Aktualności 2008/09


BIESIADA RODZINNA 2009**************************

Dzień Matki w naszej szkole

Maj zielony, pełen śpiewu ptaków, zaprasza na majówki do lasów, parków, ogrodów jak również na doroczne Święto Matki.
26 maja odbyła się w klasie Ia uroczystość klasowa Dnia Matki. Impreza poprzedzona została przygotowaniem programu artystycznego i upominków dla Mam oraz rozmowami na temat znaczenia Mamy w rodzinie.
Mamy z uwagą i zainteresowaniem śledziły przebieg przedstawienia, a starania młodych artystów nagrodzone były gromkimi brawami. Pierwszaki kolejny raz pokazały, że są nie tylko pojętnymi “uczniami”, ale i pełnymi wdzięku aktorami, z olbrzymim przejęciem pracującymi na uśmiech i brawa ze strony gości.
W dalszej części uroczystości dzieci wraz z Mamusiami usiadły do wspólnego poczęstunku i sprawiły, że uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.**************************

Kolejny dzień otwarty w naszej szkole - 6.05.2009 - zapraszamy rodziców.
Dyżur wychowawców i nauczycieli w godzinach 16.00 - 18.00

**************************

Rozstrzygnięcie i podsumowanie Konkursu Plastycznego dla szkół sienkiewiczowskich województwa mazowieckiego

5 maja 2009r. odbyło się w Siedlcach XXV-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza. Podczas uroczystej gali nastąpiło podsumowanie Konkursu Pastycznego dla uczniów szkół podstawowych.
Tematyka: 1. Portret Henryka Sienkiewicza, 2. Ilustracja do dowolnego utworu Henryka Sienkiewicza

W kategorii klas I - III uczeń naszej szkoły podstawowej - klasa III a -

Karol Maraszek

zajął II miejsce. Gratulujemy!
W kategorii klas IV - V uczennica naszej szkoły podstawowej - klasa IV c -

Joanna Zabielska

zajęła II miejsce. Gratulujemy!

**************************

Rozstrzygnięcie i podsumowanie Konkursu Plastycznego "Prąd - mój bezpieczny przyjaciel"

Dnia 28.04.2009 r. w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom VI edycji konkursu "Prąd - mój bezpieczny przyjaciel" organizowanego przez PGE Dystrybucja Warszawa. Finał uświetnił swym występem dziecięcy zespół wokalno-taneczny "Fasolki".
Uczniowie gimnazjów mieli za zadanie wykonać fotografie na temat: "Energia elektryczna wokół mnie". Z naszej szkoły zostały docenione poprzez wyróżnienie prace wykonane przez Adriannę Babik i Agatę Banaszek. Czytaj więcej...

**************************

Klub Kultury „Wola” Kraków

18 kwietnia 2008 r. w Krakowie
odbył się wernisaż prac nagrodzonych
w ogólnopolskim konkursie plastycznym
dla dzieci i młodzieży “Legendy krakowskie”

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Ia. Wykonali prace pod kierunkiem p. M. Michalec. Dwoje uczniów Kacper Michalec i Dominika Zduniak zdobyli w tym konkursie wyróżnienie.

Serdecznie im gratulujemy!!!

**************************

Od 20.04.2009 r. - zmiany w planie lekcji.

**************************

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

Przed nami Święta Zmartwychwstania Pańskiego,
najradośniejsze w roku.

Pogodnych i Zdrowych Świąt Wielkanocnych,
niosących wiarę, nadzieję i miłość.
Ciepłego, wiosennego nastroju,
serdecznych i miłych spotkań
w gronie rodziny i wśród przyjaciół
oraz radosnego"Alleluja"składa Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz społeczność szkolna
Zespołu Szkół im. H. Sienkiewicza w Sobolewie


Rysunek wykonała Joanna Drągowska, klasa III a gimnazjum**************************

Kolejny dzień otwarty w naszej szkole - 6.04.2009 (poniedziałek) - zapraszamy rodziców.
Dyżur wychowawców i nauczycieli w godzinach 16.00 - 18.00

O godzinie 17.00 spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci sześcioletnich.

