AKTUALNOŚCI 2019/20


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


,,BOOKROSSING W NASZEJ SZKOLE

25.10.2019

Uwolnij swoje książki,dziel się z innymi radością czytania
,,DZIELENIE SIĘ KSIĄŻKĄ JEST LEPSZE OD JEJ POSIADANIA

Bookcrossing-to międzynarodowy ruch czytelniczy polegający na dzieleniu się książkami, które zostawia się w miejscach publicznych, tak by mogły znaleźć nowych czytelników.To taka biblioteka bez kart i kar za przetrzymywanie książek. U nas znajdzie swoje miejsce na głównym korytarzu szkoły.

Przedtem jednak w naszej szkole pragniemy przeprowadzić zbiórkę książek przekonując naszych uczniów, że książki nie lubią być uwięzione na półkach, kochają podróżować z rąk do rąk.

Dzięki tym, którzy postanowią podarować swoim książkom drugie życie uwolnią wiele książek.

Celem naszej akcji jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa.

Uznaliśmy, że bookcrossing jest świetną formą propagującą czytanie.

Dostarczyła E. Trojanowska
by as

**************************

WRĘCZENIE NAGRÓD
Konkurs na zakładkę do książki

23.10.2019

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie na zakładkę do książki inspirowaną witrażami Stanisława Wyspiańskiego z okazji 150 rocznicy urodzin tego wybitnego Polaka. Zadaniem uczestników było wykonanie zakładki. Konkurs miał charakter etapowy. W dniu 23 października 2019 r. wyróżnieni uczniowie otrzymali z rąk p. wójt Moniki Garnek-Owczarczyk i p. Anny Kazimierak - bibliotekarki Gminnej biblioteki dyplomy i pamiątki. Były to prace: Zuzi Filipiak i Bartka Dąbrowskiego z kl Ib, Oli Kobus, Kuby Mąkowskiego, Piotra Pietrzaka i Leny Żubertowskiej z kl. III a oraz Amelki Krogulec z kl. IIIc.

Do dalszego etapu powiatowego zakwalifikowano prace: Leny Żubertowskiej z kl. IIIa i Amelii Krogulec z IIIc - gratulujemy.

Dostarczyła J. Banaszek
by as

**************************

SZKOŁA PAMIĘTA

22.10.2019

Nasza szkoła przystąpiła do akcji MEN "Szkoła pamięta". W ramach akcji możemy m.in. uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami w okolicy, posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, aby udekorować te groby, odwiedzić groby dawnych nauczycieli szkoły, wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą, zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami, zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie, zorganizować wycieczkę patriotyczną.


by as

**************************

Szaszłykowe witaminki dla chłopczyka i dziewczynki

21.10.2019

Dnia 21 października 2019 roku uczniowie klas drugich, w ramach zajęć koła przyrodniczego, poznawali wartości odżywcze owoców.

Aby zachęcić uczniów do spożywania owoców dających konieczną dawkę witamin, nasze owoce zamieniliśmy na szaszłyki owocowe.

Do zjedzenia smakołyków nikogo nie trzeba było długo zachęcać. Po zjedzeniu dodatkowej porcji witamin, uczniowie z nową energią ruszyli do swoich zajęć.

Dorota Dubrow
by as

**************************

DZIEŃ PIŻAMY

18.10.2019


by as

**************************

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

11.10.2019

W piątek 4 października 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas ósmych zostali Egzaminatorami i tworzyli Patrole Egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Duża część uczniów wykazała się świetną znajomością tabliczki mnożenia i otrzymali certyfikaty i tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok.

H. Zatyka, A. Kalbarczyk
by as

**************************

Dzień Edukacji Narodowej

11.10.2019

Ale czasem to by się chciało nauczycielom powiedzieć coś miłego. Tak przy Dniu Nauczyciela, żeby im było miło i żeby poczuli się docenieni.

Tak też uczynili uczniowie naszej szkoły na uroczystym apelu z okazjo Dnia Edukacji Narodowej, który odbył się 11 października 2019 r. Tegoroczna uroczystość była wyjątkowa, ponieważ nasza szkoła stała się gospodarzem gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 14.15, kiedy to w hali sportowej zebrali się dyrektorzy gminnych placówek oświatowych, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz przedstawiciele władz samorządowych: wójt gminy Sobolew Maciej Błachnio, wicewójt gminy Monika Garnek-Owczarczyk, radni gminy Sobolew oraz ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko.

Uroczystość otworzył Dyrektor Szkoły Krzysztof Łapacz, witając liczną grupę przybyłych gości.

Kolejnym punktem gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej była część artystyczna przygotowana przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły ukazująca rzeczywistość szkolną z perspektywy korytarza. Nasi podopieczni pokazali swoje wybitne zdolności dziennikarskie, aktorskie, wokalne oraz taneczne.

Następnie przyszedł czas na podziękowania i życzenia, które w pierwszej kolejności wypłynęły z ust przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Swoją wdzięczność za trud wychowania i nauczania uczniowie wyrazili słowami oraz kwiatami.

