu Szkolnego panią Zofią Beczek. Harcerki zorganizowały wieczór andrzejkowy. Zgaszono światło, dookoła ustawiono kilkanaście świeczek. Dziewczyny przygotowały mnóstwo ciekawych wróżb. Każdy obecny mógł wywróżyć sobie imię przyszłej żony lub męża. Potem odbyło się lanie wosku przez klucz. Powychodziły nam bardzo śmieszne rzeczy, ale zdarzało się też, że ulaliśmy sobie coś naprawdę ciekawego. Następnie mogliśmy dowiedzieć się, ile będziemy mieć dzieci. Zabawa polegała na tym, że ustawione były dwa krzesełka tak, żeby chłopak i dziewczyna siedzieli odwróceni do siebie plecami. Potem, na okrzyk jednej z harcerek, te dwie osoby odwracały głowę w jedną stronę. Jeśli odwrócili się w tym samym kierunku, to będą mieli chłopca, a jeśli w przeciwnym, to dziewczynkę. Bardzo podobała mi się ta zabawa, ponieważ nie można było przewidzieć, w którą stronę odwróci się druga osoba. Nie zabrakło także zabaw harcerskich, przy których wszyscy mogli się pośmiać i trochę rozruszać. Myślę, że ten wieczór był niezwykłym przeżyciem dla wszystkich zgromadzonych, a przede wszystkim dla najmłodszych uczestników tego spotkania - zuchów. Oto opinie kilku osób obecnych na tej imprezie:

 

 

Dh Monika: „Andrzejki mi się podobały, były fajnie zorganizowane i miło było powróżyć sobie i posłuchać harcerskich piosenek. Bardzo się cieszę, że poszłam na andrzejki. Żałowałabym, gdyby mnie tam nie było. Ogólnie bardzo mi się podobały.”

 

ﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯ

 

 

Weronika: „ Andrzejki były po prostu super. Świetna zabawa, organizatorzy dobrze się spisali, aż brak słów.”

 

ﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯ

 

 

Bartek: Było bardzo fajnie, zabawy wymyślone przez harcerki były tak interesujące, że nie da się tego opisać. Pomysł zorganizowania andrzejek w naszej szkole był jak najbardziej trafnym pomysłem. Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w takiej imprezie.

ﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯ

 

 

Dh Paulina: Andrzejki były bardzo fajne, chociaż momentami było bardzo nudno.

 

ﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯ

 

 

Karolina: Było fajnie, dziewczyny przygotowały dużo ciekawych wróżb. Niektóre były tak śmieszne, że można było się naprawdę uśmiać.

 

ﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯﻯ

 

Justyna Wiśniewska kl. I b gimnazjumWieczór andrzejkowy w naszej szkole

**************************

Turniej Pucharu 5 Milionów - półfinałWyniki Półfinału oraz reprezentacja Szkoły Podstawowej w Sobolewie w półfinałowym turnieju "Pucharu 5 Milionów".


Wyścigi klas III i V na torze.


Klasy VI na torze i klasy I w oczekiwaniu na swoją kolej.


Klasy II pajączkiem do przodu i klasy IV na starcie.

Szkoła Podstawowa - zwycięzcy półfinału XII 2006

**************************

ELIMINACJE: Piłkarskie Piątki Chłopców - półfinał powiatu

- Sobolew, 25.10.2006 r.