**************************

AKADEMIA MISIA RATOWNIKA W NASZEJ SZKOLEUczniowie klas I-III biorą udział w projekcie Akademia Misia Ratownika. Jest to autorski projekt Stowarzyszenia Laboratorium Troski. Celem projektu jest kształtowanie u dzieci w młodszym wieku szkolnym prawidłowych postaw i zachowań w zakresie bezpieczeństwa.

Na lekcji inaugurującej wraz z pierwszym listem od Misia każde dziecko otrzymało teczkę z Misiem Ratownikiem, a każda klasa maskotkę. Zajęcia prowadzone są w obecności policjanta, strażaka, pedagoga szkolnego i pielęgniarki. Uczniowie poznają zasady poruszania się po drogach, uczą się asertywności oraz udzielania pierwszej pomocy. W ramach projektu zastały przeprowadzone badania: wzroku, słuchu i lateralizacji.

Dla dzieci Akademia Misia Ratownika jest wspaniałą zabawą. Treści programowe przekazywane są w formie gier i zabaw. Młodzi słuchacze akademii z niecierpliwością czekają na kolejne listy od Misia.
**************************

Rozstrzygnięcie i podsumowanie II Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej

9 lutego 2009r. odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Garwolinie rozstrzygnięcie i podsumowanie II Powiatowego Konkursu Grafiki Komputerowej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka: Kartka Bożonarodzeniowa.

Uczennica naszego gimnazjum - klasa III a -

Ewa Kowalczyk

zajęła III miejsce. Gratulujemy! Czytaj więcej...
Nagrodzona praca Ewy Kowalczyk

**************************

UWAGA UWAGA

Na stronie znajduje się aktualna wersja planu lekcji - ważny od 2.02.2009r.

**************************

Jeśli chcesz znać aktualne działania Samorządu Uczniowskiego, świetlicy szkolnej i sportowego Klubu "Promyk", zachęcamy do odwiedzin:

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Czytaj więcej...

ŚWIETLICA SZKOLNA

Czytaj więc...

SPORT - KLUB PROMYK

Czytaj więcej...

**************************

V Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 15 stycznia 2009 roku w Sali Widowiskowej Urzędu Gminy przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w V Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Organizatorami konkursu była Świetlica Gminna. Od momentu powołania tej imprezy do życia, cieszy się ona ogromnym powodzeniem wśród dzieci i młodzieży. Każda jej edycja gromadzi liczne rzesze młodych śpiewaków, reprezentujących wszystkie placówki oświatowe naszej gminy. W tegorocznej edycji konkursu wystartowało ponad 120 młodych wokalistów, indywidualnie i w zespołach. Były akompaniamenty na żywo i podkłady muzyczne z playbacku, śpiewy a’capella oraz zespoły muzyczne grające na żywo.

W konkursie zaprezentowano 28 kolęd i pastorałek. Uczestnicy rywalizowali w 2 kategoriach: szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: Krzysztof Krawczyk – instruktor kultury w GOK Maciejowice, Anna Kosiec – nauczyciel muzyki w Zespole Szkół w Trojanowie oraz Justyna Bieńko – muzykujący nauczyciel religii ze Szkoły Podstawowej w Dąbi Starej. Poziom konkursu według komisji oceniającej był wyrównany. Jury przyznało nagrody i wyróżnienia. Uczniowie z naszej szkoły zdobyli zaszczytne miejsca- Klaudia Wolska z uczniami z koła muzycznego z klasy IV c grającymi na instrumentach: Olą Kalinowską, Magdą Mańkowską, Eweliną Wieczorek, Mateuszem Cholewą, Kacprem Gazdą, Bartkiem Wiśniochem zajęli II miejsce, zaś z gimnazjum wyróżnienie zdobyła Ola Łapacz kl. I c. Ponadto w konkursie brali jeszcze udział: Majsterk Sylwia kl. III a, Arek Andrzejewski kl. VI b, Iza Maraszek kl. II c gimnazjum, Sylwia Siwek kl. II c gimnazjum, Dagmara Bajek kl. II c gimnazjum.

