AKTUALNOŚCI 2017/18


| wrzesień | październik | listopad | grudzień | styczeń-luty | marzec | kwiecień | maj | czerwiec |


PRAWDZIWA KSIĘŻNICZKA

30.11.2017

30 listopada 2017 r. uczniowie szkoły podstawowej, biorący udział w zajęciach teatralnych zaprezentowali przedstawienie ''Prawdziwa księżniczka''. Było ono skierowane do młodszych dzieci z klas 0-III, ale starsi koledzy też oglądali je z przyjemnością. Główne role zagrali: M. Świątek - król, A. Klimek - królowa, A. Żaczek - królewicz oraz Z. Świątek - księżniczka.

Doskonale zaprezentowali się także odtwórcy postaci drugoplanowych. Spektakl miał wiele humorystycznych akcentów słownych i sytuacyjnych, dodatkowym efektem wizualnym były barwne kostiumy i dekoracje, dlatego dzieciom bardzo się podobał. Młodzi aktorzy coraz lepiej radzą sobie z dykcją, mową ciała i mimiką. Te elementy składają się bardzo dobry efekt finalny realizowanych przedstawień. Był to miły akcent kończący realizację projektu Szkoła Równych Szans VI edycja współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa.

Justyna Banaszek
A.S.

**************************

PORANEK MUZYCZNY

27.11.2017

Dnia 27 listopada w listopadowy poniedziałkowy poranek przyjechali do naszej szkoły dwaj muzycy z Filharmonii Lubelskiej.

Muzyczne spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z instrumentami dętymi oraz przybliżenie postaci wybitnych kompozytorów.

Na początku muzycy przedstawili zebranym klarnet. Grywał na nim na dworach szlacheckich wybitny wirtuoz Wolfgang Amadeusz Mozart.

Kolejny instrument dęty poznany przez uczniów to róg. Jako ciekawostkę warto dodać ,iż róg po rozwinięciu osiągnąłby długość 6 metrów.

Podczas spotkania uczniowie świetnie się bawili:
- dyrygowali w rytm muzyki,
- śpiewali pieśń patriotyczną pt.: Legiony,
- akompaniowali na instrumentach perkusyjnych,
- odgadywali melodie ze znanych filmów dla dzieci,
- tańczyli w rytm Polki Dziadek (tu ciekawostka: taniec polka wywodzi się z Czech).

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Kolejny muzyczny poranek już w karnawale.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Gala Niepodległości projektu
Droga do Niepodległości na Ziemi Garwolińskiej

26.11.2017

Podczas uroczystej gali w dniu 26.11.2017 r. został podsumowany powiatowy konkurs plastyczny - Droga do Niepodległości na Ziemi Garwolińskiej - od Kościuszki do Piłsudskiego.

Nagrodzeni uczniowie z naszej szkoły:
I Miejsce - Gabriela Kowalczyk - klasa VIIa
I Miejsce - Dawid Wieczorek - klasa VIc

II Miejsce - Julia Dzięciołowska - klasa Ia
Wyróżnienie - Kacper Zygadło - klasa Vb
Wyróżnienie - Aleksandra Seremak - klasa VIc

Uczniom serdecznie gratulujemy!

Miłym akcentem w czasie uroczystości był patriotyczny taniec z flagami w wykonaniu najmłodszych uczniów z klasy I A przygotowany przez panią Justynę Banaszek.

Więcej na stronie kuriergarwoliński.pl

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Mazowiecki Informator
dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością

22.11.2017

List Mazowieckiego Kuratora Oświaty dotyczący Mazowieckiego Informatora dla Rodziców i Opiekunów Dziecka z Niepełnosprawnością.

Strona Kuratorium
Link

Dostarczył Sekretariat
A.S.

**************************

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

21.11.2017


A.S.

**************************

DIETETYK W KLASIE 0b

20.11.2017


Dnia 20 listopada 2017 roku w klasach 0a i 0b odbyło się spotkanie z panią dietetyk Anną Krzemińską. Podczas zajęć pani dietetyk starała się poszerzyć dzieciom wiadomości z zakresu zdrowego odżywiania oraz uświadomić, jak ważne jest spożywanie warzyw i owoców szczególnie w okresie jesienno-zimowym.

D. Dubrow
A.S.

**************************

DZIEŃ PATRONA 2017

15.11.2017

Dnia 15 listopada 2017r. obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły.

O godzinie 9.00 wszyscy uczniowie szkoły, dyrekcja, grono pedagogiczne i zaproszeni goście uczestniczyli we mszy świętej, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Oworuszko.

Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie na hali sportowej odbyła się dalsza część uroczystości.

Na wstępie dyrektor szkoły p. Krzysztof Łapacz powitał przybyłych gości:

  • Pana wójta gminy Andrzeja Koszutskiego,
  • Ks. proboszcza,
  • przewodniczącą Rady Rodziców p. Kingę Błachnio
  • nauczycieli emerytów,
  • oraz rodziców i uczniów , a szczególnie pierwszoklasistów.

Po powitaniu nastąpiło uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Następnie pierwszaki zaprezentowały swoje talenty recytatorskie, wokalne i taneczne.

Pierwszaki z kl. Ia pod kierunkiem p. Justyny Banaszek i p. Wioletty Pawelec wykonali przepiękny taniec z biało-czerwonymi wstęgami. Natomiast Rafał Błachnio akompaniował swoim kolegom na profesjonalnej perkusji (specjalnie przywiezionej z domu).