Wyniki meczów:

Sobolew - Głosków 1 : 1
Michałówka - Górzno 2 : 3
Sobolew - Michałówka 2 : 1
Głosków - Górzno 0 : 2
Sobolew - Górzno 3 : 5
Głosków - Michałówka 2 : 0

Wyniki grupy

1. Górzno 9 pkt
2. Głosków 4 pkt
3. Sobolew 4 pkt
4. Michałówka 0 pkt

ELIMINACJE: Piłkarskie Piątki Chłopców - ćwierćfinał

Eliminacje odbyły sie 19.10.2006r (czwartek). Oto wyniki:
SP Dąbrowa - SP Sobolew 2:2
SP nr 2 Łaskarzew - SP Maciejowice 0:1
SP Dąbrowa - SP nr 2 Łaskarzew 4:1
SP Sobolew - SP Maciejowice 3:2
SP Dąbrowa - SP Maciejowice 3:2
SP Sobolew - SP nr 2 Łaskarzew 6:2

kolejność:

miejsce 1 : SP Sobolew
miejsce 2 : SP Dąbrowa
miejsce 3 : SP Maciejowice
miejsce 4 : SP nr 2 Łaskarzew

Awans do dalszych rozgrywek otrzymały dwie pierwsze drużyny.
Połfinał odbędzie się w środę (25. 10. 2006 r. )

Opracowały: Kinga Bąbel, Monika Bieńko, kl. III a gimnazjum

ELIMINACJE GMINNE: Piłkarskie "Piątki" Chłopców

Eliminacje odbyły się 16.10.2006r w Sobolewie. W rozgrywkach wzięli udział sportowcy ze szkół z terenu naszej gminy. Po zaciętej rywalizacji wyłonieni zostali zwyciężcy ze szkół z następujących miejscowości:

miejsce 1: Sobolew ( z klas V - VI )
miejsce 2: Kaleń
miejsce 3: Sokół
miejsce 4: Sobolew ( klasa IV )

Opracowały: Kinga Bąbel, Monika Bieńko, kl. III a gimnazjum

Drużyny SP Sobolew - klasy IV i VI na Gminnym Turnieju "Pilkarskie 5".


Zespół klas IV i jego wierni kibice.


Szkolny pojedynek Sobolew IV klasa - Sobolew VI klasa.

**************************

Piłka Nożna

Dnia 8.10.2006r w Sobolewie odbył się ćwierćfinał Powiatowych Zawodów w Piłce Nożnej - 11 osobowej chłopców gimnazjum.

Wyniki: Bramki strzelili:

1. Ruda Talubska - Trojanów 0:0 ---

2. Sobolew - Trojanów 6:1 3 - Ogonowski K.
1 - Woźniak P.
1 - Krogulec P.
1 - Pyra A.

3. Sobolew - Ruda Talubska 2:0 1 - Ogonowski K.
1 - Tywanek M.

Sobolew awansował do połfinału powiatu

W najbliższym czasie odbędą się jeszcze zawody w piłkę ręczną dziewcząt gimnazjum ( 26.10. w Sobolewie ), piłkarskie " piątki " chłopców i piłkarskie " piątki " dziewcząt ze szkół podstawowych.

Informacje zebrały: Kinga Bąbel, Monika Bieńko kl. III a gimnazjum

**************************

SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 9.10.2006 (Poniedziałek) odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Nasz Zespół Szkół reprezentowali.

Ze Szkoły Podstawowej:

Dziewczęta: K.Szlendak, A. Kwaśniak, J. Stoń, E. Czyszek, M. Kaczmarczyk, K. Malinowska, A. Kostrzewa, O. Łapacz, R. Ślesicka
( zajęły miejsce 11 )

Chłopcy: C. Dymek, A. Ragus, J. Ulaszewski, A. Ruszkiewicz, B. Włodarczyk, K. Nakonieczny, K. Ojrzyński, M. Gałązka
Rezerwowy: R. Zabiegałowski
( zajęli miejsce 9 )

Z Gimnazjum:

Dziewczęta: W. Dymek, U. Płatek, B. Urawska, E. Kalbarczyk, O. Pielak, K. Dziubak, D. Osiak, K. Kazimierak, M. Komar, M. Bernaciak
Rezerwowi: M. Murzanowska, D. Kowalczyk, K. Bajek, N. Krawczyk
( zajęły miejsce 6 )