W dalszej części spotkania życzenia i podziękowania wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty przekazał ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko, który też z dużą dozą humoru skomentował kabaretowe zmagania uczniów.

Słowa uznania wypłynęły również z ust Wójta Gminy Sobolew Macieja Błachnio, który posłużył się słowami: Komu nieba były wrogiem zrobiły go pedagogiem. Ja się jednak z tym nie zgadzam, swoje zdanie wypowiadam: Chlubą jest i wyróżnieniem, być - nauczycielem! Za trudną pracę, poświęcenie i okazane serce Wójt Gminy podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty z gminy Sobolew, życząc przy tym dalszych sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy.

W dalszej części spotkania głos zabrali przedstawiciele Rady Rodziców, którzy podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za każdy przejaw życzliwości i przekazywaną dzieciom wiedzę. Dzień Edukacji Narodowej był również okazją do wręczenia nagród i odznaczeń wyróżniającym się nauczycielom. Nagrodę Wójta Gminy Sobolew z naszej szkoły otrzymali: Pan Dyrektor Krzysztof Łapacz oraz Pani Ewa Leśniowska.

Miłym akcentem uroczystości były życzenia i nagrody dyrektorów dla nauczycieli szczególnie zaangażowanych w pracę z uczniem i na jego rzecz.

Na koniec wspólnego świętowania Dyrektor Krzysztof Łapacz zaprosił przybyłych gości i pracowników szkoły na pyszny poczęstunek przygotowany przez nasze Panie kucharki oraz rodziców.

E. Papiernik
by as

**************************

XIV Powiatowa Paraolimpiada

7.10.2019

Dnia 7października 2019 roku wybrani uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIV Powiatowej Paraolimpiadzie, która odbywała się w Garwolinie.

Po obejrzeniu pokazu grupy tanecznej dzieci przystąpiły do sportowych zmagań. Bieganie, rzuty do celu, ćwiczenia zręcznościowe to tylko niektóre zadania jakie mieli do wykonania młodzi sportowcy. Nie było łatwo, ale wszyscy z zaangażowaniem pokonywali sportowe przeszkody. Było warto bo każdy uczestnik otrzymał medal oraz słodką paczkę. Statuetka z tego wydarzenia dołączyła do kolekcji pucharów w naszej szkole. Gratulujemy wszystkim sportowcom!

A. Ulaszewska
Foto: T. Kowalska, B. Król
by as

**************************

ROZKŁAD ZAJĘĆ W DNIU 11.10.2019

8.10.2019

W piątek zajęcia odbędą się według następującego porządku:

  1. 8.00 – 8.40
  2. 8.50 – 9.30
  3. 9.40 – 10.20
  4. 10.30 – 11.10
  5. przerwa obiadowa
  6. 11.30 – 12.10
  7. przerwa obiadowa
  8. 12.30 – 13.10
  9. 13.20 – 14.00

Oddziały przedszkolne pracują wg stałego planu.

Sekretariat
by as

**************************

WYBORY...

4.10.2019

Wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego odbyły się 4 października 2019 r. Poprzedzone były kampanią wyborczą, a wcześniej każda z kandydatek musiała przedstawić listę 50 uczniów popierających jej kandydaturę.

Spośród czterech kandydatek uczniowie, w demokratycznych wyborach, wybrali uczennicę kl. VIIIb – Julię Mąkowską.

Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego gratulujemy zwycięstwa i życzymy dobrych decyzji oraz sukcesów w realizacji programu wyborczego.

Zofia Beczek - opiekun SU
by as

**************************

Profilaktyka i muzyka, czyli Orkiestra Dni Naszych

2.10.2019

W środę, 2 października 2019 r. naszą szkołę odwiedzili muzycy Orkiestry Dni Naszych, którzy zaprezentowali dwa koncerty profilaktyczne.

Pierwszy koncert adresowany był do najmłodszych uczniów z klas 0-IV. Tematy piosenek oraz rozmowy z dziećmi nawiązywały do zdrowego trybu życia, ale nie tylko. Była też mowa o kulturze osobistej, o zdrowym spędzaniu czasu, niekoniecznie przy komputerze czy telefonie.

Drugi koncert dedykowany był do uczniów z klas V-VIII. Mieli oni okazję posłuchać przekazu dotyczącego różnych form przemocy, niewłaściwych relacji w grupie rówieśniczej i szkodliwości hejtu, który czyha na młodzież w różnych portalach społecznościowych.

Dla wszystkich uczestników koncertu była to nie tylko wspaniała zabawa przy muzyce, ale również promowanie prawidłowych postaw zdrowotnych i społecznych.

Występ instrumentalistów przypadł do gustu wszystkim zebranym. Na zakończenie koncertu artyści otrzymali gromkie brawa.

E. Papiernik
by as

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść:
Copyright (c) 2006. Wszystkie prawa zastrzeżone.