Kl. Ib odśpiewała piosenkę z użyciem instrumentów, a następnie mogliśmy podziwiać tańce z chustami oraz pomponami.

W wykonaniu kl. Ic mogliśmy obejrzeć ognisty Taniec Eleny oraz Szot.

Po występach świeżo upieczonych pierwszoklasistów dalsza część uroczystości poświęcona była patronowi szkoły - dziś bowiem przypadała 101 rocznica śmierci H. Sienkiewicza.

Na początku uczniowie przebrani za postaci z powieści naszego patrona przedefilowali przed widownią. Zadaniem publiczności było odgadnięcie jaka to postać. Zgadywanka nie przysporzyła żadnych trudności.

Kl. VIb przybliżyła etos rycerski. Scenki sytuacyjne ukazywały jak dziś można realizować zasady kodeksu rycerskiego.

Pod koniec uroczystości ogłoszono wyniki konkursu pięknego czytania i konkursu plastycznego.

Laureaci konkursu odczytali fr. powieści.

Następnie w wykonaniu kl.VI wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych. Pieśń Wolność wykonało trio w składzie: p. Krzysztof Szostak, Dawid Karczmarczyk i Ksawery Sawicki.

Słowa podsumowania pana dyrektora zakończyły tegoroczne obchody Dnia Patrona.

D. Błachnio
A.S.

**************************

Powiatowy Festiwal
Piosenka Dekady - lata 70-te

13.11.2017

9 i 10 listopada w sali widowiskowej Centrum Sportu i Kultury odbyły się przesłuchania konkursowe tegorocznej edycji festiwalu ''Piosenka Dekady. Lata 70''. Wzięło w nich udział 39 osób ze szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała Inga Sierańska z klasy VIa, która podczas przesłuchań zaśpiewała dwa utwory: „10 w skali Beauforta” - Krzysztofa Klenczona i „Windą do nieba” z repertuaru zespołu 2 plus 1. Komisja konkursowa w składzie: Julian Czaporowski (przewodniczący komisji), Justyna Dybcio, Róża Michalik oraz Andrzej Oklesiński wyłoniła 15 finalistów, którzy wezmą udział w koncercie 26 listopada. Niestety w tym roku Indze nie udało się wejść do tego finału, ale z pewnością jest to kolejne doświadczenie, które przy ciężkiej pracy zaowocuje w przyszłych konkursach i przeglądach.

Krzysztof Szostak
A.S.

**************************

Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego
podczas Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Sobolew

11.11.2017

Uczniowie naszej szkoły bardzo licznie wzięli udział w gminnym plastycznym konkursie - „Polska mój prawdziwy dom”. Podsumowaniem gminnej uroczystości Narodowego Święta Niepodległości było ogłoszenie i rozdanie nagród laureatom gminnych konkursów: poezji patriotycznej i plastycznego „Polska mój prawdziwy dom”.

Nagrodzeni uczniowie w konkursie plastycznym to:

Klasy - III

II Miejsce - Amelia Kusak - klasa Ia

Wyróżnienie - Zofia Skowron - klasa Ia

Uczennice te pracowały pod opieką pani Justyny Banaszek

Klasy IV - VI

II Miejsce - Aleksandra Seremak - klasa VIC

Wyróżnienie - Wiktoria Gazda - klas VIC oraz

Wyróżnienie - Natalia Pawelec - klasa Va

Uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewa Rogulska
A.S.

**************************

Nowinki klasy IB
Henryk Sienkiewicz patron naszej szkoły

8.11.2017

Powieściopisarz, nowelista, dziennikarz, publicysta. Pierwszy polski laureat literackiej Nagrody Nobla, wielbiony przez pokolenia rodaków za budzenie poczucia narodowej wspólnoty i patriotycznego ducha. Sienkiewicz niemal całe życie spędził na wędrówkach. Nasza klasa poznaje swego patrona na zajęciach polonistycznych, plastycznych oraz muzycznych. Namalowaliśmy piękne portrety powieściopisarza a także wykonaliśmy piękne prace na konkurs plastyczny. Najbardziej zainteresowały nas podróże autora po Afryce. Mama Nataszy Wdowickiej czytała nam fragmenty „W pustyni i w puszczy”. Były to ciekawe zajęcia.

Dostarczyła M. Michalec
A.S.

**************************

Śniadanie daje moc

8.11.2017

8 listopada 2017 r. uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza, kolejny raz przyłączyli się do akcji edukacyjnej Śniadanie daje moc. Uczniowie pracując w grupach pod opieką swoich wychowawców wykonali pyszne kanapki, sałatki warzywne oraz szaszłyki owocowe.

Przygotowując śniadanie, nauczyciele przeprowadzili z uczniami pogadanki na temat zdrowego odżywiania. Przybliżyli rolę śniadania, które jest naszym najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia oraz zasady higieny pracy podczas wykonywania posiłków. Na koniec wszystkie klasy oddały się degustacji samodzielnie wykonanych przekąsek.

Cieszymy się, że już kolejny raz rodzice zaangażowali się w przygotowanie swoich dzieci.

Anna Ragus


Kolorowe kanapki pojawiły się również na naszych szkolnych ławkach. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłkiem, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Ponadto pani przypomniała uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów Instytutu Matki i Dziecka.

Dostarczyła M. Michalec
A.S.

**************************

Galerie zdjęć kryją się pod miniaturkami. Chcesz obejrzeć - kliknij w zdjęcie

Liczba wejść
Copyright (c) 2006. . Wszystkie prawa zastrzeżone.