Chłopcy: D. Zabłotny, G. Niezgoda, D. Gałązka, P. Michalczyk, A. Pyra, Sz. Bajerowski, D. Kołodziejek, P. Michalec, M. Tywanek, M. Koszutski,
Rezerwowi: P. Bajerowski, P. Woźniak
( zajęli miejsce 4 )

Informacje zebrały: K. Bąbel i M. Bieńko kl. III a gimnazjum

**************************

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 4.10.2006 dziewczęta i chłopcy z gimnazjum byli w Żelechowie na zawodach: Biegi Przełajowe

Naszą szkołę reprezentowali:

Z klas I gim:

Weronika Dymek, Urszula Płatek, Katarzyna Parzyszek, Anna Grylak, Karolina Rezwow, Martyna Murzanowska, Damian Zabłotny, Paweł Bajerowski, Grzegorz Niezgoda,

Z klas II gim:

Marta Bernaciak, Klaudia Bajek, Olga Pielak, Ewelina Kalbarczyk, Barbara Urawska, Dawid Gałązka, Piotr Woźniak, Przemek Michalczyk, Rafal Niezgoda

Z klas III gim:

Dorota Kowalczyk, Patrycja Pawlak, Magdalena Kot, Marta Komar, Natalia Krawczyk, Diana Osiak, Kamila Kazimierak, Artur Pyra, Szymon Bajerowski, Daniel Kołodziejek, Piotr Michalec, Maciej Tywanek, Marcin Koszutski

Do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

 • Martyna Murzanowska z klasy I a - zajęła miejsce 1
 • Damian Zabłotny z klasy I a - zajął miejsce 3
 • Weronika Dymek z klasy I d - zajęła miejsce 8
 • Barbara Urawska z klasy II d - zajęła miejsce 7

Opracowanie: Kinga Bąbel, Monika Bieńko, kl. III a gimnazjum

BIEGI PRZEŁAJOWE

Dnia 3.10.2006 dziewczęta i chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Sobolewie byli w Żelechowie na zawodach - biegi przełajowe.

Naszą szkołę reprezentowali:

 • kl. IV: Piotrzkowicz Karolina, Magda Małyska, Natalia Krupa, Klara Szlendak, Kornel Nakonieczny, Jakub Ulaszewski
 • kl. V: Karolina Malinowska, Renata Ślesicka, Joanna Stoń, Mariola Kaczmarczyk, Cezary Dymek, Michał Kalbarczyk, Krystian Ojrzyński, Artur Ragus, Łukasz Paciorek
 • kl. VI: Dominika Pracz, Ola Kazimierak, Edyta Czyszek, Mateusz Gałązka, Grzegorz Kazimierak, Jakub Wiśnioch

Szczególnie dobrze wypadli:

 • Jakub Ulaszewski - 8 miejsce
 • Cezary Dymek - 8 miejsce
 • Edyta Czyszek - 9 miejsce
 • Joanna Stoń - 12 miejsce
Informacje zebrały: Kinga Bąbel, Monika Bieńko kl. III a gimnazjum

**************************

SPEKTAKL PROFILAKTYCZNY

Dnia 18 września 2006 r. w naszej szkole o godzinie 10.45 "Teatr 38" (klub " Pod Jaszczurami " w Krakowie) wystawił spektakl pt. "Spragnieni". Autorem scenariusza jest p. Wieslaw Felski. Przedstawienie wyreżyserowane było przez zespół " Teatr 38 ", a występowali panowie Rafał Skowronek i Wawrzyniec Ciesielski.