Kategoria – Szkoły Podstawowe

1 miejsce – Alicja Gromół – Wśród nocnej ciszy- SP w Gończycach

2 miejsce– Klaudia Wolska z zespołem – “A cóż z tą Dzieciną” – SP w Sobolewie

3 miejsce- Martyna Szczęch – “ Aniołek najładniejszy” – SP w Kaleniu

Wyróżnienie- Piotr Papiernik, Malwina Jaworska, Magdalena Dąbrowa, Karolina Mądra, Weronika Flak, Angelika Dąbrowa, Kamila Babik, Ewelina Kołaczek i Kasia Gąsiorowska – “Święta, Święta” – SP Sokół

Kategoria – Szkoły Gimnazjalne i Ponadgimnazjalna

1 miejsce - Paula Radziej, Adam Andrzejewski, Tomasz Gromół, Maciej Gromół, Daniel Owczarczyk – “ Maleńka miłość” – Gimnazjum w Gończycach

2 miejsce - Katarzyna Talarek, Mateusz Kowalczyk – “ Zaśnij Dziecino” – Gimnazjum Gończyce

3 miejsce - Ewelina Napora – “ Mizerna cicha” – LO Sobolew

Wyróżnienie- Aleksandra Łapacz – “Maleńka miłość” – Gimnazjum w Sobolewie
**************************

Wycieczka mikołajkowa klasy Ia i IIIa

15 grudnia 2008 r. byliśmy z wychowawczyniami p. M. Michalec i p. E. Figacz na wycieczce w Warszawie. Najpierw pojechaliśmy na Wojskowy Port Lotniczy na Okęciu. Zwiedziliśmy salę tradycji i obejrzeliśmy makietę lotniska. Dowiedzieliśmy się tu o zadaniach żołnierzy z pułku, którzy zabezpieczają transport lotniczy prezydentowi i premierowi Polski. Zwiedzanie lotniska zaczęliśmy od płyty lotniska. Potem udaliśmy się do hangaru lotniczego, gdzie jest dużo przestrzeni do garażowania i obsługi każdego samolotu. Tutaj oglądaliśmy śmigłowce, helikoptery i samoloty. Podobał nam się samolot Tu-154, śmigłowiec Mi-8, amerykański Bell 02, no i oczywiście ten, do którego weszliśmy samolot Jak-40. Mieliśmy okazję posiedzieć w saloniku prezydenckim, a także na siedzeniu pilota. Ten etap wycieczki zakończyliśmy wspólnymi zdjęciami i autokarem udaliśmy się na koncert gwiazdkowy do Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki.
**************************

Rozstrzygnięcie i podsumowanie KONKURSU PLASTYCZNEGO "Patron mojej szkoły"

4 grudnia 2008r. odbyło się w Garwolinie rozstrzygnięcie i podsumowanie KONKURSU PLASTYCZNEGO "Patron mojej szkoły" dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Uczennica naszej szkoły podstawowej - klasa IV c -

Dorotka Urawska

otrzymała wyróżnienie - praca plastyczna.
Uczeń naszego gimnazjum - klasa III b -

Maciek Ulaszewski

otrzymał wyróżnienie - grafika komputerowa. Gratulujemy! Czytaj więcej...
Wyróżniona praca Macieja Ulaszewskiego

**************************

DZIEŃ PATRONA

Obchody Dnia Patrona w dniu 15.11.2008r. rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym.

Przemarsz do kościoła.

We Mszy św. uczestniczyły poczty sztandarowe Publicznej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum
oraz uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i rodzice
Dyrektor Zespołu Szkół - K. Łapacz
Na uroczystości gościliśmy Wójta Gminy - p. Andrzeja Koszutskiego, przewodniczącą Rady Gminy - p. B. Jankowską, przedstawicieli Rady Rodziców - p. B. Gertrudę i p. Chojnackiego
oraz emertyowane nauczycielki naszej szkoły
Życzenia sukcesów w nowym etapie kształcenia uczniom klas I szkoły podstawowej i gimnazjum przekazały Monika Żochowska i Dagmara Bajek
Ślubowanie uczniów klas I Szkoły Podstawowej. Rotę ślubowania odczytała p. wicedyrektor M. Ragus
Ślubowanie uczniów kl. I gimnazjum
Rotę ślubowania odczytał p. dyrektor K. Łapacz
Zwycięzcy konkursu "Mam talent" - przedstawiciele kl. IIId


**************************

Dzień czerwieni - 20.11.2008r.

