AKTUALNOŚCI 2019/20

Wirtualny Powiatowy Konkurs Wielkanocny rozstrzygnięty
Spotkajmy się w Miastkowie

15.04.2020

To był pierwszy taki konkurs w historii społeczności - Spotkajmy się w Miastkowie.
W świątecznej rywalizacji wzięło udział ponad 50 uczestników w różnym wieku z całego powiatu i nie tylko. Kto zwyciężył w swojej kategorii?

W Wirtualnym Konkursie Wielkanocnym, ogłoszonym przez społeczność Spotkajmy się w Miastkowie, wzięło udział ponad 50 uczestników z powiatu garwolińskiego i nie tylko. W rywalizacji wpłynęło łącznie 66 prac w trzech kategoriach. Niektórzy zgłaszali prace w więcej, niż jednej kategorii. Zgłoszone w formie zdjęciowej prace oceniało 12-osobowe jury. Konkurs odbył się pod patronatem przewodniczącego rady gminy Miastków Kościelny Marcina Zająca.

Organizatorzy, ogłaszając wyniki konkursu, celowo nie podali informacji o tym, skąd są uczestnicy. – Jesteśmy dla wszystkich. Nie ograniczamy się gminą czy powiatem. Nasza idea jest dla wszystkich – podkreślają organizatorzy świątecznej rywalizacji.

W tym konkursie wirtualnym wzięli również udział i uczniowie z naszej szkoły.

Gratulujemy uczennicy Dagmarze Strachocie, która w tym konkursie zajęła 3 miejsce w kategorii Baranek Wielkanocny.

Nagrody ufundowane przez patrona konkursu Marcina Zająca zostaną przekazane zwycięzcom w umówiony sposób po indywidualnym kontakcie.

Trudny czas

6.04.2020

Od dłuższego czasu jesteśmy w domu. Bez szkoły, przyjaciół i rozmów z rówieśnikami. W telewizji wciąż słychać informacje o wirusie, który tak bardzo zdominował nasze życie. Cały świat, w tym my jesteśmy pod jego wpływem. Żyjemy teraz trochę jak w klatkach. Bardzo doceniam to, że mam podwórko i zawszę mogę być na słońcu. Wieczorem z rodzicami rozmawialiśmy jak bardzo nie docenialiśmy zwykłych rzeczy. Zakupy, spacer, sport czy kontakt z drugą osobą.

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a my pozostaniemy w domach, jak nigdy. Bez braciszka, cioci, wujka oraz dziadków. Wszystko jest inaczej, ale cieszę się, że jesteśmy razem i zdrowi.

Ostatnio jeszcze w szkole pisałam o sławnej Polce, wybrałam Wisławę Szymborską. W internecie z mamą przypadkiem znalazłyśmy jej wiersz, był idealny na ten trudny czas. Jego tytuł to: Nic dwa razy i oto piękny jego cytat:

Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne.

Wierzę, że będzie jak dawniej już niedługo. Bardzo tego wszyscy potrzebujemy.

Natasza Wdowicka kl.3b

J. Kalinowska

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE!
SZANOWNI RODZICE I OPIEKUNOWIE!

2.04.2020

W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.

Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.

Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.

Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.

Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!

Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.

Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.

DRODZY UCZNIOWIE!

MAZOWIECKA POLICJA APELUJE:

Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.

Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.

Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!

Unikajcie miejsc publicznych!

Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!

Prezentacja na temat koronawirusa