Spektakl opowiada o młodym chłopcu, Arku, który nie zdaje sobie sprawy, jakim uczuciem obdarza go dziewczyna pochodząca z patologicznej rodziny. Pragnie ona zwrócić na siebie jego uwagę i jest gotowa zrobić wszystko, aby osiągnąć zamierzony cel. Zepsuty przez dobrobyt i poblażliwych rodziców Arek nie przypuszcza, że miłość bywa gotowa na nieludzkie poświęcenia. Całą treść można zawrzec w zdaniu: " Bo wszyscy spragnieni jesteśmy miłości ".
Był to poruszający spektakl profilaktyczny o pragnieniu przyjaźni i miłości wśród młodych ludzi. Ukazał problemy, jakie mogą narastać w związkach, poruszył zagadnienia wzajemnego zaufania, wierności i konsekwencji w przyjaźni. W przedstawieniu zostały wskazane wartości, które budują trwałe relacje między ludzkie. W spektaklu przedstawiono też zagrożenia czyhające na młodych ludzi w internecie, i pokazano, do jak nieodpowiedzialnych "zabaw" prowadzi spożywanie alkoholu.
Moim zdaniem spektakl był interesujący, ponieważ w lekki i przystępny sposób opowiadał o problemach niewiele ode mnie starszych osób, a być może nawet niektórych moich rówieśników. Myślę też, że po obejrzeniu tego przedstawienia wiele osób zastanowi się nad swoim zachowaniem i wyciągnie odpowienie wnioski.

Monika Bieńko, kl. III a gimnazjum

**************************


DOŻYNKI GMINNE


17 września br. w gminie Sobolew obchodzono dożynki.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą, w której uczestniczyli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Przedstawiciele szkolnych zespołów tanecznych "Mazurek" i "Henryczanki" prezentowali wieniec dożynkowy w kształcie różańca, za nimi zaś dyrekcja Zespołu Szkół - p. Krzysztof Łapacz i p. Danuta Andrzejewska nieśli kosz z darami pól. Gdy korowód dożynkowy dotarł z kościoła przed szkołę, uczestnicy uroczystości wysłuchali przemówień. Głos zabrali m. in. wójt gminy Sobolew Andrzej Koszutski, asystent posła Mariana Piłki - Elżbieta Sionek, poseł Stanisława Prządka, wójt gminy Maciejowice Andrzej Kurek, radny Sejmiku Wojewódzkiego Waldemar Chmielak.

W dalszej kolejności zaprezentowany został program artystyczny. Rozpoczął go występ pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Kaleniu, które wykonały pieśni ludowe. Następnie na scenie wystąpili najmłodsi - artyści z Publicznego Przedszkola w Sobolewie. Ich występ - na nutę ludową - został nagrodzony ogromnymi brawami nie tylko rodziców, ale całej publiczności. Później na scenie pojawili się członkowie zespołu "Henryczanki", działającego w naszej szkole pod opieką p. Doroty Dubrow. Zaprezentowali oni tańce ludowe ("klepany", "trojak"). Z kolei zespół "Mazurek" zaśpiewał trzy pieśni ludowe ("Wisła", "Kukułeczka", "Pieśń o Sobolewie") oraz wzbogacił występ tańcami ("trojak", "szot", "walczyk"). Gimnazjaliści natomiast (uczniowie klas pierwszych) zaprezentowali publiczności program satyryczny pt. "Rozmowy z boku" oraz wystąpili w pokazie "Mody uczniowskiej". Tę część programu artystycznego przygotowała z młodzieżą p. Mariola Michalec - opiekun zespołu "Mazurek". Na scenie nie zabrakło uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Sobolewie (program satyryczny, występ zespołu instrumentalno - wokalnego). Jako ostatni publiczność bawili artyści z Gdańska - program rozrywkowy dla najmłodszych pt. "Magic Show". Po ich występie rozpoczęła się zamykająca dzień zabawa taneczna dla wszystkich uczestników uroczystości dożynkowych.

Zdjęcia z uroczystości dożynkowych w Sobolewie

Wszystkie newsy i wydarzenia związane z życiem szkoły - rok szkolny 2005/2006 - na bieżąco uzupełniamy na stronie "Szkoły Marzeń".

Kliknij na poniższy obrazek by przenieść się do strony z aktualnościami.