Dzień koloru czerwonego świętowaliśmy 20.11.2008r.

Czerwień królowała na szkolnych korytarzach,

w klasachi w świetlicy szkolnej.Do zabawy włączyła się dyrekcja szkoły,nauczycielei pani sekretarka.Drużyna piłki ręcznej dziewcząt tego dnia zagrała w turnieju w czerwonych strojach.

**************************

Wycieczka klas pierwszych Gimnazjum do Warszawy

W dniu 6 listopada (czwartek) uczniowie klas pierwszych i klasy II a Gimnazjum udali się na wycieczkę do Warszawy


**************************

Udział w III Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w III Powiatowym Festiwalu Pieśni Patriotycznej, który odbył się 5 i 6 listopada 2008r. w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Garwolinie. W festiwalu wzięli udział soliści, zespoły wokalne, wokalno - instrumentalne oraz chóry istniejące w szkołach podstawowych i gimnazjach powiatu garwolińskiego. Uczestnicy przygotowali 2 utwory o tematyce patriotycznej. Naszą szkołę w Festiwalu reprezentował zespół wokalny złożony z uczniów klasy Va i Vb. Zaśpiewali oni pieśń „Ułani, ułani, malowane dzieci” oraz „Na Wawel, na Wawel”. Gimnazjum reprezentowała solistka Adrianna Dudziak.  Festiwal miał formę przeglądu, tak więc wszystkie występujące zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i statuetki. Celem Festiwalu była popularyzacja różnorodnych pieśni o Ojczyźnie, pieśni legionowych, pieśni przejawiających nuty patriotyzmu i walki o niepodległość. Cele poprzez wielkie zaangażowanie uczniów i odpowiednie podejście zostały osiągnięte.

Nasi młodzi artyści bardzo dobrze zaśpiewali swoje pieśni i przyczynili się do promocji szkoły w środowisku lokalnym. Z pewnością ten występ, był kolejnym etapem w nabywaniu pewności siebie, zdobywaniu doświadczeń i utwierdzaniu w wierze, że pracą można odnosić sukcesy.
**************************

ZIELONY DZIEŃ

Rada Samorządu Uczniowskiego ogłosiła dzień 22 października 2008r. dniem zielonym. Tego dnia wszyscy uczniowie byli ubrani „na zielono”,

począwszy od najmłodszych „zerówczaków”

poprzez uczniów szkoły podstawowej

do gimnazjalistów

Pan Dyrektor zintegrował się z uczniami

Również nauczyciele bawili się z uczniami „w zielone”

Na szkolnych korytarzach dominowała zieleń.


Czekamy na kolejny „kolorowy dzień” w naszej szkole.

**************************

Dzień nauczyciela

13 października obchodziliśmy w naszej szkole Święto Edukacji Narodowej.


**************************

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół w Sobolewie odbyły się 30.09.2008r.

Ostatnie wskazówki opiekuna SU dla Komisji Wyborczej
Komisję Wyborczą tworzyli uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjumDo głosowania przystąpiło 167 uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej i 213 uczniów Publicznego Gimnazjum

Komisja Wyborcza podliczyła oddane głosy i ogłosiła wyniki wyborów
Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została

Monika Żochowska,

uczennica kl. III b gimnazjum, która otrzymała 142 głosy.

**************************

Udział delegacji gimnazjum ze sztandarem w pogrzebie Biskupa Seniora Jana Mazura

30.09.2008 r. odbył się pogrzeb Biskupa Seniora Jana Mazura, w którym uczestniczyła delegacja z naszego gimnazjum.

Krótko życiorys księdza Biskupa:

"Biskup senior diecezji siedleckiej zmarł 26 września. Miał 88 lat. Urodził się w Płoskiem koło Zamościa. Biskup Mazur studiował w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Lubelskiej w Krężnicy Jarej (1944-1949). Święceń kapłańskich udzielił mu Zdzisław Goliński, biskup pomocniczy lubelski w 1949 r. Zaraz po nich pracował w Bychawie, później w Lublinie - Zemborzycach. Swoje wykształcenie uzupełniał w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1954 obronił pracę magisterską, dwa lata później doktorat. Wykładał metafizykę i teologię pastoralną w Wyższym Seminarium Lubelskim, uczył w nim też łaciny. W 1961 r. został mianowany biskupem pomocniczym archidiecezji lubelskiej. Biskupem ordynariuszem diecezji siedleckiej został w 1968 roku. Z jego inicjatywy powstało m.in. nowe seminarium duchowne. W latach 1965-1988 przewodniczył Komisji Episkopatu Polski do spraw Trzeźwości, później był jej wiceprzewodniczącym. Opiekował się także krajowym duszpasterstwem osób niewidomych."**************************

Wywiadówka

29.09.2008 r. odbędzie się zebranie otwarte dla rodziców uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

**************************

Spektakl o tematyce profilaktycznej

23.09.2008 r. uczniowie ZS w Sobolewie(gimnazjaliści oraz uczniowie klas VI) obejrzeli spektakl pt. „Poślizg” wystawiony przez artystów z Krakowskiego biura promocji kultury. Jego tematyka dotyczyła profilaktyki uzależnień - alkohol i wagary. Dwoje młodych aktorów zmierzyło się na scenie z tym trudnym zagadnieniem i w bardzo sugestywny sposób ukazało widzom negatywne skutki kontraktu z alkoholem i konsekwencje wagarów z zajęć szkolnych.
Po zakończeniu spektaklu, nagrodzonego gromkimi brawami, aktorzy zaprosili młodzież do udziału w dyskusji na temat wagarów. Nasi goście jako argumentów użyli autentycznych przykładów z życia, które z pewnością bardziej trafiły do uczniów niż dane statystycznie.**************************

„SPRZĄTANIE ŚWIATA 2008”


15 września br. uczniowie naszej szkoły wyruszyli na podbój ulic Sobolewa. Zamiast plecaków z książkami i zeszytów zaopatrzeni byli w miotły, grabie, łopaty, szpadle, niektórzy mieli ze sobą nawet taczki. Widoczne były również czarne foliowe worki. Swoich wychowanków wspomagali nauczyciele, którzy służyli radą lub świecąc dobrym przykładem, pracowali razem z nimi. Wszystkich – nauczycieli i uczniów – połączyła jedna idea: udział w akcji Sprzątanie Świata. Przedsięwzięcie od lat we wrześniu jest realizowana w naszej szkole i aktywizuje wszystkich uczniów. Tegoroczna akcja trwała od godziny 8.45 do około 13.00 i zakończyła się wyprzątnięciem głównych ulic Sobolewa oraz terenu przy szkole.

**************************

Dożynki gminne i parafialne w Sobolewie


7.09.2008r. odbyły się w Sobolewie uroczystości dożynkowe. Rozpoczęte zostały Mszą Świętą. W obchody - jak co roku - włączyła się społeczność naszej szkoły. Członkowie zespołu „Mazurek” prezentowali piękny wieniec dożynkowy w uroczystej procesji. Następnie delegacja z wieńcem udała się na teren przy szkole w Kaleni, gdzie odbył się dalszy ciąg uroczystości DOŻYNEK GMINNYCH.

**************************


UROCZYSTA INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2008/2009


1 września 2008 r. rozpoczęliśmy nowy rok szkolny.

Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy św., potem swe kroki skierowaliśmy na teren Zespołu Szkół w Sobolewie, gdzie odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2008/2009. Dokonał jej dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz. W swoim przemówieniu przywitał uczniów po wakacyjnej przerwie oraz życzył im sukcesów w nowym roku szkolnym. Przekazał również informacje na temat organizacji pracy szkoły. Przedstawił rodzicom i uczniom nauczycieli rozpoczynających pracę w naszej szkole.

Gdy część oficjalna uroczystości dobiegła końca, uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. Poznali plan lekcji na koleje dni.


**************************


Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.